Парфюмни размисли и страсти - 146

  • 36 030
  • 727
  •   1
Отговори
# 630
  • Козлодуй
  • Мнения: 781
Тествам паралелно Love by Kilian и Sweet Redemption.Странно ми е,според пирамидите във Фрагрантика си представях Любовта с нероли,а Сладкото изкупление с тамян и смоли.Оказва се обаче точно обратното и това ме изумява,за по-сигурно пръсках втори път.
В Love дали от комбинацията на ванилия и амбра,но долавям нещо опушено и сладко,но евтинеещо сладко Confused Поне върху моята кожа е поредното разочарование.
Sweet Redemption-къде са му смолите,къде са му тамяните?Само едни натурални портокалови цветчета усещам,което за мене отново е "бляк".
Равносметката до тук е:5 изпробвани,нито един пожелан.Доволна съм Grinning

# 631
  • Мнения: 1 425
В Love дали от комбинацията на ванилия и амбра,но долавям нещо опушено и сладко,но евтинеещо сладко Confused

Напомня ми на едновремешните цигарени дъвки (от преди 20тина години)  newsm78 ....

# 632
  • Мнения: 85
Ех kovatceva Hug, как хубаво си го написала,много харесвам такива картинни описания ,направо мислено се пренесох там.И аз ще споделя малко впечатления от няколко парфюмни пробички .Тествах Maison Francis Kurkdjian- Cologne Pur le Soir и Cologne Poir le Matin.Първият е луксозен ,сладък тамян ,има и роза ,но не отчетлива.Тамянът е мек и ненатрапчив и кожа се появи в последствие.
Парфюмът стои близо до кожата и след час почти не се усеща.
 Като пръснах от втория,сякаш се полях с шише лимонова есенция.Много,много лимон ,чак ми накисели и слюнки ми напълниха устата,после се появи и лавандула.Може би ще е походящ за големи горещини , но също е нетраен и безшлейов. Дали всички произвидения на Francis Kurkdjian са такива леки и ефирни ?

# 633
  • Мнения: 2 172
Момичета...мегашопа надежден ли,че мисля от там да си поръчам Трусардито  Thinking

# 634
  • Мнения: 233
Ели, не съм получила още проибчките на Килиан. Аз не се притеснявам, обаче - поръчах по-късно от останалите момичета. Пък и нашите и двете пощи (в Мусагеница и Дървеница) са точни и всичко ми е идвало. Ако е имало проблеми, то те са били причинени от други хора и неща.

Аз днес разнообразявам нишовите ми залитания от последните дни с Love Potion на Oriflame. Много приятно какао има в началото, но бързо отлита. След това е вкусотия от сорта на Cinema, но не толкова меден. Има и общо с L'Or de Torrente, но не може да се мери с неговите рози с кафе. Радвам се, че не подушвам джинджифила, но пък откривам лек сакъзен дъх, което е добре.

# 635
  • Мнения: 655
Ренка съчувствам ти SadЕликсира наистина не прилича на друг. На мен също ми избиваше на мъжки прекалено много и го махнах но нямам спомен ММ да се е оплакал.......

Значи аз съм повредена нещо Rolling Eyes На мен нито ми мирише на мъжки, нито ми е силен. Дори не си го усещам и се поливам направо с него Rolling Eyes
Не си повредена, при мен е същото, даже се оплаках много и високогласно няколко пъти вече. Изобщо не го усещам десетина минути след напръскване. Много съм разочарована; мечтах за тоя парфюм 2 години, а накрая се оказа гола вода като интензитет; ароматът продължава да си ми харесва, поне. Единственото ми успокоение е, че не изтресках 150 лв. залудо, а разбрах, че няма да ни бъде със скромна отливка.
По-натам смятам да пробвам и силата на Водата с отливка. Може пък той да се окаже моята бира.

По повод мострите - и аз съм от чакащите, ама като гледам закъснението, едва ли ще ме огрее. С което няма да ми се помрачи животът, но е някак тъпо да си от прецаканите. Laughing Инак най-редовно си получавам мостри от Виши, макар и непрепоръчани.

# 636
  • Мнения: 8 475
Аз не поръчах мостри, защото.... Срам не срам, домързя ме. Embarassed
Но като чета отзивите за това , което сте тествали, мисля ,че не съм изпуснала нищо съществено.
А и да бях харесала нещо, не искам нови зарибявки, че съм планирала други покупки сега. Grinning

# 637
  • Мнения: 64
Ренка,съчувствам ти Hug
Пристигна ли ти Mon Parfum Cheri, par Camille и ако не,кога и от къде го чакаш,ако не е тайна?


Момичета благодаря за съчувствието!  Hug

Лунен сън, Мон Шери-то го няма още, да си призная не съм го платила, защото искам да ми го пратят по-късно, че нали се рпибирам в БГ и да не седи да събира прах по пощите.  Mr. Green Ще пиша как го намирам като дойде, голямо вълнение- отдавна не бях си взимала нещо на сляпо.  Mr. Green

Сега се връщам да чета, че пак са се насъбрали интересни странички.

# 638
  • София
  • Мнения: 64
Много интересни описания на така наричания вече бай Килиън - особено лавандулата (днес си купих лавандулова вода) и този с колофона. Ще ги търся. Добре е и да почна да им помня имената.

Срещу бившия Детмаг на Съборна в един чисто бял магазин има червената серия на Ком де Гарсон - пълни с подправки, винени, зимни парфюми. Впечатленията още са много бегли - Секвоя мирише на хубав сочен ошав, после става по-дървесен и мъжки, Палисандър в началото е малко мътен като махмурлия, но след това има силна сакъзена нотка, която ме покосява.

И една гадна новина - Картие спират да произвеждат Целувката на дракона. Не знам какво да кажа...
И едно страхотно интервю с Катрин Деньов за парфюми (за франкочетящи, но и с Гугъл превод се разбира) http://madame.lefigaro.fr/beaute/catherine-deneuve-parfums-de-sa … vie-121211-197804

# 639
  • при морето
  • Мнения: 911
Какво казва накратко Катрин/адашката Laughing/за парфюмите,може и в резюме ,плз. Praynig

# 640
  • Мнения: 36 124
И една гадна новина - Картие спират да произвеждат Целувката на дракона. Не знам какво да кажа...

и аз  Rolling Eyes

# 641
  • София
  • Мнения: 5 658
И една гадна новина - Картие спират да произвеждат Целувката на дракона. Не знам какво да кажа...

и аз  Rolling Eyes

Аз пък знам  #Cussing out  (освен лошите думи в балончето на емотката) - очакваше се, това е сигурна атестация за качествен и стойностен парфюм  Twisted Evil Сега ще го реформулират и ще го пуснат горкия Дракон с извадени зъби и подрязана опашка.

# 642
  • Мнения: 36 124
тогава да си го пръскат сами сакатия Дракон  Twisted Evil

# 643
  • Мнения: 7
Момичета...мегашопа надежден ли,че мисля от там да си поръчам Трусардито  Thinking

 yes Купувала съм от Megashop доста парфюми, досега не съм попадала на менте.

Искам да ви помоля, момичета, за мнение за Joop!- Dark Sapphire и Cartier - Delices EDT, ако ги познавате. За Delices EDT прочетох лоши отзиви  newsm78

# 644
  • Мнения: 31 382
Да Делис ЕДТ не си струва хич. Пренасочи се към друга версия.

Общи условия

Активация на акаунт