Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 768
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 120
  • Sofiq
  • Мнения: 267
Моя кредит е на 6.7 % за първите пет години. При всички положения кредитната карта е по-голямо дърво. Погаси я.
Къде е това?  Peace

Приемам предложения за други банки.

[/quote] В Уникредитбулбанк. Нямам преференции, просто съм с доказани доходи ( повечето банки искат доказани доходи ) И преди съм споменавал в темата, кредита е в Евро, с фиксирана лихва за първите пет, после вързан към Юрибор.

# 121
  • Мнения: 5 178
в Уникредит лихвата ви има и трета компонента, която банката може да смейни по всяко време
ПРЕМИЯ, не я пренебрегвайте защото в момента е 0%. Банката си позволи да направи промяна в ОУ и да я натресе на стари клиенти, като в момента за стари клиенти е 4%.
Не бих се занимавала с тях

Пощенска също работят по собствено изчислен л.п не се занимават със Софибор/Юрибор и не ги препоръчвам, Да не говорим, че за да влезеш в клон на пощенска трябва да си изпиеш валерианчето, толкова са мудни служителите. Фирмата ни е обслужвана в няколко клона на ПБ и е ужасТ навсякъде

Ако правилно разбирам искате да рефинансирате ипотечен кредит с ипотечен кредит, разходите по това начинание са големи - мин. 2000 лв

# 122
  • София
  • Мнения: 980
Само не уникредит и пощенска!
Това са най-съдените банки и най осъжданите. И аз съм в процес на дело с пощенска, и не само аз цяла група сме.

# 123
  • София
  • Мнения: 980
момичета, имам следното питане, надявам се да можете да ми отговорите.

колко е вноската ви при кредит 25000Е за 25 години?

п.п. питам, защото ние имаме сега такъв, във швейцарска валута, от банката много настоятелно ни каниха да преговаряме за превалутиране, и реално, в лева или евро излиза по-изгодно, но не мога да разбера къде е уловката, затова ви питам вас?
Определено трябва да превалутираш, защото докато еврото има проблеми, франка ще остане силен и ще плащате повече. В случая вие сте потърпевши именно от валутния риск, след този горчив опит не ви остава друго освен да превалутирате в лева, за да го игнорирате този път. Поне аз така щях да направя във вашия случай. За изгода е твърде рано да се каже, вече лихвите и по левовите и евровите кредити се доближиха много. Аз лично съм избрала евров кредит, защото условията ми изнасят, но ако бях теглила във франкове и бял изяла попарата щях да бягам от чужда валута като дявол от тамян.

Ела във фейсбук групата ни, там ще прочетеш каква е уловката!!!! Мнооого е хитро, ама не могат да победят 700 мозъка!
Потърси ни: Ипотечни кредити в швейцарски франкове

# 124
  • София
  • Мнения: 553
здравейте  Hugкакво е мнението ви за ипотечните кредити на ПИБ,Райфайзен и СИБ  Rolling Eyes

# 125
  • София
  • Мнения: 9 954
pi_pi, благодаря Simple Smile

Идеята е да погасим ипотечен кредит с друг, старият е за 30г, 30000лв, остават 26г и 28600лв, лихвата вече не е 7.30%, а 9.30%. Пресмятам, смятам и въпреки, че ще се набутаме с 800лв наказателна лихва за предсрочно и 1000-1500лв за новия  кредит - по-изгодно идва мисля. newsm78
Видях погасителните планове от деня на тегленето и в наши дни - вноската се е повишила от 205 на 246 (лихва: 181лв на 222лв, като частта за главницата е отново приблизително 24лв и се увеличава със стотинки всеки месец. #Cussing out Предполагам това е заради лихвата.

Сега ще теглим за 15г ипот.кредит (близо 55000лв), като с част от парите ще погасим целия или частично стария ипот. кредит.
Примерно 10 000лв ако се погасят - как ще нагласи съотношението главница/лихва във вноската? Пак ли ще започне с висок дял лихва (90%)? От банката ми казаха, че срока ще си остане същия, само вноската ще се намали. За ДСК става дума.

Сега сме се спряли на Прокредит. 50+120лв за искане за кредит нормално ли е (за разгелждане и обезпечение)?
Чудим се между два варианта на лихва - фиксирана лихва (10%), на 5г се променя - ако има промяна в Юрибор + надбавка, а с плаваща лихва (8.5%) е на 6месеца тази "промяна". Разликата след 15г ще е 9000лв, но да се надяваме, че ще сме го погасили много преди това.

Някакви други идеи (за банка)?

# 126
  • Мнения: 91
Здравейте, реших и аз да се включа в темата и имам конкретен въпрос- някой има ли някакви впечатления от Сосиете женерал експресбанк? Някой да е теглил от тази банка? Ние засега сме се спрели на нея, казаха ни че няма такса управление на кредита, което мен лично много ме съмнява, все си мисля, че тази таксичка е калкулирана по някакъв скрит начин, но.... все пак, някакви мнения?

# 127
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Ние имаме потребителски кредит в Ес Джи, за 4 години лихвата не мръдна, нямаше никакви изненади и изобщо сме доволни.
За ипотечния кредит се насочихме към друга банка, защото в Сосиете попаднахме на някакви служители, които изобщо не бяха в час, 2 часа ни ги плещеха едни, за кредита така и нищо конкретно не казаха, накрая едва се сдържах да не се разхиля. Но пък сега пак им погледнах офертата и ни е по-изгодна от тази на другата банка, та се чудя дали все пак да не отидем отново и да говорим с нашата служителка, чак събуждах мъжа ми сега да му дудна.  Laughing
Само не знам дали ще имаме време за всичко...

# 128
  • Мнения: 91
Шунка, поискай да говориш направо с управителя на банката, ние така направихме, след като не си доволна от обяснението на служителката няма смисъл да си губиш пак времето с нея.

# 129
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Не, ние не говорихме тогава с нея, защото я нямаше, беше едно младо момче, много се стараеше милият, но беше ужасно зле. Той привика 2 други служителки и така стана една....
В крайна сметка решихме да не ходим, имаме 4 седмици до окончателния договор и едва ли ще има време тепърва за нов оценител и т.н. Както и все по-добри оферти ще излизат, но не може все да скачаме от една на друга. Tired

# 130
  • София
  • Мнения: 9 954
Да ви попитам, след като сме пуснали искане за ипотечен кредит - може ли след това да се коригира исканата сума без допълнителни усложнения?
Днес мина оценител.  Peace Обаче тези документи... много разходи  #Crazy

# 131
  • Мнения: 91
Hakama, за кои документи говориш, че струват много пари? Питам те, защото ние все още не сме подали искането за кредит и да знаем какво да включим отгоре. А колкото до въпроса ти- не мисля, че би било кой-знае какъв проблем, стига исканата сума да не надвишава максимално допустимата според вашите доходи /между другото това според мен е поредния абсурд- от къде на къде банката ще преценя вместо мен с колко пари мога да живея на месец, но това е тема на друг разговор  Simple Smile/

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Е, как ще е абсурд, човек първо ще си купи ядене, после ще си плати кредита - те искат да си вържат гащите, че ще има с какво да им плащаш.  Simple Smile

Предполагам, че сумата се коригира с подаване на молба, не би трябвало да е проблем.

# 133
  • Sofiq
  • Мнения: 267
Да ви попитам, след като сме пуснали искане за ипотечен кредит - може ли след това да се коригира исканата сума без допълнителни усложнения?
Днес мина оценител.  Peace Обаче тези документи... много разходи  #Crazy
Ако кредита не е минал кредитен съвет няма никакъв проблем да се коригира сумата директно. Ако е минал и вече одобрен просто трябва да се пусне молба и да се преразгледа. На фона на всички разправии, това е бял кахър както се вика. Колкото до таксите най-много е разхода при нотариуса. Там се плаща хонорара + такса вписване и май държавна такса беше. За пример при кредит 24 000 евро и жилище 27 000 евро, при нотариуса оставих около 2800 лв. Отделно комисионни на банката за отпускане на кредита, такса на агенцията, преводи и превалутиране ( ако има ), експертна оценка, първоначална вноска и става дявол и половина. Задължително е наличието на определена сума в кеш, иначе идва много на горно... Успех от мен  Peace

# 134
  • Мнения: 91
Шунка, абсурда не е в това, че банката иска да си върже гащите, а че се опитва да ми определи колко пари са ми необходими, за да живея нормално- аз не обичам да ми се месят в живота, още повече когато са непознати хора- служителката в банката тръгна да ми обяснява как сме били млади и скоро сме щели да искаме да имаме дете, колко пари трябвали за да се гледа дете, взе да ми прави сметка на моите пари и то с единствената цел- да ни накара да изтеглим 40 000 лева за 20 години за да върнем в края на периода 89 000 лева, вместо за 10 години и да върнем 60 000 лева- това е абсурдното. Риска от неплащане на кредита винаги го има, независимо от това на каква заплата си и колко пари ти остават, защото във всеки един момент аз мога да остана без работа.

Общи условия

Активация на акаунт