Как да се справим с досадните "съвети" на бабите

  • 18 799
  • 202
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Цитат на: Аля Иванова
Моето обяснение беше "Детето си е мое, ще го гледам както аз преценя за добре. Вие сте имали шанса да бъдете майки, оставете ме и мен, моля".

И моето беше същото.Не че спряха тотално със съветите,но резултата много ми хареса.

# 31
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ех, тези непоискани съвети  Tired При все че моите момичета вече не са бебета атаките не спират. И то не от свекървата (майка нямам) жената от първия ден вкъщи за всичко ме пита. Аз тогава още не знаех къде съм и какво правя а тя ме пита "така или така и как го чувстваш ти", още повече я заобичах тогава и така си остана  Heart Eyes Но виж сестра и е друга мода, тя за всичко е права, за нея различното е грешно, лекарката ни е некомпетентна и дори само с глава да кимна или да кажа "добре" чака да и изпълня непоискания съвет и много се сърди ако не стане на нейната. А когато поискам такъв, никога не знае какво да каже и все се измъква. Е познайте колко се обичаме с нея Mr. Green Баща ми и той същия мърморко, само че по телефона там е вече лесно да се съглася като няма как да види че не е станало на неговата, добре че не ми е наблизо и се виждаме 3-4 пъти годишно.

# 32
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
Когато сина ми се роди, вече живеехме отделно. Прибираме се от болницата и вечерта и двете баби са вкъщи, идва време за банята и свекървата скача "Аз ще изкъпя детето" , като неопитна се съгласих.Преди да потопи детето тича до хладилника, взима едно яйце и го чупи във водата  #2gunfire Казва ние на ..... (зълвината щерка) така правехме и кожата и беше много мека. Премълчах си(незнам как успях).
На следващият ден идва педиатърката вкъщи и ми обяснява какви алергии може да доведат такива експерименти. Тогава обясних на всички, че ако първо трябва да ме питат и то за всичко.Е свекърва ми от тогава- 1 година вече е идвала само няколко пъти да ни види.
И моята майка твърди, че гледам детето чрез "Чичко Гугъл" , но не ми опонира.  Mr. Green

# 33
  • варна
  • Мнения: 1 228
баба ми ми донесе специално един буркан мед за да потапям бибата в него.Казах и че меда  е алерген и не се дава на толкова малки деца ,а тя ми вика "глупости я стига ,давай му на детето да заспи по лесно"
Добре ,че живее на далече. Whistling

# 34
  • Мнения: 1 262
Аз съм казала на майка ми, че не съм й се месила, когато тя си е гледала децата  Joy, да не се меси и тя. Именно затова и я отпратих и не исках да ми помага - много ни се различаваха възгледите за гледане на дете, а и двете сме силни характери - тя си държи на нейното, аз на мойто. В крайна сметка детето си е мое. МОжеш да им кажеш на бабите, ако искат да си пазят съветите, да си родят деца и да си ги гледат, както искат, но това дете е твое, ти си му майка, ти ще решаваш.   Naughty
Аз съм много лоша.  Laughing ДОбре че поне свекървата не ми се меси, че сигурно щяхме да се скараме. Хубавото е, че и двете баби са далече и никой не им иска мнението.  Peace

# 35
  • Мнения: 9 487
Майката на свекървата редовно ми мрънка да спирам, че тровя детето. Нея я игнорирам, хич не я и слушам какво ми приказва.


Мдааа Thinking те, гърдите ни имат таймер! Кат' чукнат 12мес. и кърмата става нехранителна, вредна, отровна... perko

# 36
  • Мнения: 340
Майката на свекървата редовно ми мрънка да спирам, че тровя детето. Нея я игнорирам, хич не я и слушам какво ми приказва.


Мдааа Thinking те, гърдите ни имат таймер! Кат' чукнат 12мес. и кърмата става нехранителна, вредна, отровна... perko


 hahaha
Първо се извинявам на авторката за лекото отклонение  Simple Smile
Та, историята на кърменето на бабата е направо...невероятна...  Grinning . Всеки път ми разказва как отбила дъщеря си на 6-7 месеца по съвет на селският лекар (който, разбира се, е най-компетентният на света), защото след като накърмила бебето, то вдигало температура, повръщало (разбира се, това е по нейни думи, вероятно едното няма връзка с другото). След консултация със "лекарското светило", който пък установил, че кърмата й била много гъста, казала на бабата, че е луда, че кърми и че трови детето си с тая гъста, като боза кърма и затова детето повръща  Laughing .
Всеки път ми става смешно с тая история, а бабата всеки път ме приканва да не тровя детето си  Mr. Green

А, друго се сетих, след като прочетох, че гърдите са таймер - понеже сега кърмя 1-2 пъти през деня, бабата ми се кара, че кърмата така престоявала и се вкисва  hahaha !

 

# 37
  • Мнения: 22
 PartyАз лично просто не им обръщам внимание.Който каквото иска да си говори аз си правя каквото знам Twisted Evil

# 38
  • София
  • Мнения: 44 160
PartyАз лично просто не им обръщам внимание.Който каквото иска да си говори аз си правя каквото знам Twisted Evil

то лошото идва когато сте в една къща и те през теб почнат да правят каквото те си знаят с детето ти Wink

# 39
  • Мнения: 403

А, друго се сетих, след като прочетох, че гърдите са таймер - понеже сега кърмя 1-2 пъти през деня, бабата ми се кара, че кърмата така престоявала и се вкисва  hahaha !

 

Кърмата се вкисва  Laughing А като стоиш на топло и бягаш сигурно става на кисело мляко  Laughing Със захранването и на мене много ми се месиха и то бабите дето са далече... А най-гадното ми е като ми казват за кое и кога да одисвам на дъщеря си, а в крайна сметка аз си решавам, кога да й одисам и кога не... ама бабешка му работа Simple Smile

# 40
  • варна
  • Мнения: 1 228
На мен ми казват да храня на 4 4аса ,аз какво да  направя като детето си иска на 3 ,отговора е да давам вода за да я залъгвам.Да ама аз като съм гладна и един бидон вода да изпия едва ли ще ми мине .

# 41
  • UK
  • Мнения: 2 846
mimenceto123 защо не им кажеш те да пият една вода когато са гладни.

# 42
  • София
  • Мнения: 291
Относно кърменето всички баби задължително са големи капацитети.   Twisted Evil   Joy

# 43
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 872
E, много ясно. Тия, младите, нищо не разбират.  Naughty  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 6
Ох мога много да пиша и то при положение,че живеем отделно,дори в друга държава и свекървата дори не е виждала детето все още,но това не и пречи да дразни от разстояние,а не ми се мисли ако беше наблизо.Уж дребни неща,но много ме дразнят и все казва как не искала да се бърка,но пък все го прави.Само да и споменем,че е плакал и се започва познатия ви коментар на всички "Ооо сигурно не му стига кърмата...дайте му водичка"Още като и съобщихме.че съм бременна и коментара беше "Ох,страх ме е да се зарадвам""Как така ще ходиш на преглед преди втория месец"Отделно опяване как да не настъпвам кабели и 100 подобни простотии...ужас...После пък се започна с пазаруването за бебето в един момент,което изрично и казахме да не прави,че ние искаме да си му изберем всичко и да му купи подарък ако иска.но не и да се взима в ръце.Но тя не и не и след като се роди изпрати един колет с някакви ужасни дрешки...повече от колко сме му взели самите ние и то половината за момиче с едни цветенца и розови човечета ....луда работа....сега пък му била изплела терлички и елечета ...специално и казах,че го обличаме леко и никакви такива терлички и елеци няма да му сложим,но не всеки ден пита облича ли и дрешките и то при положение,е всеки път и казвам,че все още са му много големи,което си е така,но явно не ми вярва....Полсе за великото забелване на пишката...казваме и че няма да го правим и че и тук лекарите не го приемат за правилно,но не и не и започва да обяснява как лекаря на нейния колега който имал момченце им казал да го правят.Не че прави кой знае какво,но сякаш го приемам като намеса.Мъжът ми е на принципа добре и после си прави каквото иска,но аз някак си искам нещата да са ясни.Говоря с нея казва да съгласна съм и после пак продължава.Дори се стигна до там и майка ми да води разговори с нея и пак казва и да така си е и след това айде пак на нейното.Иначе и големи бисери ръси.При поредния разговор по скайп казва на мъжа ми:"Ох помагай и помага и,че много е лошо свекървата като е на далече!"  Joy

Общи условия

Активация на акаунт