В Канада сняг се сипе на парцали, вино иmа, нека вали! - 50

  • 41 891
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Канада
  • Мнения: 494
Здравейте момичета,
извинявам се за нахлуването, но имам един спешен въпрос.
Знае ли някой дали документите за туристическа виза се изпращат все още в Румъния или могат да се подадът в София, има ли отворено консулство там?

Също като съм тръгнала да питам, да ви попитам дали се изпращат вече покани и бележки с доходи  и разните други дето преди се изискваха, или само документите от този чек лист, който е в страницата на емигрейшъна?Визата не е за родител, а просто роднина.
Дано не е много объркано питането ми Simple Smile
Много ви благодаря предварително

# 706
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
eli_nikol, ето го парка:
http://www.tpr.alberta.ca/parks/dinosaur/location.asp - местонахождение
http://whc.unesco.org/en/list/71
теб те интересува Interpretive Program reservations:
http://www.tpr.alberta.ca/parks/dinosaur/triptips.asp
Разгледай сайта, прочети и за гадинките, за да се пазите от тях.
Снимките ми са някъде по другият компютър или на дискове, та не ми се рови сега, а тези на сайтовете не са много достатъчни. Но да кажа както си караш колата и гледаш равнина пред теб изведнъж започваш да слизаш надолу и се отваря нещо като огромна дупка, от горе като се спре на ръба и гледаш и се чудиш това вярно ли е или не е.
Парка определено не е чак толкова за малки деца, въпреки че Влади тогава много го хареса, той си пада по динозаври.

За книжките с купони за Калгари (те са две-три странички, никак не е голяма книжка) - тук ги има по моловете, мисля че името им е Calgary Attractions (м/у другото такава безплатна книжка с купони и за Едмънтън съм виждала). Утре ще погледна в близкия мол дали имат от тези книжки и какви купони има за тази година. Ще взема няколко от тях, стига да ги има.
Сега видях, че он-лайн има тези купони:
http://www.calgaryattractions.com/coupons.html

Ние, както вече писах, като пътуваме и спираме по информациите (дори на малките градове) за брошурки и там си намираме разни купони и намаления.

За Банф за гондолата също съм срещала купони (там може и пеша да се качи/слезе, но е доста стръмно и не е удобно с малки деца).

dany_ip, в София вече няма нищо, направо се праща за Румъния. По другия въпрос - доколкото знам на сайта на румънското посолство има още изисквания и те също трябва да се изпълнят - т.е. май там беше поканата, дохода и т.н.

# 707
  • Канада
  • Мнения: 494
mamamia, благодаря ти много Simple Smile
Документите са пуснати, сега остава да стискаме палци Simple Smile)

# 708
  • Монреал
  • Мнения: 1 469

# 709
  • Мнения: 128
mamamia, благодаря ти   bouquet! Ще разгледам сайтовете, които си посочила!  Hug

# 710
  • Мнения: 3 743
мамамия, растат бебоците Laughing. Тод днес става на 6 месеца. Да използвам повода да ви почерпя парченце пай:

# 711
  • Мнения: 753
Благодаря ти, Тарилимам! Досега все ги пропусках, но този път мисля да отида поне да разгледам.  bouquet

И Александра расте, вече пълзи и общо-взето почва да става сложно, все трябва да я дебна къде се завира. Иначе е сравнително лесна за гледане, не се оплаквам, но все пак ще се радвам да се приберем до Бг да има баби на разположение Simple Smile

# 712
  • Мнения: 322
Да пораздвижа темата, че пак се загубихте. Вчера беше страхотно време и явно всички сте били по разходки.

Галче, много е сладък твоят малък Тод, да ти е жив и здрав!

# 713
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Уаууу днес беше страхотно временце ... като дойдохме се чудех на местните че на 17 градуса ходят с джапанки и потници ... е днес аз го направих същото ... май се поканадчих  ooooh!

# 714
  • Мнения: 753
Ха-ха-ха, Шемет, точно това си мислех днес и аз Laughing И аз днес бях цял ден навън по къс ръкав и боса, но не по джапанки, де...С това време навън домакинството ще ми отиде на кино, направо не ми се прибира и съответно не се и прибирам Simple Smile, голям кеф, от кога го чакам това време.
Ние сега избираме място за почивка лятото, нямам търпение вече да идва времето за ваканцията!

# 715
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
eli_nikol , не съм те забравила, писах ти на лични  Hug

Галче, благодаря за виртуалната почерпка.   bouquet Как ги смяташ тия месеци, че и ги празнуваш даже  ooooh! аз две дати немога да запомня, за месеци и дума да не става ...

Имам си вече минзухарчета и кокичета в двора, все още не са достатъчни за снимка, но са достатъчни за настроение.  Peace

Аз нямам търпение да идва края на седмицата и да заминаваме, нещо ми е писнало от ежедневните неща и ми е уморено от тях.

# 716
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
TariliMom мерси за инфото аз се надявам да се възползвам от него ама да видим...

mamamia къде ще ходите вие?

kambanka 2304 а вие на къде сте се запътили?

 
 

# 717
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
За БГ  Laughing и в частност Париж  Wink 

# 718
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
За БГ  Laughing и в частност Париж  Wink 


Париж транзитно ли ще го минавате или ще има по-дълъг престой там  newsm78

# 719
  • Мнения: 3 743
Дейзи  Hug

mamamia, ами хора без работа hahaha А за помненето и мен хич ме няма, такива елементарни неща забравям, чак ме хваща срам Blush

Днес слушах по радиото, че поради високите температури тази година почти е нямало Sugarbush или cabane à sucre и цената на кленовия сироп можело да се повиши Crazy

шемет, и аз днес бях по потник Laughing, ама то с този humidity index 23 градуса се усещат като 30 Peace

Тод днес за пръв път се люля на истинска люлка, беше седнал в мен и много му хареса. На мен и на кака му също Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт