Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 14 дек. 2011, 16:51 ч.

Ясмин

  • 481
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 937
Гинекологът ми е предписал за три месеца Ясмин. Тъй като за първи път ползвам такова лекарство имам нужда да си потвърдя, че правилно разчитам упътването. След последното хапче следва 7 дневна пауза и започвам следващата опаковка т.е. ако в сряда е последното хапче от първата, то новата трябва да започна в четвъртък (следващата седмица).
Възможно ли е от приема на Ясмин да имам една обща болезненост през цялото време в гърдите, все едно като пред цикъл?
Благодаря предварително за отговора.

# 1
  • Мнения: 2 445
Здравейте,

По ясна схема за прием на Ясмин може да е при поява на цикъл да се започва нова опаковка от 2-рия ден на менструалното кървене.

Описаните от Вас оплаквания са често срещана странична реакция при прием на хормонални контрацептиви, особено в първите месеци след тяхното започване. Обикновено тези оплаквания отшумяват след първоначалния период.

Поздрави,
д-р Мария Коновалова,
акушер-гинеколог, АГ болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 7 937
Много благодаря за разясненията!

Общи условия

Активация на акаунт