Бареков за протестиращите зърнопроизводители

  • 6 058
  • 123
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
О-о-о! То това е едно нищо, в сравнение с предаването,
който спретнаха Бареков и Борисов преди няколко дни
(не си спомням точния ден - сряда или петък миналата седмица.
Борисов влезе в студиото в 8 часа и излезе в 9.30!  #Crazy)
Чудих се как може да бъде отделено толкова време само на един човек,
но после се сетих, че Борисов беше кум на сватбата на Бареков
(а бракът му се развали!).
Никой няма право да дава квалификации кой какъв е и защо такъв е!
Като коренна софиянка мога да му кажа същото и на Бареков -
да си вдига гълъбите и да си заминава там, откъдето е дошъл.
Никой не го е викал тук!
Не искам да ангажирам никого, но това е личният ми,
мно-о-о-го цензуриран коментар към Бареков!  Sick

# 2
  • Мнения: 5 710
аз не съм особено наясно с протеста, не следя нещата,  но поведението на Бареков според мен е безумно, този човек изглежда напълно самозабравен. Всъщност идеално илюстрира това, което разбирам аз под 'селянин' полазил града ми. Агресия, простотия, слаби нерви.. и много, много наглост.
Та ми е интересно дали ще се вземат някакви дисциплинарни мерки, 'журналист от такъв ранг' в друга страна би се извинил час по-късно , би се оправдал с тежък нощен живот, замъглен разсъдък..
Как е възможно да кажеш на хората да се прибират и като нямат работа да режат сланина върху вестник...

# 3
  • До морето
  • Мнения: 7 061
Бареков много бързо забрави как си пъхаше пръчки из гащите и как въртеше "дудуци" из пловдиските чалготеки. Той ще обижда хората на селяни и граждани, малоумник  ooooh! Целуна няколко политически гъза, плати му се подобаващо и човекОт стана журналист, разбираш ли? Половината от тези "селяни" на площада ще го купят и продадат Бареков с парцалите и нещастните му жълти сайтчета! 'Щото  е много лесно да гледаш хиляди декари земя и акъл въобще не ти трябва, нали Николайчо, режат сланина, пият вино и изкарват милиони! Ами айде, беж и ти към корените, може да ти излезе късмета!!!

Леле, толкова ми противен този, а сега вече няма накъде!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 430
 doh Пази Боже сляпо да прогледа.....

# 5
  • Мнения: 4 916
"...безопасни новини се пишат от „безопасни игли“, които „бодат“ когато им кажат и когото им посочат, а през останалото време „лъщят“ с евтиното си никелирано покритие и простотията си – прикачени за нечий топъл юрган..."

Това го прочетох преди време като коментар за поведението на друг медиен работник, но важи и в случая.

# 6
  • Мнения: 6 618
А какво ви е мнението ви за стачката им ?
Аз в началото ги подкрепях повисях си даже около 1.30ч  заради блокадата им на моста без да се изнервям ,  обаче около мен никой не ги подкрепя .
Бареков ми е смешен.

# 7
  • Мнения: 10 547
Леле, леле, Бареков, Бареков добре ли ти е на стойка Г-е пред Бойко?

# 8
  • До морето
  • Мнения: 7 061
Ами аз въпреки, че познавам няколко човека, които се занимават с това, не съм напълно запозната с протестите. Но според мен, а и от това, което казват говорителите им по новините, въпросът е принципен. Какво означава "оттеглям си посписа", как така го оттегляш, че си и министър. Живеем в 21ви век, в правова държава. Ами ако отида утре в гражданското и си оттегля подписа от сватбата. Ами ако шефът ми дойде и ми каже "Идеално лошата ти имаш трудов договор подписан от двама ни за 1000лв заплата, но аз си оттеглям подписа и ти от утре ще взимаш 500", или някой съдия утре да вземе да си оттегли подписа от няколко присъди и т.н. и т.н. Въобще цялото това поведение на Борисов и някои от министрите му, сякаш държавата е ЕТ е направо абсурдно

# 9
  • Мнения: 2 018
въобще не подкрепям стачката...
Бареков е прав, въпреки езика... Те сега нямат работа и решиха, че е време да затварят пътища. А никой на тях не им е затварял пътя до тракторите, когато са жънали.

От друга страна пък се оказа, че хората са там поради страх от уволнение...така, че стачката не е никаква стачка.

# 10
  • Мнения: 776
Бареков много се изложи, напълно се е самозабравил! Да не казвам, че е близач на з***ци и др.

# 11
  • Мнения: 4 841
Темата за Бареков ли е, или "Да поплюем по правителството"? Защото за това си има нарочна тема, ако не се лъжа.  newsm78

А за Бареков какво да кажа - толкова си може момчето, реагирате учудено, все едно е бил някой титан на журналистиката и сега се е издънил... Не е новина, че Бареков е просто момче. Щеше да е новина някой да докаже, че не е.

А за стачката мнението ми е особено, и ще го запазя за себе си. Снощи по "Референдум" се казаха много интересни неща, ама то освен да се слуша трябва и да се чува...

# 12
  • Мнения: 9 776
Не погледах линка, но мнението ми е, че това не е стачка, а парад на милионерите. Close

# 13
  • Мнения: 5 710
Темата за Бареков ли е, или "Да поплюем по правителството"? Защото за това си има нарочна тема, ако не се лъжа.  newsm78


Ами темата е да коментирате видяното в  линка, който  постнах.
А ако искате да говорите за стачката - не ми пречи, аз не съм особено запозната с нея, така че нямам какво да кажа по нея конкретно

# 14
  • Мнения: 258
Какво има да се коментира един неуравновесен индивид? А колкото до стачката, в демократична държава всеки има право да протестира.
Polin_a, ходете да се занимавате със зърнопроизводство, за да станете и вие милионер, вместо да завиждате!

# 15
  • Мнения: 9 776
....Polin_a, ходете да се занимавате със зърнопроизводство, за да станете и вие милионер, вместо да завиждате!

Да завиждам? #Crazy Ти луда ли си? Crazy
Ако щеш вярвай, но имам преки наблюдения и хич не са нуждаещи се. Naughty

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 21:33 от polin_a

# 16
  • Мнения: 1 788
Не подкрепям зърнопроизводителите.
Достатъчно получават, за разлика от всички останали земеделци.
Какво да кажат животновъдите? При тях трудът е целогодишен - няма зима, няма лято. Отделно, за да изхранваш тези животни, ти ставаш и половин земеделец...  
А защо не попитаха хората, които си дават земите на същите тези зърнопроизводители, дали получават нормални пари за това?
Защото аз знам, че ако има такива, които получават задоволителни суми, то те са много малко.
На една огромна част парите им винаги се бавят, закъсняват, не са пълната сума или при предварителното договаряне сумата е умишлено занижена до минимум... Но за сметка на това арендаторът щедро строи къщи-палати, кара коли последни модели и прочие. Няма лошо, ама чак за оплакване и жертви, каквито се изписват, не са...
И защо го направиха тоя протест? Искаха поскъпване на пшеницата и не ги огря? Е, нали си изнасят продукцията за чужбина... Няма как да има равенство в цените на нашия и чуждия пазар...
Бареков няма какво да го коментирам. Можеше да се изказва и по-нормално, но...

# 17
  • Мнения: 2 018
а + всичко останало зърнопроизводителите нямат акциз на горивата и си представям какви игри въртят и с това!

# 18
  • Мнения: 6 618
а + всичко останало зърнопроизводителите нямат акциз на горивата и си представям какви игри въртят и с това!
Мда .
И аз искам поне намален акциз ама ни субсидия ни това ,нито възможност да спрем работа па и да се охарчваме допълнително за дизел.

# 19
  • Мнения: 366
а + всичко останало зърнопроизводителите нямат акциз на горивата и си представям какви игри въртят и с това!
Е, как да нямат. Едно от исканията им е точно за премахването му.

# 20
  • Мнения: 330
А за Бареков какво да кажа - толкова си може момчето, реагирате учудено, все едно е бил някой титан на журналистиката и сега се е издънил... Не е новина, че Бареков е просто момче. Щеше да е новина някой да докаже, че не е.

А за стачката мнението ми е особено, и ще го запазя за себе си. Снощи по "Референдум" се казаха много интересни неща, ама то освен да се слуша трябва и да се чува...
Все едно аз съм го писала това. Peace

# 21
  • Мнения: 10 547
Просташкият изказ на Бареков е само повърхността. Под нея са всички нива, които го одобряват, плащат му легално, поощряват го финансово не особено легално, съветват го какво да говори, задължават го да говори.
Ако произволно избран журналист държи такава реч в ефир, вероятно ще си намери работа като такъв само в Ботсвана.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 990
Не съм наясно с детайлите на протеста на зърнопроизводителите, поради което не мога да взема отношение.
Бареков е елементарен индивид, който дотолкова си е повярвал, че успява да разцепи мрака с титаничната си мисъл. Мисля че сред основните цели на журналистиката е обективността, но Бареков е твърде далеч от нея.

# 23
  • Мнения: 258
....Polin_a, ходете да се занимавате със зърнопроизводство, за да станете и вие милионер, вместо да завиждате!

Да завиждам? #Crazy Ти луда ли си? Crazy
Ако щеш вярвай, но имам преки наблюдения и хич не са нуждаещи се. Naughty

Съвсем определено, не съм. Аз също имам определени наблюдения. И откога субсидиите за земеделие се превърнаха в социални помощи?

Гледам още няколко човека живеят с утопичната представа, че всички трябва да живеят еднакво...бедно. Но така се получава, след като ни управлява охранителят на Т.Ж. И така ще продължи, докато "журналисти" като Бареков ръсят глупости в ефир и насъскват хората едни срещу други.

# 24
  • Мнения: 2 018
а + всичко останало зърнопроизводителите нямат акциз на горивата и си представям какви игри въртят и с това!
Е, как да нямат. Едно от исканията им е точно за премахването му.

сигурно ще бъдат компенсирани с известна задна дата. Спрели са им го за известно време... голяма работа. Crossing Arms Интересно защо не отидоха да протестират на Станишев, щото точно той не си е свършил работата още от 2009г. пред Европейската комисия и са им спрели субсидиите за акциза. Е, спечелиха си го сега пак.. и какво от това? Шепа облагодетелствани!
Не го вярвам аз това за бедния зърнопроизводител...
Срещам един съученик, а го бях гледала няколко дни преди това по тв-то оплакващ се, оплакващ се...Питам го - Как си? Гледам те по тв-то, не ти вървят работите. А той - Аааа, то там така трябва да се говори, че да не си помисли държавата, че си добре.
Хехе... сигурно е прав за себе си, пък аз съм проста за него.. не знам, но не ги разбирам така нещата.

личното ми мнение е че съм против всякакви субсидии, но за жалост света и системата си противоречат, и така ще е...
Ще вземат от нас - простите производители от други браншове и ще дадат на умните производители /земеделци/,непечеливши браншове /Кремиковци, БДЖ/ и всепоглъщащата администрация...
Амин!

# 25
  • София
  • Мнения: 7 990
Земеделието в повечето от развитите държави е на субсидии. Нормално е, предвид характера на дейността и рисковете, свързани с лошо време, слаба реколта и пр.

# 26
  • Мнения: 7 837
Аз съм объркана. В една по-предна тема, плюехме чужденците, че ще дойдат да ни изкупят земята и да ни окрадат плодородната житница, а сега, зърнопроизводителите ни, били мрънкащи милионери...

Бареков, нямам какво да го коментирам. Клоун.

# 27
  • Мнения: 1 788
Много жалко, ако си мислите, че някой си Бареков "насъсква хората едни срещу други".
А какво ви беше положението, когато не ви управляваше охраната на Т.Ж.? Предните, доколкото помня си бяха пък баш наследниците на Т.Ж.
Още по-назад пък беше един възход - за чудо и приказ. В епохата на ТКЗС-то няма и да се връщам.
Добре, че дойдоха субсидиите.
Аз едно не разбирам - всяка година - реколтата от добра, по-добра. После - увеличение на хляба. Що така се получава?
Хем много пшеница, хем скъпа.
Сега и субсидии, и при закупуване на техника им помагат, и ползват земите на безценица, и пшеницата навън изнасят и пак недоволни... Интересно защо нито тютюнопроизводителите, нито животновъдите ги подкрепят... Нали все от един бранш са - селскостопанския...

# 28
  • Мнения: 2 018
Земеделието в повечето от развитите държави е на субсидии. Нормално е, предвид характера на дейността и рисковете, свързани с лошо време, слаба реколта и пр.

именно, че са на субсидии земеделците по света и в България нямаме къде да мърдаме /ще си ги дундюркаме/.
Рисковете се застраховат. Слаба реколта? - та нали и аз не зная какви поръчки ще имам..да не би да ме субсидира държавата?

# 29
  • Мнения: 2 018
В подкрепа на думите ми от предния пост пускам това:

"Ще ви дам един конкретен пример, а именно реформата в Нова Зеландия. В началото на 80-те бюджетът е на дефицит и даването на субсидии и помощи от него само влошава нещата. Различни икономически анализатори започват да изчисляват ефекта от субсидиите и виждат, че той на повечето места е минимален, а някъде дори липсва.

През 1984 г. в страната има избори и властта се сменя, като това вече дава възможност реформите да започнат, тъй като повечето земеделци са членове на загубилата властта партия. Те не минават без „жертви", както политически, така и икономически. Около 800 фермери фалират (това е 1% от общия брой).  Фермерите, които са имали много заеми, усещат много силно реформата, тъй като лихвите се вдигат заради липсата на субсидии. Секторите, които обслужват отрасъла (транспорт, наторяване, пакетиране, дистрибуция) също претърпяват спад, но той се дължи главно на тяхната неефективност.

Преходът в земеделието продължава 6 години - до 1990 г. Още от тогава, аграрната реформа в Нова Зеландия привлича световното внимание и много от пряко участващите в нея, започват да бъдат канени на различни срещи, конференции, семинари и симпозиуми, където обясняват как тя е протекла, какви са били проблемите и как са били решени.

През 2001г. Алистер Полсън (председател на Федерация на земеделците в Нова Зеландия) казва пред BBC, че съветът му към колегите фермери от другите страни е „Махнете субсидиите възможно най-скоро
...
Ето и някой данни за ефекта от реформата:

    Днес в Нова Зеландия има около 80 000 ферми разположени върху 15,5 милиона хектара[3]. Броят на фермерите е почти същия като в началото на реформата, а обработваемата земя е намаляла, тъй като част от фермите са превърнати в гори.
    След премахването на субсидиите, земеделието е най-бързо развиващият се отрасъл на икономиката.
    Процентът от БВП се увеличава за  от 14,2% през 1986 г. до 16,6% след 2000 г. 11,4% от работната сила се труди в земеделието
    Селските райони не се обезлюдяват и населението в селата е почти същото на брой, колкото е и през 1986 г., тъй като има загуба на работни места, но се разкриват нови в сферата на селския туризъм
    Около 1% от фермерите са принудени да продадат фермите си
    Производителността започва да расте с около 5,9% на година след реформата, докато преди 1986 г. е растяла с 1% годишно
    Броя на животните е намалял с 9% от 1987 г. до сега
    През 2001 г. държавната помощ за земеделието е 1% от стойността на произведената земеделска продукция, докато този показател за развитите страни е средно около 31%. Държавната помощ се изразява в отпускане на пари за финансиране на изследвания, свързани със земеделието
    Около 90% от земеделската продукция се изнася. Това е около 55% от общия износ.
    По-голямата част от храната консумирана в Нова Зеландия е от собствено производство".


от тук: http://ime.bg/bg/articles/subsidii-i-zemedelie/#ixzz1ftWDB900

а повече за България и абсолютната неефективност от субсидии - тук: http://ime.bg/Subsidies_June03.pdf


# 30
  • Мнения: 7 837
Звучи прекрасно, но всички знаем, че чуждия опит у нас е неприложим, дори и въздуха пречи. Единствено за избори по руски ни бива.

# 31
  • София
  • Мнения: 221
Бареков отново  и с това свое мнение, направи нисък поклон докосвайки палците си към Боко. Забелязвам че  от едно  известно време заговаряйки за Боко и славното му управление, се променя даже и интонацията  на гласа му, става такъв един любовен , името Боково го споменава с почит  като името Божие. Laughing

# 32
  • Мнения: 12 662
И по двата въпроса - смешно и тъжно. 

# 33
  • Мнения: 4 300
Не знам какво е приложимо у нас, но да сравняваш земеделието на малка европейска страна с това на Нова З., само защото твоят бизнес не получава субсидии, е израз не просто на глупост, а квинтесенция на всичко, което ни дърпа надолу  Grinning
Сигурно в подобен порив са вземани разни гениални решения като например свързването на София и Варна с плавателен канал- видяла жабата, че подковават вола и вдигнала крак.

# 34
  • София
  • Мнения: 10 326
Въпросът за стачката няма да засягам, но Бареков би трябвало да се самоизрита от ефир след като обиди зрителите си с такъв селско-каруцарски изказ. Не че ще го направи де, той се подмокри от кеф, къФ е пич, че имитира Божествения Бойко.

# 35
  • Мнения: 54
поведението на Бареков според мен е безумно, този човек изглежда напълно самозабравен. Всъщност идеално илюстрира това, което разбирам аз под 'селянин' полазил града ми. Агресия, простотия, слаби нерви.. и много, много наглост.
 

[/quote

Много точно изказване

 Личи си как са го оставили да се самозабрави. Колко пъти само каза, че му пречат да си изкарва хляба, сякаш столицата трябва да обслужва само него. Те също са дошли заради хляба си. Питам какво правят тези от САПАРД за селскота стопанство?

# 36
  • по света
  • Мнения: 1 587
Незнам кой го лансираше преди време това тъпанарче,но си спомням много добре как въртеше кючеци по пловдивските кръчми и се правеше на маймуна.Същия този сега раздава акъл,нещо което е очевидно че му липсва.Това само тук може да се случи.

# 37
  • Мнения: 54
Такъв ,,журналист" е срам за всяка телевизия.

# 38
  • Мнения: 10 547
Глупости на търкалета. Такъв журналист е богатство за всяка една медия, която прокарва нечии интереси. Вие за какъв го мислите? Независим? Свободомислещ? Изразяващ собственото си мнение? Сега не го зная пред къде клечи за пари и позивни, предният му "патрон" е в незавидно положение, та едва ли е още там.

# 39
  • Мнения: 335
Николай Бареков свири на дудук

# 40
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Първо, аз уважавам селското стопанство, както земеделието, така и животновъдството. Нямам нищо против забогатяването чрез труд и производство.
Самата стачка обаче не разбрах точно за какво е, исканията са безмислени и финансово неоправдани. Националните доплащания, за които плачат че са намалели, са за сметка на бюджета на държавата и всички граждани имат думата дали да се плащат или не.
Само между другото, без особена връзка с темата, един от тези трактори струва около 200-300 000лв. В сравнение с тях, бентлито направо е без пари.

Конкретно по темата: Винаги съм харесвала Бареков, въпреки че често допуска грешки и явно е купен за да работи само и единствено за Б.Б. Това, което чух обаче ме накара да се почувствам обидена и унижена и най-вече да се срамувам, че живея и работя в София.
И на мен не ми беше приятно, когато се провеждаха разни политически митинги и стачки, затваряше се центъра и се вдигаше врява, защото на някой политик така му е хрумнало. Бареков не ревеше тогава, че му пречат да ходи на работа.
Сега обаче е различно. В името на великия вожд, Бареков се обърна пряко срещу гражданите на тази държава,  произвели хляба, който си слага вечер на масата. Като човек се държа обидно, арогантно и създаде съмнения за собственото си психическо здраве.
Още по-лошо обаче е, че излезе по телевизията в качеството си на журналист. Позволи си да дава обидни квалификации, субективно мнение и да създава напрежение между различни групи на обществото. Селяни срещу чиновници и провинциалисти срещу столичани.
Намирам го за безумно и обявявам стачка срещу всички предавания на бареков  Crossing Arms

# 41
  • София
  • Мнения: 2 623
Ако му слезна на нивото на този цървул,
ще му кажа ... Да се измита този боклук
от столицата, защото лично аз, не
желая такъв селинджър, да ми посрамва
родния град  Naughty Да си хваща
пътя и да отива там, от където е дошъл !

# 42
  • Мнения: 576
ТВ7 е второкласна телевизия, а Бареков е от жълтурестите журналисти тип "скандални".
Не би трябвало да им се отделя толкова време за гледане и коментари, защото ще си го отчетат като успех.
Не е лошо, че някой се опитва да си вдига рейтинга с такива похвати (щом може), лошото е, че алтернативи няма, не се коментират и не фокусират такъв интерес.
Тоест, възмутително, мерзко, селско, но зрелището пак обира точките.
Ако Бареков е чалга, то гледащите го и интересуващите се от него също са чалга.
Същата работа като и с протеста - кебапчета, кючеци и иди ми - дойди ми с лъскави трактори против сиромашията.
Напълно си заслужаваме всичко това  Grinning

# 43
  • Мнения: 4 300

Само между другото, без особена връзка с темата, един от тези трактори струва около 200-300 000лв. В сравнение с тях, бентлито направо е без пари.

Е, с мотики ли да копат? Все пак са купили трактори, а не бентлита на любовниците си. С трици маймуни не се ловят, нито може да се развива адекватно земеделие ( а и каквото и да било) без техника.

# 44
  • Мнения: 4 841
Все пак са купили трактори, а не бентлита

Дааа, трактори  Whistling От едни определени вносители, които дават едни специфични оферти, когато се използва финансиране по програма, и наличието на чиято оферта е почти сигурна гаранция, че финансирането ще бъде отпуснато  Whistling

С трици маймуни не се ловят

Мммдааааа  Sunglasses

# 45
  • Мнения: 4 300
И понеже процедурата по закупуване на трактори била компрометирана да грабваме мотиките ли?

# 46
  • Мнения: 2 018
много, много повърхностно... очаквах нещо по-професионално.  Grinning
Прост опит за манипулация...
Никъде не съм казала, че съм ЗА субсидии, а че съм против такива.
А по повод претенции за сравняването на нашето и новозеландското земеделие въпросът да се отнесе към Института за пазарна икономика и направилите изследването и сравнили Българското земеделие с Новозеландското.  
...пък не ми казвай, че субсидиите дърпат нагоре държавата, че ще си издухаш "ореола" на икономист  Whistling

# 47
  • Мнения: 4 841
И понеже процедурата по закупуване на трактори била компрометирана да грабваме мотиките ли?

Никой не говори за мотики. Не ми вменявай внушения, които не съм искала да направя.
Но и да не слагаме героичен ореол на отрудените зърнопроизводители.

Рокси, грамотен и интелигентен човек си - потърси информация годишно какъв процент от финансиранията у какъв процент от зърнопроизводителите отива. Потърси информация за съотношението във финансирането между зърнопроизводителите и останалите селскостопански производители. Поинтересувай се от имената на хората, получаващи редовно финасиране в последните десетина година. Виж историята на предишните протести, претенциите и участващите лица....
Задай си и въпроса защо останалите -производители не подкрепят зърнопроизводителите.
За далаверите с горивото пък изобщо да не говорим...
Картинката е много проста и ясна, и совите не са това, което са, просто се разчита на късата памет у хората. Този път обаче номерът (май) няма да мине. Или поне се надявам този път да е така.


Лошото е, че изявления като това на Бареков всъщност пречат да се направи един сериозен анализ на проблемите в селското стопанство, да се проведе диалог между различните производители... Пак препоръчвам предаването "Референдум" от 06.12.2011 по БНТ1, не знам дали го има качено някъде в мрежата, но познавам лично една от участничките, и знам, че това, което се каза там, е само върхът на айсберга... Или по-точно на авгиевите обори в селското стопанство.

# 48
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

Само между другото, без особена връзка с темата, един от тези трактори струва около 200-300 000лв. В сравнение с тях, бентлито направо е без пари.

Е, с мотики ли да копат? Все пак са купили трактори, а не бентлита на любовниците си. С трици маймуни не се ловят, нито може да се развива адекватно земеделие ( а и каквото и да било) без техника.
Имах предвид, че е голяма инвестиция. Това, което не знам, е дали ги купуват със субсидии от евросредствата, или със собствени средства.

И много мразя да ми вадят  думите от контекста и да звучат по друг начин.
Ако някой смята, че полето се копае с мотика, това си е негова лична работа, аз съм за развитието на технологиите и финансирането им.

# 49
  • Мнения: 335
Естествено, че производителите от българското село трябва да протестират. Само там останаха някакви производители всъщност. Трябваше да са всички - вкл. животновъдите. Но те опитваха години наред и хората вече нямат сили. Докарани са до биологично оцеляване, набутани в калта и лайната на бившите, съсипани от  съответните отговорници във властта, селски стопанства.
Това беше направено съзнателно, поетапно и толкова цинично, че си е смрад дори да се коментира.
Вярно, че други правителства имаха тази "чест" допреди две години, там бяха мекеретата, там бяха нещастниците, лелеяни и те от певци като бареков.
Но днешните ще го довършат и то с особен цинизъм. Резултатът ще е пълната подмяна на собствеността на земята ни, на властта за разпореждане с нея и с продукта от нея.
Храната ни отдавна е сменена с чужди отпадъци и отрови, но това е само половината от целта. Останалото предстои и едва ли ще отидат бадева разходите за такива като бареков. Но... човекът е "дошъл да си изкарва хляба".






# 50
  • Мнения: 353
Мен ми се струва, че е попрекалил с тая пледоария  Thinking Той като журналист не трябва ли да отрази събитието, без да взема страна?

# 51
  • Мнения: 4 300
Никъде не съм се изказала в подкрепа или срещу протеста на зърнопроизводителите, протестирам срещу аргумента, че лъскавите им трактори са причина за липса на претенции.
Нямам ресурс да се занимавам с проучване на конкретния бизнес, но напоследък ( 1-2години) ми прави ужасно впечатление една тъпа, равна злост, която задушава всичко. Майки срещу пенсионери, столичани срещу пришълци, народът срещу учителите, учителите срещу шофьорите, всички срещу лекарите, производителите срещу земеделците и т.н.
BirdsFlu, aко съм те разбрала погрешно извинявай.
Уви, горното явление си остава.

# 52
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Бъдещето на Европа /и нашето/ е във високотехнологичното производство. Ние обаче не следваме тази политика, въпреки че сме се подписали под нея. Чудесен пример за това е унищожаването на БАН и всякакъв зародиш за развитие на технологиите у дома.
Специално тези национални доплащания са такава глупост, че няма накъде повече. Дават се по 25-30рв.на дка, с които всъщност се плащата арендата на земята. Като разход на дка е достачно малка и пренебрежима стойност.

# 53
  • Мнения: 135
Познавам животновъд, който не приема стачката на колегите си. Не съм много запозната за какво стачкуват. Обаче виждам от екрана едно лице на първа линия винаги-някакъв собственик на кравеферма от Съединение, не му запомних името. Вечно недоволен и искащ.



Коренячка гражданка съм. Не обичам селяните, но държанието и поведението на Бареков ме възмутиха.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 17 954

Коренячка гражданка съм. Не обичам селяните, но държанието и поведението на Бареков ме възмутиха.

 hahaha Много важно уточнение.

# 55
  • Мнения: 1 788
...потърси информация годишно какъв процент от финансиранията у какъв процент от зърнопроизводителите отива. Потърси информация за съотношението във финансирането между зърнопроизводителите и останалите селскостопански производители. Поинтересувай се от имената на хората, получаващи редовно финасиране в последните десетина година. Виж историята на предишните протести, претенциите и участващите лица....
Задай си и въпроса защо останалите -производители не подкрепят зърнопроизводителите.
За далаверите с горивото пък изобщо да не говорим...
Картинката е много проста и ясна, и совите не са това, което са, просто се разчита на късата памет у хората. Този път обаче номерът (май) няма да мине. Или поне се надявам този път да е така....

Точно така!  Peace
И аз се надявам номерът този път да не мине!
Същата работа са и БДЖ. БДЖ е на загуба не от тази година или от това управление. Защо не протестираха, когато потулиха/продадоха/откраднаха новите вагони? Защото е сладко, да минаваш за проверка на билети и който няма - "Дай левче и се вози!". Да не говорим за безбройните кражби, типично "по старому". Защо не излязоха тогава да искат увеличение на заплатите и не правиха стачки? Доколкото не ме лъже паметта и предното правителство се пишеше на думи много демократично, кой ги е спирал?
Много интересни неща се случват в момента.
Като моя позната, която твърди, че ББ й бил виновен, че била безработна, нищо, че няма висше образование...  Joy

# 56
  • Мнения: 4 841
напоследък ( 1-2години) ми прави ужасно впечатление една тъпа, равна злост, която задушава всичко. Майки срещу пенсионери, столичани срещу пришълци, народът срещу учителите, учителите срещу шофьорите, всички срещу лекарите, производителите срещу земеделците и т.н.

За това си абсолютно права. И то си има своето обяснение, но не е предмет на точно тази тема.

Във всяко съсловие има свестни и отдадени хора, които работят съвестно и заслужават уважение. За съжаление те работят тихо, и тяхната дейност не се вижда и не се оценява. Вижда се грешката, вижда се провалът, вижда се наглото поведение, неправомерните действия... И лъжицата катран отравя кацата с мед...

В случая със зърнопроизводителите дори нямаме едно многообразно и многолико съсловие, а огромен монопол в най-чист (и съответно уродлив) вид, който вместо да развива отрасъла, го вкарва в една порочна матрица, от която наистина инициативните и предприемчиви хора страдат.

# 57
  • Мнения: 4 461
В случая със зърнопроизводителите дори нямаме едно многообразно и многолико съсловие, а огромен монопол в най-чист (и съответно уродлив) вид, който вместо да развива отрасъла, го вкарва в една порочна матрица, от която наистина инициативните и предприемчиви хора страдат.



Това за монополите и схемите важи за почти цялата ни икономика и там е основния проблем за бедността ни. 
Навсякъде са вклинени и задушават напълно средния и дребен бизнес, като гиганска паяжина.  Peace.
За съжеление  не се вижда от обществото, не се коментира въобще и много от хората въобще не си дават сметка, че това ще доведе до икономическа катастрофа  много бързо (освен за една шепа привилегировани фирми с правилните собственици).

# 58
  • Мнения: 335
Познавам животновъд, който не приема стачката на колегите си...
Той някога стачкувал ли е изобщо? Или е един щастлив и благодарен животновъд?


Това е една от основните особености на това правителство - непочтенното, лъжливото, измамното, подлото в действията им. Цинизмът при очевидните, драстични техни изцепки, които прескачат като кучешко лайно, а после дори ги вменяват на някой друг.
Не говорят за Калина Илиева, не коментират вдигането на осигурителните минимуми за селските производители още с нахлуването си във властта, при драстично тежкото положение на производителите, не коментират влошаването му включително заради въпросната тяхна Калина, не споменават данъците, с които облагат прословутите подаяния - "помощи", лъжат, че това са "помощи" - всъщност би трябвало да са "компенсации", което означава съвсем друго и т.н. и т.н. Като капак - разделят с жалки показни пресконференцийки самите производители и опитват да ги противопоставят, с типичен гьонсуратлък предвид собствените си лъжи и издънки...  

# 59
  • Мнения: 335
...В случая със зърнопроизводителите дори нямаме едно многообразно и многолико съсловие, а огромен монопол в най-чист (и съответно уродлив) вид, който вместо да развива отрасъла, го вкарва в една порочна матрица, от която наистина инициативните и предприемчиви хора страдат.
Ако има нещо такова, то то е отгледано от самите управляващи. И те знаят защо са го правили.
Както случайно се случи случаят "Калина Илиева", както случайно Найденов се "покая", че не бил бил безгрешен и грешката му била да "фаворизира" зърнопроизводителите...

Нищо от това не значи, че те нямат основание да протестират. Напротив, очевидно е, че имат. Същото основание, каквото имат и животновъдите, и останалите на село.
Само че, зърнопроизводителите реагират конкретно и на една поредна драстична лъжа, подписана даже в споразумение с управляващите.
Ако ти на това викаш "липса на основание"? Значи според теб утре могат да предвидят "помощи" за децата при изграждането на детски градини, но да знаят, че няма да направят нищо от това, щото ще кажат: ми то пенсионерите  също имат нужди, няма ли да ги ощетявам сега, заради едни детски градини. И ще си "отменят" виждането за детските градини. После ще се споразумеят за държавната политика за средния бизнес, но ще могат да го отменят "заради дребния" и т.н. и т.н.

Темата обаче е за бареков.

# 60
  • Мнения: 76
Аз гладен, бос и недоимащ зърнопроизводител не познавам. Всичките карат скъпи коли и са заможни. Говоря за тези, които познавам, а те не са малко. Субсидиите ги пръскат по непредназначение и то се знае, няколко от тях гушнаха по хиляди и си биха шутарата в чужбина.
Най-малко те имат нужда да протестират. Не съм гледала Бареков, но ми е все тая. Стачката е безсмислена.

# 61
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Бареков е бати измекяра.

# 62
  • Мнения: 5 462
Егати дивия самозабравил се селяндур .
Той всъщност е просто един див , див селяндур !!!
Селяндурин забравил откъде всъщност е тръгнал , кога дойде от село кога стана гражданче ...
Ши повърна честно от него.Никога не съм го харесвала , сега още по малко .
Абе селендур на кого хляба ядеш ти бе , отворко неедин .Ако не са тия хора/зърно производители, животновъди и т.н./ кво бе сине майчин ще ядеш ??????????
Малеее просто бяса ме хвана...
Тоя селяндур трябва да го уволнят и извадят на софийския мегдан и публично да го линчуват .
Ганьо безподобен.
Пази боже сляпо да прогледа.
Извинявам се за просташкия изказ , обаче не се стърпявам на такива погражданени селяндури.

# 63
  • Мнения: 1 788
Добре, че живеете със заблудата, че онова, което произвеждат въпросните господа, стига на 100 % до нашия пазар.  Peace

# 64
  • Мнения: 4 916
Какво значение има дали стига на 100 процента до вътрешния пазар?

# 65
  • Мнения: 38
Аз уважавам всек човек, който обработва земя.

А за Гевреков, какво да кажа - убий простака с мълчание!

# 66
  • Мнения: 366
Аз гладен, бос и недоимащ зърнопроизводител не познавам. Всичките карат скъпи коли и са заможни. Говоря за тези, които познавам, а те не са малко. Субсидиите ги пръскат по непредназначение и то се знае, няколко от тях гушнаха по хиляди и си биха шутарата в чужбина.
Най-малко те имат нужда да протестират. Не съм гледала Бареков, но ми е все тая. Стачката е безсмислена.
Интересно как човек, който сериозно инвестира в земя, техника и сгради, простой ей така ще зареже всичко и ще си бие шута за чужбина. по скоро това са хора, който очертават земя без да я обработват. Не плащат ренти  и парите,които получават като субсидии отиват не за земеделие, а за лично ползване.

# 67
  • София
  • Мнения: 10 326
Nekomusume, дори за Хитлер да ми говори по този просташки начин не мога да се принизя да го слушам. Може да си изрази личното мнение и едновременно с това да уважава и зрителите - сланина и вестник, айде моля ти се!

# 68
  • Мнения: 5 462
Аз уважавам всек човек, който обработва земя.
А за Гевреков, какво да кажа - убий простака с мълчание!
Peace

# 69
  • Мнения: 4 916
Аз гладен, бос и недоимащ зърнопроизводител не познавам. Всичките карат скъпи коли и са заможни. Говоря за тези, които познавам, а те не са малко. Субсидиите ги пръскат по непредназначение и то се знае, няколко от тях гушнаха по хиляди и си биха шутарата в чужбина.
Най-малко те имат нужда да протестират. Не съм гледала Бареков, но ми е все тая. Стачката е безсмислена.
Интересно как човек, който сериозно инвестира в земя, техника и сгради, простой ей така ще зареже всичко и ще си бие шута за чужбина. по скоро това са хора, който очертават земя без да я обработват. Не плащат ренти  и парите,които получават като субсидии отиват не за земеделие, а за лично ползване.

И след като е инвестирал стотици хиляди в техника, ще си бие шута в чужбина в момента, в който гушне няколко хиляди.

# 70
  • Мнения: 4 841

Това е една от основните особености на това правителство ...

 ooooh! Извинявай, как можах да забравя, че точно това правителство проведе преговорите по присъединяването ни към ЕС, те определиха рамките на предприсъединителните и присъединителните фондове, те договориха квотите и размера на финансиранията и предопределиха развитието на този и на всички други сектори  ooooh!

Точно това имах предвид по-горе, когато говорех за късата памет. Съчетана с късогледство, получава се неприятен резултат.

Но важното е да се възмущаваме "по принцип", адресата е без значение, та бил той и сбъркан.  Laughing

# 71
  • Мнения: 76
Аз гладен, бос и недоимащ зърнопроизводител не познавам. Всичките карат скъпи коли и са заможни. Говоря за тези, които познавам, а те не са малко. Субсидиите ги пръскат по непредназначение и то се знае, няколко от тях гушнаха по хиляди и си биха шутарата в чужбина.
Най-малко те имат нужда да протестират. Не съм гледала Бареков, но ми е все тая. Стачката е безсмислена.
Интересно как човек, който сериозно инвестира в земя, техника и сгради, простой ей така ще зареже всичко и ще си бие шута за чужбина. по скоро това са хора, който очертават земя без да я обработват. Не плащат ренти  и парите,които получават като субсидии отиват не за земеделие, а за лично ползване.

И след като е инвестирал стотици хиляди в техника, ще си бие шута в чужбина в момента, в който гушне няколко хиляди.
Нали не мислиш, че всеки "зърнопроизводител" има техника за половин милион лева? Схемите са много и най-вече пати от цялата работа " Чич Пеньо с малкия трактор". Пари се печелят от субсидии и още толкова лесно се харчат за собствен кеф.

# 72
  • Мнения: 434
  Е, нямам думи за Бареков!Ако ще не 20, а 50 години да живее в София-манталитета му е селски. #2gunfireИ има смелоста да нарича себе си "журналист".Безобразие!!!

# 73
  • Варна
  • Мнения: 17 954

Нали не мислиш, че всеки "зърнопроизводител" има техника за половин милион лева? Схемите са много и най-вече пати от цялата работа " Чич Пеньо с малкия трактор". Пари се печелят от субсидии и още толкова лесно се харчат за собствен кеф.

Познавам зърнопроизводители, на едните само комбайна е половин милион лева, без прикачния инвентар и другите машини. Познавам и други с по-малко техника, но са също доста сериозни хора. Не знам за нито един взел субсидиите и си бил шута. (Може и да има такива, но не съм срещала нито чела информация за тях)

# 74
  • Мнения: 4 916
Аз гладен, бос и недоимащ зърнопроизводител не познавам. Всичките карат скъпи коли и са заможни. Говоря за тези, които познавам, а те не са малко. Субсидиите ги пръскат по непредназначение и то се знае, няколко от тях гушнаха по хиляди и си биха шутарата в чужбина.
Най-малко те имат нужда да протестират. Не съм гледала Бареков, но ми е все тая. Стачката е безсмислена.
Интересно как човек, който сериозно инвестира в земя, техника и сгради, простой ей така ще зареже всичко и ще си бие шута за чужбина. по скоро това са хора, който очертават земя без да я обработват. Не плащат ренти  и парите,които получават като субсидии отиват не за земеделие, а за лично ползване.

И след като е инвестирал стотици хиляди в техника, ще си бие шута в чужбина в момента, в който гушне няколко хиляди.
Нали не мислиш, че всеки "зърнопроизводител" има техника за половин милион лева? Схемите са много и най-вече пати от цялата работа " Чич Пеньо с малкия трактор". Пари се печелят от субсидии и още толкова лесно се харчат за собствен кеф.

Как точно е зърнопроизводител без техника - със Сивушка ли оре, на ръка ли жъне? Или твоят познат е някакъв измекяр със схема за измама за няколко хиляди и към него приравняваш всички зърнопроизводители?

# 75
# 76
  • Мнения: 56

хахахахаха! най-точният коментар до момента!!!

# 77
# 78
  • София
  • Мнения: 8 932

Много интересни неща се случват в момента.
Като моя позната, която твърди, че ББ й бил виновен, че била безработна, нищо, че няма висше образование...  Joy
Хаха, не се стърпях. Че само тия с висше образование ли имат право да работят.
 hahaha
Колкото до Бареков, прост селянин, избиващ комплекси и лижещ г...зове. Никога не съм го харесвала, ако не бяхте пуснали тази помия нямаше и да го видя до къде е паднал.

# 79
  • Мнения: 5 462

Много интересни неща се случват в момента.
Като моя позната, която твърди, че ББ й бил виновен, че била безработна, нищо, че няма висше образование...   Joy
Хаха, не се стърпях. Че само тия с висше образование ли имат право да работят.
 hahaha
Що за разсъждения ? Shocked
Тези които нямат ВисШу с камъни ли трябва да ги избиват ? Rolling Eyes
Кой бе моме тогава ще ти прави млякото , хляба , месото което ядеш всеки ден ? ooooh!

# 80
  • Мнения: 12 662
Много  внимание му обърнахме на този .../дама съм, не мога да го кажа/. Вярвах, че наистина се е развил, много е амбициозен.  Но не може да надскочиш себе си. Прилича ми на Слави Трифонов, но май се взима прекалено на сериозно.

# 81
  • Мнения: 1 788
Айде сега, прочетете и другата половина на изречението.
Как точно ББ е виновен на някого персонално, че няма работа?

# 82
  • Мнения: 335
...Как точно ББ е виновен на някого персонално, че няма работа?

На Бареков не му е виновен определено. Момчето е дошло чак от майната си тук "да си изкарва хляба" и ей на- изкарва го.

# 83
  • Мнения: 419
Много време и внимание му отделяте на Бареков
http://www.webcafe.bg/id_1104111048

# 84
  • Мнения: 137
Честно заради тези думи казани в ефир, заслужава повече да не работи  Wink
Определено трябва да се съобразяваш как наричаш хората. Това са си откровенни обиди.

Друг е въпросът, че почти всички от тях могат да го купят и продадат по 100 пъти. А той може и това да е искал  Sick   Но никой не е пожелал да го купи ........

# 85
  • Мнения: 4 916
Много време и внимание му отделяте на Бареков
http://www.webcafe.bg/id_1104111048

Не съм гледала Бареков, но ако цитатът в първия абзац е истина, то... този е ебати педала.  Да ме прощават педалите, имам по-високо мнение за тях.
Речникът  на българския език не побира това, което мисля да му кажа.

# 86
  • Мнения: 4 758

Точно!

Винаги ми е бил неприятен Бареков, но явно напоследък надминава себе си.

# 87
  • Мнения: 335
И аз ей сега чак го гледах -  тоя чут и гледан в ефир изглежда много по-прост, отколкото, ако му четеш думичките. Те са само част от тирадата му - всъщност разправял как от 20 години е в София, така че селяните да се разкарат и да не му се пречкат или нещо подобно.

Протестът беше съвсем законен, с нужните разрешения и в право на протестиращите.

Затова интересното е, че щом СЕМ ги е шубе да си вършат работата по понятни причини (с оглед за кой точно шлифер се хванал бареков), да вземе да се самосезира прокуратурата. Не зсамо за обиди:

"... аз ще оглавя едно гражданско общество срещу тази развилняла се пасмина от провинцията и не се знае ние какво можем да направим - можем да режем гуми, може да палим трактори. "

Полисията намери ли пироманите всъщност? А тия с кирките в автомобилите?

ПП
Из Наказателния кодекс:
Чл. 144. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Който се закани на другиго с престъпление против неговата личност или имот или против личността или имота на неговите ближни и това заканване би могло да възбуди основателен страх за осъществяването му, се наказва с лишаване от свобода до три години.

Чл. 213а. (Нов - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) (1) Който с цел да принуди другиго да се разпореди с вещ или със свое право или да поеме имуществено задължение го заплаши с насилие, разгласяване на позорящи обстоятелства, увреждане на имущество или друго противозаконно действие с тежки последици за него или негови ближни, се наказва с лишаване от свобода от една до шест години и глоба от хиляда до три хиляди лева.

Чл. 148. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) За обида:
1. нанесена публично;
2. разпространена чрез печатно произведение или по друг начин;
4. (изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) от длъжностно лице или от представител на обществеността при или по повод изпълнение на службата или функцията му,
(изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) наказанието е глоба от три хиляди до десет хиляди лева и обществено порицание.


Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 22:39 от Холограма

# 88
  • Мнения: 419
Хологорама, за перстъпления по чл.144 ал.1 от НК, наказателното поизводство се възбужда по тъжба на пострадалия, т.е. прокуратурата не може да се самосезира.
Чл.213а НК е неприложим, за щото условието е да е извършено, с цел да принуди другиго - в случая целта е недоказуема, както и евентуалният пострадал.
чл.418 също е неприложим - кой е обиденият?
В случая, според мен, няма нито приготовление, нито опит за престъпление.

СЕМ ще разгледа случая, доколкото прочетох.

# 89
  • Мнения: 335
Танцуваща с вълци, неприложими са по други причини (чл.213а НК). Послеписът с извадките е  дизайн.

И как "кой е обиден"? бареков се е обидил.

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 09:28 от Холограма

# 90
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Бареков никога не съм го харесвала. Никакъв журналист не е. В Пловдив всички го знаят от къде е тръгнал.
Чак ме е срам, че ми е съгражданин.  Tired

# 91
  • Мнения: 12 662
Бареков никога не съм го харесвала. Никакъв журналист не е. В Пловдив всички го знаят от къде е тръгнал.
Чак ме е срам, че ми е съгражданин.  Tired

А, вече е наш съгражданин - софиянец.  И силно ни пази интересите.    Laughing

# 92
  • Мнения: 24
Не подкрепям зърнопроизводителите.
Достатъчно получават, за разлика от всички останали земеделци.
Какво да кажат животновъдите? При тях трудът е целогодишен - няма зима, няма лято. Отделно, за да изхранваш тези животни, ти ставаш и половин земеделец...  
А защо не попитаха хората, които си дават земите на същите тези зърнопроизводители, дали получават нормални пари за това?
Защото аз знам, че ако има такива, които получават задоволителни суми, то те са много малко.
На една огромна част парите им винаги се бавят, закъсняват, не са пълната сума или при предварителното договаряне сумата е умишлено занижена до минимум... Но за сметка на това арендаторът щедро строи къщи-палати, кара коли последни модели и прочие. Няма лошо, ама чак за оплакване и жертви, каквито се изписват, не са...
И защо го направиха тоя протест? Искаха поскъпване на пшеницата и не ги огря? Е, нали си изнасят продукцията за чужбина... Няма как да има равенство в цените на нашия и чуждия пазар...
Бареков няма какво да го коментирам. Можеше да се изказва и по-нормално, но...
Мноооого си далеч от истината да ти кажа. Арендаторът няма как да скрие или намали сумата за аренда,понеже за разлика от подписите на този и онзи,всичко там минава през нотариуси и адвокати.И друго-не не искат поскъпване на пшеницата,също така тя не е за износ,а за хляба,който яде всеки един от нас всеки ден.Хората си искат Европейските субсидии,които по начало им се полагат,но незнайно защо не стигат до тях.....И тези,които не използват земеделието за пералня на някой страничен бизнес наистина са си напълно нормални хора.Ти да видя на протеста някой с костюм - Армани,Долче,Парушев поне ???? А Бареков при това си изказване явно е бил с тежък махмурлук от Никулден,не смятам,че човек,който се има за начетен,културен,образован ще използва подобни епитети.

# 93
  • Мнения: 8
 Бареков е силно антипатичен, както и много други "журналисти" като лудата истеричка М.Михнева например.

# 94
  • Мнения: 6 618
Не подкрепям зърнопроизводителите.
Достатъчно получават, за разлика от всички останали земеделци.
Какво да кажат животновъдите? При тях трудът е целогодишен - няма зима, няма лято. Отделно, за да изхранваш тези животни, ти ставаш и половин земеделец...  
А защо не попитаха хората, които си дават земите на същите тези зърнопроизводители, дали получават нормални пари за това?
Защото аз знам, че ако има такива, които получават задоволителни суми, то те са много малко.
На една огромна част парите им винаги се бавят, закъсняват, не са пълната сума или при предварителното договаряне сумата е умишлено занижена до минимум... Но за сметка на това арендаторът щедро строи къщи-палати, кара коли последни модели и прочие. Няма лошо, ама чак за оплакване и жертви, каквито се изписват, не са...
И защо го направиха тоя протест? Искаха поскъпване на пшеницата и не ги огря? Е, нали си изнасят продукцията за чужбина... Няма как да има равенство в цените на нашия и чуждия пазар...
Бареков няма какво да го коментирам. Можеше да се изказва и по-нормално, но...
Мноооого си далеч от истината да ти кажа. Арендаторът няма как да скрие или намали сумата за аренда,понеже за разлика от подписите на този и онзи,всичко там минава през нотариуси и адвокати.И друго-не не искат поскъпване на пшеницата,също така тя не е за износ,а за хляба,който яде всеки един от нас всеки ден.
Половината от реколтата се изнасяла .

# 95
  • Варна
  • Мнения: 17 954

Половината от реколтата се изнасяла .

Тук си права, изнася се качественото зърно и се внася нискокачествено. Но не мисля че трябва да вменяваме вина на зърнопроизводителите затова.

# 96
  • Мнения: 137
Бареков е силно антипатичен, както и много други "журналисти" като лудата истеричка М.Михнева например.
Подкрепям, ужасна беше последно като я гледах при Гала

# 97
  • Мнения: 8
Бареков е силно антипатичен, както и много други "журналисти" като лудата истеричка М.Михнева например.
Подкрепям, ужасна беше последно като я гледах при Гала

 Пълна ненормалница, излезе да се кара със съседката си Нора Нова, предизвиквайки някакъв силно емоционален, неадекватен и циклофреничен скандал  Laughing

# 98
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не подкрепям зърнопроизводителите.
Достатъчно получават, за разлика от всички останали земеделци.
Какво да кажат животновъдите? При тях трудът е целогодишен - няма зима, няма лято. Отделно, за да изхранваш тези животни, ти ставаш и половин земеделец...  
А защо не попитаха хората, които си дават земите на същите тези зърнопроизводители, дали получават нормални пари за това?
Защото аз знам, че ако има такива, които получават задоволителни суми, то те са много малко.
На една огромна част парите им винаги се бавят, закъсняват, не са пълната сума или при предварителното договаряне сумата е умишлено занижена до минимум... Но за сметка на това арендаторът щедро строи къщи-палати, кара коли последни модели и прочие. Няма лошо, ама чак за оплакване и жертви, каквито се изписват, не са...
И защо го направиха тоя протест? Искаха поскъпване на пшеницата и не ги огря? Е, нали си изнасят продукцията за чужбина... Няма как да има равенство в цените на нашия и чуждия пазар...
Бареков няма какво да го коментирам. Можеше да се изказва и по-нормално, но...
Мноооого си далеч от истината да ти кажа. Арендаторът няма как да скрие или намали сумата за аренда,понеже за разлика от подписите на този и онзи,всичко там минава през нотариуси и адвокати.И друго-не не искат поскъпване на пшеницата,също така тя не е за износ,а за хляба,който яде всеки един от нас всеки ден.Хората си искат Европейските субсидии,които по начало им се полагат,но незнайно защо не стигат до тях.....И тези,които не използват земеделието за пералня на някой страничен бизнес наистина са си напълно нормални хора.Ти да видя на протеста някой с костюм - Армани,Долче,Парушев поне ???? А Бареков при това си изказване явно е бил с тежък махмурлук от Никулден,не смятам,че човек,който се има за начетен,културен,образован ще използва подобни епитети.

Това, което виждам аз е трактори, които НИКОГА не са влизали в кал. Чисто нови!!!

# 99
  • Варна
  • Мнения: 17 954
[
Това, което виждам аз е трактори, които НИКОГА не са влизали в кал. Чисто нови!!!

Ами нови са разбира се. Да не искаш да работят още с руските машини?
Влизали са в кал, не бой се. Имали са възпитанието хората да ги почистят преди да влязат в София.

# 100
  • Мнения: 137
Нищо не сте виждали вие. Ако знаете каква техника има в нашия регион.
Аз казвам браво на това, че се купува нова и високо качествена техника. А и тракторите преди да тръгнат на поход са минали през мивка  Laughing
Нали не си представяте, че съвременното земеделие се прави с малките, очукани трактори от соца.
Не знам колко от вас знаят, какви са цените не един нормален трактор или комбайн.

А за субсидиите са прави, след като един път е казано колко ще е, не е правилно да се променя сумата.

Хексе изпреварила си ме

# 101
  • out of space
  • Мнения: 8 573
[
Това, което виждам аз е трактори, които НИКОГА не са влизали в кал. Чисто нови!!!

Ами нови са разбира се. Да не искаш да работят още с руските машини?
Влизали са в кал, не бой се. Имали са възпитанието хората да ги почистят преди да влязат в София.

Няма такова нещо!  Shocked Опитай да почистиш обикновени грайфери на обувки! После гуми на трактор! Количката на село всяка вечер се минава през гореща пароструйка + шкурене (изкл. сухите, горещи дни), нова е точно първите два часа! Не искам да обяснявам за отпадни остатъци, гниещи растения, екстременти и мухъл- това не ти е просто пръст + вода!
За автомивка за трактори все още не съм чувала- осветли ме ако греша!

# 102
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Защо сравняваш скъпоструваща техника с количката на село? Crazy

# 103
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Защо сравняваш скъпоструваща техника с количката на село? Crazy


Просто сравнение- не ти е порцелан, че да се измие до блясък, невъзможно е. Е, ти ако предпочиташ-  хвани се точно за количката, няма проблем.

# 104
  • Мнения: 1 788
... Мноооого си далеч от истината да ти кажа. Арендаторът няма как да скрие или намали сумата за аренда,понеже за разлика от подписите на този и онзи,всичко там минава през нотариуси и адвокати.И друго-не не искат поскъпване на пшеницата,също така тя не е за износ,а за хляба,който яде всеки един от нас всеки ден.Хората си искат Европейските субсидии,които по начало им се полагат,но незнайно защо не стигат до тях.....И тези,които не използват земеделието за пералня на някой страничен бизнес наистина са си напълно нормални хора. ...

Не знам от чия истина съм далеч. Позволи ми, моля, да имам и лични, преки наблюдения също.
Субсидиите никой не им е спирал, откакто ги има.
И те не си ги търсят, а искат увеличение на съответните субсидии.
Относно пшеницата - изнася се, как да не се изнася. То млякото се изнася, пшеницата няма да се изнася...
Зърнопроизводителите са най-галените от селскостопанския бранш, каквото и да си говорим.
Неоснователни и излишни ми се струват протестите им и целия този цирк!


# 105
  • Мнения: 366
[
Това, което виждам аз е трактори, които НИКОГА не са влизали в кал. Чисто нови!!!

Ами нови са разбира се. Да не искаш да работят още с руските машини?
Влизали са в кал, не бой се. Имали са възпитанието хората да ги почистят преди да влязат в София.

Няма такова нещо!  Shocked Опитай да почистиш обикновени грайфери на обувки! После гуми на трактор! Количката на село всяка вечер се минава през гореща пароструйка + шкурене (изкл. сухите, горещи дни), нова е точно първите два часа! Не искам да обяснявам за отпадни остатъци, гниещи растения, екстременти и мухъл- това не ти е просто пръст + вода!
За автомивка за трактори все още не съм чувала- осветли ме ако греша!
Да не искаш да кажеш, че арендаторите си държат тракторите в хола? Rolling Eyes
Разбира се,че се работи с тях.Нима мислиш,  че някой ще  инвестира стотици хиляди в машини и ще му стоят за красота. Просто грайферите на гумите са широки повече от педя и не задържат кал. И всеки в стопанския си двор има водоструйка или маркуч за да си мие машините, не ходи на автомивка.

# 106
  • Мнения: 137
За автомивка за трактори все още не съм чувала- осветли ме ако греша!

Ами обикновенните автомивки вършат тази работа  Laughing
Отделно всички зърнопроизводители имат водоструйки и пароструйки. Необходими са им в процеса на работата.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Зърнопроизводителите са най-галените от селскостопанския бранш, каквото и да си говорим.
Неоснователни и излишни ми се струват протестите им и целия този цирк!


Вярно е.
Но протестите им не са неоснователни, просто на фона на останалите в сектора техните проблеми изглеждат бели кахъри. Grinning

# 108
  • София
  • Мнения: 8 932

Това, което виждам аз е трактори, които НИКОГА не са влизали в кал. Чисто нови!!!
Те тия трактори са си ги купили специално за протеста. Ама вие понякога хич не мислите, като пишете.  ooooh!

# 109
  • out of space
  • Мнения: 8 573

Това, което виждам аз е трактори, които НИКОГА не са влизали в кал. Чисто нови!!!
Те тия трактори са си ги купили специално за протеста. Ама вие понякога хич не мислите, като пишете.  ooooh!

Не! Дадени са им специално за протеста.


Не визирам всички, но специално тези на снимката едва ли някога са газили кал.

За мен протеста е политически.

# 110
  • София
  • Мнения: 8 932

Това, което виждам аз е трактори, които НИКОГА не са влизали в кал. Чисто нови!!!
Те тия трактори са си ги купили специално за протеста. Ама вие понякога хич не мислите, като пишете.  ooooh!

Не! Дадени са им специално за протеста.

Не визирам всички, но специално тези на снимката едва ли някога са газили кал.

За мен протеста е политически.
От кого са им дадени, от производителите на трактори ли? Или от производителите на гуми. Защото не виждам проблем един трактор да се измие. Глупости са това за калта. Ако бяха с кални гуми, нямаше да ги пуснат на пътя.

# 111
  • out of space
  • Мнения: 8 573

Това, което виждам аз е трактори, които НИКОГА не са влизали в кал. Чисто нови!!!
Те тия трактори са си ги купили специално за протеста. Ама вие понякога хич не мислите, като пишете.  ooooh!

Не! Дадени са им специално за протеста.

Не визирам всички, но специално тези на снимката едва ли някога са газили кал.

За мен протеста е политически.
От кого са им дадени, от производителите на трактори ли? Или от производителите на гуми. Защото не виждам проблем един трактор да се измие. Глупости са това за калта. Ако бяха с кални гуми, нямаше да ги пуснат на пътя.

Нещо с теб не можем да се разберем. Написах, че протеста за мен е политически. За какви производители на гуми и трактори ми говориш?!
Дадени са им от партията изгубила изборите. А защо- сама можеш да си отговориш.

# 112
  • София
  • Мнения: 8 932
Не се разбираме, защото пишеш глупости. Колко струва според теб един трактор? Каква е инвестицията според теб и как ще и се върне на партията? И как няма да разбере никой, че партия си купува 300 нови трактора? Бареков пръв щеше да изнесе "ценната" информация. Излизам от спора, честно, не ми отговаряй.  Peace

# 113
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Глупостите за един са факти за друг. Не съм си позволила да те обиждам за разлика от теб, но все пак си е въпрос на възпитание.
Имам чувството, че пиша на албански. Последен опит:


измити трактори
http://www.novini.bg/news/35353-%D0%B8%D0%B7-%D1%81%D1%82%D1%80% … %D1%81%D1%82.html

чисто нови трактори  http://www.agencia-sliven.com/index.php?id=56437

Не съм твърдяла, че партията е купувала трактори, но повече наистина и на мен не ми се обяснява- това е някакъв безумен спор  ooooh!

# 114
# 115
  • Мнения: 6 618
Определенията "разюздани селяни, които трябва да изметем незабавно", "да запалим тракторите" и "да нарежем гумите"
Боже ,наистина ли е казал това ? ooooh!

# 116
  • Мнения: 15 619
Определенията "разюздани селяни, които трябва да изметем незабавно", "да запалим тракторите" и "да нарежем гумите"
Боже ,наистина ли е казал това ? ooooh!
Толкоз си може.
А относно стачката на зърнопроизводителите. Ще ми се да има повече единни организации като тяхната. Оставям настрана безумния лаф, че искали извинение.  Crazy Ще ми се и  повече да са тези, които подкрепят, па макар и  отстрани нечий чужд протест, нечие чуждо право.
И дано намалеят тия, дето все броят парата в чуждия джоб!

# 117
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Определенията "разюздани селяни, които трябва да изметем незабавно", "да запалим тракторите" и "да нарежем гумите"
Боже ,наистина ли е казал това ? ooooh!
Толкоз си може.
А относно стачката на зърнопроизводителите. Ще ми се да има повече единни организации като тяхната. Оставям настрана безумния лаф, че искали извинение.  Crazy Ще ми се и  повече да са тези, които подкрепят, па макар и  отстрани нечий чужд протест, нечие чуждо право.
И дано намалеят тия, дето все броят парата в чуждия джоб!
Защо да е безумно да искат извинение? Моньо Дянков преди изборите е сложил подписа си под една сума за зърнопроизводителите, след изборите я намалява с някакъв процент и когато му искат обяснение, той се цепи, че може да прави каквото си иска и ако много приказват зърнопроизводителите, ще даде парите на животновъдите. С което произважда две неща - едното е, че думата му (подписа му) не струва пукнат грош и другото, че противопоставя два селскостопански бранша (разделяй и владей). Idealno_loshata го е казала още на първа страница, но никой не й обърна внимание, а всички скачат за парите, причина за конфликта.
А мазния Бюреков, дето е пял по чалготеките РАдка пиратка, а сега се прави на голЕм софиянец  въобще не си заслужава да се коментира. Елементарно и жалко човече.

# 118
  • Мнения: 15 619

Защо да е безумно да искат извинение? 
Защото сал едното извинение пари на дава. Като ме отрежат и излъжат, ще протестирам не за едното извинение, а за договореното, че и отгоре ще искам.

# 119
  • Мнения: 5 710
Определенията "разюздани селяни, които трябва да изметем незабавно", "да запалим тракторите" и "да нарежем гумите"
Боже ,наистина ли е казал това ? ooooh!

ami da, в първия постинг има линк към ю тюб, където е изказването му
ще му се насладиш и в звук:)

Лозанов е идиот - ако такива обиди се изсипят тук например, ( това място е що годе добре работещо откъм правила, всравнение с почти всичко остнало в държавата,а е просто една вирутална платформа) - човекът ще бъде с бан до минути. Лозанов обаче се 'колебае' по казуса. Ще умра от смях.

# 120
  • Мнения: 54
Можел да реже гуми и да пали трактори! Във време, когато всяка нощ се палят коли.

# 121
  • Мнения: 24
По въпроса защо са чистите трактори - моят приятел се занимава с това,познавам почти всички в областта,които се занимават и да ви кажа - всички си мият машините преди протест,все пак няма да е особено прилично да бият път до столицата или където и да е с мръсни,прашливи машини.А кал между грайферите наистина няма как да се задържи.

# 122
  • Мнения: 24

Това, което виждам аз е трактори, които НИКОГА не са влизали в кал. Чисто нови!!!
Те тия трактори са си ги купили специално за протеста. Ама вие понякога хич не мислите, като пишете.  ooooh!

Не! Дадени са им специално за протеста.

Не визирам всички, но специално тези на снимката едва ли някога са газили кал.

За мен протеста е политически.
От кого са им дадени, от производителите на трактори ли? Или от производителите на гуми. Защото не виждам проблем един трактор да се измие. Глупости са това за калта. Ако бяха с кални гуми, нямаше да ги пуснат на пътя.

Нещо с теб не можем да се разберем. Написах, че протеста за мен е политически. За какви производители на гуми и трактори ми говориш?!
Дадени са им от партията изгубила изборите. А защо- сама можеш да си отговориш.
Хахаха,повярвай ми,не е така.....тези хора никой не ги подкрепя,ако беше обратното щяха ли да протестират почти всяка година за полагащите им се пари... Не е било само по времето на управление на тази или онази партия. На стачката през 2009 скъпите ни политици си бяха гласували Коледните 10 дни по-рано и докато дойдат протестиращите тях вече ги нямаше (лично присъствах).....После ходи протестирай,па дано някоя стена вземе те чуе! Евалата на Гърците,решават и стачкуват,а нашите трябва месец преди стачката да предупредят,че ще стачкуват,евентуално да им позволят и им се казва в колко часа трябва да влязат в София,къде да паркират и колко време могат да си стачкуват,после ходете се оплаквайте що били там и там,ами там им казват да са,това стачка ли е ? Жалко е,всичко е контролирано от тъпото ни правителство,нямаме думата за нищо

# 123
  • Мнения: 1 788
За протести говорите.
Забравихте, когато пребиха сума народ на протеста на 14 януари. Много мирен протест беше - няма що! Да не припомням и други подобни...
Кое правителство беше тогава? А зърнопроизводителите, БДЖ и подобни що не излязоха тогава да протестират и да подкрепят протеста? Да не би положението им да беше цветущо? Едните с продадени вагони, другите - свити като мишки...

Общи условия

Активация на акаунт