Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 716
  • 743
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 125
Десинка, да, трябва да поемат мляко, но не непременно под формата на течно мляко....със сигурност даваш сирене, кисело мляко и други млечни през деня - те също се броят за източник на мляко, така че споко, не го лишаваш от мляко....
Сирене не яде, к мляко на няколко дни по веднъж с бисквитки, кремчета също на няколко дни, кашкавал не яде също   newsm78

# 346
  • Варна
  • Мнения: 709
Мами, днес ще се мъча да внуша край на кърменето... поне за няколко месеца, живот и здраве! Чукнахме третата година и се разбрахме, че днес е за последно. Макар малкия да живее с идеята, че като се роди бебето ще цока и той. Надявам се до тогава да е забравил!

# 347
  • Мнения: 228
Цанкова, честит празник на малкото слънце! Бъдете здрави и щастливи цялото семейство!

# 348
  • Мнения: 68 647
tsankova  да ви е живо и здраво детенцето и успех в начинанието ...

# 349
  • Мнения: 735
Момичета, имам зверско главоболие! Пих 2 пъти хексалгин ,но не ми минава....НЕ зная какво друго мога да пия и какво би ми помогнало...Моля посъветвайте ме, едва съм станала от леглото да ви пиша...

# 350
  • Мнения: 304
Намажи се с Анестезол (едно време му казваха руско чудо)-много помага. Отзад врата, тила и отпред челото. Иначе за друго не се сещам. Дано ти мане бързо.  bouquet

# 351
  • Варна
  • Мнения: 709
Благодаря, момичета!
За главоболието... предполагаш ли от какво е? Често когато ме боли глава просто съм преуморена и трябва да се наспя.

# 352
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Глава може да боли и от недостатъчно пиене на вода.

# 353
  • Мнения: 9 481
Момичета, имам зверско главоболие! Пих 2 пъти хексалгин ,но не ми минава....НЕ зная какво друго мога да пия и какво би ми помогнало...Моля посъветвайте ме, едва съм станала от леглото да ви пиша...

Малко късно се включвам..но да не е от високо кръвно-това че не ти минава от хексалгин Rolling Eyes

# 354
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте Simple Smile
Относно спането, моето кърмаче не иска да припари до леглото си след 4-ия месец и си спим заедно на спалнята. На едно кърмене давам само едната гърда откакто се е родил. Дори и не помисля за другата (поне засега  Wink).
За изхождането - много често , когато таткото е вкъщи , той не се изхожда. Когато останем двамата, до 30 минути е готов. Сякаш се притеснява от него.
Славена, мен ме е боляла главата от ниско кръвно и тогава пия айрян със сол и съм малко по-добре. Иначе пия по 3-4 литра вода на ден така, че няма как да е от това.
Гледам, че някои имат алергия към млечните. Ние досега сме въвели само масло и сирене. Мислех тези дни да започнем киселото мляко , а не след дълго и прясното. Но съвсем ме дострашава, като чета за алергии. Уж няма фамилна обремененост, но знае ли човек  ooooh!
Лека и спокойна вечер от мен  Hug

# 355
  • Мнения: 765
Гледам, че някои имат алергия към млечните. Ние досега сме въвели само масло и сирене. Мислех тези дни да започнем киселото мляко , а не след дълго и прясното. Но съвсем ме дострашава, като чета за алергии. Уж няма фамилна обремененост, но знае ли човек  ooooh!
Лека и спокойна вечер от мен  Hug[/color][/b]

Няма страшно, алергиите не се създават с ранно въвеждане на прясно мляко. Най-много да се изрине, ако му е рано още, тогава ще отложиш няколко седмици и пак ще пробва и така.
Алергиите са предразположеност, която се засилва при голямо излагане на алергена - т.е. може да сте алергични към котки, но да не го знаете през първите 20 години от живота си, защото не сте имали котка вкъщи и сте били близо до котка за поняколко часа у приятели примерно. И като си вземете, да се окаже, че трябва да я предадете на някой, защото постоянната близост до котка утежнява алергията.
Баткото при нас има лека алергия към прах, изследваха го насам-натам и това ни обясниха. Това е принципът на алергиите, така че дори детето да е предразположено, от едно излагане на алергена няма да стане нищо, камо ли пък да се създаде алергия.

# 356
  • Мнения: 2 369
Глава може да боли и от недостатъчно пиене на вода.

подкрепям!

# 357
  • Мнения: 735
Момичета, не знам от какво е моето главоболие! Лично аз предполагам от нерви, защото напоследък много неща ме дразнят и изнервят, но не знам. Вчера сутринта се събудих с главоболие. След 2 приема на хексалгин не ми мина. Като преспах малкия на обед и аз си легнах. Спала съм до 18.30. И още щях да спя , но мъжа ми ме събуди. И като станах вече не ме болеше глава. Предната вечер имахме гости и пих чаша вино. Но е домашно, и преди съм пила от него, а глава не ме е боляла. Днес се събудих нормално, но сега пак усещам лееееко да ме наболява. Кръвно няма как да измеря, че апарата ни се развали. Вчера и очите даже ме боляха от главоболието. Thinking
Ще пробвам днес да пия повече вода, може да помогне. Peace
Благодаря за съветите ви!
А какво е това "руско чудо"? Мазило ли е и в аптеката ли да го търся?
Иначе малкия няма и намерение да се отбива. Просто стигнах до извода, че сам ще трябва да се отбие иначе е голям рев и тормоз и за двете страни. ooooh! През деня не търси да суче, само като заспива на обед и после за преспиването вечер. ooooh! Но най ме товари нощното му сукане, защото колкото пъти се размърда, толкова пъти суче. И аз с това стоене в къщи ( още не съм си намерила работа ) тотално се изнервих и имам нужда да намеря нещо релаксиращо за себе си... Thinking
Лек ден, момичета! Hug

# 358
  • Мнения: 7 111
slavena80, понякога преди земетресения (дори и слабо), се получава главоболие. аз имам главоболие единствено при температура, която по никой друг начин не я усещам.
Вече 10 дни дребната цокла не е сукала. Пробва се да си иска, но понеже вече не изерясва при отказ, а номерът минава с "ще ти разкажа приказка. Искаш ли?" Стана с чудодейното включване на бащаткото. След като една вечер присъства на едночасово хлипане и дране, когато чу в следващата вечер, че се задава бурята дойде и започна с меден глас да обяснява на отрочето си, че вече е голяма и млекцето от мама е само за бебетата. Сякаш с вълшебна пръчица я пипна.  Shocked Та така. Броя я за отбита голямата принцеса.  Wink

# 359
  • Мнения: 2 369
мале като ви чета и с еотчайвам.аз се надявам сам да се отбие и то скоро,ама май само с надежди ще си остана.просто неискам да кърмя след две години! неискам и неискам повече! а неискам и да го отбивам насила.гадно.имам проблеми с мъжа ми,защото от това кърмене не съм в добра сексуална кондиция,имам проблеми с ужасяващо акне,с което немога повече да живея,а лечението му изключва абсолютно кърмене! стомаха ми продължава д аме боли и д ами създава проблеми.просто ми се струва,че до две години е повече от доволно как казват македонците за достатъчно.решила съм наистина до две години не се ли е самоотбил да пристъпвам към атака и да го отбивам аз.и сега бих,но просто неразбира толкова много от думи.мисля с думи да бъде,а не с ревове без да знае защо не му давам.е за това изчаквам.

Общи условия

Активация на акаунт