Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 722
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 952
N.M.W., ние също не сме се отбили още напълно, но в момента сме на етап посукване веднъж на 2-3 дни. Все още ми изглежда невероятно.  Crazy
Първата крачка по пътя на естественото отбиване за мен беше отпадането на нощните посуквания. Изглеждаше ми невероятно един ден да се случи, но е факт. Не съм правила нищо от своя страна, за да я провокирам да спре. Освен подмятания, че нощем не се суче, че вече е голяма, които ми се струва, че така и не показаха някакъв ефект. Случи се от самосебе си - явно просто е достигнала до съответния етап. Но не беше от веднъж, де. В началото пропускаше по няколко нощи и на следващата пак посукваше. В един момент обаче, неусетно, просто престана. При нас има-няма два месеца от тогава.
За ограничаване на кърменията през деня се придържах към принципа "Не отказвам - Не предлагам"!!! Никакво споменаване на думички от сорта на "кърмене, посукване, сучене, ц.ц. и т.н."
Следващото нещо, което се случи след отпадане на нощните кърмения, беше отпадането на посукването за приспиване. И тук подмятах "Айде тази нощ да заспиваме без ц.ц." Но инцидентно. Не съм си поставяла за цел да го постигна на всяка цена и затова не съм го повтаряла всяка нощ. Просто не вярвах, че бих успяла да я убедя. В един момент тя сама започна да отказва посукване преди сън. Отново се случи постепенно - една вечер откаже, на следващата си иска. И така.
Изобщо нашето отбиване е изцяло ръководено от нея.
Ето вчера - не беше сукала от 2-3 дни / и аз вече не помня/. Ами посука си по едно време, докато гледахме тв. Даже и повтори.  Crazy
Чудя се колко ли време ще й е нужно да "забрави" как се суче? Или не забравят, а просто се отказват напълно от сукането?!  newsm78

# 46
  • Мнения: 395
utro77, благодаря ти за споделеното. Четейки предишните теми съм останала с впечатлението, че моето кърмаче е по темперамент като твоето. Дано и при нас така плавно се получат нещата.
Мога да споделя кое го амбицира да търси да сучи дори когато не иска - бабите. Сега покрай празниците идват на гости и се почва едно мрънкане за кърменето. И детето от своя страна демонстративно и гордо си пази територията. Получава се нещо от сорта - "А, баба е тук и гледа насам, я да я ядосам малко като посуча".
Весели празници на всички бивши и настоящи кърмачета и на техните семейства!

# 47
  • София
  • Мнения: 5 285
Моето момче май се отби все пак. Да ви кажа, понякога тези дни ми липсва успокоението, което винаги можех да му предложа с едно кратко посукване  Embarassed

# 48
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Благодаря за включванията по моя въпрос  Hug

Наистина една от първите думи, които чухме, когато малкият излезе от упойка, беше думичката му за сучене  Hug За съжаление, трябваше да мине известно време преди да ми позволят да го кърмя.  Sad
Започнах да се цедя малко късно и в часовете, в които обичайно кърмех (което отчетох като грешка, трябвало е на 3 часа да го правя).
Оказа се, че той може да яде само течна храна, като, естествено, отказва всичко друго, освен кърмата, а явно нямам достатъчно. Сега е на гърда почти нон стоп като новородено, но възникна нов проблем - не захваща добре (има яка на вратлето) и не знам дали суче правилно (в см. на достатъчно стимулация).
Беше с катетър и там се виждаше, че на изхода има достатъчно течност. Сега му го махнаха и той не иска да пишка и веднага ми казаха, че не яде достатъчно  Sad А той отказва пюрета (вече му е позволено), иска да е само на гърда...


Направо не мога да повярвам, че влизам  с оплаквания като за прясна кърмачка, а кърмачето ми е на годинка и половина, че и повече  Cry


# 49
  • Мнения: 228
Mentha, да е живо и здраво детенцето, важното е, че всичко е минало. На мен ми се струва, че от стреса не иска да яде, малкото. Хубавото е, че суче. А за стимулацията - моето никога не е захапвало правилно цицата, но още се кърмим. Така че не се тревожи, ще се стимулира, няма къде да отиде. Пожелавам бързо възстановяване!

# 50
  • Мнения: 433
Утро, колега, благодаря   bouquet

при нас нищо ново, все така скачени сме...  Tired

# 51
  • Мнения: 490
  Мента, изпращам ви много положителна енергия и желая от сърце бързо възстановяване на малкия. И аз мисля, че стреса и за двама ви е причината за проблемното захващане, но от чисто практична гледна точка можеш да направиш няколко неща. Споделям личен опит Peace като сме били по болници основно забравях аз самата да се храня и приемам течности. Опитай се поне 2 литра чиста вода да пиеш, непосредствено преди кърменето пии по чаша вода. Пии много течности, основно прясно изцедени сокове, рядко чай. Хапвай храни които дават бързо енергия-фурми,банани, сладки плодове като цяло,салати. Мъжа ми носеше храна от Арома и сок от морков,портокал,грейпфрут, всякакви сокове, но както писах вече основно вода. Това ми идва наум засега, дано съм ти била полезна Hug

# 52
  • Мнения: 246
Зеленко, честито ви отбиване! Пак ще можеш да го успокояваш с гушване и погалване, връзката между вас си остава силна.

Мента, кураж, мила! Щом суче, все поема някаква храна. Ако много прегладнее, ще си поиска и пюренце, но вероятно за сега кърмата ти му е достатъчна.

Мойто кърмаче от вчера е с ларингит и сутринта много компетентно ми заяви "Мамо, дай ми пак мамино мляко, то е много полезно за мен". Експерт се извъди на млади години!

# 53
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ох, Ментич  Confused Hug Hug Hug Hug Hug Hug кураж и стискам палци за Йо! А ако имаш как да изцедиш и дадеш с чашка не иска ли да пие от нея, един вид като десерт към това, което е сукал? Мимкис добре ти е напомнила за храненето и пиенето, предполагам, до няколко дни с честото сукане и многото гушкане ще се подобрят нещата. Много  Hug и  Heart Eyes !

# 54
  • Мнения: 685
Честита Нова Година, майчета!

Последните месеци моето кърмаче мира не ми дава. Денем, нощем - няма значение, тя си търси и си суче като пеленаче, макар че кърменията са вече по-кратки. Ако не й дам се почва едно тръшкане, не мога да я позная... Малко се притеснявам за държанието й...
Нощем нормално ли е да се буди по 5-6 пъти? Особено на разсъмване през 30-40минути се буди и ме дърпа. Като бебе спеше непробудно по 7-8 часа, а сега най-много да спи 3 часа непробуден сън.   Tired  Тя мина 2г. и мислех, че полека лека ще разреди и кърменията, и ще започне да спи по-спокойно.

# 55
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
За много години мами!! Живи и здрави да сте вие и вашите съкровища!! Hug

Gantariny, ако това ще те успокои при нас е същата работа. Simple SmileОт скоро време има леееко затишие в смисъл, че суче по 4-5 пъти на нощ. Mr. Green Не знам на какво се дължи. Преди обаче ми се е случвало и по десет пъти да суче на нощ! Crazy И да определено на разсъмване е по-активна.

# 56
  • Мнения: 343
Привет!
Аз изобщо не съм за тази тема, ама съм амбицирана да бъда пълноценна в нея някой ден. Така че ако позволите, ще ви следя тук, за да се почерпя от вашия кърмачески опит. Simple Smile

# 57
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте, мили кърмачки!
За много години!  Hug  bouquet

Приемате ли нови попълнения? Аз не знам дали вече сме за тук, но често (непрекъснато) ви чета и много ми се иска да се намърдам при вас да има с кого да си хортувам за кърмене и вече просто не се стърпях. Simple Smile  Embarassed

Мента, надявам се да се наредят нещата при вас!  Hug  bouquet

Някой назад питаше за странния си цикъл... При мен се появи средата на петия месец, после ми дойде още веднъж и от тогава до началото на декември ми идваше само като едно-дву-три дневни зацапвания.  Crazy

# 58
  • Мнения: 343
А да, за цикъла. При мен явно се е слял с лохиите и изобщо не ме е пропуснал. На 46 ден ми дойде пак, кървеше слабо 1-2 дни и така до 5 месец. Следо което дойде трагедията - 8 дни, 4 пакета и половина дамски превръзки и 1 пакет памук, почти не съм ставала от леглото. Консултирах се с гинеколога ми, той каза, че е нормално, тъй като това са все хормони и още не са се наместили след раждането. Още повече, че докато кърми жената, при всеки цикъл, падали нивата на пролактин за сметка на простагена и т.н. Та нормално е да има такива аномалии.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Мдааа... това хормоните са сложна работа. newsm78
 Моя цикъл след раждането не може да се нарече странен, защото щом дойде, си тръгна по обичайната схема, но пък и малкото ПМС дето имах преди тази бременност, сега липсват. Обаче се появи 2г и 2м след раждането, бях забравила какво цикъл след 3г и 3м отсъствие. 

Общи условия

Активация на акаунт