Защо българите трудно се женят за чужденки?

  • 7 874
  • 62
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 393
личните ми наблюдения - женят се бълг. мъже , ако са образовани ( в съответната страна ) , имат стабилна професия , въобще реализирали са се , не са някои тъмни балкански субекти - може да им се има доверие, един вид - това е най-големия процент, женени бълг. мъже за чужденки ...


Абсолютно съм съгласна и аз с това, същите лични наблюдения имам и аз.  Hands Thumbsup

# 61
  • Мнения: 160
Имам познат, който имаше голяма мечта - да се ожени за чужденка. Но му пречеше това, че не го пускаха зад граница (по Бай Тошово време). Е, отвориха границите 90-та и човекът хукна да си наобикаля бившите гаджета от Зап. Европа. Върна се оклюман след няколко месеца и каза, че освен за българка, за друга не ще и да чуе. Защото онези, разбирате ли, били с големи претенции: очаквали от мъжа да чисти, да пере, да готви, деца да гледа... т.е. никакво деление на мъжка и женска работа. А нашичкият търсеше някоя като майка си - слугиня в кухнята. Как можело той да гледа деца, например, пък жена му да излезе с приятелки - АБСУРД!!! Joy За него нещо по-малко от перфектна домакиня не може и да припари. А в същото време той самият беше с 2 леви ръце и за най-дребната "мъжка" работа викаше майстори.
Да, ожени се за българка, но откри, че робините са останали в предишни векове - българката и тя се е научила да очаква някаква помощ в домакинството и ... сега е разведен.
i as taka mislia nasite maje sa gotovankovzi,a i nie si vaspitavame mom4etata pogresno.
as imam mom4enze i sam resila da go nau4a da badi samostoiatelen-da gotvi pere 4isti i ot jena da ne badi savisim.v kraina smetka hubavo e da se ojeni sastoto obi4a momi4eto ,a ne i sastoto ne moje da se spravi s domakinskata rabota.
ne sabraviaite mai4eta 4e i nasite mom4enza ste stanat maje!!!!!!!!!!!
kato se pribera v bg sravniavam 4esto nasite deza s tukasnite i ustanoviavam,4e bg-maiki sa strahotni i nesamenimi ,no....................ne iskam da se povtariam.e vij s vaspitanieto na momi4enzata se spraviat mnogo po-dobre.

# 62
  • Мнения: 382
Не знам дали са готованци българските мъже, но за мен всичко си е народопсихология. В БГ и принципно в нашия край на Европа, мъжът е мъжкар - силен, безкомпромисен, ловец. Ролите в семейството са ясно очертани, жената - майка и домакиня, мъжът - господарят на къщата и думата му трябва да е закон. Исторически и еволюционно обосновано. Разликата със запада - женската еманципация от миналия век и борбата за равнопоставеност, която (пак според мен) доста е изродила съвременната западна жена. Този "процес" доста сериозно се намеси и в отношенията на българското семейство. Колко развода е имало (средностатистически) преди 20 години и колко са сега? Не знам дали има официална статистика, но аз съдя от опита си и познатите.
Колко често ви се е случвало да присъствате на мъжки разговори, в които жената се усмива, редят се цветущи вицове? Че някъде из българския нет имаше сайт на тази тема...сиреч колко проклета е жената (не само тая дето се омъжила в чужбината). Колко често сте присъствали на такива разгори в чужбина? Аз не съм, може би просто, 'щото не слушам или е съвпадение?
И пак казвам, българският мъж не е виновен, просто ролята му се променя и оттам идва конфликта (вътрешен и външен).

Общи условия

Активация на акаунт