Отговори
# 600
  • Мнения: 50
mina_stolea,ТЪкмо да ти пища за Хазбун и са ме изпреварили.Препоръчвам го с 2 ръце.Много е готин и много подробно беснява всичко.Другия месец ще водя Лили,защото по мои спомени Криси го водих във 2рия,аи сега педиатърката нищо не ми каза.

Аз току що му се обадих да го питам кога точно се прави първия преглед - наистина е при навършване на 1 месец. Даже си запазих час и за баткото и за бебо - прегледите се правят на 1 месец, на 6 месеца и на 2 годинки.

Radostche, не съм чувала да изписва нещо профилактично, но държи много на правилното носене на бебето и упражненията за крачетата - тези дето им правят крачетата като на жабка Simple Smile))

# 601
  • Мнения: 4 787
Какво представлява правилното носене на бебето?
Моя педиатър нищо не каза за ортопед. Прегледа крачетата и толкова. Може би ако беше забелязала нещо тогава щеше да ми даде направление за ортопед.  newsm78

# 602
  • Мнения: 300
Днес звънях да си диктувам данните за болничния и питах не трябваше ли да ми даде направление за ортопед, отговора беше, че се дава след четвъртия месец, сега не били образувани още ядрата. Това ми го отговори сестрата, но мисля понеделник като ида болничния лично док да питам, защото като Ви чета май не е точно така.

# 603
  • Мнения: 1 884
mina_stolea,ТЪкмо да ти пища за Хазбун и са ме изпреварили.Препоръчвам го с 2 ръце.Много е готин и много подробно беснява всичко.Другия месец ще водя Лили,защото по мои спомени Криси го водих във 2рия,аи сега педиатърката нищо не ми каза.
Ние също бяхме при Хазбун Peace Peace

Радостче Hug Hug Hug-препоръчва гимнастика-т.е при всяко сваляне на памперса да се разтварят лекичко крачката и т.нар правилно носене,каза че при страх от страна на майката препоръчва ортопедични гащии....иначе наистина е много готин Peace Peaceи обяснява добре.
Правилно носене-той обясни по следния начен-бебо в/у мама с разтворени крачка около корема и т.е като малко паяче Wink Winkтя го подпира отдолу през дупето за да са разтворени крачката.
Не знам дали го обясних правилно

# 604
  • Мнения: 42
Здравей и благодаря за отговора mimsat  Hug

Мястото леко розовее, да, но не е болезнено и като цяло не усещам неразположение. Ще опитам всички неща, които си ме посъветвала, но до колко време мога да очаквам резултат? Знам, че сигурно е много относително и няма как точно да се каже кога ще се подобри положението, но мисълта ми е колко време мога да опитвам с компреси да разнеса бучката и кога трябва да се предприеме нещо по-сериозно, за да не стане положението по-лошо? Обикновено тези бучки трябва ли да са болезнени?

Бучката се намира от вътршната част на дясната гърда, точно по средата на гърдата, на нивото на зърното. При кърмене брадичката на Марая се пада малко по-надолу и не знам каква поза бих могла да приложа, за да съвпадне положението й с бучката.  newsm78

Относно хранителния ми режим- ужасен е  Embarassed Толкова здравословно се хранех преди и по време на бременност, а сега не знам какво ми става Sad Между храненията на бебка хващам някоя сладка или по-скоро няколко сладки и ям на крак. После един бърз сандвич. Опитвам се да включа и по-здравословни храни, но чак тази седмица пооправих режима малко. Първите две седмици беше ад.

Течности пия бая, но не спя много  Rolling Eyes

Здравей, bubsi123!

Наистина е относително, тъй като всеки организъм реагира различно. При някои майки това може да е 1 ден, при други да отнеме малко повече време. Обикновено е необходимо около 3-5 дни, като е добра идея да се наблюдава мястото и общото състояние - отпадналост, температура, признаци, подобни на грипно състояние. В случай, че тези мерки не дадат резулатат или пък има трайно повишение на температурата и болезненост на мястото, е добре да се потърси и консултация с лекар.

Най-често болезненост се появява, когато започне инфекциозен процес. При това запушването може да доведе до по-сериозно състояние като мастит, за това е важно да се третира навреме и упорито.

Дали би могла да поставиш Марая малко по-нависоко, например на възглавница или две, така че да се изравни с нивото на гърдите ти. По този начин може би брадичката ще е още по-близо до мястото на бучката.

Напълно те разбирам - понякога наистина може да е трудно в началото да се храниш добре и да почиваш, като в същото време се грижиш за Марая и за цялата домакинска работа. За да се облекчат някои майки например избират първите седмици да намалят до минимум задълженията си в къщи, като разпределят задачи на останалите членове на семейството или пък на помощници в лицето на бабите и дядовците. Някои също предпочитат да сготвят по-голямо количество храна през уикенда например или когато има кой да помогне и с бебето, и с готвенето, като замразяват една част от храната за през седмицата. Вариант би могло да бъде и готова готвена храна за вкъщи.

Сънят е много важен за кърмачката - организмът на майката се нуждае от почивка. За това е важно да си я набавя. Например един следобеден сън с Марая гушкайки се на леглото. Има наблюдения, че бебетата спят по-дълго и по-спокойно, когато са близо до майките си. Вероятно през това време би могла да изгладиш или да измиеш чиниите и в се пак чиниите могат да почакат малко, прането също.  Hug

Много благодаря mimsat   bouquet

Ще опитам с възгкавниците. Правя масажи при кърмене и цедене, почти няма промяна в бучката, може би малко само намаля. Болезненост няма, само след изцеждане за около минутка-две усешам една болка, по-скоро като боцкане в цялата гърда, но отминава бързо.

Почти няма момент обаче, в който да се цедя, Марая суче често от тази гърда и се страхувам, че ако цедя след като е сукала, ще засиля лактацията и да не стане пак както в началото- да се препълва  newsm78 Възможно ли е да разсея бучката само със сукането от малката и без допълнително цедене?

# 605
  • Мнения: 13
Здравейте,аз малко да ви поразсмея Mr. Green не стига че свекито ми натякваше за нехранителна кърма,за недостатъчна сега съм хремева и това ми натяква Rolling Eyes разнесе ме из цялата махала на всички комшийки, вече знаят че си държа детето гладно, а днес беше върха ходи до магазина изглежда там се е засякала с някоя бабка и се връща в къщи забързана
 влиза при мен в стаята и ми казава; "като не искаш да дадеш на Борислав АМ,дай му малко кисело мляко със захар,да видим дали ще реве"
 А то милото реве от коликите!
Направо стоях и я гледах и си мислех че се базика нещо ,ама не! Дирекно и казах че не е добре с главата и че грам мозък няма! ooooh!

Та както споменах хремава съм при малкия съм само с маска,ама ако кажете нещо ефективно против хрема ще съм благодарна  bouquet  bouquet  bouquet пия чай с мед,ам лимони и слагам комреси от ракия на гърлото newsm78 за др. не се сещам

# 606
  • Мнения: 22
  bouquet   bouquet благодаря за мненията за ортопеда, и с каката бяхме при Хазбун, много съм доволна, но бая време мина , не бях сигурна дали е на същото място и викам и вас да попитам за всеки случай  Hug иначе педито ни каза прегледи при ортопед на 1 месец, 6 мес и 2 годинки и предният път беше така

# 607
  • Мнения: 53
Здравейте,аз малко да ви поразсмея Mr. Green не стига че свекито ми натякваше за нехранителна кърма,за недостатъчна сега съм хремева и това ми натяква Rolling Eyes разнесе ме из цялата махала на всички комшийки, вече знаят че си държа детето гладно, а днес беше върха ходи до магазина изглежда там се е засякала с някоя бабка и се връща в къщи забързана
 влиза при мен в стаята и ми казава; "като не искаш да дадеш на Борислав АМ,дай му малко кисело мляко със захар,да видим дали ще реве"
 А то милото реве от коликите!
Направо стоях и я гледах и си мислех че се базика нещо ,ама не! Дирекно и казах че не е добре с главата и че грам мозък няма! ooooh!

Та както споменах хремава съм при малкия съм само с маска,ама ако кажете нещо ефективно против хрема ще съм благодарна  bouquet  bouquet  bouquet пия чай с мед,ам лимони и слагам комреси от ракия на гърлото newsm78 за др. не се сещам

Леле, Стефи! Как я изтрайваш тази жена?!!!
Пробвай с Осцилококцинум и Коризалия. Второто е точно за хрема. Хомеопатични са. И друго, може да си вземеш вит С на ампули и да си капеш в носа, и разбира се физиологичен разтвор или морска вода.

# 608
  • Мнения: 731
stefito_8986 почвай осцилококцинум и инфлуцид-аз така бях миналата седмица и само за 1 ден се оправих!
За запушен нос може и мас ако имаш в носа да слагаш-загрява и много бързо отпушва!

# 609
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
...
Много благодаря mimsat   bouquet

Ще опитам с възгкавниците. Правя масажи при кърмене и цедене, почти няма промяна в бучката, може би малко само намаля. Болезненост няма, само след изцеждане за около минутка-две усешам една болка, по-скоро като боцкане в цялата гърда, но отминава бързо.

Почти няма момент обаче, в който да се цедя, Марая суче често от тази гърда и се страхувам, че ако цедя след като е сукала, ще засиля лактацията и да не стане пак както в началото- да се препълва  newsm78 Възможно ли е да разсея бучката само със сукането от малката и без допълнително цедене?

bubsi123,

по принцип се препоръчва по-често кърмене, тъй като бебетата са най-добрите помпички и най-ефективно изпразват гърдата. В случай, че Марая суче дълго и ефективно и усещаш след това гърдата празна, най-вероятно няма нужда от допълнително изцеждане. Важно е да се увериш, че наистина е изсукана гърдата.

Мислиш ли, че е добра идея да се чуеш с лекаря си и да обсъдите приемането на лецитин? При много майки има доста ефективно действие.

Ще се радвам да споделиш мнението му  Hug

# 610
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 362
Здравейте, ние се прибрахме от една чудесна разходка, много е хубаво като има слънчице  Hug

Стефи, че то кисело мляко със захар си е класика, направо  Laughing Ако не знаеш, другото любимо лакомство на бебетата е кисело мляко с натрошени бисквити вътре, ядат, та ушите им плякат  Joy

# 611
  • Мнения: 1 172
То хубаво, ама не е ли лееееееееееееко рано за това? Rolling Eyes Иначе

... ядат, та ушите им плякат  Joy
smile3532 smile3532 smile3532 smile3532 smile3532

# 612
  • Мнения: 289
Цветето,благодаря за изчерпателния отговор! Simple SmileМисля че вечер не и достига кърма,защото посредата на кърменето започва да се превива и да да плаче.Става цялата червена и докато не я вдигна и полюшкам не млъква.През нощта сме още по интересна картинка-спим в едно легло и само докато проплаче аз се обръщам и и подавам да суче.Тя се успокоява,цонке 5 мин и заспи.И така през 2-3 часа.Ще намаля ли лактацията си по този начин?В смисъл ,че после не се цедя,че много ми се спи

 Привет cvete7575 и благодаря за отговора!
  Млякото слиза в гърдите на порции, а не с постоянен приток. Някои бебета биха могли в периода преди слизането на следващата порция мляко , когато притокът му за малко е забавен, да се разсърдят и протестират. Би могла когато усетиш, че бебето спира да суче активно или започва да нервничи да приложиш техниката на компресия на гърдата (тук и видеолкип ) .
 Ако бебето е твърде неспокойно може да го полюлееш, разходиш из стаята, за да се успокои и отново да предложиш гърдата, или ако я е изпразнило добре да предложиш другата. Кърмене в тиха и притъмнена стая и контакт кожа до кожа също биха могли да я предразположат да суче по-спокойно.
   Това , че спите заедно е много хубаво. Съвместния сън е чудесен начин майката и бебето да спят по-спокойно и кърменията да протичат в просъница, без да се разбуждат напълно двамата. 
Доизцеждането на гърдите след кърмене , когато не се цели увеличаване на лактацията би било по-скоро излишно. Прекаленото изцеждане на гърдите би могло да ги стимулира допълнително и да доведе до препълвания, в резултат на увеличените количества мляко, които могат да останат неизсукани от бебето.
  Честото кърмене, кърменето на поискване , при нужда предлагането и на втората гърда, обичайно оказват достатъчно добра стимулация на лактацията и дават възможност бебето да набави нужното му количество мляко.
 Би могла да се довериш на дъщеричката си и да предлагаш гърда винаги, когато има потребност да суче.
   Желая ви усмивки и щастливи дни!

# 613
  • София
  • Мнения: 5 293
Споделете какво ви казаха педиатрите за ортопеда, имам предвид направление напр. и т.н. Сега се сещам, че въобще не стана въпрос при нас, а като се замисля, баткото бая го чекнаха на първия преглед Shocked

chip4e, благодаря. Много съжалявам, че така се случиха нещата при Дивна. Дано лекарите скоро открият причината за проблема, за да може да се прецени по-нататък как да се действа.

MuJIuHka, около 6-тата седмица някои бебета може да намалят броя изхождания.

titkaa86, ето една статийка за свекърва ти: Митове за кърменето

Avalinda, val_1210, честита радост   bouquet

# 614
  • Мнения: 117
ние си направихме хубава разходкав това слънчево време.Цели 3 часа.И кафенце пихме на въздух и се поразходихме.Жалко ,че го дават разваляне на времето.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт