Шевна машина Silver Crest

  • 37 867
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета! Спешно се нуждая от мнения за шевните машини Silver Crest, които сега се продават в Лидл, че свекърва ми е решила да ми купи такава за Коледа Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 2 374
То май е вече късно, но със сигурност пак ще я пуснат в Лидл.

Прочети тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268305.450

Аз си я купих в събота, но още не съм шила на нея.

# 2
  • Мнения: 194
Мерси Весика Grinning В понеделник купихме машината. До сега скъсих три панталона и уших една торба. За сега мисля, че работи добре, дано не се развали бързо, че е много евтина в сравнение с другите машини Praynig

# 3
  • Мнения: 0
Защо не питаш в сервиз на Silver Crest, това е и сервиз на Лидл. Ето им сайта http://www.bushona.com . Обади им се.Бяха ми направили ремонт на машина за хляб от Лидл та си поговорих с тях. Много учтиви хора обясниха ми всичко. Наистина си спазват гаранцията и не съм платила нищо. Та ги питах и за оверлога, а мъжът ми си говори за някакви инструменти от Лидл. Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 247
и какво за този оверлог-миналия път го имаше само в брошурата-не и в магазина

# 5
  • Варна
  • Мнения: 144
Вълшебната пеперуда , сега след като е минало време какво ти е мнението за шевната машина ? Че пак са пуснали в Лидъл . http://www.lidl.bg/bg/513.htm?action=showDetail&id=16255 Имам бегли познания за шиенето и искам да си купя машина да се донауча .

# 6
  • Мнения: 1 862
Здравей, troia. Преди два дена си купих тази машина, но доста се колебах преди това. Работил съм 6 години като техник на професионални шевни машини. Имам руска машина UNION, която е наистина желязна във всяко отношение, но ми липсва зиг заг, разтегливи бодове и шиене на илици. Първо потърсих информация точно за този модел на  Silver Crest SNMD 33 A1. По думите на собсвеник от Португалия, този модел е доста по-сполучлив от предишния бял Silver Crest SNM 33 и може да шие дебели платове и дънки. За по-евтините модели на TOYOTA и SINGER пише в инструкцията че не могат да шият дебели материи. Това се отнася и за скъпите електронни модели на SINGER и други марки. По-евтините модели на TOYOTA нямат регулиране ширината на тегела, което е най-елементарното изискване за всяка машина. Следващото изискване кето имах е бутонът за затяжката да е долу вдясно, както е при професионалните машини. При доста нови машини този бутон е горе вляво и е доста неудобно. Този тегел тип оверлочен го имат изключително малко модели и то само много скъпи машини. Пределно ясно е, че никога няма да използвам доста от тегелите, но на някои държа непременно да ги има. Има изискване за посоката на развиване на калерчето и тя трябва да се спази. Ших работни дрехи и не повярвах колко тихо шие. Би ми се искало да е малко по-бърза около 1200 бода за минута, което ми трябва за натъкаване, но не е болка за умиране. Ших много разтеглив трикотаж с оверлочен тегел и съм доволен от разтегливостта на плата след зашиването. Лостчето за повдигане на крачето е отзад и не пречи на плата, както е при някои модели при които е вдясно. Крачетата са метални с изключение на това за копчета и илици. На най-дебелите места се наложи да повдигна крачето и да ги пропусна, но там и UNION-а не може да ги зашие. Първоначално бях резервиран към крещящите цветове, но си купих модела златен металик и много ми харесва. Има калъф за загъване против прах. Общото ми впечатление от машината е превъзходно. Мисля, че не съм сгрешил избирайки я. Накрая ще кажа, че преди месец си купих черириконечен оверлог PFAFF, който е едно към едно SINGER 14SH 754 пак от LIDL за 289 лв. Оверлога е чудесен и този модел по магазините е много скъп. Дано съм бил полезен.

# 7
  • Мнения: 1 862
Днес разглобих машината, за да видя как е отвътре. Доста по-добре е отколкото предполагах. Ще кажа първо, как изглеждат по-калпаво направените машини отвътре и как е направена тази. Обикновено съвременните машини са с два дълги ремъка. Двигател на който са му открити намотките и всички части, който задвижва първият ремък за основното задвижване. На няколко сантиметра по-навътре се намира пак дълъг зъбен ремък който задвижва останалата част. Ако той се износи, или машината блокира и силно се напъне може да прелъзне и машината спира да шие, защото вече не е центрована. На стария ми оверлог след около 7-8 години зъбния ремък от моторчето просто започна да се разпада. В тази машина има напълно автономно затворено моторче и не много дълъг ремък. Задвижката на долните оси става както при най-старите, машини-посредством дълга метална биела. Има плстмасови зъбни колела, но те са за избор на различните програми, които не се въртят постоянно. Цялото шаси е алуминиево. Единственото слабо място според мен е едно зъбно полуколело от полиамид, което задвижва грайфера наляво, надясно. Полиамидът е вид високоустойчива пластмаса, която се топи на доста по-висока температура от обикновеното PVC, но все пак си е пластмаса. Това колело е зацепено с метално зъбно колело. След време на използване ще трябва да се гресира. Добре е след време, но поне веднъж годишно, да се махне горния и долния капак и всички движещи се и триещи се части да се смажат с машинното масло. Ако машината се използва доста често, то и смазването трябва да е по-често. Натискът на крачето може да се регулира като се развият двата болта на малкото горно капаче. Винтът с който се регулира е пластмасов и в момента на покупката винтът е натегнат докрай. Не си правете експерименти с използването на масла които не знаете за каква машина са. Обикновено хората използват масло от някой механик, който казал, че е подходящо за шевни машини. Дори да е от механик на шивашки цех, пак има различни масла за различните професионални машини. Едни са по гъсти, а други по-редки. Много пъти ми се е случвало да правя машина, която едва, едва се превърта заради неподходящи масла. Не спестявайте дребни пари за масло, а си купете, за да не ви боли глава.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 144
elektrichar , Благодаря за изчерпателния отговор . Информацията която си дал е много полезна . Аз също не се стърпях и си я купих в същия златист цвят , разчитайки на това , че ако нещо не ми хареса в рамките на 1м. мога да я върна .

Какво имаш предвид с това : "Има изискване за посоката на развиване на калерчето и тя трябва да се спази " Моля те да ми разясниш . Защото ми направи впечатление , че шева от долната страна не е както трябва ?
Бързам да разясня , че това за мен е първата собствена електрическа машина ! Шила съм преди на старата ръчна машина на баба под нейно наблюдение и много подробности ми се губят , но сега съм решена да се усъвършенствам ! Моля не ми се смейте ако въпроса ми е глупав . Embarassed

# 9
  • Мнения: 1 862
Здравей, troia! Нито някой ще ти се смее, нито въпросът ти е глупав. Аз също не знаех за тази посока на развиване на калерчето, но я прочетох в инструкцията. Навих калерчето и го сложих в совалката без да знам за това изискване. Нещо не вървеше както трябва. Тогава прочетох, че като сложиш калерчето в совалката и дръпнеш конеца, то трябва да се върти по посока на часовниковата стрелка. Ако не се върти в тази посока, вадиш калерчето, преобръщаш го и пак го поставяш. В инструкцията има и рисунка точно за това. Аз намерих в интернет инструкцията в PDF формат на български и румънски език и мога да си я увеличавам за по-лесно четене на този линк  https://www.google.bg/search?q=SilverCrest+SNMD+33+A1+BG-RO+PDF& … MDiC8v7ywOkjIKwCw     Щракни на този линк. Ще се появят много резултати, но ти щракни на първия IAN 74612. Ще се появи прозорец да си изтеглиш файла. А на този линк https://www.bernina.com/en-US/SupportData/bernette/20-25/Manuals … te_20-25-BG-6.pdf     ще намериш иструкция за електронна машина BERNINA на български език. Там има много добре описани и нарисувани кои шевове, с какви крачета, в какви случаи се използват. Както сама ще се убедиш доста от тегелите и при двете машини са напълно еднакви, а се касае за съвсем различен ценови диапазон. Когато тегелът отдолу не е добър, то значи, че конецът на иглата не е регулиран. Ако не е добре налице, значи, че совалката не е добре регулирана. А сега на български. Ако, както казваш, че тегелът отдолу не е добър, а стои нанизан, значи, че трябва да стегнеш конеца на иглата. То става като завъртиш най-левия регулатор надясно. Той е разграфен от 0 до 9. Между 3 и 5 има позиция AUTO. В момента на покупката е на тази позиция. Обикновено това е универсална позиция, но ако не е добре тегелът отдолу, трябва да завъртиш на позиция 5, 6 или 7. Ако нещата се влошават, завърташ на позиция 3, 2 или 1. Първо провери дали калерчето се развива надясно и тогава натягай или отпускай горния конец. Не е без значение и какъв конец използваш. Скъса ми нервите една бобина с разтеглив конец и като я смених всичко се оправи. Пробвай за сега тези неща и независимо дали се оправи или не, пак пиши! Не се притеснявай да питаш. Човек се учи докато е жив и никога не е късно да се научиш на нещо ново.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 144
elektrichar , благодаря ти много . Оправих долния шев като  следвах твоите съвети !  bouquet

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На колко време трябва да се смазва машината?Изобщо не съм го правила до сега,а я имам от 2-3 години/първата/бялата/.Имаше в комплекта едно масло за смазване,така си седи.Рядко шия.

# 12
  • Мнения: 1 862
Здравей, margo** ! Ако не шиеш твърде често, достатъчно е да смазваш машината поне веднъж годишно. Развиваш двата болта на малкото капаче горе вляво и капваш по една капка на всяка движеща, плъзгаща и триеща се част. Развиваш двата болта на горния капак, които се намират под дръжката и повтаряш същата процедура. Същото правиш и след махането на долния капак. Има отделен болт да достигнеш до механизма на грайфера. Там където има едно полиамидно зъбно полуколело, което задвижва грайфера, трябва да се намаже много фино с грес. След като ти свърши маслото си купи още. Не се доверявай на някой, който ти каже, че не е необходимо смазване. След смазването машината просто пее. Разглоби и капни една капка в гнездото на грайфера! Грайферът е тази част в която поставяш совалката. Ясно ти е, че след като си я смазала, трябва първо да пошиеш на парцал преди да шиеш нещо отговорно.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Благодаря за подробното обяснение! Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз шия сравнително често и смазвам поне веднъж месечно. Ако се случи да не съм шила месец - преди основното шиене отново смазвам. Това техника ми го обесни - дори да не се използва определено време - смазва се профилактично.

# 15
  • Мнения: 42
подходяща ли е за аматьори в шиенето ?

# 16
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Дали ще има кой да отговори? 😄 Тази шевна машина, за която говорите като тази в актуалната брошура ли е?

# 17
  • Мнения: 1 862
Не, не е същият модел. Предполагам, че е по-стар модел, защото дизайнът и е малко по-стар и най-вече заради осветлението. То е 15 W и е крушка с нажежаема жичка. Новите машини се произвеждат със светодиодно осветление. По-ниската цена също подсказва, че е по-стар модел от тази от 220 лв. Което съвсем не значи, че машината не струва. За тези пари, винаги бих я предпочел пред Лучник от Метро. Другият вариант е да изчакате до нова година, когато ще пуснат най-вероятно пак модел на Пфафф. Парите са малко повече, но е с едностъпков илик и вдевачка. Веднъж имаше електронен модел  на ПФАФФ за 250 лв. Общо взето, нов модел не се прави напълно различен от предния. Платформата и частите са почти едни и същи, а разликата е в различният дизайн и разположението на бутоните и превключвателите. Доста от фирмите пускат нов модел на машина, в която единствената разлика е осветлението. Това важи особено за покривните машини, които от много години, произвеждат напълно идентични вътрешно машини под нов номер и цена, заради формата, украсата и осветлението. Тази има абсолютно същите функции като тази от 220 лв. Не мога да кажа как ще се държи с по-дебели платове, но не съм много доволен в това отношение от моята, макар да е от новия модел. Това е обаче е проблем и за доста по-скъпите машини.

# 18
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Много ти благодаря! Машина не съм пипала от 15 години, а моя собствена не съм имала никога, но имам огромно желание и определено искам да има повече възможности.

# 19
  • Мнения: 76
Не мога да кажа как ще се държи с по-дебели платове, но не съм много доволен в това отношение от моята, макар да е от новия модел. Това е обаче е проблем и за доста по-скъпите машини.
elektrichar, какво имаш в предвид, че не се държи добре към по-дебели платове?
 Аз миналата година  попитах в фирмения магазин на Singer за една машина, дали може да шие дебели платове и отгговора, който получих беше -" ами вдигнете крачето и ще видите дали можете да поставите плат, който бихте искали да шиете, ако влиза под крачето, значи може да шие тези платове"
Предполагам, че това не беше компетентен отговор и не зная какви проблеми магат да възникнат , когато шия платове, които съм успяла да напъхам под крачето.
Благодаря предварително.

# 20
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Не издържах и си я купих! 😊

# 21
  • Мнения: 1 862
Здравей, silaradost! Това значи, че като шиеш сравнително дебел плат, преминавайки през страничните шевове, машината тъпче на място или едва премества плата. С риск да стана досаден, ще кажа, че затова си купих краче за двоен транспорт и с него нещата са добре. Разтегнах пружината на крачето, за да притиска по-силно плата, но няма кой знае какво подобрение. Разбира се, че са глупости това за повдигнатото краче и шиенето на дебели платове. Уших два суичъра от дебел ватиран плат и с обикновеното краче е истински кошмар. Имах под ръка машина Union и с нея уших най-дебелите участъци и не съм слагал крачето за двоен транспорт. Сега вече имам покривна машина и ще видя как ще бъде с нея на подходящите места. Само много скъпите машини на Пфафф имат истински горен транспорт. И пак повтарям, че този проблем е при повечето съвременни машини, дори и при доста по-скъпите.

# 22
  • Мнения: 5
преди месец си купих черириконечен оверлог PFAFF, който е едно към едно SINGER 14SH 754 пак от LIDL за 289 лв. Оверлога е чудесен и този модел по магазините е много скъп. Дано съм бил полезен.
Здравей,  за този "черириконечен оверлог PFAFF" модела му PFAFF 1230 ol ли е и може ли да дадеш малко повече инфо за него.

# 23
  • Мнения: 1 862
Здравей, Мария! Вече станаха две години откак съм го купил. Купих го от Лидъл. Шие с два, три и четири конеца. Рядко добра машина. Шил съм от тънък, силно разтеглив трикотаж, до дебел ватиран плат. Перфектен тегел. Два пъти съм го разглобявал за основно смазване. Много кадърна изработка. Удоволствие е да се работи с него. Вдява се първо големия, а след това малкия грайфер. Чак тогава се вдяват иглите и е готов. Ето тук: https://www.youtube.com/watch?v=h9t5UlT4ypA&t=124s
Няма допълнителни крачета, но за 289 лв. толкова. Относно Pfaff hobbylock 776, това е един обикновен четириконечен оверлог. Може да шие пико. И макар в една реклама да пише, че шие покривен тегел, не е истина. Покривен тегел шие само коверлог и покривна, а това е само оверлог.

# 24
  • Мнения: 5
Няма допълнителни крачета, но за 289 лв. толкова.
Здравей! Намерих го за 185 лв. ново но без гаранция, относно Pfaff hobbylock 776 го видях втора употреба, но се отказах от него, а за клипчето вече го гледах няколко пъти и съм впечатлена, но както каза проблема е че няма допълнителни крачета, дали няма възможност да се закупят допълнително, например тези от клипчето няма ли да станат и на този?

# 25
  • Мнения: 1 862
За 185 лева го вземай със затворени очи! Нищо, че няма гаранция. Да, крачетата от клипа стават, но друг е въпросът, откъде да ги намериш? На нашият пазар има крачета за три марки домашни оверлози, но не и за Сингер. Поне аз не знам. Съвсем друг е въпросът, че са скъпички. Това, което можеш да направиш, е да използваш многооперационната шевна машина за всички специфични операции. За нея поне ще намериш всякакви крачета. Оверлогът го ползвай само по основното му предназначение и пак ще зашие две трети от дрехата! Здрава машина е и няма да съжаляваш. Ако работиш внимателно, не си паднала от небето, поддържаш я и я смазваш, ще ти служи вярно и без съществени проблеми. Толкова е добра, че дори при смяна на различни по дебелина платове, почти не се налагат корекции по стегнатостта на конците. Имам и покривна машина, но за зашиване бие на вратната извивка, използвам оверлога и става наистина много добре.

# 26
  • Мнения: 5
Не съм шила никога на шевна машина и не знам основни неща, да не говорим че половината от термините които използвате  не съм ги чувала никога, като например така и не разбрах какво е "пико", та за това израза ти "паднала от небето" е точно в целта Simple Smile Единственото което съм шила е гоблени и все пак мисля че ми се отдават тези неща и бързо ще влезна в час. Както и да е това ще е първата машина която ще си купя и мисля да я използвам за всичко, като основната ми цел е да си закърпвам разни разшити или скъсани неща, нямам намерение да ставам професионален шивач. Едно от нещата които искам е краче с което да мога да зашия ластик, намерих това:

Аксесоари за шевна машина Singer,  BOX 4 - 38.00 лв.
 Комплектът съдържа:
краче за почистващ тегел
краче за фини материи
краче за скрит тегел
краче за прокарване на шнур
краче за бродерия и кърпене
краче подгъвач

Аксесоари за шевна машина Singer,  BOX 1 - 33.25 лв.
 Комплектът съдържа
Краче подгъвач
Краче за автоматичен илик в 4 хода
Краче за сатен
Краче за цип
Ножче за прорязване на илика – разпорачка

Та въпроса ми е тези крачета ще станат ли за оверлога или са само за шевна машина?

# 27
  • София
  • Мнения: 247
Крачетата за оверлог и за шевна машина са изобщо ралични, Най-евтин вариант е али експрес

# 28
  • Мнения: 1 862
Здравей, Мария! Оверлогът е едно много добро допълнение към шевната машина. Дали тя ще шие само прав тегел, или е многооперационна със зиг заг, оверлочни и украсителни шевове е въпрос на пари. Но не можеш да си купиш оверлог и с нея да си кърпиш дрехи. Става само в случай, че е разшит страничен шев. Кърпенето става само с шевната машина. Тя в доста случаи е незаменима. Пикото е много тесен и гъст оверлог. Използва се за рокли, поли и блузи от много тънък ефирен плат. За да се избегне грубият подгъв, дрехата се зачиства само с пико и изглежда много добре. Оверлогът зачиства края на плата, а ако е четириконечен и съединява скроената дреха. Сам оверлогът, без шевна машина е почти безпредметен. Тези две машини вървят ръка за ръка. Без покривна или пикир можеш да минеш, но без шевна машина, не. Тези крачета са за многооперационна машина Сингер. Първо си купи шевна машина, а след това ще оправяме крачетата й. Ако нямаш намерение да си купуваш шевна машина, е безпредметно да си купуваш оверлог.

# 29
  • Мнения: 5
Здравей, elektrichar! Благодаря за пояснението за пикото, всъщност то е една от причините да реша да си купя оверлог, другата е че когато ми се наложи да ползвам шевна машина мога да ползвам тази на свекърва ми, а оверлог няма от къде да взема. От три дни се чудя дали да направя тази покупка, понеже за мен това не са малко пари и да ти кажа честно, ако бях видяла поста ти преди да я поръчам - просто нямаше да го направя.

# 30
  • България
  • Мнения: 6 211
Да не пускам нова тема, ще попитам тук. Дано авторката няма нищо против.  bouquet
Чудя се, тези машини с оверлог бодове, вършат ли работа?
http://www.borsamatraci.com/product_details.php?id_product=62567 … name=Hobby%201142
Или трябва да се купи нещо такова:
http://www.technopolis.bg/bg/Sewing-machines/ОВЕРЛОГ-TOYOTA-SLR4D/p/838935
https://edigital.bg/shevni-mashini/singer-interlock-14sh754-shev … a-mashina-p252513
http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/products/category15/product20.html
Имам китайски триконечен, но побеснявам всеки път, като реша да го ползвам.  Mr. Green
Днес хвърчаха някакви частички от ремъка.  Crazy
Трябва ми за корекция на дрехи за лична употреба- имам лошия навик, да си преправям покупките.
Не ми трябва за професионални цели, но все пак, да не е някакъв пълен боклук.

Последна редакция: чт, 29 дек 2016, 19:47 от MoiraineD

# 31
  • Мнения: 1 862
Здравей, MoiraineD! Не знам имаш ли права машина или не? Не вярвам да имаш само оверлог, защото без права, или многофункционална, той е безпредметен. Аз също като теб имах китайски оверлог и също като при теб, ремъкът му започна да се саморазпада. Иначе е много здрава машина. Смених му ремъчето. Ето тук можеш да си купиш същото ремъче: https://viki31.alle.bg/%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B … 0%B8%D0%B2%D0%B8/
Ако имаш шевна машина и вече не ти се занимава със старият оверлог, най-добрият вариант е оверлогът от Лидъл, който беше на промоция на 15 декември. Той е точно копие на Сингера от третия линк, който си дала. Струва 319 лв. и е страхотна машина по всички параграфи. Ползвам го вече две години. Перфектен тегел и шие от тънък разтеглив трикотаж до дебел ватиран плат. Помоли в Лидъл да ти го доставят и ще го направят, независимо, че е минала промоцията преди седмица. Оверлочните тегели са сравнително добри, но нямат нищо общо с четириконечният оверлог. А да си преправяш дрехите, съвсем не е лош навик. Не само, че не е боклук, а е перфектен. Спокойно може да работи в ателие.

# 32
  • България
  • Мнения: 6 211
Здравей elektrichar  Grinning
Благодаря за бързия отговор!
Имам машина Singer, доволна съм от нея, а стария китаец вече ми е черен пред очите, така че ще го сменям.
Видях оверлога в Лидъл и ме е яд, че не си го взех.  Sad
Но домашния каза, че трябва да е марка, омръзнало му да събирам машини всякакви Sad.
Обаче под 700лв.  Crazy
Аз не робувам на марки и още утре ще питам за оверлога в Лидъл.
Ако няма шанс за доставка, кой вариант да избера между трите- изключвам машината:
Singer Interlock 14SH754
JANOME 990D
ОВЕРЛОГ TOYOTA SLR4D
И така по-бързичко да се вдява, че ...  Crazy

# 33
  • Мнения: 1 862
Определено Сингерът. За да шиеш пико на Тойотата, трябва да смениш плочката. Няма само това да правиш. При Сингера това става само с плъзгането на един плъзгач. Джаномето е на допотопната платформа, както виждаш.Казах ти, че Пфаффът е точно копие на Сингера. Пфафф, Сингер и Хускварна се обединиха. Два пъти досега съм разглобявал оверлога за основно смазване и мога да кажа, че е много кадърна изработка. Вдяването е песен спрямо китайчето. Конците се вдяват с ръка и само на едно място на големия грайфер е необходима пинсета. Толкова е добър, че дори при смяна на различни по дебелина платове, почти не се налага регулиране опънът на конците. Разбира се, ако имаш бол пари за харчене, си купи Сингерът. Ето виж за какво точно иде реч: https://www.youtube.com/watch?v=h9t5UlT4ypA

# 34
  • София
  • Мнения: 182
Здравейте момичета,
Моля за мнението ви за тази шевна машина. Понякога ми се налага да мина нещо дребно на машина. Да не ползвам все услугите на свеки, че при нея  доста отлежават поръчките 😂, пък и ми се иска аз да се занимавам. Бюджета е много ограничен и затова съм се спряла на този модел http://www.johnlewis.com/john-lewis-mini-sewing-machine/p2289767
Пък и детето може да се учи. Дали успява да шие дънки, четох че пишат, но..?!
Благодаря предварително
Хубав ден

# 35
  • Мнения: 1 862
Здравей,issi_m! Не бих те посъветвал да си купиш тази машинка. Тя е по-скоро играчка отколкото шевна машина. Защо? Защото е мини машина. Защото моторчето й е на ниско напрежение. Вижда се, че работи с адаптер. Предполагам, че е на 12 волта право напрежение. Домашните машини са на 220 волта променливо напрежение. От тази играчка не искай да е повече от играчка! Казваш, че бюджетът ти е ограничен. Точно за това не ти трябва такава болест. Друг е въпросът, ако искаш да купиш на детето скъпа играчка. За мен това ще са пари хвърлени на вятъра. Независимо колко често или рядко шиеш. В този случай, напълно важи приказката: ,, Не съм толкова богат, да купувам евтина стока''. Виж това видео: https://www.youtube.com/watch?v=Bi2Y-Kpy6nU&t=531s
Макар да е с друго име е същата машина и както виждаш името на видеото е: ,,Моята нова играчка''.

# 36
  • София
  • Мнения: 182
Много ви благодаря за бързия отговор. Тук я намерих нова за 40 лв. по-евтина дори и от детските, които на всичкото отгоре "работят" на батерии.  Гледах клипчетата, ех това розово. Какво ще ме посъветвате да взема?

# 37
  • София
  • Мнения: 247
Ако работи на батерии си е чиата проба детска играчка-не си заслужава.

# 38
  • София
  • Мнения: 182
Здравейте отново,
Да се похваля, вече съм горд собственик на машина Silver Crest  Wine Glass
Хиляди благодарности на elektrichar за отделеното време и консултации.

# 39
  • Мнения: 14 966
Честито !
И аз обмислям покупка от новата брошура на Лидл. Смятам , че е същия модел.
Как се справяш ?

# 40
  • Мнения: 1 731
Да, ще я има намалена на 139 лева някъде.

# 41
  • София
  • Мнения: 182
Честито !
И аз обмислям покупка от новата брошура на Лидл. Смятам , че е същия модел.
Как се справяш ?

Здравейте,
И тя и аз добре Simple Smile.

# 42
  • Мнения: 14 966
 bouquet  Благодаря.

# 43
  • София
  • Мнения: 182
Взехте ли си? Споделете  Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,

Да кажа, че днес си взех машина на Silver Crest от Аксиома. Това, до колкото разбирам, е същата машина, която се продава в ЛИДЛ. Не знам какво общо имат с Аксиома ЛИДЛ, но машината, явно, се продава там. На уебсайта им я няма, но попаднах на тази обява в ОЛХ . Взех машината на място в магазина/офиса им. Пиша в случай, че някой се интересува. Не знам в ЛИДЛ на същата цена ли е и дали е същият модел. Сега ми предстои да я разучавам. Дано си струва парите Simple Smile

https://www.olx.bg/ad/shevna-mashina-silvercrest-ID4Vd44.html   

# 45
  • Мнения: 818
Здравейте, купих си машина от Лидъл, но не мога да вдяна конеца. Гледах клипчета, четох инструкциите, но не става. Насоки някакви?

# 46
  • Мнения: 1 862
Bambinkamalinka, кой конец не можеш да вденеш, на иглата, или на совалката? Добре. Повдигни крачето! Прекарай конецът на иглата точно както е нарисувано в инструкцията! Вдени иглата от теб, назад! Ахаа, стоплих! Не можеш да вденеш иглата с автоматичната вдевачка предполагам? Завърти машината на ръка така, че иглата да е в най-горната си точка! Като натиснеш докрай палецът на атоматичната вдевачка, малката кукичка трябва да влезе в ухото на иглата. Ако не влиза в ухото, никога няма да вденеш конеца в нея. С това видео, ще видиш и проумееш какво точно трябва да стане: https://www.youtube.com/watch?v=Mn2IZLfXOGo
Изгледай го няколко пъти и стъпка по стъпка, направи всичко както момата! Пиши немедленно стават ли нещата или не!

# 47
  • Мнения: 818
Да, този конец не мога да вдяна. Гледах клипче точно за моя модел 33С1 и уж всичко правя както трябва но не става. Явно някъде греша или вдевачката е проблемна

# 48
  • Мнения: 1 862
Добре, но влиза ли тази малка кукичка в отвора на иглата, или не влиза? Ако не виждаш добре, виж с лупа! Ако не влиза тази кукичка, няма как да се вдене конеца. На клипът много ясно се вижда тази кукичка.

Общи условия

Активация на акаунт