Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 354
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 79
Отваряш един Ексел, разписваш варианта 15 000 лева за 10 години ИК и 15 000 лв за 5 години ПК и виждаш какво се получава.
И в двата случая, предсрочното погасяване означава, че ще платите лихви само за периода, за който използвате парите (1-2-3...години), като внимавате за наказателни лихви и такси. Смятане му е майката, няма място за субективни преценки.

# 1 066
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
red hot  незнам как се изчисляват лихвите .
А иначе той е земеделски производител.Банката в която питах е Първа инвестиционна.

# 1 067
  • Мнения: 79
red hot  незнам как се изчисляват лихвите .
А иначе той е земеделски производител.Банката в която питах е Първа инвестиционна.



Ако наистина не знаеш как да си изчислиш лихвите, искай погасителен план от банката за размера на целия кредит и периода на плащане, разписан на месечни вноски, в който се вижда коя част е главница и коя лихва. И така виждаш в единия случай, колко ще ти струва и в другия случай каква ще е сумата. Като за ИК трябва да питаш и колко ще струва учредяването на ипотеката, оценки на имота, затраховки и т.н
Много е наивно нещата да се сравняват само по размера на една гола лихва, защото въпросът никога не се изчерпва само с нея и в повечето случи има допълнителни уловки.
В погасителния план нещата се виждат нагледно. Да, той може с времето да се промени, но като начало дава пълна информация за това, колко ще ви струва кредитът, особено ако ще сравнявате.

# 1 068
  • Мнения: 5 178
http://www.moitepari.bg/Kalkulatori/Krediten_Kalkulator.aspx
Ползвайте този калкулатор за изчисление на вноските, има полета за повечето такси

При ипотека ще имате повече такси :http://www.calculator.bg/1/imoti_notarialni_taksi.html#pog

Много грешно сте се насочили към банка обаче, погледнете и други предложения
http://www.moitepari.bg/ поддържат прилична информация за текущите предлагани кредити ..

# 1 069
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
KOTE какво имаш предвид-че банката не е от сигурните,или че съм се обърнала към нея,защото имам познат там?

# 1 070
  • Мнения: 79
ПИБ е най-мутренската банка. До колкото знам тя е изцяло българска. Малко извън темата, но това е единствената банка, в която служителките се избират приоритетно на външен вид. "Банкерките" там си разнасят банковата информация на клиентите като прани гащи  Stop

Последна редакция: пн, 17 фев 2014, 14:57 от Red_Hot

# 1 071
  • Мнения: 5 178
Че условията по кредитите им са гадни, не се доверявайте на познати, защото те изпълняват таргети за да си получават заплатата и бонусите, а после вие плащате..
Отидете в 5-6-10 банки и искайте информация, след това анализирайте ..
Моят съвет е да се спрете на потребителски кредит, защото е безсмислено да се обвързвате с ипотека за 15 хил лв.
За потребителските кредити важат единните формуляри, т.е от всички банки трябва да получите оферта под формата на европейски формуляр и така по-лесно да сравните

# 1 072
  • България
  • Мнения: 490
здравейте
и мен ме тресе тази тема,а нищо не ми е ясно
много въпроси имам,ще чета и темата и ще питам и дано ме изтърпите
и така
имате ли наблюдения в коя банка е най изгоден ипотечния кредит в лева
трябва ли банката да има клон в града ни

# 1 073
  • Мнения: 382
Да разбирам ли, че ако сега изтегля ипотечен кредит, ще важат тези промени в закона http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=3554703 Моля, някой запознат да се включи, че  не разбрах от кога влиза в сила?

# 1 074
  • София
  • Мнения: 3 290
Та те повечето банки и до сега спазваха тези правила: без % за предсрочно погасяване след 1вата година и само еднократна такса в началото. Така че нищо съществено не е прието.

# 1 075
  • Мнения: 5 178
Всички банки си вдигнаха таксите за усвояване на кредита и разни други, плащани в началото на кредита.. и след това могат да работят и без наказателни такси от предсрочно погасяване  Crazy Crazy

Внимавайте, защото в много банки таксата за предсрочно погасяване е " според тарифа на банката, в момента 1%",  а имат право да си сменят тарифите и да не се окажете с нововъведена такса за погасяване след време  Naughty

# 1 076
  • Sofia
  • Мнения: 270
КОТЕ, знаеш ли дали вече вдигат лихвите или за сега се изчаква?

# 1 077
  • Мнения: 5 178
Нормалните банки ще си вдигнат лихвите след като индексите тръгнат нагоре, но за момента няма такова нещо.. Всички по БЛП обаче не знам какво може да им се случи  ooooh!

# 1 078
  • София
  • Мнения: 477
Запис. Предстои ми харесване на апартамен и ипотечен кредит разбира се. Надявам се да сте ми от полза Simple Smile Ще попрочета малко назад

# 1 079
  • Мнения: X
Здравейте,
Хайде да се включа и аз по темата, тъй като почти финализирахме сделката. Днес, само че изникна още едно условие на банката. Хамалогията е голяма и нервите са много. Вчера изповядахме пред нотариус, днес от банката се обадиха, да ни кажат да си закрием кредитите и кредитните карти, за да преведат парите на продавачите, което си е чисто изнудване. Все пак вече са разгледали документите ни, видяли са всичките ни задължения, отпускат ни сумата, вчера изповядахме, адвоката на банката присъства също и каза, че парите не биха ги превели единствено ако от страна на продавачите изникне проблем, т.е. тежести на имота или някакви нередности. До тук го докарахме Simple Smile)) Сега преговаряме с банката, да не закриваме тези задължения, или поне не в рамките на седмица. В понеделник очакваме отговор. Иначе ни направиха индивидуална оферта, но разликата не е огромна между лихва 6.2 и лихва 6.9, както и да го гледаш горе долу все същото. Без лихва предсрочно погасяване сме, с отстъпки в процент застраховка, усвояване и т .н. Оценителя като цяло е най-малкия проблем, другото което е, банката финансира 80% тухла и 70 % панел, като тази 20 или 30 % самоучастие, ги изискаха по банков път, т.е. да докажем, че сме ги превели. Ние се надявахме да минем с капаро от 5000 хил., но не - цялата сума. На кратко това е по -важното, ако имате въпроси също съм на разположение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт