Упорито смукане на палци денонощно

  • 6 206
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Спомням си,че точно на тази възраст й пробутвах какви ли не биберони ,за да спре да си лапа пръстчетата. Минахме през Чико,Авент,Нук,Нуби ...докато накрая си хареса биберон на Томи Типи.
♥ Val ♥ ,късмет !  Hug

# 16
  • Мнения: 99
Здравейте,
Моя хубостник пък си направи смучка на китката  Grinning не е от най-упорито смучещите пръсти и ръце, но понякога се случва и нито биба нито нищо друго не може да ги замести, и така вчера след не дълго смучене на китката на ръчичката сега има смучка!
Ние сме пробвали само бибите на НУК - каучукови, докато му ги подпирам ги смуче, махна ли си пръста бибата изхвръква веднага...
♥ Val ♥ успех с отказването  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 142
И моето бебе харесва каучуковите на НУК Peace
 
Иначе и аз допреди около месец почти се бях отчаяла в борбата с палеца, но нещата се подобриха отскоро.  Сега все още продължава да го слага в устата от време на време, но много по-рядко и понякога дори не се налага да давам биба, след като го махна.  Това, което мен ме посъветваха, е да проявя търпение и упорство, така че аз махах пръстите и бутах бибата до полуда Crazy

Силно се надявам после да нямам много ядове с махането на бибата Rolling Eyes

Успех! Hug

# 18
  • Мнения: 27 524
Силно се надявам после да нямам много ядове с махането на бибата Rolling Eyes

Когато решиш, просто я хвърляш. Ще пореве нощ-две и после всичко е забравено. От палеца няма как да се отървеш  Crazy

# 19
  • София
  • Мнения: 142
Силно се надявам после да нямам много ядове с махането на бибата Rolling Eyes

Когато решиш, просто я хвърляш. Ще пореве нощ-две и после всичко е забравено. От палеца няма как да се отървеш  Crazy

Така е, а и съм чувала, че в много случаи горчивите мазила и други подобни подходи изобщо не помагат и се стига до криви зъби, изтъняло пръстче и т.н. Confused
Мен доста ме критикуваха отначало, че давам биба.  Аз обаче устоях Crazy  Доста четох и питах, оказа се, че най-късно отказалите се от биби са на 2-3 годинки, а тези с палеца откарват понякога и до 2ри клас Crazy 

# 20
  • Мнения: 343
Да се запиша в темата. Нашият също отказва бибата, отказва кърма в биберон, отказва да суче и когато сложа предпазител за зърна. Примирих се, че ще заспива с пръст в устата, иначе рядко смуче по друго време. Когато силно го натиснат зъбите и почне да се дърпа по ушите, засмуква чат-пат пръста. Давам му една година и после трябва да се взимаме в ръце - лакове, лекове, психология... Аз, брат ми, родителите ми никога не сме си смукали пръста, ама татко му е бил голям смукач - до 3г е правел истерии за бибата (чак на сестра си е взимал залъгалката от устата да посуче, когато не го гледали).

# 21
  • UK
  • Мнения: 2 860
И моята щерка си смуче не само палеца ,а всички пръсти.Постояно вземаме нови гризалки и други работи за дъвкане.Щом видя пръст в устата пъхам нещо и тя забравя за пръста.
Мисля че биберона е по -малкото зло.Палецът е винаги на разположение.

# 22
  • София
  • Мнения: 650
Давам му една година и после трябва да се взимаме в ръце - лакове, лекове, психология...
Не знам дали ще ти е по-лесно след годинката. И аз в момента се надъхвам да махам бибата, но все си казвам "Айде няма да е днес, уморена съм.... Айде от следващата седмица" и т.н. Отлагам, защото знам че първите дни няма да са лесни. Чувала съм да казват, че и родителите са пристрастени към биберона, колкото и децата. В смисъл - свикнал си да я даваш за да се успокои детето, да заспи по-бързо и т.н.
В случая със смукане на пръст, не трябва да се отлага - последиците са лоши.
Успех  Peace

# 23
  • Мнения: 403
Като чета за тези масови проблеми, я  с биберон, я с палеца и направо се успокоявам, вече и се радвам, че не бяхме пристрастени нито към биберон, нито към палеца. Може би беше късмет, въобще не се сещаше да си смуче палеца, като я боляха зъбките си гризеше пръстите, но това си е временно /в някои случаи/, а за бибероната не бях настоятелна, купих една и като не я хареса си казах "Ами добре". И така вече сме на година и осем и никога не сме заспивали с биберон или с палец.

# 24
  • Мнения: 343
Ами да, Jeny, ама още е много мъничък, растат му зъбките сега и това му е единственото успокоение. Аз не му давах нищо, докато сам не засмука пръста на месец и половина. Рядко и за кратко го прави, но все пак го прави Sad

# 25
  • София
  • Мнения: 650
Зъбките израстват напълно чак около две години и половина. Първите не болят и не дразнят колкото кътниците и кучешките, които тръгват след годинката някъде... Ако тогава трябва тепърва да го отучваш от палеца ще е мнооого по-трудно.
Но е факт, че и аз като никнат зъби не съм си и помисляла да махам бибата - много я успокоява и си спи по цяла нощ, дори когато пробива зъб.

# 26
  • Мнения: 343
Права си, може би си търся оправдание, но в момента имаме жестоки проблеми с това. Бебето ми беше много спокойно, сам си спеше, по 10-ина часа непробудно, цокаше и после заспиваше за още три часа. Сега за интервал от 10 часа се буди 6-7 пъти на нощ, а вечер след 18ч е някакъв ад - писъци, хленчене, плакане, нервност... Предпочитам да го минем този период и тогава, защото в момента на бебчето това му е единственото успокоение от мъките...

# 27
  • Мнения: 1 262
Моят син по същия начин - от скоро вече не иска залъгалка и само "яде" ръце.  Laughing Чудя се обаче дали да не го оставя на спокойствие вместо да се опитвам да го отказвам от това.  newsm78 Лошото е, че заедно с ръцете си яде и дрехите, че и моите като го вдигна на рамене.  Laughing Като го гледам какво прави, май няма смисъл вече от стерилизация.  newsm78

# 28
  • Мнения: 213
Купихме и на Нук каучуковата биба-положението е същото,може да стои с биба за кратко и после пак палците.Дебнем я непрекъснато,но вечер не може да заспи,ако не си налапа палеца,нервира се,мрънка и накрая се стига до рев Tired

# 29
  • София
  • Мнения: 650
В аптеките продават едни биби - за около левче. Имат цилиндрична форма, която е доста по-различна от всички съвременни ортопедични биби. Може би повече наподобява пръст. Защо не пробваш и тях?

Общи условия

Активация на акаунт