Отговори
# 30
  • Мнения: 3 394
Нашата застраховка кола е 36 лири на месец Cry Cry Cry

# 31
  • Мнения: 5 370
Ей,мами,канадски и други-за МНООООГО ГОДИНИ!!!!!
Благодаря ви за инфото,за линковете,за споделеното.
С голям интерес следя отговорите,а даже вече се зачетох и в някои сайтове.  bouquet
П.С. Един принципен въпрос-какви са евентуалните ни шансове,ако аз съм водеща на интервюто?? Смея да заявя,че съм с...айде,да не казвам перфектен,френски-и писмено ,и говоримо. Филолог съм по образование. Мъжото е с докторска степен-електроника. Обаче.....знае само английски,а ми е заявявал твърдо,че не иска да учи френски Twisted Evil Mr. Green

Последна редакция: нд, 01 яну 2006, 13:02 от СърДечко

# 32
  • Мнения: 1 366
Само едно не доумявам - защо добра социална политика наричате комунизъм?  newsm78 Повярвайте ми, нито една от вас не би искала да живее в комунизъм и да бъде оценявана (разбирай заплащане) по комунистически. Липсата на конкуренция и напредък - това е кимунизъм и той умря именно по тази причина.

# 33
  • Мнения: 5 370
Само едно не доумявам - защо добра социална политика наричате комунизъм?  newsm78 Повярвайте ми, нито една от вас не би искала да живее в комунизъм и да бъде оценявана (разбирай заплащане) по комунистически. Липсата на конкуренция и напредък - това е кимунизъм и той умря именно по тази причина.


Защото нали комунизмът обещаваше всички тези облаги-за социалните говоря. Иначе перфектно ми е ясно що е то социализъм/комунизъм......живяла съм голяма част от съзнателния су живот по това време....
Иначе заглавието далеч не трябва да бъде възприемано буквално и мисля,че и и другите са го разбрали. Wink Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 1 366

А капитализма ги осъществи!

# 35
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Преоткрихме Америка  Laughing
Хайде, Нова Година, нов късмет, СърДечко!!!
Какво изтегли от баницата Wink

Повече късмет ще имаш таз година
може да отидеш в чужбина
и ще бъдеш много изненадан ти
от това колко много ти върви  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 5 370
Преоткрихме Америка  Laughing
Хайде, Нова Година, нов късмет, СърДечко!!!
Какво изтегли от баницата Wink


Мери,един такъв късмет,дето по принцип е много желан,ама...не и сега,от мене поне #Crazy
"Едно малко юначе
вкъщата ви ще плаче" Stop Joy

# 37
Не знам тези неща доколко са показателни, аз мислех че говорим повече за соц. система на държавата, иначе примерите, които си дала, поне в този постинг, ги има в изобилие (а даже и в повече) и тук в Америка, само дето социалната им система тук си е направо сурова иначе.
но затова и Америка е най-развитата страна в света - грижиш се сам за себе си и който го може и не го мързи успява  ...
иначе в Канада е без пари , но като почнеш да бачкаш и те скъсват от данъци ...
относно връщането на стоки :
И в цяла Европа можеш да върнеш стоката до 3 седмици след покупката , това и в БГ би трябвало да стане някой ден Simple SmileSimple Smile

# 38
  • Мнения: 5 370
Не знам тези неща доколко са показателни, аз мислех че говорим повече за соц. система на държавата, иначе примерите, които си дала, поне в този постинг, ги има в изобилие (а даже и в повече) и тук в Америка, само дето социалната им система тук си е направо сурова иначе.
но затова и Америка е най-развитата страна в света - грижиш се сам за себе си и който го може и не го мързи успява  ...
иначе в Канада е без пари , но като почнеш да бачкаш и те скъсват от данъци ...
относно връщането на стоки :
И в цяла Европа можеш да върнеш стоката до 3 седмици след покупката , това и в БГ би трябвало да стане някой ден Simple SmileSimple Smile

Абе това за Америка,дето се грижиш Сам за себе си,ако не те мързи-не съм съгласна.
Говорим за согиално придобивки,а не за желание за работа.
Я си представи,че,недай си Боже,легнеш болен/лна за продължителен период. Ми тогава трябва да ти стопят лагерите от плащане??? #Crazy
Или не е така? Поне по филмите сме гледали как семейството набутва и спестявания,и сметки,само и само да се лекува болният.

# 39
яки застраховки , това е - бачкаш си и си плащаш
но пък технологично щатското здравеопазване е най-напред от всички други в света ,( може би само швейцария ги доближава )  , просто там имат върха на сладоледа ...

докато в канада е безплатно , ама понякога много се чака , за да ти дойде реда и некой път човек може да даде фира ( имаше един такъв случай , дето го пействаха от канадското здравеопазване ) ...

щом мъжът ти знае английски и е доктор на науките , що не пробвате там ?

# 40
  • Мнения: 5 370
Ами то тук идва и проблемът-ако може да се нарече такъв.
Аз,естествено,съм върл франкофон и бих се оправяла безпроблемо във френската част.
Той пък е ЗА английската-ясно защо.
Не знам дали би могъл само с английски да "вирее" в Кебек. newsm78 Thinking
Разбира се,това засега са само разсъждения.Говоря за процедура по емиграция

# 41
познавам две приятелски семейства и едно момиче които бяха нелегални в Щатите. Отидоха да живеят в Канада за да могат да са по спокойни и да си ходят до БГ. Е, да ама всичките сега съжаляват и казват че ако има как пак биха се върнали в Америка. По добре са отколкото в България, спор няма, но съжаляват за избора си. Това е което съм чувала със собствените си уши. Ходила съм в Канада на гости и на мен лично ми харесва.

# 42
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Не знам дали би могъл само с английски да "вирее" в Кебек. newsm78 Thinking

Ще вирее и още как . Толкова мн. познати имам, които не знаят френски и са дошли в Квебек , оправят се без проблеми. Единия от кандидатите ако знае френски е достатъчно.

# 43
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Не знам дали би могъл само с английски да "вирее" в Кебек. newsm78 Thinking

Ще вирее и още как . Толкова мн. познати имам, които не знаят френски и са дошли в Квебек , оправят се без проблеми. Единия от кандидатите ако знае френски е достатъчно.

Това не е вярно към днешна дата. Изискванията за френски език са много завишени. Задължително е и двамата кандидати да с добър френски вече. Още на нашето интервю беше така (февруари 2004), а от доста познати разбрахме, че още повече държат на френския. Имаме 2 познати семейни двойки, скъсани на интервюто заради ниско ниво на френския и на двамата кандидати. Sad

# 44
  • Мнения: 636
По мои наблюдения (кандидатствахме 2000-2001 за Квебек) и двамата кандидати трябваше да знаят френски. Може и да не е много добре, но не бива да пишете 4е хи4 не знае мъжът ти. Моят мъж също никога не беше у4ил френски, но с няколко месеца 4астни уроци се справяше доста добре (беше наизустил фразите, необходими за интервюто).

Общи условия

Активация на акаунт