Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 560
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 930
  • София
  • Мнения: 3 291
Е какво като е ипотекирано жилището? В единия случай се плаща учредяване на ипотека (700-800 лв), в другия пък лихвата е по-голяма.

# 931
  • София
  • Мнения: 38 582
Е какво като е ипотекирано жилището? В единия случай се плаща учредяване на ипотека (700-800 лв), в другия пък лихвата е по-голяма.

Според мен не е точно така.
Ипотечните кредити са по повече години, така че лихвата всъщност излиза повече.
Освен това, разправията с документи е много по голяма и при започване, и при приключване на ипотечен заем.

# 932
  • Мнения: 2 748
 Пак давам пример с нашия случай- панелка, която едва ли ще се оцени на толкова за да можем да я купим без самофинансиране, парите които имахме не искахме да ги дадем за самофинансиране, а за ремонт и обзавеждане. Peace

# 933
  • София
  • Мнения: 3 291
L'Agent, много от ипотечните кредити са именно за спомената сума от 30-40 000 лв. Нали сравнявахме за тези пари кое е по-изгодно? Годините заем се изчисляват според наличните доходи, не от вида на кредита.

Разправията с документите е точно толкова, колкото при купуване на жилище и без ипотека: удостоверяване на собствеността за 10 години назад, бележки с доходите.

Имам чувството, че някои хора се страхуват от ипотекиране, нещо което се прави навсякъде по света.

# 934
  • Мнения: 79
Няма нищо страшно в ипотекирането на жилището. И ИК не е задължително да е за дълъг период от време. Всичко зависи от размера на кредита и от доходите, респективно месечната вноска, която можете да си позволите. Всичко е въпрос на сметки. Преценявате кой вариант е по- изгоден  ПК или ИК и избирате него. Наистина не разбирам по каква причина ще избереш да плащаш по-висока лихва в ПК?

Никой не тегли кредит с презюнкцията да не го изплаща. Ако не дай се Боже се стигне до това, банката и с ПК , и С ИК те дава на съдия изпълнител, който така или иначе пак може да ти запорира имуществото.

парите които имахме не искахме да ги дадем за самофинансиране, а за ремонт и обзавеждане. Peace

Колкото по-малка сума на кредита теглиш, толкова по-евтино ти излиза самия кредит. Лично аз бих избрала да самофинансирам, колкото се може по-голяма част, за да си улесня тежестта на кредита. На сумата, с която ще самофинансираш спестяваш лихви в дългосрочен план, които можеш да използваш за ремонт, вместо да ги даваш на банката. Разбира се, ако съвсем не влизаш в голо жилище и нямаш никакви условия.

Последна редакция: чт, 14 ное 2013, 16:14 от Red_Hot

# 935
  • Мнения: 2 748
 Спестявам ги, но докато ги спестя да не готвя ли, или детето ми да няма детска стая , или да спрем да ходим до ВЦ, защото нямаме пари за да си сложим тоалетна чиния и да си направим баня?

# 936
  • София
  • Мнения: 9 934
Коя банка предлага най-изгодни условия за кретина карта или потребителски кредит (до 3000лв)?
Имам 6 месеца в една фирма но не и постоянен договор.

# 937
  • Мнения: 5 178
Коя банка предлага най-изгодни условия за кретина карта или потребителски кредит (до 3000лв)?
Имам 6 месеца в една фирма но не и постоянен договор.


На този етап или ще ти одерат кожата с лихви по картата, или изобщо няма да ти отпуснат ooooh!

# 938
  • София
  • Мнения: 9 934
Коя банка предлага най-изгодни условия за кретина карта или потребителски кредит (до 3000лв)?
Имам 6 месеца в една фирма но не и постоянен договор.


На този етап или ще ти одерат кожата с лихви по картата, или изобщо няма да ти отпуснат ooooh!

Защо?!
Мисля да видя за кредит до 1500-2000лв с минимален срок за погасяване, за да ми излезе по-изгодно от кредитна карта.
ПП: Дадоха ми карта за 1000лв  Crossing Arms Идеята ни е да внесем колкото можем до края на годината в ипотечния кредит (частично погасяване, до 5700лв няма нак. лихва), мисля че ще ма смисъл. Thinking

# 939
  • Мнения: 79
Тегленето на пари от кредитни карти е с много големи лихви. Основната им идея е да се използват за пазаруване, където има гратисни срокове, в които ако се покрие сумата няма лихва или е минимална. Проучете много добре условията на вашите, защото ще си направите много лоша услуга.

Преди малко по БНТ имаше много хубаво предаване за кредитите.

# 940
  • Мнения: 846
Влючвам се само да предложа за следващата тема е хубаво да се пусне анкета: "От коя банка сте теглили кредит" - с имената на банките. Това ще е просто интересно, коя банка печели най-много доверието на хората.

# 941
# 942
# 943
  • Мнения: 186
Здравейте мацки,
Моля дайте ми съвет как бих могла да си намаля лихвите по отпуснат ипотечен кредит в ДСК от 2008 год. Лихвата ми е 8,29% , за нови клиенти е 6,7% Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ще бъда благодарна, ако споделите опит.
Предварително благодаря на отзовалите се.

# 944
  • София
  • Мнения: 38 582
Здравейте мацки,
Моля дайте ми съвет как бих могла да си намаля лихвите по отпуснат ипотечен кредит в ДСК от 2008 год. Лихвата ми е 8,29% , за нови клиенти е 6,7% Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ще бъда благодарна, ако споделите опит.
Предварително благодаря на отзовалите се.

Ходи на място и преговаряй.
Но да не те отчайвам - ние се опитахме и нищо не получихме.
Затова се преместихме в друга банка.

Общи условия

Активация на акаунт