На пазар във Варна - 19

  • 52 181
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 13 512
аз пак да си повторя въпроса: от къде да си купя истинско прясно мляко, никой ли от вас не си е взимал?  Rolling Eyes

а от тези машинки за изчистване на заваляни дрехи търсих в кауфланд, но бяха свършили , други предложения за магазин?  newsm78
технополис,техномаркет

# 736
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Момичета, на Алфатар пробвали ли сте прясното мляко? Ние преди вземахме от сиренето и ни харесваше. Прясно не съм вземала обаче, защото ми носят от производител, от него подквасваме и кисело. Фирмения магазин на Алфатар е на пазара, близо до рибната борса.

# 737
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Алфатар имат магазин и на Чаталджа и на пазарчето в Чайка. Според мъжа ми млякото им е доста добро, на фона на останалите купешки. Аз прясно мляко не пия и личен опит нямам. Другото добро на пазара е на фирма Мая.

# 738
  • Мнения: 419
Алфатар лично на мен не ми харесва. Мая много ми беше харесало. Най-хубавото на българския пазар според мен е Герзовица, обаче не съм виждала във Варна да се продава. На пето място слагам Хармоника и Мая. Второ, трето и четвърто място ги оставям свободни, защото разликата между Герзовица и останалите е огромна.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Това  Герзовица го чувам за първи път. Къде си го купувала? В Пловдив?

# 740
  • Мнения: 419
Да, в Пловдив и то само в един магазин. Имат мляко и сирене. Млякото е толкова истинско, че на опаковката няма процент масленост - не се контролира, колкото дадат кравите, толкова. Прави се от затворници, но Карбовки в едно предаване показваше, че се спазва стриктна хигиена и няма нищо притеснилно в това, че го правят затворници.

# 741
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Е, в такъв случай предполагам, че и произвежданите количества са доста ограничени. Та едва ли ще го намерим по нашенските магазини. Rolling Eyes
В този ред на мисли, да споделя, че киселото мляко на Ралица 3,6% много ми допадна като вкус. Купувала съм и сирене и кашкавал, също бяха вкусни.

# 742
  • Мнения: 419
Аз не зная дали съм го писала по-рано, но като стана въпрос за мляко и сирене, да предупредя, че в района на Колхозния срещу магазинчетата за бебешки стоки в едни гаражи има магазин за млека от ферма, колбаси от дивеч и други интересни неща, които веднага биха привлекли вниманието на ентусиасти като мен. Взех различни кисели млека (имаше краве, овче и друго), хем бяха в срок, бяха като прокиснати и колбасите и месата изобщо не бяха хубави.
А някой знае ли домашно гледано пиле, но готово за готвене дали не се продава някъде?
Скрит текст:
Много съм доволна от малките петлета от Метро

# 743

Общи условия

Активация на акаунт