Отговори
# 390
  • Мнения: 42
Цитат
bubsi123,

казваш, че е леко розово мястото, където се намира бучката. Дали е болезнена - при натиск например? Някакво друго неразположение изпитваш ли?

В повечето случаи, тези бучки се дължат на запушване на канал, особено когато има или е имало препълване. Това често води до недостатъчно добро дрениране, остава застояло мляко, от където се получава и запушването. Добре е да се вземат мерки навреме, за да не се стигне до по-сериозни състояния.

Най-често в тези ситуации се препоръчва следната последователност:
1. загряване - с компрес, с душ, с гореща вана, за по-лесно потичане
2. масаж - кръгов, лек, без силен натиск, от мястото на запушване към зърното, за разнасяне на бучката
3. често кърмене/изцеждане - за да се дренира добре мястото, като това може да се съчетае отново с лек масаж от мястото към зърното
4. охлаждане - със студен компрес, за да се успокоят тъканите и да се предотврати отичането и подуването им.

При кърменето, може да се опита поза, при която брадичката на бебето сочи запушеното място. Понякога това е предизвикателство и изглежда, като да трябва да се правят акробатични упражнения и все пак резултата си заслужава. В случай, че искаш, можеш да споделиш в коя част на гърдата се намира точно и може да помислим заедно да подходящи пози.

Същото така се препоръчва повече почивка, тъй като тя благоприятства оздравяването, включително и сън, както и адекватен прием на течности. Понякога тези запушвания се получават при по-голям прием на наситени (лоши) мазнини като маргарин и животинска мазнина. За това някои майки предпочитат да прегледат менюто си и да променят някои неща в него.

Майки споделят, че Лецитинът подпомага отпушването, тъй като той пречи на мазнините в кърмата да се слепват. Тъй като все пак е хранителна добавка, може би е добре да се консултираш с лекаря си за приема ѝ.

Чудесно е, че си дала възможност на Марая сама да регулира лактацията ти, според нейните нужди.

Здравей и благодаря за отговора mimsat  Hug

Мястото леко розовее, да, но не е болезнено и като цяло не усещам неразположение. Ще опитам всички неща, които си ме посъветвала, но до колко време мога да очаквам резултат? Знам, че сигурно е много относително и няма как точно да се каже кога ще се подобри положението, но мисълта ми е колко време мога да опитвам с компреси да разнеса бучката и кога трябва да се предприеме нещо по-сериозно, за да не стане положението по-лошо? Обикновено тези бучки трябва ли да са болезнени?

Бучката се намира от вътршната част на дясната гърда, точно по средата на гърдата, на нивото на зърното. При кърмене брадичката на Марая се пада малко по-надолу и не знам каква поза бих могла да приложа, за да съвпадне положението й с бучката.  newsm78

Относно хранителния ми режим- ужасен е  Embarassed Толкова здравословно се хранех преди и по време на бременност, а сега не знам какво ми става Sad Между храненията на бебка хващам някоя сладка или по-скоро няколко сладки и ям на крак. После един бърз сандвич. Опитвам се да включа и по-здравословни храни, но чак тази седмица пооправих режима малко. Първите две седмици беше ад.

Течности пия бая, но не спя много  Rolling Eyes

# 391
  • Мнения: 53
И моята свекърва ми казва да слагам кърма на очичките и на лицето на бебчо.

Я да попитам - гърдите на момчетата разтриват ли се? Майка ми казва, че на момченцата не се пипали, а свекърва ми при къпане ги разтрива лекичко.  newsm78

Не се пипат и разтриват. Ако са по-сериозно потдути се прави компресче с риванол. Помага много.

# 392
  • Мнения: 4 847
На мъника нищо му няма на гърдичките, но свекърва ми ги разтрива за да нямало бучки  ooooh!
Тя не ги разтрива много, но все пак ги пипа.  newsm78
И друго 20- майка ми чула, че мъника на сън мънка от време на време и ме пита да не да му имало нещо  ooooh! Детето като спяло трябвало да е тихо. Той моя бебчо много рядко си мънка докато спи, но аз не го приемам за притеснително. Само като вземе да пръцка го чувам как се напъва. Но и аз като се напъвам издавам звук  Whistling
Тия баби ще ме побъркат  ooooh!

# 393
  • Мнения: 103
mimsat, много ти благодаря за отговора!
Аз също прецених, че в именно такъв момент ще е нужно то да приема и първата част от млякото. Затова кърмя от начало до край, когато се наложи правя и компресия на гърдата.
Биологичната поза успях само веднъж да направя както трябва.
Докторът ни изписа Креон - ензими и Биогая-капки. Явно от ензимите Дивна увеличи кърменията, като сега изсуква почти цяла гърда. Направих пробно кърмене - излиза, че изсуква между 100 и 110 грама. Нормално ли е това? Това пробно мерене преди и след кърмене достоверно ли е?
А за да достигне до задното мляко я държа докато не започне да бута гърдата и след това ако по-скоро желае да суче й предлагам първо тази гърда и като я изпразни, давам пълната. Надявам се възприетата тактика от мен да е успешна. Нощем ми е по-трудно, тъй като тя не се буди, а аз я будя един пъти между полунощ и 6 часа. Много трудно става това, а ако зависи от нея би спала от 00 до 7часа. Бъркам ли като я будя? Нали трябва да я кърмя по-често?Минах и на строга диета-само картоф, ориз, морков, ябълка, пилешко и пуешко, зехтин и овесени ядки.
Бих искала да попитам дали тези храни са достатъчни за доброто развитие на бебето?Дивна за последните 4-5 дни първо беше спаднала със 100 грама, но към днешна дата е точно толкова, колкото беше преди влошаването си 4300-гола и гладна я меря.
Сега остава утре да се открие причинителя на диарията - ако е бактерия, ако ли не, ще чакам становище от лекарите. Но се радвам, че всички до този момент ме съветват да кърмя често бебето.
Добре, че въпреки от непрестанното безпокойство и плач кърмата ми не намалява.
Като цяло голяма разлика в състоянието й от преди няма. Все още има кръв в акото, а то все още е рядко, макар и с оранжево-жълт цвят. Поне сега е по-жизнена и не е така отпусната и с уморен вид като преднитеи дни.
Благодаря още веднъж за съветите и подкрепата!

На всички с поводи, които съм проуснала покрай тревогите си искам да честитя!
Честити нови бебенца, както и честити месечинки!
[/color]

# 394
  • Мнения: 53
На мъника нищо му няма на гърдичките, но свекърва ми ги разтрива за да нямало бучки  ooooh!
Тя не ги разтрива много, но все пак ги пипа.  newsm78
И друго 20- майка ми чула, че мъника на сън мънка от време на време и ме пита да не да му имало нещо  ooooh! Детето като спяло трябвало да е тихо. Той моя бебчо много рядко си мънка докато спи, но аз не го приемам за притеснително. Само като вземе да пръцка го чувам как се напъва. Но и аз като се напъвам издавам звук  Whistling
Тия баби ще ме побъркат  ooooh!


Лелеее! И мен биха ме побъркали. Ей затова нашите си ги пратихме да си ходят... Моя сладур като е неспокоен издава звуци като ръмжене, пъшкане, проплаква и какво ли не... и кажи на свекърва ти да не ги пипа, че на една позната, а и на моя сладур само от държането по време на баня се възпалиха... сега почти са спаднали, но още има бучици...

# 395
  • Мнения: 103
Катето ръмжеше всеки път, когато я кърмех - това цяла една година. Като мече беше, а Дивна - супербезшумна и в началото дори не се оригваше.
Тя Дивна и колики досега нямаше почти никакви. newsm78 Всичко ми е ново и странно, а уж съм минала вече по този път! Но с тази диария ми се скъси живота!
Та сега разбирам, думите на майките ни, че всяко дете се гледало различно.

# 396
  • Мнения: 13
ooups и нас ни налегнаха пъпките,и ме е страх че е от прегряване а по тялото няма само по лицето и с всеки изминал ден все повече стават,нашите са ситни и червенички ако знаеш лек казвай аз го мия с преварена водичка но за сега ефект никакав.Мислех да сваря малко лайка и с нея да му почиствам лицето или с розова вода newsm78

Lyubi и на мен ми казаха за кърма в оченцето но моята "докторка" ми каза че била хранителна и щяло да се възпали още #Crazy Мия го с преварена вода на моменти е по добре но...не е минало напълно Thinking

Свекървата ми пусна муха в главата че кърмата ми била малко и не била хранителна и ме накарваше да давам АМ,но аз се изцедих с помпата 2 часа след като беше ял малкия и изцедих от едната 70 мл а от другата гърда допълних само до 100 мл,дадох му ги на Борко и си го изяде на 1 дъх и не потърси повече,а заспа!

# 397
  • Мнения: 11
Ние днес бяхме на църква Simple Smile.четоха ни молитва за здраве,че днес правим 40 дни!

Aз се чудя за тази молитва - хем ми се иска да го направиме, хем като си представя гадните мазни попове и.... ми става зле. Ако имате някой приятен наистина духовен свещеник, споделете църква и координати


Свекървата ми пусна муха в главата че кърмата ми била малко и не била хранителна и ме накарваше да давам АМ,но аз се изцедих с помпата 2 часа след като беше ял малкия и изцедих от едната 70 мл а от другата гърда допълних само до 100 мл,дадох му ги на Борко и си го изяде на 1 дъх и не потърси повече,а заспа!

не слушай никой - предния път така ме объркаха. Вярвай в себе си и инстнктите си. Тук и ЛЛЛ толкова добре помагат - никви свекърви:)

# 398
  • Мнения: 13
1ва месечинка специално на нашето приятелче бебе Алексей на мама Kalalily  Heart Eyes  и на бебе  Дарин –  на мама zacky и бебе  Грета –  на мама daisy.girl  newsm51
 Ех как лети времето, сякъш вчера беше когато ходих до болницата да видя бебе Лекси и след 4 дни и аз родих бебе Еми Heart Eyes а ето че почваме да броим месечинките  Heart Eyes Mr. Green

# 399
  • Мнения: 334
1ва месечинка специално на нашето приятелче бебе Алексей на мама Kalalily  Heart Eyes  и на бебе  Дарин –  на мама zacky и бебе  Грета –  на мама daisy.girl  newsm51
 Ех как лети времето, сякъш вчера беше когато ходих до болницата да видя бебе Лекси и след 4 дни и аз родих бебе Еми Heart Eyes а ето че почваме да броим месечинките  Heart Eyes Mr. Green

да са живи и здрави всички бебчета и техните семейства,много да им се радват   bouquet

# 400
  • София
  • Мнения: 2 109
Абе, хора, не давайте да ви се натрисат, да ви се бъркат и и да ви стресират, възмутена съм от прочетеното.
Досега си мислех, че свекървата на стефи е най-зле (между другото няма такова нещо като "нехранителна кърма"), ама тя далеч не била единствената  ooooh! .
Ако нещо много ви притеснява, като подуването на гърдичките например, консултирайте се с лекар, не слушайте бабешки измишльотини. Разтриването им е толкова противопоказано, на моята зълва така като бебе мастит са й докарали с възпаление от дърпане и мачкане Shocked
Като толкова им е зор да се доказват какви са специалистки, да си родят те по едно бебе на дърти години и да си експериментират #2gunfire

# 401
  • Мнения: 444
Добро утро, момичета  Hug
Стефи, не знам колко кърмата ще навреди на очите на бебето, ама моята Лили за пръв път от 3 седмици се буди без гурелясали оченца  Laughing Така че мисля поне още 2 дни да продължа "самолечението". Моя приятелка и хрема така излекува много скорострелно на нейната бебка. Ама пък всеки си решава кога да слуша Wink
Лили започна да покашля леко тази нощ 4-5 пъти. Педиатърката каза да включвам овлажнителя и да не обикалям с нея по стаите. Много е малка, за да пие сироп за кашлица и ще видим днес как ще избутаме. И акото е по-различно, сигурно съм я простудила тия дни. най-вече през нощта отварям вратата на стаята, че е сух въздуха, а Ния не може да спи. Сега вече ще спим на включен овлажнител, нищо, че е малко шумен.
Отивам да си видя смрадликата до къде я докара, че тия дни нещо не ми е комфортно и мисля да започна пак сериозни промивки.
Хубав ден, момичета- очертава се и слънчев сякаш.. Simple Smile

# 402
  • София
  • Мнения: 104
Абе, хора, не давайте да ви се натрисат, да ви се бъркат и и да ви стресират, възмутена съм от прочетеното.

Като толкова им е зор да се доказват какви са специалистки, да си родят те по едно бебе на дърти години и да си експериментират #2gunfire
  202uu
Аз затова от първия ден си къпя сама бебето и отказах на свекървата да си взима отпуск.Но не отхвърлям помощта на бабите изцяло.Много са полезни понякога Naughty.

# 403
  • Мнения: 117
Добро утро!

# 404
  • София
  • Мнения: 2 109
Абе, хора, не давайте да ви се натрисат, да ви се бъркат и и да ви стресират, възмутена съм от прочетеното.

Като толкова им е зор да се доказват какви са специалистки, да си родят те по едно бебе на дърти години и да си експериментират #2gunfire
  202uu
Аз затова от първия ден си къпя сама бебето и отказах на свекървата да си взима отпуск.Но не отхвърлям помощта на бабите изцяло.Много са полезни понякога Naughty.


Ама, разбира се, супер е да има помощ, аз като видя майка ми на вратата, слънце ми огрява Mr. Green
Но да ми се правят на всезнаеща и да ме стресира или омаловажава- не, благодаря smile3513

Общи условия

Активация на акаунт