Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 512
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 5 178
За финансовата култура по-добре да не повдигаме темата.., но какво да се прави народа не беше виждал кредити и взима, взима, е сега ПАК не иска да вижда и чува за кредити...

В Бг трябва да се научим, че парите за адвокат и консултант дадени ПРЕДИ подписването на договор са по-важни и в пъти по-малко от тези дадени СЛЕД Naughty

Аз пак не разбрах, кое ми беше грешното първо изречение - че съм програмист или че погасителния план важи точно до следващата вноска в най-добрия случай  Laughing

# 796
  • София
  • Мнения: 38 552
Искам да питам, след като сме заличили ипотеката, как седи въпросът със нотариалния акт?

При нас е малко объркано - имаме договор с общината за закупуване на общинско жилище, който изпълнява договор на нотариален акт.
Договорът е на името на мъжа ми и майка му.
Ипотеката беше на тримата - мъжа ми, аз, майка му.
Обаче майка му почина междувременно.
Въпросът ми е - трябва ли нещо да се променя или не?

# 797
# 798
  • София
  • Мнения: 3 291
L'Agent , а свекърва ти има ли други наследници?

# 799
  • София
  • Мнения: 38 552
L'Agent , а свекърва ти има ли други наследници?
Не.

# 800
  • София
  • Мнения: 3 291
Значи си е ваше.

Трябва да си изкарате удостоверение за наследници и да си подадете имотна декларация в общината, за да си плащате коректно данъците.

# 801
  • Мнения: 646
Значи си е ваше.

Трябва да си изкарате удостоверение за наследници и да си подадете имотна декларация в общината, за да си плащате коректно данъците.
Точно така, само че не си е ваше (освен ако не са ти продали част), а е на мъжа ти. Предполагам апартамента е купуван преди брака?

# 802
  • Мнения: 2
Значи, аз до колкото разбирам, по-добре е да се изтегли кредит чиято лихва се формира от Софибор+надбавка, отколкото БЛП+надбавка. Правилно ли разбирам, че така е по-малко вероятно да ти вдигнат лихвата неправомерно? Т.е. когато УС на Банката решат, че искат да лапат повече парички.
Моля, някой по запознат да ме светне как евентуално би се променила лихвата ми (Спрели сме се на МКБ - 6.6% с актуализация 3м. Софибор + 4.35 надбавка, но не по-малко от 6.6% ) Та сега Софибора е около 1.25. Не ми стана ясно какво е 3м. Софибор. В сайта на БНБ гледам някакви цифри за 2, 3, 5, 6 и тн. месеца Софибор и какво после? Там срещу 3м. Софибор пише 1.043. Какво ще се се добави към надбавката след 3 м. ако изтеглим сега кредита?
И колко ще се покачва този Софибор? Пишете, че тенденцията била плавно да се покачва. Ама в какъв порядък е нормално да се покачва?

# 803
  • Мнения: 5 178
Юнион Банк е вече собственост на ПИБ, която е адски некоректна банка и с лош рейтинг.. Нямате работа с тях. ПИБ дерат кожи с всевъзможни такси и обичат да крият информация от клиента. Бяха единствената банка, които не можели да ми дадат ОУ без да сключа договор с тях ooooh!

Иначе правилно си разбрала за сформирането на лихвата Peace Лихвените индекси в дългосрочен план могат само да растат, защото сега са на историческо дъно.. За ориенир 1м Софибор малко преди 2007 беше ударил 6-7%,  а в момента е под 1%

# 804
  • Мнения: 2
Юнион Банк е вече собственост на ПИБ, която е адски некоректна банка и с лош рейтинг.. Нямате работа с тях. ПИБ дерат кожи с всевъзможни такси и обичат да крият информация от клиента. Бяха единствената банка, които не можели да ми дадат ОУ без да сключа договор с тях ooooh!

Иначе правилно си разбрала за сформирането на лихвата Peace Лихвените индекси в дългосрочен план могат само да растат, защото сега са на историческо дъно.. За ориенир 1м Софибор малко преди 2007 беше ударил 6-7%,  а в момента е под 1%
Ами МКБ ми дадоха най-разумната оферта (поне от банките, които обиклих, а аз не съм обиколила всички)
И мислиш ли, че така ще стане с  МКБ? Те нямат интерес да сменят политиката, защото ще си загубят клиентите, а те тази банка нали са я купили с клиентите и. И сега какво, обърках се.  newsm78

# 805
  • Мнения: 5 178
И Булбанк бяха чудна банка, но като ги купиха уникредит и след това ги сляха с още две и смениха ръководния персонал, се получиха такива малоумия.., че парен каша духа..
На ПИБ вяра нямам, това е мутренска банка, която иска според мен да налапа корпоративните клиенти на МКБ (поне тези, които имат кредити, защото другите се разбягват)

# 806
  • Мнения: 2
И Булбанк бяха чудна банка, но като ги купиха уникредит и след това ги сляха с още две и смениха ръководния персонал, се получиха такива малоумия.., че парен каша духа..
На ПИБ вяра нямам, това е мутренска банка, която иска според мен да налапа корпоративните клиенти на МКБ (поне тези, които имат кредити, защото другите се разбягват)
Брокерката ми лансира ОББ и Си Банк, но там лихвите са по формулата БЛП + надбавка, а мен това не ми допада.
Някакви други идеи?

# 807
  • Мнения: 5 178
Не следя от близо актуалните предложения, за бърза справка и насока вижте в 'моите пари"
www.moitepari.bg/Ipotechni_Krediti/Ipotechni_Krediti.aspxc

# 808
  • Sofia
  • Мнения: 270
Райфайзен банк е коректна банка, по мое мнение разбира се. Лихвата и при тях се формира прозрачно на база пазарни индекси. Офертата им за ипотечен кредит е доста добра, но не финансират на повече от 85 % от стойностана жилището и не е подходяща ако искате по- голямо финансиране. Но пък тези които финансират повече са некоректни и ти "режат главата". По добре човек да си няма работа с банки като ПИБ и Пощенска и ОББ. Аз лично съм избрала Райфайзен за евентуален ипотечен кредит, офертата на МКБ също ми се стори добра, но това че я купиха ПИБ моментално ме отказва! Можеш да провериш условията в Алфа Банк, клон на гръцка банка, но мисля че са по- добре от ПИБ.

# 809
  • Мнения: 79
Райфайзен банк е коректна банка, по мое мнение разбира се. Лихвата и при тях се формира прозрачно на база пазарни индекси. Офертата им за ипотечен кредит е доста добра, но не финансират на повече от 85 % от стойностана жилището и не е подходяща ако искате по- голямо финансиране. Но пък тези които финансират повече са некоректни и ти "режат главата". По добре човек да си няма работа с банки като ПИБ и Пощенска и ОББ. Аз лично съм избрала Райфайзен за евентуален ипотечен кредит, офертата на МКБ също ми се стори добра, но това че я купиха ПИБ моментално ме отказва! Можеш да провериш условията в Алфа Банк, клон на гръцка банка, но мисля че са по- добре от ПИБ.

Това, което си написала не е вярно и е твоя субективна преценка.
1. Какво значи "Лихвата и при тях се формира прозрачно на база пазарни индекси". Ако това е така, то това означава, че трябва да ти дават лихва не повече от 3% в момента. Толкова, колкото плащат тези, които осъдиха Уникредит Булбанк, точно на база индекси.
2. Процентът на финансиране във всеки един момент е различен. Така например ние, имахме финансиране от 90%.
3. Личен опит с ОББ- нямахме вдигане на лихвата и никакви проблеми с тях. Но понеже не обичам да защитавам банките, само бих казала, че е по-добре изобщо да си нямаш работа с тях.

Общи условия

Активация на акаунт