Отговори
# 630
  • Мнения: 473
нас днес ни мъчеха газове в стомахчето и хапвахме по малко и на често. засега рядко я мъчат колики и се надявам така да продължи. Иначе малко по-добре е с хремата, но сега ние с таткото сме болни.

И на мен раждането на бебето ми се струва толкова далечно, сякаш е било мого отдавна. Случиха се толkова неща от тогава.

ЛЛЛ
бебка е на специално АМ тъй като не усвоява протеините. Дават ми да я кърмя по 10 мин.от всяка гърда, но нещо забелязах че кърмата ми  е намаляла и е станала много водниста. Как да я поддържам без да я увеличавам прекалено.

Честити месечинки!

# 631
  • Мнения: 1
Искам да ви съобщя,че на 11.01.2012г. родих момиче-Марая-нормално раждане,3400гр.,50см.

# 632
  • Мнения: 11
снощи почти не сме спали от колики. През 2часа хапване редувам Биогая и Лефакс и вече 24 часа не се е изакал - само се напъва и свива. Не знам какво да правим. От какво ли се запече. Някой , който ползва ЛЕФАКС или каквото и да е със СИМЕТИКОН, забелязали ли сте децата да се запичат?
И отделно гърдите ми натежават, явно не успява да ги изпразва

# 633
  • Мнения: 4 741
Ние сме в същото положение, само дето пуска по съвсем малко ако. Напъва се, пръцне и толкова. Снощи коремчето му беше като топка- подуто и твърдо. Днес е мек, но пак се напъва.

Вярно ли е, че след втория месец, бебето трябва да започне да се захранва с по една лъжичка плодов сок за да не стане злоядо? Аз мисля до шестия месец единствено на кърма да караме  newsm78
Днес говорих с моя приятелка и тя ми каза, че нейния син от втория месец е започнала да му дава попара разбита с пасатор  #Crazy

# 634
  • София
  • Мнения: 26
Добро утро.

Veni_kris, честита рожба! Да е жива и здрава Марая и много да ви радва!!

Gala-2002, не знам за лефакса, но от инфакола определено се запичат. Също е със симетикон. Абеее, нож с две остриета, кво да ти кажа.

 MuJIuHka, аз планирам захранване със сокчета не по-рано от четвъртия месец. Това за Злоядото за пръв път го чувам  newsm78

# 635
  • Мнения: 731
Ние сме на Инфакол-той е със Симетикон.По мои наблюдения точно когато пропусна да му дам явно не може да се съберат достатъчно газове на едно,че да изкарат акото и тогава на 2-3 яденета не ми ака.А когато си го давам на всяко хапване нямаме проблем,въпреки че стана 3-4 дни ака само по 2 най-много 3 пъти на ден.Но чета,че било нормално да се разредят акитата в този период!  Peace
2-ри месец да дава попара  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy ужас-каква е тази безотговорна работа!АЗ СЪМ ТВЪРДО "ЗА" ПО-КЪСНОТО ЗАХРАНВАНЕ!Толкова от рано даване на плодови сокове и пюрета само може да раздразни и така все още неспокойното бебешко коремче и ако евентуално коликите са преминали ще се върнат!

# 636
  • Мнения: 25

Вярно ли е, че след втория месец, бебето трябва да започне да се захранва с по една лъжичка плодов сок за да не стане злоядо? Аз мисля до шестия месец единствено на кърма да караме  newsm78
Днес говорих с моя приятелка и тя ми каза, че нейния син от втория месец е започнала да му дава попара разбита с пасатор  #Crazy
Преди време децата се захранваха по руската школа- 2 мес. плодов сок,3 мес. плодово пюре, 4 мес. зеленчуково пюре и т.н. Сега Световната здравна организация препоръчва до 6 мес. възраст бебето да е само на кърма или адаптирано мляко.
А друга приятелка даваше на 6 мес. на бебето свинско ухо. Без коментар.

# 637
  • Мнения: 117
gala-2002 -аз давам Лефакс,но не съм забелязала да се запича малката мишка.Само дето вече акаме максимум по два пъти на ден,но ние сме на смесено хранене Embarassed.
Момичета дайте малко инфо за питката която се прави след навършване на 40 дни на бебе.На баткото такова нещо не съм правила поради незнание Embarassed #CrazyАз ли трабва да я замеся(с две леви ръце съм относно месенето) кого трябва да каня,защо се прави и т.н....
ЗА Дивна и Лили... Praynig Praynig Praynig и да няма повече болни дечица.
Почти цяла седица бяхме и ние все навън по разходки и сега като гледам времето направо ми се  newsm45 newsm45.
От сега завждам на пловдивските мами за срещата,аз нали тука все още никого не познавам, а и като гледам май от Хасково само едно момиче имаше,ама го изгубих някъде.... Rolling Eyes Rolling Eyes
Опаааа-ставам ,че сирената завиииии...........

# 638
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Искам да ви съобщя,че на 11.01.2012г. родих момиче-Марая-нормално раждане,3400гр.,50см.

Честито!
Полът ли бяха объкали докторите или ние в първи пост сме сложили погрешно синя панделка?

# 639
  • Мнения: 0
Здравейте момичета! Виждам, че обсъждате системата по която да отглеждате децата си. Моето мнение е следното - не е необходимо да се следва някаква система. Нима другите знаят по-добре от вас и вашето дете какво му е необходимо. Всички сте отгледани по така наречената "руска система" нима не сте станали хора. Според ме всяко дете си казва от какво има нужда. Пробвайте сокчета, ако не му харесва бебето само ще ви го покаже и тогава ги спрете, но ако ги харесва и му се отразяват добре. Аз давам на Савинка сокче - много е доволна, пие го с наслада. Освен това успява да се изака хубавичко до вечерта и нощем спи спокойно от 24,00 часа до 6,00 часа без прекъсване. Така, че - преценявайте сами.

# 640
  • Мнения: 1
Искам да ви съобщя,че на 11.01.2012г. родих момиче-Марая-нормално раждане,3400гр.,50см.

Честито!
Полът ли бяха объкали докторите или ние в първи пост сме сложили погрешно синя панделка?
Докторите...на две места ми казаха,че е момче а ето,че се роди момиченце.

# 641
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
ДАМИ, ЗАПОВЯДАЙТЕ ПРИ РОДЕНИ! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=634287.new#new

По-погрешка пуснах темата от моя профил Embarassed

# 642

Общи условия

Активация на акаунт