Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 417
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 975
  • Варна
  • Мнения: 912
пари от потребителски кредит - може да намерите такъв при лихва 7-8% и после, когато имате възможност да го погасявате предсрочно.
SmartM, цитирам те, но питането ми е към всички, които имат инфо. Кой е най-ниският % за потреб. кредит в момента? И каква сума най-много биха отпуснали?
Пред дилема ПК или ИК сме. Засега на алфа банк май е най-ниска офертата, която имаме за ИК - 6.73 ГПР.

# 976
  • Мнения: 5 948
И аз се включвам в темата с въпросче - наистина  промоционалните условията по ИК на Алфа Банк изглеждат добре, и въпреки, че съм изчела цялата тема, пак ми са доста неясни нещата  Embarassed. Какво ще кажете за начина на определяне на лихвата (направи ми впечатление, че доста се коментираше точно това назад):
"Договорена лихва (описание) -    3М Sofibor + 5.00% договорна надбавка"
Този начин от "добрите" ли е  newsm78 И въобще - какви са ви впечатленията точно от тази банка?
Благодаря предварително на включилите се   bouquet

# 977
  • Мнения: 273
пари от потребителски кредит - може да намерите такъв при лихва 7-8% и после, когато имате възможност да го погасявате предсрочно.
SmartM, цитирам те, но питането ми е към всички, които имат инфо. Кой е най-ниският % за потреб. кредит в момента? И каква сума най-много биха отпуснали?
Пред дилема ПК или ИК сме. Засега на алфа банк май е най-ниска офертата, която имаме за ИК - 6.73 ГПР.

Toва ГПР звучи добре, но вижте дали влизат всички застраховки и такси в него. До няколко месеца всички банки трябва да започнат да използват еднаква формула за определяне на лихвите си. Дано да стане, че в момента е много трудно човек да се ориентира какво точно му се предлага. Уж гледаш ниска лихва, а пък като удариш чертата, кредита излиза много скъп...

# 978
  • Мнения: 273

"Договорена лихва (описание) -    3М Sofibor + 5.00% договорна надбавка"
Този начин от "добрите" ли е  newsm78 И въобще - какви са ви впечатленията точно от тази банка?
Благодаря предварително на включилите се   bouquet

От добрите е, но за съжаление в момента много малко банки го предлагат. И когато го предлагат, най-често след надбавката има ситен шрифт "но не по-малко от ..." Задължително вижте и него:)
3 мес. СОФИБОР към момента е 0,959% http://www.bnb.bg/FinancialMarkets/FMSofibidAndSofibor/

# 979
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Как мислите...кое е по-изгодно?Да се тегли кредит и да се купи по-малко жилище/напр. 2-стаен/ и да се изплати за по-кратък период или да се купи 3-стаен,та поне като изплащаш да знаеш за какво си дал парите си Rolling Eyes

# 980
  • Мнения: 6 993
E, това е странен въпрос Simple Smile По-скоро защо го купуваш - инвестиция или ще живееш в него? Ако ще живееш в него - колко човека ще сте? Макар че аз и за семейство с едно дете не бих препоръчала двустаен, така живях до 18тата си година - тесничко си е. Rolling Eyes Но пък ако няма много пари за по-голямо - става.

# 981
  • Мнения: 5 178
Как мислите...кое е по-изгодно?Да се тегли кредит и да се купи по-малко жилище/напр. 2-стаен/ и да се изплати за по-кратък период или да се купи 3-стаен,та поне като изплащаш да знаеш за какво си дал парите си Rolling Eyes
Въпрос на бъдеще и виждания.. е.. Едни се гмуркат на дълбоко и взимат голям апартамент НС на изплащане за 25 год, други предпочитат по скромно - двустайна панела и след 5-10 год да нямат нищо общо с банка.. И двете си имат предимства и недостатъци в зависимост това как ще ти се развие животът..

Ипотечния го транформирахме в потребителски и като знам какви закони ни гласят предпочитам максимално бързо да върна и останалите 20 хил. лв и повече НИКОГА кредит в България.. Огледайте се напът сме да се сдобием с 3 огромни мутренски банки - ЦКБ на ТИМ, ПИБ и КТБ изкупуват чуждите банки.. Другите до кога ще стоят в БГ не е много ясно 

# 982
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
E, това е странен въпрос Simple Smile По-скоро защо го купуваш - инвестиция или ще живееш в него? Ако ще живееш в него - колко човека ще сте? Макар че аз и за семейство с едно дете не бих препоръчала двустаен, така живях до 18тата си година - тесничко си е. Rolling Eyes Но пък ако няма много пари за по-голямо - става.
Странен,странен...колко да е странен Laughing

Ще се живее в него,щото в момента сме под наем.И аз не ща да се бутам в 2 стаи и ми се иска като ще го изплащам почти до пенсия,да е поне нещо по-голямо,та да си струва.

# 983
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Ипотечния го транформирахме в потребителски и като знам какви закони ни гласят предпочитам максимално бързо да върна и останалите ......

Какви закони ни гласят?

# 984
  • Мнения: 6 993
E, това е странен въпрос Simple Smile По-скоро защо го купуваш - инвестиция или ще живееш в него? Ако ще живееш в него - колко човека ще сте? Макар че аз и за семейство с едно дете не бих препоръчала двустаен, така живях до 18тата си година - тесничко си е. Rolling Eyes Но пък ако няма много пари за по-голямо - става.
Странен,странен...колко да е странен Laughing

Ще се живее в него,щото в момента сме под наем.И аз не ща да се бутам в 2 стаи и ми се иска като ще го изплащам почти до пенсия,да е поне нещо по-голямо,та да си струва.
Стискам палци да ти се падне хубаво, голямо и на изгодна цена  Sunglasses

# 985
  • Мнения: 5 178
Eто мнения на различни юристи и специалисти сблъсквали се с банковите дела

http://kontrol.bg/%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0 … html#.UuDK8lD8KM-

http://expose.blog.bg/novini/2013/11/15/s-pylno-gyrlo-o-s-t-a-v-k-a.1206293

Знам и още.. С две думи в Закона за кредитините институции се махат задълженията банката да оповестява пълните условия по кредити при сключването му, т.е след 2г банката ако реши може лееко да те сюрпризира с нова компонента на лихвата, с нова такса и тн, и тн..

Малко е крайна тази статия, но пък очертава светлото бъдеще на кредитополучателя у нас
http://www.angrysheep.org/%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-% … D0%B8%D0%BD%D0%B8
На последния сайт http://www.angrysheep.org има информация за различни банки и дела срещу тях, нищят се и практиките им

# 986
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
E, това е странен въпрос Simple Smile По-скоро защо го купуваш - инвестиция или ще живееш в него? Ако ще живееш в него - колко човека ще сте? Макар че аз и за семейство с едно дете не бих препоръчала двустаен, така живях до 18тата си година - тесничко си е. Rolling Eyes Но пък ако няма много пари за по-голямо - става.
Странен,странен...колко да е странен Laughing

Ще се живее в него,щото в момента сме под наем.И аз не ща да се бутам в 2 стаи и ми се иска като ще го изплащам почти до пенсия,да е поне нещо по-голямо,та да си струва.
Стискам палци да ти се падне хубаво, голямо и на изгодна цена  Sunglasses
Мерси,ама надали...вече губя надежда и не ми е фикс идея!
Важното е да сме здрави!

# 987
  • Мнения: 5 948

"Договорена лихва (описание) -    3М Sofibor + 5.00% договорна надбавка"
Този начин от "добрите" ли е  newsm78 И въобще - какви са ви впечатленията точно от тази банка?
Благодаря предварително на включилите се   bouquet

От добрите е, но за съжаление в момента много малко банки го предлагат. И когато го предлагат, най-често след надбавката има ситен шрифт "но не по-малко от ..." Задължително вижте и него:)
3 мес. СОФИБОР към момента е 0,959% http://www.bnb.bg/FinancialMarkets/FMSofibidAndSofibor/
Благодаря за отговора   bouquet , дано да няма (много) изненади  Laughing

# 988
  • Варна
  • Мнения: 912
Как мислите...кое е по-изгодно?Да се тегли кредит и да се купи по-малко жилище/напр. 2-стаен/ и да се изплати за по-кратък период или да се купи 3-стаен,та поне като изплащаш да знаеш за какво си дал парите си Rolling Eyes
моето мнение е по-добре да изплащам малко жилище, отколкото да пълня бездънната торба - плащане на наем. Ако дойдат по-добри времена, винаги може да се вземе и голямо.  Peace

# 989
  • Мнения: 646
КОТЕ, това твоето е болестно състояние. Напротив, в момента синхронизираме законите си с директивите на ЕЦБ и правилата за квалифициране на кредитите и признаване на загубите ще бъдат още по-строги.  БНБ вече започна да прави новите тестове.


Общи условия

Активация на акаунт