Изнежено бебе

  • 3 124
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте мами ,искам да помоля за съвет.
Живеем в къща и се отопляваме на дърва ,температурата не може да се подържа постоянна и се притеснявам че доста изнежихме бебето.В стаята където спим през деня е 23-24 градуса ,а по среднощ 21-22,а в хола където е печката стига и до 30 ,но като е толкова гледам да не я водя там.Малката е облечена с боди, ританки чорапчета и блузка и панталонче .Вечер я завивам доста( даже ме е срам да каже ще ме помислите за луда),но когато излязохме от болницата и колкото пъти се събудя по среднощ и и пипна нослето е лед .Сега този проблем го нямаме.Когато  я преобличам на 20-21 градуса примерно цялата започва да трепери.Много ме е страх да не настине и затова не смея да намаля температурата, а и ми писна бабите да и казват да я обличам че ще я разболея и т.н
Как да свикна от сега нататък детето на по ниски температури?

# 1
  • Мнения: 9 481
Като постепенно махаш по една завивка вечер, и по една от излишните дрехи през деня.
Също проветрявай за 10-ина мин по 3-4 пъти през деня; и намаляй градусите също постепенно Peace

# 2
  • Мнения: 1 897
Ако сте на такива температури,много ми се струва,че я обличате,боди,блузка и ританки ми се струва добре.
И в нас през деня е 23-24 гр.,но синът ми от новороден е само с една дрешка горе и долу.
Вечерта към 19ч.спирам радиатора и като легнем става 20,а през нощта 18-17гр.и синът ми не се завива хич.

Миналата година го слагах в чувал,но беше ужас,мяташе се като риба на сухо.Сега спи по боди и тънка памучна пижама,но никога не го завивам,защото веднага се отвива.Прецених,че щом така му е добре,нека спи така.

По принцип бебе не може да се разболее от студено,а от топло,така,че според мен започни постепенно да намаляваш температурата поне за през нощта,през деня като няма как,леко открехнат прозорец някъде ще е добре да има.

И най вече не слушай бабите,защото и аз ако слушах баща ми щеше да е все болен.

# 3
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
На първо време махни поне панталончето. Нослето й е студено, защото още не може сама да регулира температурата си. Излизайте по-често навън и проветрявай помещението.

# 4
  • Мнения: 808
Като постепенно махаш по една завивка вечер, и по една от излишните дрехи през деня.
Също проветрявай за 10-ина мин по 3-4 пъти през деня; и намаляй градусите също постепенно Peace


Присъединявам се към мнението на MTV  Peace.

# 5
  • Мнения: 212
Мммм, ние ако ви дойдем на гости може и да ни е малко хладно  Laughing У нас в момента е 27 градуса. Толкова ще бъде и през нощта. Бебето е по боди без ръкави и ританки. Като легне да спи си рита завивката и не я карам насила да се завива. И нашите баби непрестанно демонстрират истерично несъгласие, че не е облечена с три ката дрехи и четири чифта търлъци, от друга страна пък защо било толкова топло  #Crazy няма угодия, не че ми е първа грижа да им угаждам де. Аз не желая да свиквам детето си да живее на ниски температури и честно казано не виждам защо и ти искаш да го правиш.

# 6
  • София
  • Мнения: 650
По принцип бебе не може да се разболее от студено,а от топло
Напротив! Естествено че може да се разболее ако му е студено! Моето дете миналата зима му течеше носа през деня защото през нощта изстиваше. Като започнах да я обличам повече, сополите изчезнаха.
Аз пък, колкото и погрешно да му се струва на някой, се ръководя от носа и ръцете - ако са студени, значи на детето му е студено.
Вкъщи през деня е около 23 градуса - детето е с панталон и дебела блузка. През нощта е около 20 градуса и спи по пижама и в много дебело чувалче. Сега е топло времето, но като беше по-студено се притеснявах дали така не и е хладно през нощта.

# 7
  • Мнения: 9 481
Аз не желая да свиквам детето си да живее на ниски температури и честно казано не виждам защо и ти искаш да го правиш.

Не става дума за "ниски" температури Stop
Ако на ниски казваш 24-25 Rolling Eyes...
Температурите бива да са "здравословни"- в случая, изнежвайки децата си, не им полагате добри основи в здравословен план за в бъдеще. От което ще страдат не само децата, но и вие.
Естествено децата и опитите с тях са си ваши, но попрочете малко повече Wink

# 8
  • Мнения: 3 784
Аз също знам, че ръцете и нослето са най-добрият ориентир. Иначе, вярно, че е добре да се каляват децата, но не смея да дам мнение за чуждо бебенце, при положение, че нямам свое. За преобличането на 20 градуса и треперенето, обаче - и аз потрепервам, ако съм гола на толкова, а хем съм дърта, хем не се имам за изнежена. За 21-24 градуса описаните и дрехи ми изглеждат нормални, съпоставени с дрехите на възрастен. Така мисля, може да не съм никак права.

# 9
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Ние също се отопляваме на дърва и положението с градусите в къщи е същото. Случва се през деня да подмине 25 - 26 градуса.Какво ти случва се, то почти винаги е подминало тия градуси.
Като беше бебе, беше с вечно изпотени крачета.Когато попитах лекарката защо е така, и и обясних с какво се отопляваме, колко е топло в къщи, ме насмете едно хубаво как няма да е изпотена, като живее в сауна  Laughing Започнахме да опитваме да охлаждаме по малко, ама то на камината как да и намаля градусите. 
Обличах я така - боди с къс ръкав, блузка и панталонче. Дори е била боса, но като бебе нямаше къде да отиде, седеше си на топло. Тази година я обличам в къщи по същия начин,често си събува чорапките, но настоявам з атях, защото не стои само в една стая, а другите не се отопляват и там е вече по 12 - 13 градуса.Проветрявам когато усетя, че е прекалена жега.
Миналата зима пък я изкара в наистина студена къща - на 12 - 13 градуса. Беше по - навлечена, но по - спокойна, беше и по - добре на хладното. 
Дали е калена, дали е изнежена не мога да кажа. Доскоро не боледуваше изобщо, сега ходи на ясла, боледува, но не прекалено много и без усложнения. Е, запозна се с антибиотика миналата седмица, но здраве да е ...

# 10
  • Мнения: 2 562
Мммм, ние ако ви дойдем на гости може и да ни е малко хладно  Laughing У нас в момента е 27 градуса. Толкова ще бъде и през нощта. Бебето е по боди без ръкави и ританки. Като легне да спи си рита завивката и не я карам насила да се завива. Аз не желая да свиквам детето си да живее на ниски температури и честно казано не виждам защо и ти искаш да го правиш.
Напълно подкрепям!С тази разлика че дребка я обличам с боди с дълъг ръкав и панталонки или чорапогащник през деня,а спи с боди и пижама отгоре.Миналата зима при такива"високи"(според някой)температури,нито се изнежи,нито боледува сериозно.Само едни хреми типични за малките бебоци я тормозеха.Това пък с маниите да се живее на хладно или студено направо ме изумява.Аз като съм на 20-22 градуса треперя от студ,а какво остава за бебе Peace

# 11
  • Мнения: 1 897
Мммм, ние ако ви дойдем на гости може и да ни е малко хладно  Laughing У нас в момента е 27 градуса. Толкова ще бъде и през нощта. Бебето е по боди без ръкави и ританки. Като легне да спи си рита завивката и не я карам насила да се завива. Аз не желая да свиквам детето си да живее на ниски температури и честно казано не виждам защо и ти искаш да го правиш.
Напълно подкрепям!С тази разлика че дребка я обличам с боди с дълъг ръкав и панталонки или чорапогащник през деня,а спи с боди и пижама отгоре.Миналата зима при такива"високи"(според някой)температури,нито се изнежи,нито боледува сериозно.Само едни хреми типични за малките бебоци я тормозеха.
Ами тези хреми са от топлия въздух и не са типични за всички бебоци,ако спи на по-хладен въздух няма да има никаква хрема. Peace
jeny,от студено се разболяват само изнежнените деца,топлият въздух суши лигавицата на носа и от там се почват хремите,а дори и съвсем безобидни,ако са чести почват и други проблеми.

Съвсем не искам да казвам някой как да си гледа детето,всеки има право дали да е на топло или на хладно,темата е такава и всички си изказваме мнението.

# 12
  • Мнения: 2 562
Мммм, ние ако ви дойдем на гости може и да ни е малко хладно  Laughing У нас в момента е 27 градуса. Толкова ще бъде и през нощта. Бебето е по боди без ръкави и ританки. Като легне да спи си рита завивката и не я карам насила да се завива. Аз не желая да свиквам детето си да живее на ниски температури и честно казано не виждам защо и ти искаш да го правиш.
Напълно подкрепям!С тази разлика че дребка я обличам с боди с дълъг ръкав и панталонки или чорапогащник през деня,а спи с боди и пижама отгоре.Миналата зима при такива"високи"(според някой)температури,нито се изнежи,нито боледува сериозно.Само едни хреми типични за малките бебоци я тормозеха.
Ами тези хреми са от топлия въздух и не са типични за всички бебоци,ако спи на по-хладен въздух няма да има никаква хрема. Peace
jeny,от студено се разболяват само изнежнените деца,топлият въздух суши лигавицата на носа и от там се почват хремите,а дори и съвсем безобидни,ако са чести почват и други проблеми.

Съвсем не искам да казвам някой как да си гледа детето,всеки има право дали да е на топло или на хладно,темата е такава и всички си изказваме мнението.
Ами според педиатърката а и от разни статии в нета,хремите не са толкова от топлия въздух колкото от сухия въздух.Ние имахме овлажнител и поддържахме към 50-60% влажност(толкова е златния стандарт).А и племенницата ми която е 2г по-голяма от щерката,откакто се е родила живее на хладно,а е хремава до ден днешен.Там е хронифицирало.Затова не съм съгласна че топлото разболява Peace А и дъщеря ми имаше само няколко хреми за цяла зима Wink

# 13
  • Мнения: 1 897
Виж тук,Д-р.Михайлов е обяснил кое провокира хремата,аз не си го измислям,логично е,че при топла стая ще съхне въздуха,не трябват само овлажнители,трябват и по ниски температури.

# 14
  • Мнения: 2 562
Виж тук,Д-р.Михайлов е обяснил кое провокира хремата,аз не си го измислям,логично е,че при топла стая ще съхне въздуха,не трябват само овлажнители,трябват и по ниски температури.
Добре,но според статията и аз съм права.Той пише:
"И по подразбиране първостепенната задача е да не се допуска изсъхване на лигавицата. Това важи с особена сила за бебетата и малките деца."
Както и да се овлажнява носната лигавица Peace Явно и двете сме прави Wink
Но,да не разводняваме темата.

# 15
  • варна
  • Мнения: 1 228
по скоро аз не искам да намаля температурата я да я обличам по леко без да се страхувам от изстинки.
Лошото е на отопление на дърва ,че в един момент е много топло ,а в следващият стаята изстива ,затова и я завивам повечко вечер .Тя спи непробудно цяла нощ и аз покрай нея и сутринта ,когато вече е захладняло и на нея ще и стане студено.
И ние с таткото сме свикнали на топло , той се разхожда по тениска цяла зима и общо взето ние си ходим леко облечени ,но детето го навличам  Embarassed

# 16
  • Мнения: 3 241
Добре де, вие хубаво си живеете на топло, но какво правите извън къщи?  newsm78

Ако детето свикне на тези температури, в градината ще трябва да ходи облечено с грейка.
Наистина влажността е важна, но ако вие на 27С поддържате 55 процента влажност става като в онези задушни летни дни, в които едвам се диша Sad

# 17
  • Мнения: 15 379
Като майка на вече пораснало дете мога да кажа, че за ориентир дали му е студено никога не съм ползвала носле и ръчички. Винаги, а и все още пипам вратлето, под блузката. Ако там е топъл, значи че не му е студено.
Вратлето е един наистина достоверен показател, защото така се разбира и дали на бебето/детето му е топло или горещо.

За градусите - 19-21 градуса през деня е една нормална температура. За къпане и тоалет - 25.
Нощем - 18 градуса, не повече.

# 18
  • Мнения: 1 897
по скоро аз не искам да намаля температурата я да я обличам по леко без да се страхувам от изстинки.
Лошото е на отопление на дърва ,че в един момент е много топло ,а в следващият стаята изстива ,затова и я завивам повечко вечер .

Ако на 22-21гр.казваш,че стаята е изстинала... newsm78
Да,вратлето се гледа,а не носле и ръчички.

# 19
  • Мнения: 1 298
Добре де, ако вкъщи седите на 27, че и 30 градуса,
като излезе това дете навън, не му ли е студено?  newsm78

Това са ужасно големи разлики. При нас в хола е 22-23 и на мен ми е достатъчно комфортно.
Децата са с къси ръкави и боси. Горе по стаите не включвам парно или на много ниска степен.
Спим на хладно и добре завити с олекотени юрганчета. От много топла стая  децата са със запушени носове.

Нос и ръце и аз не гледам.  Peace

За мен стоенето на толкова топло, обличането с 3 ката дрехи си е чисто изнежване.
И мен така са ме гледали и знам каква съм станала. Като повървя на дъжд и вятър и вече съм хремава, не е нормално това.

# 20
  • Мнения: 2 562
Е,чак на 30 градуса никой не е казал че седи Wink Специално в къщи е до 26 и малко,като разбира се варира.Но по-ниско от 23 не е било.Малката ходи с боди с къс или дълъг ръкав и панталонки,обута с чорапки(крачетата й стават студени за нула време).Не мисля че е навлечена с 3 ката дрехи.Така бяхме обаче в старото жилище като живуркахме на 20-22 градуса в стаята,тогава всички бяхме навлечени като за северния полюс.Сега с мъжа ми сме по тениски с къс ръкав.Иначе като излезем никой от нас няма проблем с адаптацията към външните температури,просто винаги сме добре облечени(но пак не навлечени) Peace

# 21
  • варна
  • Мнения: 1 228
Като излиаме на разходка е както облечена в къщи увита с одеалце и шапка ,нямаме проблеми Peace

# 22
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
И според мен 21-22 градуса е нормална дневна Т през деня, а 17-18 през нощта. Имам приятелка, която през зимата поддържа 26-27 градуса , а лятото 24-25 и детето е облечено зимата с дълъг ръкав, лятото с къс. Никога не съм я разбирала, мисля и тя не се разбира.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 149
И според мен 21-22 градуса е нормална дневна Т през деня, а 17-18 през нощта.

По принцип е така. На по-хладно се спи по-добре. Моето мнение е, че бебетата/децата предпочитат различни температури. Колкото и да ми е чудно, при дневна стайна температура от 21-22 градуса, на някои мъници им е студено. На други - топло. Както при възрастните. Аз лично, на температура 17-18 градуса през нощта направо ще се вкочаня. Ама аз. Така че всяка майка сама да прецени според това колко е зиморничаво детето й. Е, цели 30 градуса в стаята през зимата (че дори и 27-28) ми се струват прекалени, но... За някой може да са си екстра!  Peace

# 24
  • Мнения: 1 262
АЗ така съм израстнала при отопление с печка и съм много изнежена. Ако температурата стане под 25 градуса, ми става студено и навличам зимно яке та мъжа ми се смее. Цяла зима съм с хрема, която ми минава чак май месец като времето се стопли и септември - октомври пак ме хваща.  Laughing Сега обаче като съм свикнала на по-високи температури и не мога да поддържам по-ниска в дома си, защото това означава постоянно да съм болна. Като излизаме с бебчо на разходка обаче той си е здрав. Аз винаги се връщам с лека настинка. Така че май бебчо ще е по-здрав от мен, но знае ли се. Ще следя темата, защото и мен това много ме касае. Засега гледам да не го навличам и да не се качва температурата повече от 24 градуса, а аз се мъкна със зимни якета вкъщи.  Joy

А дали на по-хладно се спи по-добре не знам. Гледам през нощта да е по-хладно, но мъжа ми се буди от студ и иска да включа печката, а той по принцип не е зиморничав. Понякога бебето се буди и като му пипна ръчичките, са студени и като пусна печката, пак се унася и заспива. Аз пък мисля, че топлото повече унася.

# 25
  • Мнения: 1 262
по скоро аз не искам да намаля температурата я да я обличам по леко без да се страхувам от изстинки.
Лошото е на отопление на дърва ,че в един момент е много топло ,а в следващият стаята изстива ,затова и я завивам повечко вечер .Тя спи непробудно цяла нощ и аз покрай нея и сутринта ,когато вече е захладняло и на нея ще и стане студено.
И ние с таткото сме свикнали на топло , той се разхожда по тениска цяла зима и общо взето ние си ходим леко облечени ,но детето го навличам  Embarassed

Наистина при отопление с дърва температурата е много непостоянна с голяма амплитуда. Докато печката гори може да стигне 30 градуса и 1 час след като угасне вече да е хладилник, че даже и дъха да се вижда - много добре си спомням. С отопление на парно или ток се поддържа сравнително постоянно температура.  Peace

# 26
  • Мнения: 388
В къщи температурата е 20-21 градуса през деня.Но за през ноща засилвам парното ,защото синът ми /4,7г./ от бебе не понася да е завит дори  и само с чаршаф.

# 27
  • Мнения: 314
И мен като малка са ме изнежили и сега определено предпочитам по-топличко, и въпреки това мисля, че над 25 градуса са доста високи.
Вкъщи поддържам около 22-23 градуса, не повече, даже се случва и да е около 21, през нощта не отопляваме и е около 19 градуса. Според мен тези Т са нормални, но 26-27 ми се струват мноооого високи.  ooooh!

Принципно лошото в случая е голямата амплитуда, която се получава при градусите вътре и навън.  Peace За лятото вътрешна Т 25-26 е добре, защото и навън е горе-долу толкова, че и повече... обаче не върви вътре да стоиш през зимата на 27 Т, а навън да е 0.  Naughty Това е разлика от близо 30 градуса.

И да, определено на тези градуси, бебето ще се изнежи.

# 28
  • варна
  • Мнения: 1 228
То у нас и лятото не си е работа  Mr. Green в спалнята сутрин добре ,но следобед в най -голямата жега е като в сауна Т стига до 30 градуса и нагоре .Слънцето напича директно в стаята и няма спасение .Вечер спя гола така да се каже ,никаква дреха не мога да търпя  върху себе си.

# 29
  • Германия
  • Мнения: 327
Като майка на вече пораснало дете мога да кажа, че за ориентир дали му е студено никога не съм ползвала носле и ръчички. Винаги, а и все още пипам вратлето, под блузката. Ако там е топъл, значи че не му е студено.
Вратлето е един наистина достоверен показател, защото така се разбира и дали на бебето/детето му е топло или горещо.

За градусите - 19-21 градуса през деня е една нормална температура. За къпане и тоалет - 25.
Нощем - 18 градуса, не повече.





Точно при такива температури си гледах и аз моите деца докато бяха бебета. Не са боледували сериозно до сега.Извеждам ги при всякакво време на вън-не се плашат ни от дъжд,ни от сняг и студ.

# 30
  • Мнения: 274
Дали на бебето му е студено се познава по вратлето ако е топло всичко е ок , ръчичките и нослето може да са студени но това не е основание за притеснение! У нас температурата при къпане е 23 градуса , през деня е 21-22  а нощем слагам климатика на слиип  режим на 20 градуса! Бебето ни е на месец и половина! Спиме съсританки боди и тънка блузка отгоре и сме завити със едно одеало! Със каката съм процедирала по същия начин и не сме имали проблеми със боледуване! Аз смятам че децата трябва да се закаляват а не да се претоплят ...не е добре!

# 31
  • София
  • Мнения: 735
По принцип бебе не може да се разболее от студено,а от топло
Напротив! Естествено че може да се разболее ако му е студено! Моето дете миналата зима му течеше носа през деня защото през нощта изстиваше. Като започнах да я обличам повече, сополите изчезнаха.
Аз пък, колкото и погрешно да му се струва на някой, се ръководя от носа и ръцете - ако са студени, значи на детето му е студено.
Вкъщи през деня е около 23 градуса - детето е с панталон и дебела блузка. През нощта е около 20 градуса и спи по пижама и в много дебело чувалче. Сега е топло времето, но като беше по-студено се притеснявах дали така не и е хладно през нощта.

Моето пък няма шанс да я напъхам в чувал. Спи с боди с къс ръкав, тънка пижамка от 2 части и чорапки, защото спи отвита цяла нощ. Даже ако успея да я завия се буди с рев и почва едно ритане.... направо.... Все ми се струва, че твоето детенце е понавлечено при тези Т, за които пишеш. Но всеки си знае къщата и детето  Peace

Като майка на вече пораснало дете мога да кажа, че за ориентир дали му е студено никога не съм ползвала носле и ръчички. Винаги, а и все още пипам вратлето, под блузката. Ако там е топъл, значи че не му е студено.
Вратлето е един наистина достоверен показател, защото така се разбира и дали на бебето/детето му е топло или горещо.

За градусите - 19-21 градуса през деня е една нормална температура. За къпане и тоалет - 25.
Нощем - 18 градуса, не повече.



Май и при нас е горе долу така положението. Колкото и да усилваме парното, не може да стане по-топло от 20 градуса (на ТЕЦ сме - и макар да е хубава дограмата, вече е поостаряла и духа и през нея). Дребното е по боди, клинче, къси чорапки и тънка блузка. Но никъде нямаме килими, има много плочки и няма как да ходи боса, та е винаги с пантофки.

За вратлето и аз знам, то ми е основен ориентир. Като беше новородено, едвам я стоплихме - ледена цялата, беше ужасно. Но порастна и се пооправи терморегулацията. И съответно не я обличам особено. Надявам се да я калим с времето и да е добре.

В момента има хрема, мисля, че е от топъл и сух въздух, независимо, че има канче с вода на радиатора, както и пране, което съхне. Намалявам парното, и през нощта отварям да влезне ъздух, но проблемът не се решава. Пръскам физ.разтвор, ама май нищо не помага като цяло...

# 32
  • Мнения: 388
Добре де,как обличате дете ,което не понася да е завито при температура през ноща 17-18градуса?

# 33
  • Мнения: 1 897
Добре де,как обличате дете ,което не понася да е завито при температура през ноща 17-18градуса?
Боди,памучна неватирана пижама и боси крака,така спи моя син при тези температури незавит,аз лично дори и през лятото не мога да спя отвита и се завивам само с един чаршаф,та какво остава зимата,но детето си му е добре така.

# 34
  • Мнения: 388
Аз и чорапи слагам и по-дебела памучна пижама и пак си мисля,че му е студено.Може би ,зощото съдя по себе си /винаги ми е студено/ аз не бих могла да спя само по пижама и потник при 18 градуса,но явно на детето му е добре така,само се притеснявам да не настине ,когато е по -студено.

# 35
  • Мнения: 1 262
dezi, а чувалче пробвахте ли?

# 36
  • Мнения: 9 481
Добре де,как обличате дете ,което не понася да е завито при температура през ноща 17-18градуса?

Ние спим на отворена врата на терасата; зимата затварям само при минусови Т (не отопляваме в никой случай) или е леко открехната; бебето е обчелено с боди + цяло боди (за пижама) и завито с пухен юрган.

# 37
  • София
  • Мнения: 735
Добре де,как обличате дете ,което не понася да е завито при температура през ноща 17-18градуса?

При нас е 19 градуса някъде, и както писах и по-горе - спи с боди, памучна пижамка и чорапки. Отвита. Завивам с едно тънко одеалце, тип пелена, но тънка. А тя се отвива, отвива... Аааа, ако я взема при мен, търпи моя олекотен юрган  hahaha иначе няма шанс Simple Smile

# 38
  • варна
  • Мнения: 1 228
като казваш пухен юрган олекотена завивка ли имаш впредвид?

# 39
  • Мнения: 9 481
като казваш пухен юрган олекотена завивка ли имаш впредвид?

Не, естествен пух.

# 40
  • Мнения: 15 379
Естественият пух си е като кожух - страшно топли.
Но МТВ винаги е споделяла, че малкото й дете е зиморничаво.

# 41
  • Мнения: 9 481
Но МТВ винаги е споделяла, че малкото й дете е зиморничаво.[/b]

Да, беше ужасно зиморничав до към 5-ия си месец Crazy
Добре, че се стопли навън, та да си оправи и той температурата Joy

Иначе големия "+" на пуха за мен, е че не спарва и не се изпотяваш-поддържа ти перфектна Т (е, ще се изпотиш ако си завита с пухен юрган на 20 градуса..то ясно  Crazy). А ако комбинирате с бархетни чаршафи... няма такъв кеф smile3524

Общи условия

Активация на акаунт