Психически тормоз на работното място!Помощ!

  • 20 209
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
ЗДРАВЕЙТЕ.Имам проблем на работното място,Видях по надолу в темата че и други освен мен са имали!имам проблем с колежка,с която работя по 8 часа на ден.Един ден не ми бе добре,Тя дойде и ми каза да отида на машина,на която се вдига тежко и се стой прав.(тя е контрольор качеество)Аз я попитах дали е възможно да не ходя там днес–при което тя се намрьщи и тръгна на някъде.След 2минути доиде и ми заповяда да отида да направя друго нещо,но бе побесняла!!! Аз отидох при нея и я попитах дали има проблем че не ми е добре и за това не съм отишла на казаната от нея машина,тч побесня още повече започна да ме бута и дърпа и ми викаше да си ходя в къщи!......Започна да ми вика че ще каже на главния шев да ме уволни и такива подобни думи.Аз се овладях и не предприех нищо,защото имаше хора около мен.на другия ден се беше оплакала но тои щял да идва чак другата седмица и ще видя какво ще ми каже!!!!!!!Мисълта ми беше ако някой знае да ми каже дали имам правото да подам жалба срещу нея за унижаване или потъпкване и оскверняване на човешкото достойнство.Мисля че би трябвало да имам това право и да търся свойте права.....ПОМАГАЙТЕ,МОЛЯ ВИ Cry 

# 31
  • Мнения: 3
gergana7
ЗДРАВЕЙТЕ.Имам проблем на работното място,Видях по надолу в темата че и други освен мен са имали!имам проблем с колежка,с която работя по 8 часа на ден.Един ден не ми бе добре,Тя дойде и ми каза да отида на машина,на която се вдига тежко и се стой прав.(тя е контрольор качеество)Аз я попитах дали е възможно да не ходя там днес–при което тя се намрьщи и тръгна на някъде.След 2минути доиде и ми заповяда да отида да направя друго нещо,но бе побесняла!!! Аз отидох при нея и я попитах дали има проблем че не ми е добре и за това не съм отишла на казаната от нея машина,тч побесня още повече започна да ме бута и дърпа и ми викаше да си ходя в къщи!......Започна да ми вика че ще каже на главния шев да ме уволни и такива подобни думи.Аз се овладях и не предприех нищо,защото имаше хора около мен.на другия ден се беше оплакала но тои щял да идва чак другата седмица и ще видя какво ще ми каже!!!!!!!Мисълта ми беше ако някой знае да ми каже дали имам правото да подам жалба срещу нея за унижаване или потъпкване и оскверняване на човешкото достойнство.Мисля че би трябвало да имам това право и да търся свойте права.....ПОМАГАЙТЕ,МОЛЯ ВИ Cry 
[/quote]

# 32
  • Мнения: 3
Имаш ли свидетели, които са готови да говорят?
Иначе организацията е съда.
Имам свидетели,но за съд трябват пари,надявах се да има някаква фондация или нещо подобно
Тези пари след делото ще ти се възстановят. Но свидетелите ти трябва да са сигурни и да не се откажат в последния момент.
Имам скромен опит, съдих колежка за обида, осъдих я, възстановиха ми парите за адвоката и за съдебните такси и още отгоре дори. Аз съдих за обида, в твоя случай може също за обида, но това адвокат може да каже най-добре.
Друг вариант е синдикат, но ти не споменаваш, дали членуваш в такъв, а и не са много надеждни. Иначе те би трябвало да ти помогнат с правна помощ.

# 33
# 34
  • Варна
  • Мнения: 594
Здравейте, и аз имам проблем на работа, но тъй като шефа е близък роднина не смея да говоря много.
От 2 години насам шефа се промени Много, започна да се държи глупаво, като тийнеджър. Започна да слуша метъл, и да усилва музиката често през деня, което прави впечатление и на клиентите ни, дори мисля че и работата ни намаля заради това. Отношението на Шефа към мен е като към даденост и като към нещо което може да тъпче и да се отнася с пренебрежение когато говоря или правя нещо. Отношението му към колегите ми е съвсем различно, показва повече уважение и говори с тях спокойно, изслушва ги. С клиентите ни също, със всички освен мен. Търсила съм причината в мен но не виждам проблема, и винаги отношението му към мен е било такова, дори когато не бях на работа там. Да се смени музиката с малко по спокойна и дума неможе да става. Аз метъл мога да слушам но не и всеки ден по цял ден само това включително и дране (не пеене), не съм почитателка на чалгата, просто жици нон стоп, дране и "пеене" за смъртта ме товари и депресира а и още повече че трая това вече втора година (музиката). Немога да напусна поради ред причини... Мога, но фирмата вероятно ще загине след време ако аз не поема нещата. Заплащането е корекно  с тая разлика че на мен се плаща по малко отколкото на колегите, работя там от доста години. положението е отчайващо.. откакто шефа се промени, почти не говорим за лични неща.. а за работната среда критики пак не иска да чува  #Cussing out  newsm45

Общи условия

Активация на акаунт