Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 525
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 91
И въпреки всичко остават много въпросителни- дали е по-добрият вариант фиксирана или плаваща лихва, защото ГПР на ДСК е по-нисък, но ми казаха, чеможже а се промени, а на пощенска е фиксиран (до колкото разбрах).
Няма такова животно като фиксирана лихва! Навсякъде в договорите пише, че при промяна на пазарните условия и куп други неща банката може едностранно да ти вдигне лихвата, или да я намали  hahaha
 Гледайте си крайната цифра, която се получава с всички таксички и комисионни, защото в Сосиете ни казаха, че нямали такса обслужване на кредита, но при същата лихва, като в ДСК крайното число в Сосиете беше по-голямо от това в ДСК, където имат такса обслужване. Е как става това  newsm78  Ами да ви кажа- ЛЪЖАТ НИ ЧЕ НЯМАЛО ТАКСИ И КОМИСИННИ!

# 391
  • София
  • Мнения: 980
montecita просто забравете пощенска! Тя вече е продадена в същност, след няколко месеца няма да я има.
Идете в Българо американска, за сега са с най-добри лихви и Булбанк, там са на-ларш, а и дават отговор до 3 дни.

# 392
  • София
  • Мнения: 795
montecita просто забравете пощенска! Тя вече е продадена в същност, след няколко месеца няма да я има.
Идете в Българо американска, за сега са с най-добри лихви и Булбанк, там са на-ларш, а и дават отговор до 3 дни.

На кого е продадена Пощенска, защото по принцип "Пощенска банка" няма от някокло години, когато ги купиха и станаха Юробанк ИеФДжи ?

# 393
  • Мнения: 1 350
montecita, булбанк имат сега ипотечен, който е с обща лихва 6.95 процента. плюс застраховка, но тя е малка двуцифрена сума, ако трябва да се сключи  Peace
попитайте там, разпитайте за всякакви условия.

# 394
  • София
  • Мнения: 980
Пощенска е купена от Обб, те са малко по-добри но няма толквоа тромава организация.

# 395
  • Мнения: 491

2. независими, на които плащаш 15-50 лв за консултация за да ти помогнат да разбереш термините, да избереш продукт, да ти определят рисковата група, да ти кажат дали този кредит, който искаш не е прекалено голям и има опасност да изпаднеш в затруднение при обслужването му, вкл. да те заведат при юрист, който да огледа проекто договора ти за проблемни клаузи

За такъв иде реч.  Peace Може да си спестиш много главоболия.

# 396
  • Мнения: 491

Кофти е, че и на двете места финансират около 80% от стойността на имота. Ще проверим в първа инв. банка, както ни подсказа hailie.
И въпреки всичко остават много въпросителни- дали е по-добрият вариант фиксирана или плаваща лихва, защото ГПР на ДСК е по-нисък, но ми казаха, чеможже а се промени, а на пощенска е фиксиран (до колкото разбрах).


montecita, ПИБ кредитират до 100%, но няма да ти признаят майчинството за доход. Признават обаче и неофициален доход.
Обикновено лихвата е наистина фиксирана за 3-5 години, за целия период най- вероятно ще има разни клаузи. Задължително си изисквайте СЕФ формат, там всичко е описано.

# 397
  • софия
  • Мнения: 25 482

2. независими, на които плащаш 15-50 лв за консултация за да ти помогнат да разбереш термините, да избереш продукт, да ти определят рисковата група, да ти кажат дали този кредит, който искаш не е прекалено голям и има опасност да изпаднеш в затруднение при обслужването му, вкл. да те заведат при юрист, който да огледа проекто договора ти за проблемни клаузи

За такъв иде реч.  Peace Може да си спестиш много главоболия.
Бихте ли ме насочили към подобен консултант. Къде да го търся?
Ние, слава богу, си имаме жилище, но искаме по-голямо и се подмотваме с избора. Искам, когато харесам да съм подготвена. В момента вече съм се насочила към банките (ПИБ или ДСК). Като ви чета, може да отида и до БАКБ, но като знам кой й е шеф...

# 398
  • Мнения: 5 178
С Булбанк не се занимавайте, там има една скрита компонента на лихвата ПРЕМИЯ, която за нови клиенти ЗА СЕГА е 0%, но може да нараства неимоверно. Забележете., че там оферират лихва за първата година 4.5% и това ако не е лов на балъци

Пощенска банка е продадена на Алфа Банк, там също лихвата се образува непрозрачно. Пощенска от 1 дек има такса за всичко, май само влизането през вратата в клона е без пари от там нататък всичко по 1 лв Mr. Green

# 399
  • софия
  • Мнения: 25 482
С Булбанк по никакъв повод не бих се занимавала, камо ли ИК от там Naughty

# 400
  • Мнения: 646


Пощенска банка е продадена на Алфа Банк, там също лихвата се образува непрозрачно. Пощенска от 1 дек има такса за всичко, май само влизането през вратата в клона е без пари от там нататък всичко по 1 лв Mr. Green

В грешка си. Тази сделка се провали преди повече от година. Национална Банка на Гърция (ОББ) в момента купува Юробанк (Пощенска). Но това би трябвало да изнервя служителите на двете банки, а не клиентите им  Crazy.

# 401
  • Мнения: 1 350
С Булбанк не се занимавайте, там има една скрита компонента на лихвата ПРЕМИЯ, която за нови клиенти ЗА СЕГА е 0%, но може да нараства неимоверно. Забележете., че там оферират лихва за първата година 4.5% и това ако не е лов на балъци

Пощенска банка е продадена на Алфа Банк, там също лихвата се образува непрозрачно. Пощенска от 1 дек има такса за всичко, май само влизането през вратата в клона е без пари от там нататък всичко по 1 лв Mr. Green
съжалявам ако подвеждам, аз не съм теглила ипотеката скоро и съм доволна, много зависи и кой ще е кредитния консултант, който изберете в която и да е банка или съветник такъв преди тегленето, да разбира, да знае текстовете с малки букви и тн., а не само рекламите и да ви е в помощ.

# 402
  • Мнения: 5 178
jos, когато и да си теглила ипотеката имаш 4,5% ПРЕМИЯ заради това, че банката не може да си прави сметката и понеже е най-голямата и ако вземе да фалира ще разклати цялата банкова система ooooh!
Аз категорично отказах да плащам за немърливостта на рисковия мениджър на банката 1. защото моите пари са си мои, с тегленето на кредит не искам да ставам крепостен селянин
2.защото рисковия мениджър не дели с мен печалбата на банката, аз само щях да му я изкарвам
3. доброволното плащане на тази премия не дисциплинира банката, а напротив кара я да смята, че каквото и да прави - аз ще плащам нейните изцепки

# 403
  • Sofia
  • Мнения: 4 041
Някой теглил ли е кредит от МКБ Юнионбанк. Коректни ли са?

# 404
  • София
  • Мнения: 980
Миналата година излезе списък със зелените и червени банки, в смисъл прочрачни и непроззрачни лихви, МКБ беше най-зелената.
В ПИБ и ДСК НЕ признават недекларирани доходи. Не съм чела договора на Булбанк, но уж офертата е за фикс, изрично питах може ли да се промени фикса за тези 5години, казаха не, но.... при тях всичко е възможно....

Общи условия

Активация на акаунт