бели червейчета - опасни ли са

  • 24 367
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не съм виждала бъз с червеи. Thinking Не са ли твърде малки плодчетата, за да се завъди животинка в тях?  Laughing

П.П. И аз правя такъв сироп, ама червеи никога не са излизали. Нито едно-едничко.

# 16
  • Мнения: 2 563
Така ли изглеждат? Това са червеи на кухненски молец. Аз изхвърлям всичко, и кутията даже като ги видя. Голяма напаст. Обикновено инфестацията става чрез внасяне на лаври в опаковки храна. Може би захарта ти е била заразена.

# 17
  • Мнения: 8 567
Същите гадинки ми бяха плъзнали една година по стената, докато диагностицирам носителя пощурях.
Оказаха се от един панер с орехи.

# 18
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Това са червеи на кухненски молец. Голяма напаст.
Гадове големи са.

# 19
  • Мнения: 753
Сложи целият буркан в хладилника, да хванат хрема и да поизмрат Mr. Green

# 20
  • Мнения: 0

Благодаря на всички за отговорите Simple Smile
Още не съм изхвърлила бурканите, но може би ще го направя.
Махнах с лъжица червейчетата.
Междувременно направих още 3 буркана, като 1 ден киснах топченцата във вода, която да ги покрива изцяло.Не излезе нищо над водата.
В новите буркани също няма червейчета, след като стояха насипани 1 ден със захар.
Мисля, че наистина е имало нещо в захарта.
А това беше захар в пакет, току що купен от магазина.
Захарта, с която посипах новите буркани, е купена от друг магазин.
Весели празници на всички,и на екипа на BG-Mamma

# 21
  • Мнения: 186
Аз да отговоря малко в кръга на шегата. Правих една манджа,и си слагам аз смело червен пипер,после сипвам на мъжото (как не съм ги видяла не знам) и той тръгва да яде и вика ква е тая бялата подправка такава голяма? Аз се поулвам и отивам да видя а тя манджата пълна с бели червейччета,бяха повече от картофите в нея  Crazy Crazy Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2
здравейте
сложих в 3 буркана ред захар и ред черен бъз - малките черни топченца,за да направя сироп,от който се пие по 1 лъжица сутрин за засилване на имунната система.На другия ден имаше малки бели червейчета излязли над последния слой захар,по-малки от оризово зърно и по-тънки.
А захарта изглеждаше като паяжина,не знам как да опиша по друг начин.
Не съм добра домакиня и не знам сега дали трябва да изхвърля бурканите, или може да изхвърлям тези червеи докато излизат.
В рецептата пише,че трябва да престоят 15 - ина дена и после да се прецедят през марля,като се мачкат  и да се налеят в шише.
Като чета разни неща в интернет,глисти например можело да се "хванат" от недобре измити плодове.Може ли тези червейчета да предизвикат глисти например?
И още - понеже имам още зрънца черен бъз - какво трябва да направя, за да излязат тези гадини преди да ги наредя в буркан.Мислех си да ги покрия с вода и да ги оставя така да поседят.
А като си мисля, всички сме попадали на червейчета в череши и ябълки,и не са вредни.
Може би това са същия вид животинки, но по мънички, защото плодчетата на бъза са мънички.
И така - да изхвърлям ли бурканите или не?

Здравейте Simple Smile
Най-накрая да намеря информация за черен бъз и малки бели червейчета.
Набрах го от село. На пръв поглед нямаше червейчета, когато обаче отделих плодчетата започнаха да излизат. Не можах веднага да ги накисна в захар и мед (направих два вида), а на следващия ден.

На следващият ден имаше още повече ... не казвам си как ще изхвърля толкова много труд... накиснах едната част с мед, другата със захар.

Знаете ли дали след 3 седмици или 40 дена се прецежда и затваря в бутилки?
Предният го направих 40 дена, сега мисля да опитам 3 седмици.

Споделям и снимки. Малките бели линийки са червейчетата. А на салфетката ще видите червейче и ларва до него. Имаше и ларви.

Малко гадно... ама се опитвам да мисля позитивно - месце Wink а и нали и то се храни с този невероятен плод, би трябвало да е полезно.

И все пак моля ако и вие имате подобен опит да споделите Simple Smile

Със сигурност при мен не е от захарта, нито от меда. За една вечер се размножиха.

# 23

Общи условия

Активация на акаунт