ВТОРИ КЛАС! - 5

  • 27 118
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 7 673
Честит рожден ден на Габи и от нас. Да расте здрава и щастлива.  Hug
Момичета, вижте списъка с наградените от КМС, да не се пропусне някой, защото тази година са наградени почти 90 деца от втори клас и чак до 30 точки надолу стигат грамотите! - http://iztok-smb.hit.bg/Nagradenip.htm

# 691
  • Мнения: 2 474
Теди,ще ми предизвикаш контракции-"Събрал си е временно акъла" Joy Joy Joy Joy Joy
Днес най-накрая дадох на Петьо нов апарат(който ни дадоха от новият ни мобилен оператор безплатно).Така му бяхме обещали ако до нова година не загуби стария. Crazy
Лека нощ от мен! Hug

# 692
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
*Ирина*, поздрави за първенеца и от КМС  Hug  bouquet
Страхотен е Павел  Simple Smile

ЧРД на Габи   bouquet на патеричка! Весело детство и смело напред!

# 693
  • Мнения: 2 732
Е не сме от София ,иначе щяхме да сме наградени Wink

# 694
  • Мнения: 14 133
Е не сме от София ,иначе щяхме да сме наградени Wink
Може пък нас следващото състезание и да сте сред местните наградени деца.  Praynig
И Сашо си е събрал временно акъла. Има 6= на теста по Околен свят.  Laughing
Освен желания бейблейд ще има и подарък изненада от чичо си - поредната радиоуправляема количка.  Wink

# 695
  • Мнения: 23 428
Зън,зън,зън,
зън,зън,зън,
много сняг вали навън! Mr. Green

Честита астрономическа зима!!!

 Моя син  кашля,дразни го гърлото.Тъкмо предколедно тръгнал да се разболява,че да не скучая и минута у дома с две деца. CrazyДнес го оставих вкъщи,но утре ще отиде на празника в училище.Надявам се само с това да мине,раздразнено гърло и подкашляне.

Честито на всички наградени дечица и на тези,които имат повод!!!  bouquet
Аз карам Дани да ходи на състезания по математика,защото се справя добре,но той няма желание.Българският ни е трудност на нас.Даже грешките в тетрадката по математика са обикновено правописни!!! ooooh!

Последна редакция: чт, 22 дек 2011, 09:28 от ДХ3

# 696
  • Мнения: 14 133
Зън,зън,зън,
зън,зън,зън,
много сняг вали навън! Mr. Green
Честита астрономическа зима!!!
Тук слабичко вали снежецът.  Laughing
Дано Дани да се размине само с разболяването.  Praynig Heart Eyes
Снощи Сашо си преписа толкова небережно и с поправяне съчинението  по преживяно в учебната тетрадка по Развитие на речта, че чак ме е срам да срещна класната.  Embarassed Embarassed  Питам аз, няма ли да му е неудобно да й даде днес в този вид тетрадката, а той ми обясни, че не му пукало.  #Crazy

Последна редакция: чт, 22 дек 2011, 09:30 от chibi

# 697
  • Мнения: 911
Добро утро!

Бяла красота е навън. Чак ми стана коледно...

Първи ден с очила - наричали я грозната Бети.

Говорихме доста. Да не обръща внимание на обидите, но ще й е трудно.

Опитах се да обърна на шега коментарите, че все още няма шини, за да е като Бети и тя се поуспокои. Дано съм й помогнала. Въздържах се да я посъветвам да отвръща на обидите, защото не съм сигурна, че няма да има и по-лоши последствия. Добре, че само 2 дена има до ваканцията и ще остане вкъщи. Мисля си, че всяко чудо е за 3 дни, но знам ли?! Времето ще покаже.

Да се държат наборите! Никакви болести, че и майките душа носят!

Поздравления за добрите резултати в училище и по състезанията!

# 698
  • Мнения: 9 990
Хохохо!
Маше, стига бе....моето дете е с шини, фъфли... ooooh!
Половината клас е с говорни дефекти, другата половина с очила и шини, част са с дислексия, едно няма да е "идеално".Присмял се хърбел на щърбел! HugТи си говори с детето.Ние в нашия клас нямаме изцепки, даже очилата бяха Желан Моден Аксесоар, голямата, като разбра, че малката ще носи очила чак се разстрои...
Снегът идва навреме-ще има пързалка в неделя! Hug

# 699
  • Мнения: 14 133
masha24 , съчувствия на момиченцето ти.  Cry
Ох, много за жестоки някои от децата.  #Crazy
Дано я възприемат нормално след ваканцията.  Praynig Heart Eyes
Нагушкай я от мен.  Hug
Дано се натрупа снежец за пързалки за ваканцията.  Hug

# 700
  • Мнения: 9 990
Искам да ви кажа, че когато аз бях на тази възраст, се оказах с Очила+шина+гипс и патерици.Кой знае как са ме наричали, така и не чух,станах кон с капаци,...освен това пеех в хора. GrinningНе съм осакатена от това, просто игнорирах" очилато магаре", че тогава я нямаше Грозната Бети.Всъщност Бети е доста хубавичка, а очилата наистина се превърнаха последните години и в моден аксесоар.По мое време имаше един модел, грозен, пластмасов.Сега са едни хубави.Предстои слагане на очила на дребната и предчувствам драми, що и кака и няма да носи.Всяко с номера си. ooooh!

# 701
  • Мнения: 1 693
Здравейте момичета.
Честит рожден ден на Габи на патерички.
Здрава и щастлива.  Hug
Иринка, браво на Павчо.
Ние вече сме ваканция до 8 януари, ще си почине в нас.
Деси, дойде желания сняг и при теб.  Hug Тази седмица Вики беше със същите симптоми- дразнещо гърло и кашлица. Изстормозих я но съм на финала вече. Давах й проповит с витамин Ц , Проспан, Хексоларитен , много сок от лимони и чай. Почти е добре. Чува се 1-2 път ина ден но не е това което беше събота и неделя.
Маша жестоки са децата. Винаги това съм се притеснявала за Вики. Дали някой няма да й се подиграва. По лесно се приемат децата ако още отначало е с очила. Виктория ги сложи няколко месеца след като тръгна първи клас.  Просто я бяха попитали защо има очила и до там. Но тук ( поне при нас) никой не се присмива на никого. Има доста деца с очила и шини. Има отделен клас който е с деца с увреждания. Всеки ден са заедно.
Успех и дано свикне и да не обръща внимание.

# 702
  • Мнения: 1 194
Българският ни е трудност на нас.Даже грешките в тетрадката по математика са обикновено правописни!!! ooooh!

Това се отнася и за моето хлапе.

В последната седмица преди ваканцията Волен не е на себе си  Mr. Green - 6 по математика без нито една грешчица му е самостоятелната работа, 6 и по околен свят Wink днес чакам оценката от самостоятелната работа по БЕЛ.
Честит рожден ден на Габи на патерици и от мен  bouquet

masha24, децата наистина могат да бъдат много жестоки. Всъщност то идва и от семейството, не мисля, че трябва да упрекваме само децата. От вкъщи се научава това да приемаш различните. Децата не се раждат с предразсъдъци, ние възрастните им ги вменяваме, понякога и съвсем неусетно.
Волен, например от около година ходи по 4-5 часа на ден с лепенка на окото (откриха му мързеливо око, но нямаше нужда от корекция с диоптър, а само трябваше да "тренира" ленивото око). Та лепенките, които носи са подобни на лейкопласт, лепят се картинки по тях, за да им е по-интересно на малчуганите и да ги носят с желание. Оказа се, че в занималнята, тъй като там ги носи основно, никой не го приема за ненормално и даже повечето деца очакват с нетърпение да си напише домашните, за да сложи лепенката и да видят каква е този път картинката.
Непознати деца, обаче се е случвало да го сочат и да му казват, че е с едно око  Confused
За моя радост Волен приема много философски нещата и даже, бих казала, че не им обръща внимание. Като се замисля, аз на новата възраст изобщо не бих реагирала така.
Говори много на детето, нека не чувства, че е различно и това, че носи очила е нещо нередно или срамно. Успех Hug

Абе вие говорите само за подаръците на децата. Вие писмо не сте ли писали на добрия старец?
Аз писах, ама моята работа ще стане като в статуса на едната позната: "Мили Дядо Коледа, може би миналата година не съм написала правилно думата porscheMr. Green

Аз не пиша, не пиша и после се оливам Crazy

# 703
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ох, днес за първи ден е без домашно на училище. Дано не е драма. Вторник отиде за първи ден тази седмица, като от сряда бе в къщи с гнойна ангина + бронхит /да не и е скучно/. Изобщо не съм я занимавала да учи през това време. Вторник отиде напълно неподготвена, сряда бе редовна, а днес - без нито едно домашно, ама нямаше как. Вчера програмата и бе на макс. След училище - хапване, на зъболекар да завърши зъбчето, от там директно на тренировка, а вечерта им бе коледното тържество от худ. гимнастика. Като се прибрахме след 8 вечерта хич не мислех да я карам да пише домашни. Още повече, че се завърна с рев. Една от гимнастичките имала рожден ден и след представлението групичка деца се събраха около една торта. Аз и казах, че си тръгваме /вече бях изнервена от "послушанието" на малкото и искреното му желание да танцува като каките и то/, но че ако иска да отиде да честити рожденния ден на момичето. Е, не успяла да и честити, защото като се приближила и някое от другите момичета и казало, че не е поканена. Но не казва нищо, гледа да се скрие, да не видят хората, че плаче. В колата си пошушнахме и разбрах каква е работата. Ами сега, как да я успокоя? Казах и, че не е поканена вероятно защото какичката е голяма и са се събрали само големи каки, а тя контрира, че еди-кое си /нейната приятелка, с 1 година по-малка от нея/ е поканена и дори тя се зачудила защо само тя от състезателките не е поканена. Дойдоха ми разни мисли в главата, ама не ставаха за успокоение, чак после се сетих, че вероятно защото липсваше последната седмица заради заболяването. Като си помисля, че тепърва ще има подобни проблеми лошо ми става.

# 704
  • Мнения: 14 133
Mrs. L ,  hahaha за "Мили Дядо Коледа, може би миналата година не съм написала правилно думата porsche" .   Joy
Сашо не вярва вече в Дядо Коледа и не сме писали писмо.  Laughing
Tsv , уви, тепърва ще се сблъскват с подобни проблеми.  ooooh!
Радвам се, че сладуранката е по-добре.  Heart Eyes И тя е изпатила, милата, с болести.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт