Защо мъжете са "мамини синчета"???

  • 15 117
  • 349
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 98
Към авторката:

Ако ти самата се постараеш да внесеш баланс в това, което приготвяш за съпруга си, ако поне от време на време вмъкваш в менюто си и нещо от кухнята на неговата майка, ако му доставиш удоволствието да си припомни хубавите дни от родният му дом и той да разбере, че част от това е пренесено и в настоящият и не е изгубено завинаги, то тогава скъпа няма да имаш никакви проблеми и поводи за подобни теми...




Скъпа, наивността ти е завидна .... Joy
Сега и доказателство в полза на казаното:

Защо според вас някой мъже са "мамини синчета" и поставят мама винаги на 1-во място дори преди семейството(или гаджето)??? Защо винаги трябва да има изказвания като "тази мусака не е като на мама"....."направих еди какво си защото мама каза така" и т.н.??? И наистина ли връзката с мама може да бъде толкова силна,че да я предпочетат нея дори пред семейството си ???
Да те сравняват с превъзхождащ
противник е неприемливо, нали?
hahaha

# 16
  • Мнения: 646
Към авторката:

Ако ти самата се постараеш да внесеш баланс в това, което приготвяш за съпруга си, ако поне от време на време вмъкваш в менюто си и нещо от кухнята на неговата майка, ако му доставиш удоволствието да си припомни хубавите дни от родният му дом и той да разбере, че част от това е пренесено и в настоящият и не е изгубено завинаги, то тогава скъпа няма да имаш никакви проблеми и поводи за подобни теми...

Ами това го правя вече 4 години и ефект никакъв!!!!Нямам нищо против това понякога да слуша мама(дори и аз съм я слушала неговата майка и съм приемала някой съвети), но за мен не е приемливо да предпочетеш нея дори пред детето си!!!!

# 17
  • Мнения: X
То самият факт, че са мамини синчета обяснява останалото. Лично аз никога не съм си падала по такива, та и нямам спомен някой да е въздишал по манджите на маминка, докато аз се старая да му въртя специалитети из кухнята.
Но има един такъв момент, че всеки си е свикнал на едни комбинации на продукти, на една степен на сладко и солено, на определени подправки в дадено ястие и тези неща с времето се изясняват и всеки се нагажда доколкото може, стига да иска, де. Моят мъж определено не е голям фен на манджите на майка си, защото жената открай време готви икономично и примерно, ако той смята за редно в една манджа да се сложи половин кг. месо, тя ще сложи сигурно двойно по-малко. Но аз пък много от нейните неща, които съм опитвала ги харесвам и съм й искала рецепти. Съответно ги готвя по рецептата без да спестявам нищо и така и той е доволен.
По-скоро аз съм тази, която понякога не може да приеме, че някой може да не харесва рецептата на майка ми за някои по-странни на вкус ястия. Та мен сигурно биха ме нарекли "Мамина Богданка" и то с пълно право.

# 18
  • Мнения: 45
Това че някой сравнява мусаката на мама с вашата, съвсем не означава че е мамино синче. По същият начин би могъл да сравни манджата на всеки друг човек от обкръжението си, която е ял и харесал. Аз не знам защо като кажеш на някого че еди-кое си е по-добро от неговото и той скача като ужилен. Ми замисли се аджеба, че нещо в теб не е чак толкова добро. Това е най-мекият начин да ти се каже.

Ако си мислите че сравнения между мама и съпругата няма да има, жестоко се лъжете. Ще има не само между мама и съпругата, но и между всяка една друга жена и съпругата. И това си е свъсем в реда на нещата. Първият модел за жена на всеки един мъж е майката, както и бащата е модел за мъж на всяко момиче.

Понятието "мамино синче" е нещо съвсем различно.

# 19
  • Мнения: X
Та мен сигурно биха ме нарекли "Мамина Богданка" и то с пълно право.
То технически погледнато и ние сме мамини дъщери  Laughing
консенсусът е по средата между двете майки, маминото синче и мамината дъщеря да открият баш своята си мусака

# 20
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Към авторката:

Ако ти самата се постараеш да внесеш баланс в това, което приготвяш за съпруга си, ако поне от време на време вмъкваш в менюто си и нещо от кухнята на неговата майка, ако му доставиш удоволствието да си припомни хубавите дни от родният му дом и той да разбере, че част от това е пренесено и в настоящият и не е изгубено завинаги, то тогава скъпа няма да имаш никакви проблеми и поводи за подобни теми...




Скъпа, наивността ти е завидна .... Joy
Сега и доказателство в полза на казаното:

Защо според вас някой мъже са "мамини синчета" и поставят мама винаги на 1-во място дори преди семейството(или гаджето)??? Защо винаги трябва да има изказвания като "тази мусака не е като на мама"....."направих еди какво си защото мама каза така" и т.н.??? И наистина ли връзката с мама може да бъде толкова силна,че да я предпочетат нея дори пред семейството си ???
Да те сравняват с превъзхождащ
противник е неприемливо, нали?
hahaha



С тази си моя наивност успях да имам дългогодишен брак и уважение и обич от страна на моят съпруг. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 662
DidiDani11, това, което обясняваш не е нормално, да.Но е често срещано, най-малката драма са манджите.Ако проблемът е само яденето, не знам защо генерализираш, че е мамино синче.
Дебилно е да коментира ежедневно коя от вас готви по-добре.

А и сравненията майка-съпруга, най-малкото са безумни.Обичта е различна, не трябва зрял мъж, да очаква, че съпругата ще го дондурка като мама.Както и обратното не е нормално-мама да очаква цялото внимание на детето си, когато то вече има свое семейство.
Но е абсолютно вярно, че мъжките майки не рядко обсебват синовете си.

# 22
  • Мнения: 755

Но е абсолютно вярно, че мъжките майки не рядко обсебват синовете си.

Как точно, би ли пояснила? Важно ми е да знам, аз съм мъжка майка. Grinning
Сина ми е на 8 години и сега е предпубертетна възраст. Има си някакво/нямам много инфо затова е някакво/ гадже, модно било или по-скоро е очарован от нейното обожание, /седи до него всяко междучасие и го гледа с благоговение и той лети от кеф/. Crazy
 Много ми е смешно, но знам също, че и това са първите стъпки на отношението към жените по поринцип.
Та к`во викаш да избягвам, да не взема да  го обсебя? Mr. Green

# 23
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И аз съм от мъжките майки.Ама като казвам мъжка... Той наистина е мъж. Наближава 20. Дали съм го обсебила...?!?

Би ми било интересно... Thinking

# 24
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Внимавайте с манджите много!
Гответе буламачи, за да не
комплексирате момата.
И да го отнесе
синчето.

# 25
  • Мнения: 646
Внимавайте с манджите много!
Гответе буламачи, за да не
комплексирате момата.
И да го отнесе
синчето.



Нали се сещаш ,че проблема не е в "тази мусака не е като на мама", това е образно казано, а на който чак пък толкова не му харесва как готвя да си сготви сам!!! Както бях написала по-нагоре за мен е неприемливо да предпочетеш мама дори пред собственото ти дете!!!!

# 26
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Аз пък визирах хранителния терор от страна на млади булки, на които трябва да изпапкаш и най-големия буламач с усмивка, защото иначе излиза, че предпочиташ мама пред нея ...

И какво собствено дете намесваш.
Аз коментирам само храна.

# 27
  • Мнения: 12 663
Кажи какъв е случаят, де? Защото някои като родят, смятат, че бебето им автоматично става център на вселената.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 990
Може би е добре да уточниш в какво се изразява предпочитанието на мама пред детето?
По отношение на храната нямам претенции, ако ми кажат, че нещо не се е получило. Не се занимавам с готвене професионално и не ми е призванието на живота. Признавам, ако някой се справя по-добре от мен с това.

# 29
  • Мнения: 2 865
Така е възпитан от малък и така ще си остане. Не бих се учудила ако мама е трябвало да одобри снахичката.
А по частния казус с мусаката - щях да спра да готвя (освен за децата), голямо улеснение Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт