Подсилване на имунната система

  • 5 923
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 215
Здравейте,дайте съвет за подсилване на имунната система Rolling Eyes
момченцето ми 1 седмица вкъщи и 2-3 дни на ясла,все кашлици,суполи
на 2г и 4 месеца е,давам му ехинацея на др.тайс но май и от нея няма ефект Tired

# 1
  • Мнения: 27 524
Каквото и да даваш, в началото с яслите/градините е така.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 216
Добре, ясно е че градините са развъдник на вируси, но все пак. Как подсилвате имунитета на децата си през зимата?

# 3
  • Мнения: 27 524
Когато боледуваше заради сливиците, давах Бронховаксом по предписание от лекар.
Сега понякога давам Мултисаностол.

# 4
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Едва ли има общо правило за подсилване на имунната система.
На първо място изчистване на храната. Срещала съм писания, че ако детето яде за закуска нещо с бързи въглехидрати, то в продължение на час и половина имунната му система става разграден двор.
В този сезон постоянно имаме български и родни, от село, ябълки и круши.
Отделно от това - слънчеви бани, когато времето го позволява. Слънчеви, в смисъл да се излага на слънце по откритите части на тялото. Ако се заредят много мъгли и няма слънце - витамин Д.
Рибено масло даваме почти почти постоянно, но не знам дали е свързано с това.
Не на последно място - в момента, в който усетим, че се появява неразположение - вит С, Осцилококцинум, почистване на нослето с морска вода, със сребърна вода.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
И ние всички тези неща ги пробваме, но положението не се променя.Ходи 2-3 дни на градина и след това сме 2 седмици вкъщи болни, а ходи вече 2 години на ясла и градина общо.
Отскоро взех да давам на детето и "Самбукус".Иначе съм давала Имунокинд, Имунобор кидс, Есберитокс, Мултивитаминол, клеева тинктура, сребърна вода, Респивакс. И ми писна да я тровя и да няма ефект.
Та ако някой е открил вълшебство в тази насока, нека го сподели.Simple Smile

# 6
  • Мнения: 0
Не всички имуностимулатори действат еднакво.Всеки организъм е различен за това трябва да се сменят докато се открие подходящия.Самбукус е добър избор за него има доста добри отзиви по форумите и от педиатрите.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 029
Клеева тинктура, сребърна вода, почистване на нослето, Енгистол.

# 8
  • Мнения: X
Всяка вечер ,час-два преди вечеря,по един портокал,една ябълка и 2-3 мандарини на човек.Това за зимата,през другите сезони много сезонни плодове и зеленчуци.
Здравословна и полезна храна.
Ако не е много мъгливо и дъждовно,всеки ден по час поне разходка навън.
Всяко лято поне по една седмица на море,като ефект има от къпането и стоенето  в морската вода.
Ясно е ,че няма да е валидно за всички деца,просто има деца по-податливи на всякакви вируси и бактерии,но при моите имаше голяма полза.
Изключая 3-4 месеца в началото на градинския период,докато свикнат с градинските бацили,после много рядко боледуваха.
А и ние ,като възрастни ,не помня от кога не сме карали грип,настинки,кашлици и прочие зимни  " екстри".

# 9
  • Мнения: 3
Опитвали ли сте с Бахова терапия или продукти с есенции на Бах. Напоследък е много нашумяла и до колкото съм запозната не е и толкова скъпа. Аз случайно попаднах на една т.нар. "Бахова терапевтка" и се заговорихме, впоследствие ми препоръча продукти, които помагат за подсилване на имунната система и да си кажа честно, не съм имала проблем тази есен с разни вируси и настинки.
Говорихме специално и за терапиите при децата, има една книжка "Здрави и щастливи деца чрез терапията на д-р Бар" на Барбара Мацарела, определено ще ви бъде полезна Simple Smile

# 10
  • Мнения: 215
ДА тази бахова терапия е за здрави деца  Naughty
2 седмици кашлица,само
му намаля от баховите капки ,най-нкрая ми писна и го закарах на лекар-излезна че го е обърнал на гнойна ангина #Cussing out
повече на хомеопатия,бахови терапии не вярвам Crossing Arms
а и педито каза че тези неща действат само ако има хрема,за друго не Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 448
И ние бяхме пробвали какви ли не витамини, но има едно нещо което закрепва много по добре. Взимаме и Коластра. Беше изписана от нашата педиатърка. Това е истинска коластра от краве мляко и май е най стабилна с нея от както я пие. Не е лекарство, а хранителна добавка, така че спокойно можете да опитате. И както споменах не лекува болестите, а просто закрепва здравото дете и така по-малко се разболява. Има ефект след редовна употреба и то видимо ще го усетите. Поне при нас беше така.

# 12
  • Мнения: 73
Аз давам на дъщеря си ИМУНО МИКС.....мн съм доволна от това сиропче....съдържа естесвен екстракт от ехинацея(не направен изкуствено в лабораторни условия) и мед.Мн е сладко и се смесва с маничко вода.Пие се за имунитета,както и също го изписват при хреми, настинки,кашлици.Също нашата педиатарка ни изписва и умкалор, но съм по-доволна от имуно микса:)

# 13
  • Мнения: 0
И ние бяхме пробвали какви ли не витамини, но има едно нещо което закрепва много по добре. Взимаме и Коластра. Беше изписана от нашата педиатърка. Това е истинска коластра от краве мляко и май е най стабилна с нея от както я пие. Не е лекарство, а хранителна добавка, така че спокойно можете да опитате. И както споменах не лекува болестите, а просто закрепва здравото дете и така по-малко се разболява. Има ефект след редовна употреба и то видимо ще го усетите. Поне при нас беше така.

Аз човешка коластра не съм чувала да се продава Rolling Eyes.Коластрата е много качествен имуностимулатор защото освен да подпомага имунната система на детето привнася готови антитела, които се борят с инфекциите.Много е важно за  качеството на коластрата и начина на отглеждане на кравите.Например тази на стационарно отглежданите крави е по-неефективана от тази пасищно отглежданите.Това се дължи на по-силната имунна система на кравите отглеждани на открито и на по-добрата храна.Готовите фуражи са пълни с добавки и химикали стимулиращи растежа и част от тях отиват в коластрата и млякото.Добър продукт продаван в България е Колактейт, произвежда се от коластрата на пасищно отглеждани крави в екологично чист планински район в Нова Зеландя.

# 14
  • Мнения: 69
Видя ли някакви начални симптоми на настинка - зачервено гърло, засилване на сополите и т.н веднага започвам да му давам умкалор, за подсилване на защитните сили на организма. До момента съм много доволна, тази зима не сме стигали до АБ.

# 15
  • Мнения: 47
имали ли сте проблеми след даване на Умкалора, след това детето да е имало разстроено коремче. Пише го като страничен ефект. И понеже при нас след един два приема се появиха такива симптоми се чудя дали е от вируса или от капките?

# 16
  • Мнения: 2
Има значение и колко е голямо детето и с какво се храни.За  по- сигурно смени препарата.Самбукус за деца например почти не дава странични ефекти, а е много ефикасен.

# 17
  • Мнения: 47
На 2г и 5м е. Дозировката я направихме според листовката, мисля че 10 капки 3 пъти на ден. А като храна не мисля че е ял нещо разхлабващо (ако това имаш впредвид).

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
С малките деца винаги е така каквото и да правиш. Неизбежно е, особено ако детето е на ясли/градина.

Аз давах клеева тинктура.
И Есберитокс Н през зимните месеци и най-големите грипни епидемии.

Полезна храна.
Разходки.
Игри и много смях.

# 19
  • Мнения: 1 897
Още не съм давала имуностимулатори,но мисля да давам сироп от черен бъз,изключително полезен продукт.Домашно направен е най-добрия вариант,но може и това.

# 20
  • Мнения: 2
Дано,не ти се налага да даваш имуностимулатори.Обаче малко съм скептичен към продукта от линка,че ще свърши работа.

# 21
  • Мнения: 73
Да споделя и аз моя опит - Ехинацея, Имунобор Кидс, Марсианци, Клеева тинктура, Коластра. Не знам до колко помагат, но продължавам да я "тъпча". Няма универсален имуностимулатор, трябва да се пробват различни,за да се разбере кой е ефективен. Само, че принципа "проба-грешка" никак не ми се нрави, но няма как  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 1 232
Тази година и аз ще бера бъзак за сироп, домашно приготвен.
Случи ми се три пъти зимата да боледувам и личната лекарка ми предписа Бронхо ваксом. Като видях, че е повече от 50 лв. се поотказах. Ама пък го и хвалите, та не знам. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт