Яйца-домашни или купешки

  • 7 999
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Давала съм и давам само купешки яйца.
Имах възможност за снабдяване с домашни яйца, но се отказах. Не ми се поема такъв риск.
А моето дете умира за сварени белтъци Crazy.

# 16
  • Мнения: 27 524
Какъв риск има от домашните яйца?  Thinking Винаги съм си мислила, че не важи за тях, както за млякото. Просто яйцето излиза под друг вид. Нали след това се сварява.

# 17
  • Мнения: 15 379
Блонди, черупката на яйчицето е с миниатюрни пори. През тях минават спорите на салмонелата, ако има такава. Високата температура на приготвяне не е гаранция за изтребването им.

# 18
  • Мнения: 27 524
Да, ама за пълното отсъствие на тези спори, гаранция ли са купешките яйца?  Thinking

# 19
  • Мнения: 15 379
Всяко яйце е с печат. Идеята е, че яйцето е проверено, здраво и е безопасно за консумиране и затова му е бит печат.
Както и пастьоризацията на кравето прясно мляко от магазина. Сипано е в бутилката, на която е написано, че е минало процес на пастьоризация, т.е. абсолютно безопасно за консумация дори и без варене.

# 20
  • Мнения: 1 610
чувала съм за заразени детски градини, лагери и пр...тези яйца са 100% от купешките.
Няма гаранция за произхода и качеството. Такива печати се майсторят в днешно време....
Ако лицето Х от което купувате не го познавате, то по добре е да са купешки естествено, но ако имате възможност за домашни яйца - то са си ОК!
 bowuu

Последна редакция: пт, 23 дек 2011, 15:08 от iri.georgievva

# 21
  • Мнения: 15 379
Всяко лято има случаи на заразени със салмонелоза.
Вече е от неправилно съхраняване на яйцата или на приготвените с яйца продукти - торти, кремове, майонези и пр.

# 22
  • Мнения: 1 897
Слава Богу,досега никой от нас не се е заразявал със салмонела,детето яде от 6м.,а ние от години.
Че има риск има,но има и при купешките,може и да са проверени и с печат,но този печат не гарантира от кога са,също не пише срока им на годност и как са съхранявани.

# 23
  • Мнения: 15 379
Гаранция няма никога, то е ясно.

# 24
  • Мнения: 1 610
сега да не спрете да купувате!!!
Нека да си хапват яйца децата -толкова ги обичаме всички и са полезни.
Рядко се случват инциденти за щастие. А се лекува. Не е смъртоносно.
Измивайте ги преди да ги сложите в хладилника. Чупете ги на обла повърхност и не вкарвайте черупките по време на чупенето им.
Да се заразиш със салмонела е по- рядко отколкото да те пипне грип.
Рядко оставаме в къщи по време на грипна епидемия дори...
Споко!!!
 newsm10 newsm57

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
В началото започнах с купешки,въпреки че имаме от къде да се снабдим с домашни.От няколко години сме само на домашни.

# 26
  • Мнения: 472
Аз съм за купешките. Домашните не знам къде и как се съхраняват и дали наистина са пресни.

# 27
  • Мнения: 1 897
Ами това е целта на домашните яйца,да са от сигурен източник,а не да отида на пазара и да си купя домашни,няма как да стане.

# 28
  • Мнения: 15
Предпочитам купени.

# 29
  • Мнения: 273
Измивайте ги преди да ги сложите в хладилника.

яйце никога не се мие,3 дни след измиването му става отровно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт