Витамини за дете над 2години

  • 30 416
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 624
Някой давал ли е по-дълъг период коластра?
Че нещо имам наблюдение над едни резултати, от които стигам до заключението, че повече от 2-3 седмици не е много подходящо да се дава коластра  Rolling Eyes  (това са си мои наблюдения, може и да не съм права).
До колкото ми е ясно коластра е в първите 2-3 дни след раждането, но след това вече спира и целта й е: освен че предава на бебето имунитет (между другото бебето получава това и чрез кърмата), но основната функция на коластрата е да прочисти вътрешните органи на бебето от околоплодните води.

И тук идва въпросът ми: след като играе ролята на "чистач" на клетките, колко дълго трябва да се "метат" тези клетки. Все пак всеки продукт за прочистване на организма се приема определен период... Да, една от основните функции на хранителните добавки е прочистването, другите са подхранването, възстановяването... на клетките...
Но до колкото съм бледо запозната по случая , прочистването е единствената функция с определен период...

Какво мислите по въпроса? Не може постоянно да се прочиства клетката, защото като се прочисти от шлаките и "мръсотиите" (условно казано), тогава се посяга вече и на полезните вещества...
 Rolling Eyes  Имам такива наблюдения: след първия месец на приемане на коластрата (през този месец детето е абсолютно здраво), следва период на болнавост.
И единствения ми  логичен отговор е горепосочения. А и като се има в предвид, че дори самата природа дава само 2-3 дни коластра, дали не е в разрез с природата продължителното й използване?  newsm78
Просто разсъждавам, някой има ли по задълбочени наблюдения? Моите са на базата на две деца и едно момиче на 25г.

# 16
  • софия
  • Мнения: 222
Детето ми е на 8 години и е злоядо,не яде почти нищо или по точно суха храна,филии намазани с нещо.На няколко пъти в годините му прималява и колабира,скоро се случи в у-ще,преди при игра се изморява.Правени са му многократно изследвания и всичко е добре,само калия в организъма му е по малко.Лекарите го отдават на това,нямането на сили понякога.Днес реших да купя сироп за подсилване Киндер фит,имате ли мнениеза него.Зная,че от храната по хубаво си няма,ще се мъчим с нея,а помежду другото да си попие от него.

# 17
  • Мнения: 5
Хубави витамини са Апетон с пчелно млечице ,сащо много добри са Марсианци

# 18
  • Мнения: 1
Моето детенце е на 2год. и му давам Марсианци,но сега за зимните месеци му взех  Sambucus, даваха по ТВ,че черният бъз и ехинацеята,които съдържа били много полезни за дечицата и предпазвали от грипа,дано да е вярно Simple Smile

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Давам рибено масло,витамин Д и цитросепт!Сега съм поръчала и коластра.Друго смятам ,че няма нужда да давам  Peace
Давала съм и Мултисаностол ,но от сегашната комбинация съм в пъти по-доволна  Peace

# 20
  • Мнения: 309
Препоръчайте рибено масло! Производител?

# 21
  • Мнения: 195
Препоръчайте рибено масло! Производител?
Eskimo Kids - течно е, пише че е с вкус на Тути -Фрути - малката на 2,6м го пие с желание
Дистрибутор за РБ-я Хелсон ООД, Произведено от Cardinova AB Sweden- аз го купувам от аптеката - струва 14,5 лв - вече повече от месец пием по 1 ч.л. и е малко след половината

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
И аз давам Ескимо Кидс .За момента обаче имат проблем с вноса и съм поръчала друго,тъй като нашето е почти на привършване  Peace

# 23
  • Мнения: 15 379
Ескимо кидс ще има след 10.01.2012г.
Писах на Хелсон мейл. Така ми отговориха.
Сега давам това:

# 24
  • Мнения: 647
Здравейте!

Всички продукти, които посочвате, са добри за имуностималяция, имуномодулация и подсилване на жизнените функции. Няма универсално средство, което да има еднакъв ефект върху всички, още повече, че в тази тема никога не казвате от какво сте боледували (децата) и колко време какво сте давали.

Рибеото масло, независимо коя фирма го опакова, си е рибено масло. Много добре подсилва имунитета. Използвам го при пациенти с отслабен имунитет и почти умрял апетит. Не се дава лятно време, през зимата е добро средство. Има го и като сироп Ескимо (в момента няма внос), и като Йекогал сироп (три различни вкуса), и като перли на Фитофарма (малки) и едри перли на Фортекс и още 4-5 фирми, Актавис също прави рибено масло в перли. Валмарк имат много хитра форма- дъвчащи перли с рибено масло "Звездички", които имат вкус на портокал! Рибчо са също добра алтернатива.

Ехинацеята, е имуномодулатор, а не имуностимулатор, така че във всякакви препарати, в които е включена, ще ви помогне. Може да са капки на Тайс, Есберитокс N, други течни разтвори, може да са на таблетки, на капсули.. Аз се сещам за поне 8 фирми, които правят ехинацея в твърди дозирани форми. Вамарк ги правят пък под името Ехиначи- дъвчащи таблетки за деца.

Друг мощен препарат са пчелното млечице и неговите производни - Апитонин, Желе роял и прочее тълговски имена. Не го бъркайте с пчелния прашец, който може да предизвика тежки алергии при някои деца! Пчелно млечице ива и като капсули, като сироп, като разтвор за пиене...

Черният бъз (Самбукус, Самбукол), сарсапарилата, кървавият здравец (Герисан капсули и сироп за деца) са също доста мощни билкови препарати, с които можете да подсилвате имунитета, особено в грипавия зесон.

За цитросепт няма да пиша- има специална тема тук, прочетете я. Той не е стумулатор, но пък има мощно противовъзпалително, противогъбичково, противовирусно и антибактериално действие. Става за какво ли не, стига да го пие малчуганът. В момента няма внос на Цитросепт сироп за деца, инак беше добър вариянт срещу горчилката Simple Smile

Витамините пък, важно е да се приемат, защото храните отдавна вече ен са това, което трябва да бъдат и там почти няма нищо винатинозно. Да, синтетичните витамини се усвояват доста по-слабо. Има и сиропи за деца, които са на био-основа, например, сиропа Видейлин на Абот.

Дано да съм бил полезен с този по-хвърчащ коментар!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 25
  • Мнения: 0
Мога да кажа че преди почти два месеца питах за съвет какви витамини да давам на малката и какво  давате вие на вашите деца. Започнах с коластра и зелена енергия и съм много доволна не сме пропускали ясла.  Wink Все пак благодаря на всички който изразиха своето мнение Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1
Мога да кажа че преди почти два месеца питах за съвет какви витамини да давам на малката и какво  давате вие на вашите деца. Започнах с коластра и зелена енергия и съм много доволна не сме пропускали ясла.  Wink Все пак благодаря на всички който изразиха своето мнение Simple Smile
Здравейте на всички,да се включа и аз по темата-та така,давала съм какви ли не витамини,имуностимулиращи.....но като почне октомври,та до май месец сме почти всеки месец с диагноза"червено гърло"  и почти винаги на АБ Close така беше миналата зима,когато малкия си беше вкъщи,повтаря се и тази зима-сега вече от началото на октомври е на ясла,но ходи една две седмици и една седмица вкъщи.........моето мнение е че не боледува заради ходенето на ясла(понеже и миналата зима боледуваше като беше вкъщи),пил е Есберитокс от който като цяло най-съм доволна,Апровит,Клеева т-ра,Самбукус,Ехиначи,Умкалор,Имунобор-кидс-за тези се сещам в момента,а има и още на които не си спомням вече имената.А що се отнася до коластрата и зелената енергия,Ани-мисля и аз да пробвам с тях-чувала съм много положителни мнения за тях,дано ви помогнат  Grinning

# 27
  • Мнения: 1
Отскоро по аптеките са пуснали два вида детски витамини на Алайв-дъвчащи и желирани.Специфичното при тях е че имат най- пълният състав на витамин В от всички детски витамини на пазара.Друго интересно е ,че са подсладени с естествен подсладител от тапиока и захарна тръстика,вного са приятни на вкус,желираните са  с пектин вместо желатин което ги прави доста по трайни и не се слепват за разлика от желатиновите.В състава им участват 26 вида плодове и зеленчуци което води до по- добро усвояване от детския организъм.Могат да се приемат от деца над 4г. възраст.

# 28
  • софия
  • Мнения: 222
Насочих се към Звездички,но са ги изтеглили от пазара,който купува да гледа срока на годност.Спрях се на Супрадин кидс,имате ли отзиви.Детето ги пие с удоволствие,приятни са на вкус.

# 29
  • Мнения: 249
Здравей те имам дъщеря която е на 2г.и 3месеца от 6 месеца е на ясла но проблема е че 1 седмица е на ясла и 3 седмици се лекуваме изчетох много из интернет за всякакви витамини но се обърках вече.Ще бъда радостна да ми кажете вие какво давате на своите деца и дали сте доволни.
Лично на мен ми препоръчаха тези: http://www.healthmarket-bg.com/images/2-04-12.jpg Но гледам, че цените са много високи около 50 лв. http://healthmarket-bg.com/хранителни-добавки-бад-vision/лайфпак-за-деца/бъди-бодър-be-chokolate/
Потърсих в интернет и открих тези на по-ниска цена - 35 лв.
http://prodavalnik.com/zdrave-za-vasheto-dete-be-wise-vision-promotsiya-i3872180
Чудя се дали да си взема от тези или да ползвам други, някой друг ще ми каже ли някакви лични отзиви? Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт