Как да се справим с досадните "съвети" на бабите

  • 18 800
  • 202
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 836
Аз си мисля, че е до човека който имаш на среща. Щом ви е подкрепила разбира се, че ще я уважаваш. Но ако всячески се опитваше да раздели сина си с теб? Все пак това са теории на вероятностите  Peace   Човек ляга на това, на което си постели!
Аз оплаквания от майката на приятеля ми (не сме женени и не я възприемам като свекърва) нямам. Жената дава всичко за децата си и вече за внучката си! И най-хубавото е, че не се меси със съвети и слуша какво ми е мнението за отглеждането на детето. Тя казва, че едно време е било едно, сега е друго.
Майка ми е голям проблем в случая  ooooh!   Все едно не е гледала две деца! Ако може ще я храни с обща храна от сега (натопен хляб в мазнината от печено пиле, на пример)! Нямам й никакво доверие! Ако се наложи ще вземем детето с нас навсякъде, но не мога да й я оставя. По начина, по който се държи заключвам, че би я хранила само с пържени картофи, пица, солети, слънчо и пр. И защо? Защото другите баби дават такива неща  ooooh! ooooh! ooooh!
Преди да премахна изцяло доверието си от нея ще трябва да рискувам и да оставя детето поне веднъж. Може пък да се окаже, че ще се справи  Praynig

# 196
  • Мнения: 2 237
 Mtve, права си. Ако не ни беше подкрепила...просто сега нямаше да сме заедно и нямаше да ми е свекърва. И нямаше да има внуче. Simple Smile

# 197
  • Мнения: 836
Mtve, права си. Ако не ни беше подкрепила...просто сега нямаше да сме заедно и нямаше да ми е свекърва. И нямаше да има внуче. Simple Smile

Абе зависи колко си упорита и твърдоглава ти и до колко мъжа ти държи на теб  Peace   Но най-хубавото е когато всичко завършва хубаво   bouquet

# 198
  • Мнения: 6 214
За някои баби е гордост да издебнат кога майката я няма и да захранят бебето на 3 месеца с кюфтета или шоколадец така да си близне.  ooooh! ooooh! #Cussing out

# 199
  • Мнения: 836
Пак майка ми разправяше за нейна колежка, която била навикана от дъщеря си. Значи дъщеря й не позволявала на детето да седи пред компютъра, защото е малко (мисля, че беше около 2-годишно). И дъщерята се прибира и заварва бабата с внучето в скута щрака карти на компютъра. И последвала кавга.
Казвам й че е нормално дъщерята да се разсърди, защото първите стъпки на детето към каквото и да е трябва да е с позволението и желанието на родителя. И й заявих, че я чака същото ако ми пренебрегне начина на възпитание на детето. Все пак аз отговарям за него!

# 200
  • Мнения: 183
Прекрасно ви разбирам. НО! Аз стигнах до това положение от доверие оставяла съм и детето няколко пъти и все на другия ден е с хрема ...  ooooh! ooooh! това стана традиция да я извежда като ме няма, в което не виждам нищо лошо, но при по-лошо време тя не я облича а при хубаво много я навлича точно все едно не е гледала малки деца  ooooh! а и се ядосвам когато ме лъже за едно или друго нещо ... #2gunfire #2gunfire така че тя имаше моето уважение, но го изгуби заради глупостта си... Naughty

# 201
  • Мнения: 1 350
С голямото дете много се впрягах и много нерви потроших.Най-вече заради дългото кърмене.
Сега нямам проблеми.Децата си ги гледам сама,съвети не приемам,претенции никой не може да има.Ако искам ще кърмя бебето до първи клас,ако искам ще храня баткото само с филии - гък никой не може да каже !
Майка ми се съобразява като й оставя някое дете.Баща ми 0 не ,затова и сам с децата не остава.Искаше да даде на бебето сладолед наскоро ooooh! Добре ,че е мама ,та го реже здраво.Тя за всичко ме пита и няма проблеми с нея.
Свеки нищо не знае,само повтаря ,че нейните деца са яли от 40 ден кис.мляко с бисквити и нищо им нямало.Дете на такъв човек не оставям,ако ще и на ресторант да ми се ходи ,и на кафе и т.н.Всеки си претегля плюсовете и минусите.

# 202
  • Мнения: 4 270
С голямото дете много се впрягах и много нерви потроших.Най-вече заради дългото кърмене.
Сега нямам проблеми.Децата си ги гледам сама,съвети не приемам,претенции никой не може да има.Ако искам ще кърмя бебето до първи клас,ако искам ще храня баткото само с филии - гък никой не може да каже !
Майка ми се съобразява като й оставя някое дете.Баща ми 0 не ,затова и сам с децата не остава.Искаше да даде на бебето сладолед наскоро ooooh! Добре ,че е мама ,та го реже здраво.Тя за всичко ме пита и няма проблеми с нея.
Свеки нищо не знае,само повтаря ,че нейните деца са яли от 40 ден кис.мляко с бисквити и нищо им нямало.Дете на такъв човек не оставям,ако ще и на ресторант да ми се ходи ,и на кафе и т.н.Всеки си претегля плюсовете и минусите.
А така, браво! Човек се учи от опита си Peace

Общи условия

Активация на акаунт