Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 708
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 980
Днес бяхме на митинг точно заради тези лихви. Вдигат ги абсолютно противозаконно и това вече се доказа в съда. Има си евро закони които не им позволяват да го правят и нашиет съдии щет не щат са принудени да се съобразят с тях. Мога да те посъветвам да дойдеш във фейсбук групата ни да четеш и да решиш с кой адвокат да действаш. Не подписвай нищо без адвокат. Направих тази грешка с преструктуриране.

# 511
  • Мнения: 2 259
може ли линк Hug

# 512
  • София
  • Мнения: 980
Изпратих на лични  Hug

# 513
  • Мнения: 5 178
Vali:), имаш ли такса за предсрочно погасяване ? Ако нямаш може да мислиш да биеш шута на ДСК, колко ти е главницата, за да се мисли за потребителски кредити, където отпадат някои разходи.. пък и действа с пълна сила ЗПК (някои членове ще ги избегнем при избора на банка)

А протестирането не трябва да спира!, защото банките са в основата на кризата в ЕС, само че другите държави им сложиха юзди, а тук ги оставят да си правят каквото иска. Сутринта по бТВ много добре го казаха - парите са в банките и те са започнали да изкупуват печелившите бизнеси, как ли - срещу отпускане на кредити #2gunfire #Cussing out

# 514
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Аз писах едно писмо за намаляване на лихвата, но подозирам ,че няма да ни огрее. Тази седмица имаме вноска и ще го носим, да видим какво ще стане.

# 515
  • София
  • Мнения: 459
Привет, дами!
Не съм чела цялата тема, само последните няколко страници.
Ситуацията при нас е следната - имаме ипотечен кредит от 2007, с лихва на базата на EURIBOR, вдигана е 2 пъти, последно през 2009.
Писахме молба за намаляване, искахме да я върнат на първоначалното ниво (в договора пише, че това е минимума). Съгласиха се на нещо по средата, но в анекса, който ни предлагат се сменя начина на определяне на лихвата. Искат вече да е БЛПБ + надбавка. С право на банката да си го променя еднолично при условия, написани в 10 реда  Laughing
Май клоня към подписване, но ми се ще да чуя и вашето мнение за смяната на формиране на лихвата.
Благодаря ви Simple Smile

# 516
  • София
  • Мнения: 980
Не не не не не не не ! Недей!!!!!!!!!!!!
И как така са ти вдигнали лихвата като юробара само падаше?
http://www.euribor-rates.eu/euribor-charts.asp добавката ли са ти вдигнали?

Прочети какво включват в БЛП и как се образува. Аз заради него съдя моята банка и масово тези дела се печелят. Изключително несправедлив коефициент, не се съгласявай. И ми намирисва на съдебно дело и при теб, чакам да кажеш как така лихвата ти е по-голяма.

Последна редакция: пн, 25 фев 2013, 19:00 от х_diabet_mama

# 517
  • София
  • Мнения: 459
Последният път когато е вдигната лихвата,  EURIBORа беше в пика си. Сега виждам, че е било 10.2008...
На мен това ми беше коза, когато преговаряхме за лихвата, но човека от банката (изкл. компетентен между другото)  ми извади справки, от които се видя, че съм била в заблуда. Т.е. досега не са ми вдигали лихвата незаконно. Въпросът е, че сега не искат да я смъкнат до първоначалната, а с този анекс си връзват гащите за напред...
Новите условия принципно са ми ок, но остава в мен едно чувство, че се прецаквам с този анекс...

# 518
  • Мнения: 646
jivotinche, покажи анекса и договора на някой компетентен - приятел, познат в сферата, за да те посъветва. Така говориш много общо. Както са ти вдигали лихвата, така е трябвало и да ти я смъкнат до "пода" в договора.

Vali Simple Smile , не се лъжи да превалутираш. В тази несигурна ситуация е възможно всичко, дори и валутния борд да падне. Заплата в лева и кредит в евро не е добра комбинация.

Сутринта по бТВ много добре го казаха - парите са в банките и те са започнали да изкупуват печелившите бизнеси, как ли - срещу отпускане на кредити #2gunfire #Cussing out
Кои са тези банки? Те са 2 или 3. При 30 на пазара. Повярвай ми, повечето банки имат проблем с отърваването от бизнеси, а не с изкупуването на такива.

# 519
  • Мнения: 5 178
тинки, аз мисля, че Вали и в момента е с евров кредит,
Момичета за да има поне някакъв опит за съвет трябва да посочите банката, в която кредита, това е важно  и евентуално да се насочите към определен юрист (за Варна направо си казвам, че такъв не намерих за Булбанк)

тинки, и другите банки са почнали здраво да пазаруват само, че през трети фирми. ПИБ, ЦКБ и Булбанк си ги знаем

# 520
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
В какъв смисъл изкупуват печеливши бизнеси - нещо не разбрах..... Crazy

# 521
  • София
  • Мнения: 459
jivotinche, покажи анекса и договора на някой компетентен - приятел, познат в сферата, за да те посъветва. Така говориш много общо. Както са ти вдигали лихвата, така е трябвало и да ти я смъкнат до "пода" в договора.

Нямам клауза в договора, за намаляване. По спомен, клаузата е: "БАНКАТА има право да променя лихвения процент в случай че 3-месечния EURIBOR достигне нива с 0.25 процентни пункта по-високи от посочените тук в рамките на 1 месец. За минимална стойност на 3-месечния EURIBOR се приема 2.5%" Толкова! Нищо за намаляване.

А можете ли да ми кажете, при промяна на Общите условия, ако новите такива влизат в противоречие с клаузите на договора, кои условия са с предимство?

В Анекса има условия, при които може да се променя лихвата и накрая пише "или при наличие на предпоставките, посочени в Общите условия на БАНКАТА."

Банката е Пиреос Simple Smile

# 522
  • Мнения: 5 178
В какъв смисъл изкупуват печеливши бизнеси - нещо не разбрах..... Crazy

Нямам време да търся сега конкретни статии, но идеята е, че бизнеса ти реално има бъдеще, но банките кредитори те притискат до момент, в който си вече извън играта и след това си го развиват същия този бизнес те или близки то тях фирми..

# 523
  • София
  • Мнения: 980
Промяна не значи само нагоре! Има дела срещу Пиреос точно за лихвите. Не знам, мисля, че компетентния те е заблудил, те всички така ни изглеждат, но като попиташ адвоката и той ти обясни, виждаш колко си бил заблуден. Измамници с бели якички!

# 524
  • Мнения: 646
В какъв смисъл изкупуват печеливши бизнеси - нещо не разбрах..... Crazy

Нямам време да търся сега конкретни статии, но идеята е, че бизнеса ти реално има бъдеще, но банките кредитори те притискат до момент, в който си вече извън играта и след това си го развиват същия този бизнес те или близки то тях фирми..

Това е пълна измишльотина. Може би има една банка с подобни наклонности и ти не си я цитирала. Не ви е интересна, защото таргета и не са ипотечните кредити. ЦКБ и ПИБ финансират обикновено собствените си бизнеси.

Банките правят всякакви гимнастики, за да си върнат макар и частично парите, включително придобиване на бизнеси (говорим САМО за просрочени кредити). Защото понякога бизнеса е по-ценен от актива, особено ако последния е  в недоброжелателни ръце или пък не  е довършвен, или има правни проблеми.

Иначе това което си написала е познатата песен на голяма част от длъжниците. Но то е естествено - по-лесно е да намериш вината другаде.  

Общи условия

Активация на акаунт