Отговори
# 435
  • Мнения: 4 842
Ние сме вече на пелени 3ка. Направихме грешка като взехме два пакета 2х86. Единия едва го избутахме и сега втория се чудим какво да го правим  ooooh! За това няма да взимам повече от 1 пакет.
Бебчо е 5 кг. и взехме от 4 до 9 кг. но да видим колко ще ги ползваме и тях  Crossing Arms

# 436
  • Мнения: 1 884
Здравейте мами,

някоя от вас вече да са минали през запек. Ние в неделя не ходихме грам по-голяма нужда, вчера само веднъж сутринта, а днес все още не сме имали "ако".

Дали някой знае нещо за разхлабване..
На смесено хранене сме дали да не е от АМ?  newsm78
Напълно възможно е да е от АМ Peace Peace-ние в началото бяхме така,но нещата се оправиха-давам и чай копър на  Hipp-ако искаш чуй се с педи,за да коментирате-пипни областа около коремчето-ако е надуто и твърдичко,значи е запек-така ме посъветва нашето педи Peace
И аз ще питам за памперсите,благодаря  bouquet

# 437
  • Мнения: 14
Мечкони, сигурно си пропуснала предния ми пост. Исках да те питам по каква схема даваш и Инфакол и Колийф. Интересува ме дали могат и двете заедно. Някой педиатър ли ти препоръча двойната комбинация?

Галактик, на първа страница пише, че Сияна се е родила 3500. Ако може да поправиш-теглото при раждане беше 3000.

Иначе ние днес бяхме на консултация. За един месец сме качили 1400 и сме пораснали 4см. Сега е 4400гр и 54 см. Само на кърма сме-на поискване. Долу-горе на 2-2,5часа. През нощта се храним около 3-4 пъти. Ползваме памперс 2-ка.

# 438
  • Мнения: 1 172
Цитат от фейсбук, мама Avalinda: "Мили мами, да ви се похваля и аз - на 04 януари 2012 родих нормално нашето прекрасно момченце Пламен, с който вече сме у дома. Simple Smile)". Не пише инфо за килограми и сантиметри за сега. Честита да й е рожбата, жив и здрав и голям да расте Пламен! Hug

# 439
  • Мнения: 1 884
Мечкони, сигурно си пропуснала предния ми пост. Исках да те питам по каква схема даваш и Инфакол и Колийф. Интересува ме дали могат и двете заедно. Някой педиатър ли ти препоръча двойната комбинация?

Габче Hug Hug Hug-да педиатърката ни го препоръча-при нас коликите са зверски,предполагам за това-колийф по 4 капки в шишето,при всяко хранене,а инфакол преди всяко хранене по една пипетка-давам с лъжичка Peace Peace Peace

# 440
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравей и благодаря за отговора mimsat  Hug

Мястото леко розовее, да, но не е болезнено и като цяло не усещам неразположение. Ще опитам всички неща, които си ме посъветвала, но до колко време мога да очаквам резултат? Знам, че сигурно е много относително и няма как точно да се каже кога ще се подобри положението, но мисълта ми е колко време мога да опитвам с компреси да разнеса бучката и кога трябва да се предприеме нещо по-сериозно, за да не стане положението по-лошо? Обикновено тези бучки трябва ли да са болезнени?

Бучката се намира от вътршната част на дясната гърда, точно по средата на гърдата, на нивото на зърното. При кърмене брадичката на Марая се пада малко по-надолу и не знам каква поза бих могла да приложа, за да съвпадне положението й с бучката.  newsm78

Относно хранителния ми режим- ужасен е  Embarassed Толкова здравословно се хранех преди и по време на бременност, а сега не знам какво ми става Sad Между храненията на бебка хващам някоя сладка или по-скоро няколко сладки и ям на крак. После един бърз сандвич. Опитвам се да включа и по-здравословни храни, но чак тази седмица пооправих режима малко. Първите две седмици беше ад.

Течности пия бая, но не спя много  Rolling Eyes

Здравей, bubsi123!

Наистина е относително, тъй като всеки организъм реагира различно. При някои майки това може да е 1 ден, при други да отнеме малко повече време. Обикновено е необходимо около 3-5 дни, като е добра идея да се наблюдава мястото и общото състояние - отпадналост, температура, признаци, подобни на грипно състояние. В случай, че тези мерки не дадат резулатат или пък има трайно повишение на температурата и болезненост на мястото, е добре да се потърси и консултация с лекар.

Най-често болезненост се появява, когато започне инфекциозен процес. При това запушването може да доведе до по-сериозно състояние като мастит, за това е важно да се третира навреме и упорито.

Дали би могла да поставиш Марая малко по-нависоко, например на възглавница или две, така че да се изравни с нивото на гърдите ти. По този начин може би брадичката ще е още по-близо до мястото на бучката.

Напълно те разбирам - понякога наистина може да е трудно в началото да се храниш добре и да почиваш, като в същото време се грижиш за Марая и за цялата домакинска работа. За да се облекчат някои майки например избират първите седмици да намалят до минимум задълженията си в къщи, като разпределят задачи на останалите членове на семейството или пък на помощници в лицето на бабите и дядовците. Някои също предпочитат да сготвят по-голямо количество храна през уикенда например или когато има кой да помогне и с бебето, и с готвенето, като замразяват една част от храната за през седмицата. Вариант би могло да бъде и готова готвена храна за вкъщи.

Сънят е много важен за кърмачката - организмът на майката се нуждае от почивка. За това е важно да си я набавя. Например един следобеден сън с Марая гушкайки се на леглото. Има наблюдения, че бебетата спят по-дълго и по-спокойно, когато са близо до майките си. Вероятно през това време би могла да изгладиш или да измиеш чиниите и в се пак чиниите могат да почакат малко, прането също.  Hug

# 441
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
mimsat, много ти благодаря за отговора!
Аз също прецених, че в именно такъв момент ще е нужно то да приема и първата част от млякото. Затова кърмя от начало до край, когато се наложи правя и компресия на гърдата.
Биологичната поза успях само веднъж да направя както трябва.
Докторът ни изписа Креон - ензими и Биогая-капки. Явно от ензимите Дивна увеличи кърменията, като сега изсуква почти цяла гърда. Направих пробно кърмене - излиза, че изсуква между 100 и 110 грама. Нормално ли е това? Това пробно мерене преди и след кърмене достоверно ли е?
А за да достигне до задното мляко я държа докато не започне да бута гърдата и след това ако по-скоро желае да суче й предлагам първо тази гърда и като я изпразни, давам пълната. Надявам се възприетата тактика от мен да е успешна. Нощем ми е по-трудно, тъй като тя не се буди, а аз я будя един пъти между полунощ и 6 часа. Много трудно става това, а ако зависи от нея би спала от 00 до 7часа. Бъркам ли като я будя? Нали трябва да я кърмя по-често?Минах и на строга диета-само картоф, ориз, морков, ябълка, пилешко и пуешко, зехтин и овесени ядки.
Бих искала да попитам дали тези храни са достатъчни за доброто развитие на бебето?Дивна за последните 4-5 дни първо беше спаднала със 100 грама, но към днешна дата е точно толкова, колкото беше преди влошаването си 4300-гола и гладна я меря.
Сега остава утре да се открие причинителя на диарията - ако е бактерия, ако ли не, ще чакам становище от лекарите. Но се радвам, че всички до този момент ме съветват да кърмя често бебето.
Добре, че въпреки от непрестанното безпокойство и плач кърмата ми не намалява.
Като цяло голяма разлика в състоянието й от преди няма. Все още има кръв в акото, а то все още е рядко, макар и с оранжево-жълт цвят. Поне сега е по-жизнена и не е така отпусната и с уморен вид като преднитеи дни.
Благодаря още веднъж за съветите и подкрепата!
...

Здравей, chip4e!

Пробното кърмене може да даде ориентировъчни данни. По принцип по-добре би било да се правят пробни кърмения за цялото денонощие, след което да се види общото количество кърма (обикновено то е между 500 и 900 мл, като средно се смята около 700 мл - бебетата са много индивидуални, както често подчертаваме). Причината е, че в различните части на денонощието, бебетата често изсукват различни количества (както и възрастните междувпрочем).

Във вашия случай 100-110 гр е чудесно количество. Ако ги умножим по броя на храненията, ще се получи един много добър общ прием.

Има бебчета, които с храненията си през деня си набавят необходимото им количество кърма и през нощта често правят по-дълги паузи. И все пак във вашата ситуация вероятно да добавиш едно нощно хранене по твоя инициатива вероятно е добро решение. Хубавото е, че често бебчетата сучат много добре в сънено състояние и дори не е нужно да ги будим. В повечето случаи е достатъчно да ги сложим на гърдата и те инстинктивно засукват - понякога дори много по-добре и ефективно, отколкото в будно състояние. При това често легналата поза е много удачен вариант, тъй като и мама може да си почине и дори поспи.

Диетата си вероятно е добре да обсъдиш с лекаря, тъй като той ще може да ти даде най-пълна и точна информация спрямо вашата ситуация. Като цяло е добре в менюто ти да присъстват всички хранителни групи - белтъчини, въглехидрати и мазнини (най-добре ненаситени - зехтин и олио от различни видове семки, авокадо), както и витамини и минерали, за да не страда организмът ти. Това, което описваш като храни, звучи много разумно и балансирано. И все пак разговор с лекар-специалист, може би ще ти даде още идеи да разнообразиш и обогатиш менюто си.

Радвам се, че има подобрение в състоянието на Дивна и че е по-жизнена и изглежда по-добре. Надявам се скоро да се разбере и причината за това необичайно изхождане, за да можеш и ти да се успокоиш. Стискам палци скоро всичко да се нареди  Hug

# 442
  • Мнения: 0
Момичета, утре трябва да ходя да взимам акта за раждане и доколкото чувам трябва доста неща да се направят - да се попълва бланка за избор на педиатър (тя май от там се взима), да се ксерокопира актът и да се остави за получаване на еднократната помощ и не знам още какво. Някой, който е минал по този път вече, ще каже ли каква е процедурата, че ме втриса като трябва да се занимавам с бумащина?  ooooh!

# 443
  • Мнения: 110
http://epediatrics.eu/pages/rastej_razvitie.htm - това може да ни е от палзаза първа страница

# 444
  • София
  • Мнения: 255
Момичета, утре трябва да ходя да взимам акта за раждане и доколкото чувам трябва доста неща да се направят - да се попълва бланка за избор на педиатър (тя май от там се взима), да се ксерокопира актът и да се остави за получаване на еднократната помощ и не знам още какво. Някой, който е минал по този път вече, ще каже ли каква е процедурата, че ме втриса като трябва да се занимавам с бумащина?  ooooh!
1 Взимаш Акта за раждане от общината (както и ти си отбелязала трябва да го снимаш)
2 Там попълваш Декларация за семейно положение (бр деца, които имаш) - ще ти струва 5лв
3 В Районното ти Социално подпомагане отиваш с 1. и 2. там на място ще попълниш Молба -декларация за еднократната  помощ за раждане и оставяш оригинала на Акта. Ще ти го върнат след 10 работни дни! Сумите се изплащат с месец назад. Т.е  вероятно ще получиш парите през февруари. Ако искаш да ти ги преведат по банков път е необходим документ от банката с IBAN-а ти
4 Взимаш си Декларация за първоначален избор на личен лекар за детето. (Мен ме изпратиха да си го взема от поликлиника, в която има клон на НЗОК, може да имат този документ и при педиатъра, който си избрала, за това е най-добре да се разбереш с него) Към нея е необходимо да приложиш копието от акта за раждане на детето.

Мисля, че това е всичко...

# 445
  • Мнения: 4 842
За взимането на акта за раждане ще са ти необходими твоята лична карта и на таткото. За вземането на еднократната помощ още докато си в общината попълни и подай декларация за родствени връзки /става веднага или за няколко дни зависи колко пари ти се дават/. Направи няколко ксеро копия на акта, защото в социалното вземат оригинала и го връщат след изплащането на сумата.

Момичета как сте с храненето? Моя апетит нещо хич го няма, а ме карат да ям за двама /родители и свекърва/, защото сега освен себе си храня и бебето /все едно пак съм бременна/.  ooooh! Днес обикалях щандовете в магазина с надеждата нещо да ми се дояде, но уви нищо не ми грабна окото  Tired Добре че по време на бременността съм "сложила" някоя друга мазнинка, че сега да има за кърменето  Tired

# 446
  • Мнения: 731
Момичета, утре трябва да ходя да взимам акта за раждане и доколкото чувам трябва доста неща да се направят - да се попълва бланка за избор на педиатър (тя май от там се взима), да се ксерокопира актът и да се остави за получаване на еднократната помощ и не знам още какво. Някой, който е минал по този път вече, ще каже ли каква е процедурата, че ме втриса като трябва да се занимавам с бумащина?  ooooh!
Kато за начало като вземеш акта го приснимай 2-3 пъти да си имаш копия.За еднократната помощ носиш оригинала на акта + едно копие което после остава за тях,лична карта,свидетелство за сключен граждански брак (ако нямате се изкарва удостоверение за родствени връзки) и на място се попълват две молби като оригинала на акта остава в социални докато не ти преведат еднократната помощ и после ходиш си го вземаш.За личния ти трябва едно копие от акта да занесеш за да може да е впише при него,после вземаш бележка за ваксините,че всичко ви е сложено и с нея пак в социални за детски ако ще пускаш молба!   bouquet Надявам се не е много объркано обяснено.  Joy

# 447
  • София
  • Мнения: 255
Момичета, утре трябва да ходя да взимам акта за раждане и доколкото чувам трябва доста неща да се направят - да се попълва бланка за избор на педиатър (тя май от там се взима), да се ксерокопира актът и да се остави за получаване на еднократната помощ и не знам още какво. Някой, който е минал по този път вече, ще каже ли каква е процедурата, че ме втриса като трябва да се занимавам с бумащина?  ooooh!
Kато за начало като вземеш акта го приснимай 2-3 пъти да си имаш копия.За еднократната помощ носиш оригинала на акта + едно копие което после остава за тях,лична карта,свидетелство за сключен граждански брак (ако нямате се изкарва удостоверение за родствени връзки) и на място се попълват две молби като оригинала на акта остава в социални докато не ти преведат еднократната помощ и после ходиш си го вземаш.За личния ти трябва едно копие от акта да занесеш за да може да е впише при него,после вземаш бележка за ваксините,че всичко ви е сложено и с нея пак в социални за детски ако ще пускаш молба!   bouquet Надявам се не е много объркано обяснено.  Joy

Само да добавя, че за месечните детски добавки по 35лв е необходим и документ за доходите ти за предходните 12 месеца

# 448
  • София
  • Мнения: 255
За взимането на акта за раждане ще са ти необходими твоята лична карта и на таткото. За вземането на еднократната помощ още докато си в общината попълни и подай декларация за родствени връзки /става веднага или за няколко дни зависи колко пари ти се дават/. Направи няколко ксеро копия на акта, защото в социалното вземат оригинала и го връщат след изплащането на сумата.

Момичета как сте с храненето? Моя апетит нещо хич го няма, а ме карат да ям за двама /родители и свекърва/, защото сега освен себе си храня и бебето /все едно пак съм бременна/.  ooooh! Днес обикалях щандовете в магазина с надеждата нещо да ми се дояде, но уви нищо не ми грабна окото  Tired Добре че по време на бременността съм "сложила" някоя друга мазнинка, че сега да има за кърменето  Tired

Доста ми се похапва, но предимно сладки неща. Ям като бебето през същите интервали все нещо тъпча  Sunglasses и съм увеличила приема на течности

# 449
  • Мнения: 11
чак днес ни падна пъпчето  - 25 дни. сега вече ще правим истинска баня:)

Мисля си, че пишката на бебока е по-малка от тази на баткото. бабите ни се изказаха да го дърпаме, за да порастне. дали ще подейства?

Общи условия

Активация на акаунт