Изнежено бебе

  • 3 130
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 274
Дали на бебето му е студено се познава по вратлето ако е топло всичко е ок , ръчичките и нослето може да са студени но това не е основание за притеснение! У нас температурата при къпане е 23 градуса , през деня е 21-22  а нощем слагам климатика на слиип  режим на 20 градуса! Бебето ни е на месец и половина! Спиме съсританки боди и тънка блузка отгоре и сме завити със едно одеало! Със каката съм процедирала по същия начин и не сме имали проблеми със боледуване! Аз смятам че децата трябва да се закаляват а не да се претоплят ...не е добре!

# 31
  • София
  • Мнения: 735
По принцип бебе не може да се разболее от студено,а от топло
Напротив! Естествено че може да се разболее ако му е студено! Моето дете миналата зима му течеше носа през деня защото през нощта изстиваше. Като започнах да я обличам повече, сополите изчезнаха.
Аз пък, колкото и погрешно да му се струва на някой, се ръководя от носа и ръцете - ако са студени, значи на детето му е студено.
Вкъщи през деня е около 23 градуса - детето е с панталон и дебела блузка. През нощта е около 20 градуса и спи по пижама и в много дебело чувалче. Сега е топло времето, но като беше по-студено се притеснявах дали така не и е хладно през нощта.

Моето пък няма шанс да я напъхам в чувал. Спи с боди с къс ръкав, тънка пижамка от 2 части и чорапки, защото спи отвита цяла нощ. Даже ако успея да я завия се буди с рев и почва едно ритане.... направо.... Все ми се струва, че твоето детенце е понавлечено при тези Т, за които пишеш. Но всеки си знае къщата и детето  Peace

Като майка на вече пораснало дете мога да кажа, че за ориентир дали му е студено никога не съм ползвала носле и ръчички. Винаги, а и все още пипам вратлето, под блузката. Ако там е топъл, значи че не му е студено.
Вратлето е един наистина достоверен показател, защото така се разбира и дали на бебето/детето му е топло или горещо.

За градусите - 19-21 градуса през деня е една нормална температура. За къпане и тоалет - 25.
Нощем - 18 градуса, не повече.



Май и при нас е горе долу така положението. Колкото и да усилваме парното, не може да стане по-топло от 20 градуса (на ТЕЦ сме - и макар да е хубава дограмата, вече е поостаряла и духа и през нея). Дребното е по боди, клинче, къси чорапки и тънка блузка. Но никъде нямаме килими, има много плочки и няма как да ходи боса, та е винаги с пантофки.

За вратлето и аз знам, то ми е основен ориентир. Като беше новородено, едвам я стоплихме - ледена цялата, беше ужасно. Но порастна и се пооправи терморегулацията. И съответно не я обличам особено. Надявам се да я калим с времето и да е добре.

В момента има хрема, мисля, че е от топъл и сух въздух, независимо, че има канче с вода на радиатора, както и пране, което съхне. Намалявам парното, и през нощта отварям да влезне ъздух, но проблемът не се решава. Пръскам физ.разтвор, ама май нищо не помага като цяло...

# 32
  • Мнения: 388
Добре де,как обличате дете ,което не понася да е завито при температура през ноща 17-18градуса?

# 33
  • Мнения: 1 897
Добре де,как обличате дете ,което не понася да е завито при температура през ноща 17-18градуса?
Боди,памучна неватирана пижама и боси крака,така спи моя син при тези температури незавит,аз лично дори и през лятото не мога да спя отвита и се завивам само с един чаршаф,та какво остава зимата,но детето си му е добре така.

# 34
  • Мнения: 388
Аз и чорапи слагам и по-дебела памучна пижама и пак си мисля,че му е студено.Може би ,зощото съдя по себе си /винаги ми е студено/ аз не бих могла да спя само по пижама и потник при 18 градуса,но явно на детето му е добре така,само се притеснявам да не настине ,когато е по -студено.

# 35
  • Мнения: 1 262
dezi, а чувалче пробвахте ли?

# 36
  • Мнения: 9 487
Добре де,как обличате дете ,което не понася да е завито при температура през ноща 17-18градуса?

Ние спим на отворена врата на терасата; зимата затварям само при минусови Т (не отопляваме в никой случай) или е леко открехната; бебето е обчелено с боди + цяло боди (за пижама) и завито с пухен юрган.

# 37
  • София
  • Мнения: 735
Добре де,как обличате дете ,което не понася да е завито при температура през ноща 17-18градуса?

При нас е 19 градуса някъде, и както писах и по-горе - спи с боди, памучна пижамка и чорапки. Отвита. Завивам с едно тънко одеалце, тип пелена, но тънка. А тя се отвива, отвива... Аааа, ако я взема при мен, търпи моя олекотен юрган  hahaha иначе няма шанс Simple Smile

# 38
  • варна
  • Мнения: 1 228
като казваш пухен юрган олекотена завивка ли имаш впредвид?

# 39
  • Мнения: 9 487
като казваш пухен юрган олекотена завивка ли имаш впредвид?

Не, естествен пух.

# 40
  • Мнения: 15 379
Естественият пух си е като кожух - страшно топли.
Но МТВ винаги е споделяла, че малкото й дете е зиморничаво.

# 41
  • Мнения: 9 487
Но МТВ винаги е споделяла, че малкото й дете е зиморничаво.[/b]

Да, беше ужасно зиморничав до към 5-ия си месец Crazy
Добре, че се стопли навън, та да си оправи и той температурата Joy

Иначе големия "+" на пуха за мен, е че не спарва и не се изпотяваш-поддържа ти перфектна Т (е, ще се изпотиш ако си завита с пухен юрган на 20 градуса..то ясно  Crazy). А ако комбинирате с бархетни чаршафи... няма такъв кеф smile3524

Общи условия

Активация на акаунт