Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 576
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 993
Брокерката не може ли да ти помогне? Нашата доста точно предвиди оценката.

# 691
  • София
  • Мнения: 3 916
Еовин,

Нямам брокер. То там е въпросът - ако оценката е ниска, банката ще ми отпусне по-малък кредит и няма да мога да осъществя сделката. Трябва да знам, колко ще е кредитът, за да знам колко да се "разпростирам". Иначе губя и моето и на брокера време.

Вариант за допълнителен кредит не съществува.

# 692
  • София
  • Мнения: 3 291
Raya , срещу 150 лв оценител ще ти направи оценка предварително. В ДСК понякога в такива случаи предлагат и потребителски кредит, заедно с ипотечния.

# 693
  • София
  • Мнения: 3 916
Не мога да взема и ипотечен и потребителски - доходът не стига. За това питам за ориентировъчна оценка, за да знам изобщо има ли смисъл да се захващам с закупуване или да търся нещо под наем.

# 694
  • Мнения: 3 951
Мога само да ти кажа, че оценката на апартамента, който взехме, беше с 1000 евро над продажната. Оценителя си беше човек от банката. Преди това правихме оценка на друг имот, там ситуацията беше подобна, не е имало драстична разлика.

# 695
  • Мнения: 397
Оценителката на банката, която ни отпусна ипотеката я взехме ние от банката. Също и ние и платихме. Нямаше никакъв проблем, да не говорим, че цената беше доста по-голяма от това, на което го купихме. Преди съм работила с други оценители /като представител на фирма-продавач/. Правеха всичко възможно да оценят, дори някои питаха колко им трябва на купувачите.

# 696
  • София
  • Мнения: 3 916
Значи, вероятно ще се оцени на действителната цена +/- 3-5%. Благодаря ви.

# 697
  • Мнения: 6 993
При нас оценката беше с 6000 евро повече. За 42000 го взехме, 48 беше на оценителя.

# 698
  • София
  • Мнения: 3 291
Raya , от банката ще ти предложат варианта с допълнителен потребителски, ако оценката не е каквато ви трябва. Особенно в момент, в който се раздават малко кредити и всеки клиент им е важен.

Идете в банка, в която оценителите са си техни и не ползват външна фирма.

# 699
  • София
  • Мнения: 3 916
Грета Ей,

Как да разбера коя банка работи със собствени оценители?

Благодаря на всички, които се включиха.

# 700
  • Sofia
  • Мнения: 270
Здравейте! Планирам покупка на жилище с ипотечен кредит и темата ще ми бъде интересна!

# 701
  • София
  • Мнения: 3 291
Питай тук, все някой ще сподели.

Моят опит е: СЖ работят с външни фирми. А ДСК са тия, които сами предлагат допълнителен потребителски кредит, примерно искаш 30 000 кредит от тях (имаш възможност да си го плащаш), те ти дават ипотечен 28 000 (според оценката) и 2 000 потребителски.

# 702
  • Мнения: 3 951
Ние теглихме от Първа инвестиционна, работят със собствени оценители, финансираха ни на 100% с ипотечен.

# 703
  • Мнения: 2 286
Ние теглихме от Първа инвестиционна, работят със собствени оценители, финансираха ни на 100% с ипотечен.

И ние така, а оценката беше само с 200Е по-малко от исканата цена на апартамента.

# 704
  • София
  • Мнения: 980
http://banks.dir.bg/2013/07/02/news14326790.html
В ДСК за апартамент от 75 000 лева ни дават 35 000(!!!) при това ЕПК и в София! И не сме в лимита за доходи, доходите ни стигат за кредит от 77 000

Общи условия

Активация на акаунт