Има ли и други майки, които няма да захранват с месо?

  • 4 223
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 324
Такааа... за протеините съм го чувала. Обаче аз съм и биолог и знам - има достатъчно храни (всички от род бобови - боб, леща, грах, царевица...), които са богати на протеини и т.н. "незаменими" аминокоселини. Просто в месото са по-наситени.
Второ - дори и да има някоя аминокиселина, която я няма нийде другаде по белия свят (в което дълбоко се съмнявам) не мисля, че това означава, че те са жизненонеобходими. Т.е. животоспасяващи. Така, че няма да дам на дъщеря си труп! О-о-о, прочетох за детенцето, ами естествено, че ще кажат, че е на път само заради вегетарианския начин на живот. Нали ще ги из-по-на-уволнят, ако застанат против тази грамаданска индутрия. Яяяя, че то индийците например да са измрели като нация. Ааа, чакайте, те бяха едни от най-многото.
А как ми обясняваха, че бебето ще е едва ли не недоносено - 3700 момиче, 52 см. Изглеждаше като бебе на 2 месеца! На една приятелка - също. Защо ли?!?
Аз кърмих малката до 2 години и един месец. Захраних я с варени картофи и лук. После моркови, броколи, карфиол, тиквичките. Включих и овесените ядки - много са полезни и са изключително силна храна (тя всъщност пиеше вода от варени овесени ядки още като бебе за прокарване).  Не е добре захранването с плодове, по-кисели са за бебешкото стомахче. По-добре с варени зеленчуци (така и витамините се запазват най-много). Като порасне печено. Пърженото е най-вредно.  И като последно (ама наистина много се ядосвам на крайни мнения - едва ли не сме убийци на децата си. Да кажа, че малката ми вегетарианка за близо три години не е боледувала (говоря напълно сериозно), 2-3 пъти вдига температура, която свалях със сироп. И антибиотик не е пила! (дано продължаваме така).
Ето нещо любопитно, давайки малко тема за размисъл. Независимо дали сте вегетарианци или не е хубаво да го изгледате. Няма гадни кадри!

http://vbox7.com/play:442e56d9&al=2&vid=12506102

И най-общото: Аз не консумирам месо (съответно не го давам и на детето си), не толкова от здравословна гледна точка, а от морална!!! И тя го знае много добре. Онзи ден видя как една кака настъпи едно охлювче и беше потресена. Знае, откъде идва луканката. И току-що я попитах: Искаш ли да ядеш месо. Отговорът беше: не!

# 61
  • Мнения: X
Светулчица,   202uu

# 62
  • Мнения: 493
И двете ми деца НЕ са захранени с месо инямам никакво намерение да ги захранвам.
Аз съм вегетарианка от бебе(имаше в нач на темата твърдение че нямало хора които са вегетарианци от бебета)

Бубанка,специално към теб,моите изследвания пък са перфектни! Захарта ми е идеална а хемоглобина ми е 149 а твоя колко е ? Wink

Съпруга ми също е вегетарианец.
Сина ми ходи в държавно ОДЗ и му се дават само постното от менюто за деня

Последна редакция: нд, 27 май 2012, 19:52 от Бебешондел

# 63
  • София
  • Мнения: 2 481
Татковците също ли са вегетарианци? Извинете, ако въпросът е личен.

# 64
  • Мнения: X
В нашето семейство - да.

# 65
  • Мнения: 570
Я, тук сме се събрали най-накрая   Hug
Ние в момента сме на тема отбиване и ще сте ми много полезни да споделите с какво заменихте кърмата. Обмислям да е АМ, но не съм се спряла на точно конкретно.
По темата за незаменимите аминокиселини и т.н. съществува теория, че желязото в животинските храни е много по-лесно усвоимо от това в растителните, но това за мен не е основателна причина да се храним с месо. Комбинирам желязосъдържащите храни с вит.Ц, гледам всеки ден в менюто му под една или друга форма да има зелен зеленук. В момента сме на вълна спанак и тиквички. Използвам ежедневно пресен лук, магданоз и копър. Привърженик съм на сезонните храни. Все пак се храним и с млечни, така че мисля, че въпроса с желязото е решен. За аминокиселините - много добре си хапваме киноа и елда. Прибавям ги в супи. За вит.Б12...обмислям да взема обогатено АМ, но още не съм се информирала достатъчно.
Преди всичко смятам, че трябва да търсим най-естествения начин на хранене. Не мисля, че месото в 21-ви век ни е нужно. За производството на един килограм месо са нужни между 2500 и 6000л вода, а за 1кг жито - 60л.  Shocked 90% от отглежданата царевица в САЩ се прави на фураж, а все още има хора, които измират от глад.  Да не говорим с какво се хранят животните, за да трупат маса и какво всъщност хората ядат след това. Кравата не се храни с фураж, тя пасе трева. Отделен е моралния въпрос на нещата. Ако всеки трябваше собственоръчно да убива животното, за да си хапне пържолка, със сигурност вегетарианците щяха да са преобладаващата част в обществото. Жалко е, че хората не се замислят за всичко това. Жалко е, че живеем, за да ни е вкусно  Flutter

# 66
  • Мнения: 2 677
Да се включа и аз  Peace
Детето ми е с АБКМ - започна преди захранването и много внимавах с него. Все още чета и се интересувам от здравословно хранене - това с полезността на месото е най-голямата заблуда.
Месо не бях и дала до годинката - след това тя сама си поиска и й хареса. Понасят й само домашно пилешко, заешко и свинско. От агнешкото се изрива. Хемоглобинът й беше перфектен и на 6 м. -дотогава само на кърма, и на годинката, въпреки, че дотогава беше почти изцяло на кърма. Как пък няма да слушам изкукали педиатърки, които съветват да се дават сокчета втория месец и месни пюрета -  на петия...
Имам приятелки, които смятат, че деца под годинка могат да ядат и кренвирши, сигурно ме смятат за превзета като кажа, че в къщи не ядем колбаси. И зрънчовци не ядем и чипсове, вафли и т.н. Но пък почти не боледуваме  Wink
mary_48 , ние също се захранвахме по този метод  Peace
 Не сме вегетарианци, но сме от вегетарианската кръвна група  Wink Някой друг да е запознат с теорията за връзката между кръвната група и с поносимостта към определени храни?
peiota, имам много приятели вегетарианци и уважавам избора им - за себе си смятам, че още не съм узряла за това, но... А индустрията с месото... На повечето хора даже не им се слуша как се гледат животните и с какво се тъпчат...

# 67
  • София
  • Мнения: 2 481
...
Имам приятелки, които смятат, че деца под годинка могат да ядат и кренвирши, сигурно ме смятат за превзета като кажа, че в къщи не ядем колбаси. И зрънчовци не ядем и чипсове, вафли и т.н. Но пък почти не боледуваме  Wink
mary_48 , ние също се захранвахме по този метод  Peace
 Не сме вегетарианци, но сме от вегетарианската кръвна група  Wink Някой друг да е запознат с теорията за връзката между кръвната група и с поносимостта към определени храни?
peiota, имам много приятели вегетарианци и уважавам избора им - за себе си смятам, че още не съм узряла за това, но... А индустрията с месото... На повечето хора даже не им се слуша как се гледат животните и с какво се тъпчат...

Кренвиршите, зрънчовците и пр. въобще не съм храна според мен. Аз съм запозната с теорията за кръвните групи и храната, но тя е неприложима за мен....Мога да се лиша от всичко освен от месо, а съм А. Плодове много не обичам, а зеленчуците са ми гарнитура към мръвката, варива и ядки не ми понасят.

Цитат
В нашето семейство - да.

Това улеснява избора, който сте направили за детето. Аз самата си признавам с ръка на сърцето,че имам предразсъдъци към вегетарианци /имам познати/ и не бих живяла с човек, който е направил този избор за себе си и го вменява и на детето си.

Не ме нападайте, имам предразсъдъци и към хора, които не пият бира  Mr. Green Stop.

# 68
  • Мнения: 2 677
И аз си мислех, че не мога без шоколад и сладолед, но се оказа, че съм жива и без тях. Не знаеш какво ще ти сервира живота...
А иначе пилешко и пуешко са към неутралните храни за А, могат да се ядат и доста риби  Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 2 481
И аз си мислех, че не мога без шоколад и сладолед, но се оказа, че съм жива и без тях. Не знаеш какво ще ти сервира живота...
А иначе пилешко и пуешко са към неутралните храни за А, могат да се ядат и доста риби  Peace

Сервира ми, за съжаление, преди години трябваше да карам няколко месеца без месо поради здравословен проблем. Проблемът ми не се оправи от диетата, въпреки мненията на "специалистите", които явно си бяха вегетарианци и всички проблеми решаваха с лишаване от месо и разни добавки....късно се усетихме обаче, а аз изкарах няколко некомфортни и гладни месеца. Та, повече не си правя експерименти /то шоколадът и сладоледът не се срещат в природата, не растат ни на кокал, ни в почва, в този смисъл за мен не са жизнено необходима храна като плодове, зеленчуци и пр./.

Успех на всички, вегетарианци или месоядни!

# 70
  • София
  • Мнения: 4 324


Не ме нападайте, имам предразсъдъци и към хора, които не пият бира  Mr. Green Stop.
[/quote]


Амииии... горчи ми Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Peiota, защо ти е да заменяш кърмата? Просто премини към захранването. Колко всъщност е голямо дечкото?

Общи условия

Активация на акаунт