Да ви е честит поредният пребит учител!

  • 7 646
  • 218
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 310
Съгласна съм - имаше извращения някога, има ги и сега. Peace
Но сегашните ми се струват по-извратеняшки извращения. Crazy

# 31
  • Мнения: 4 892
Е, като искат да ни дисциплинират е тормоз и то безпричинен. Като набият учител не се е случило нищо освен, че си е стандартно престъпление.

Дете, което няма уважение към учителите, скоро ще покаже липса на уважение и към родителите си, убедена съм. Нещата са свързани.

Да не забравяме, че вторият човек след родителите на детето, който го поема... как да го кажа по-непретенциозно...ами да вървят общо взето към бъдещето заедно - това е учителят.

# 32
  • Мнения: 170
Имаше, Пипи, и някак не мога да се пречупя...ако някой е насилен безпричинно, не оправдавам, ама: Оле горкия учител! Е, няма да стане...Затова казах, искам факти....ако има насилие, неоправдано и "оправдано" да е....нека да бъде наказано, ама да лая така за спорта, брех, горкия даскал, е, няма да стане...сори...

# 33
  • Мнения: 329
Не знам кой в какви времена е учил, но аз си спомням как в първи клас другарката ми насини ръцете с една пръчка, защото си позволих да стана от чина по време на час, за да си взема падналата гума. Crazy Също така си спомням, че в шести или седми клас бяхме 41 /четиридесет и едно/ парчета в клас и по време на час, муха да бръмнеше и се чуваше. Днес, отивайки да взема сина си, не мога да ви опиша какво се чува по време на час от някои класни стаи. Crazy
Сигурна съм, че класовете днес са с далеч по-малко ученици.

С около 30 са. Аз не държа да е като в гробница, но съм се разбрал с тях - това не значи, че трябва да е обърнато на анархия вътре. Някаква златна среда. Съвсем не искам да се хваля, това ми е много противно, но е факт, че аз съм намерил общ език с учениците си (не знам, може и от възрастта да е) и те при мен се държат по един начин и по коренно различен при колеги, които непрестанно излизат с главоболие от час и се оплакват, че "такова нещо не е било". Още в първия си час казах на всички категорично, че ролята на плашило и цербер на мен ми е противна и просто няма да я играя. Явно намерих някакъв баланс, който някои уж много по-опитни колеги не са успели. Но и не мога да си изкривя душата, че имах късмета да попадна на много хубави деца за ученици, в никакъв случаи не са бубички, дори малко буйни и палави, но много свежи и съвсем в рамките на нормалното за едни 15, 16 годишни млади хора. Я да ме пуснат в някои зверилник - не знам как ще е. Винаги се сещам за едно клипче в ю туб, където "ученици" бият учителката си в час по английски. Ученици съвсем умишлено е в кавички, защото това, което видях по абсолютно никакъв параграф не може да се върже с понятието "ученик". Чукам на дърво. Гледах го тоя клип и стигнах до извода, че тази учителка или трябваше да им позволи да си правят абсолютно каквото си искат, или ако им каже "Гък", ще бъде набита. Защото това срещу нея не бяха ученици, а малолетни престъпници.
Съгласен съм, има много изкукуригали учители, на които мястото не им е в училищата, има такива, които изнудват за уроци, има агресия и от страна на учителите. Но каквото и да си говорим, сложим ли кантара, май ученическата агресия натежава значително в сравнение с учителската, а?  Wink Това е моето мнение. Има хубави и нормални деца и сега и който има щастието да работи с такива е късметлия, в това число слагам и себе си, но като цяло, колкото и да го увъртаме, май моментните ученици стават все по-далечни със смисъла на думата "ученик".

# 34
  • Мнения: 170
Е, като искат да ни дисциплинират е тормоз и то безпричинен. Като набият учител не се е случило нищо освен, че си е стандартно престъпление.

Дете, което няма уважение към учителите, скоро ще покаже липса на уважение и към родителите си, убедена съм. Нещата са свързани.

Да не забравяме, че вторият човек след родителите на детето, който го поема... как да го кажа по-непретенциозно...ами да вървят общо взето към бъдещето заедно - това е учителят.



А, като те бият учители това е дисциплина, така ли..тяхното не е престъпление....Да имаш уважение, даже страхопочитание е едно, а да се гаврят  с теб съвсем друго....Не бъркай уважението с възможността да позволиш да си подметка...Много учители използват тоя подход...

# 35
  • Мнения: 4 892
Tumba_lumba, опасявам се, че не те разбирам.

Аз твърдя, че никой не трябва никого да пребива, а ти какво твърдиш?

И за какви подметки говориш?

Опитваш да си възпиташ детето така, че да ти се доверява и заедно да си решавате проблемите. Ако има доверие има и решение. Вземат се мерки срещу съответния учител и толкоз.

Тебе за какво са те били учителите?

# 36
  • Мнения: 170
Mен, Слава Богу не са ме били даскалите...никога не бих ги нарекла учители...не и хората, които се правеха на такива зад самочувствието на селски пъдар....А какво разбираш или не ми е все тая, знаеш ли, това, че нямаме общ език на мен не ми пречи, а на теб, ако ти пречи, не ми обръщай внимание, въпреки цитирания пост, мисля, ясно се изразих, за тези дето искат да разберат...не те харесвам, въпреки желанието ми, не ме харесвай и ти и край на комуникацията между нас...става ли.... Peace

# 37
  • Мнения: 836
Аз бих искала да разбера кои са тези учители, дето били биели ученици.

# 38
  • Мнения: 4 892
Виж какво светът не се върти около теб, затова приеми, че аз в момента коментирам темата и не съм съгласна с мнението ти.
Изобщо не разсъждавам над въпроса харесвам ли те или не  Laughing  Откровено казано нямам мнение по въпроса. Случайно или не напоследък всеки втори постинг във всяка тема е твой, така че няма как да останеш незабелязана  Mr. Green Уви.

Изпитвам ужас детето ми да няма респект към учителите и да попадне на шайка самозабравили се глезльовци, потенциални тъпунгери, чиито родители не са положили и грам усилие да ги възпитат, че в училище се учи, че учителите помагат и трябва да им се даде нужното уважение. Истински ужас.

# 39
  • Мнения: 170
А, аз изпитвам ужас детето ми да има подход и желание, а да няма кой да го научи на нещо в училище, щот "селския пъдар" се е възгордял....и е решил, че там е неговото Царство...и може да коли и беси , е, няма да стане...не и с моето дете....

# 40
  • Мнения: 27
   Важно е все пак какво е провокирало учениците.
   Дотогава наистина няма как да се направи справедлив и адекватен коментар.
   Но защо да не се обобщава?
   Ако по-голямата част от учителите не са достойни за тази професия
   и злоупотребяват с властта си, защо да не проявяваме
   заслуженото от тях самите, наше недоволство, негативно отношение или критика
   към зле или грешно свършената им работа?
   Ами същата работа както обобщаването за мъжете или жените... Нищо по-различно.
   Подкрепям Tumba_lumba.
   По принцип няма как такава проявена агресия да е случайна.  Нищо не знаем, вероятно няма и да узнаем, а може и да се даде грешна информация за обществото, както в повечето случаи в Бг.    
   В нашият град например, в училището на наше близко дете учителят по физическо е гей.  Такива гейски изпълнения има по време на учебните часове, че ...  Sick  А като започне да крещи /вместо да обяснява/, психически изобщо не може да се издържи от възрастни, да не говорим за деца.  
   Не че не мога и за други подобни учители по физическо да споделя, но повечето се повтарят от Tumba_lumba, та и е излишно.
   И накрая, за да не бъда разбран погрешно, подчертавам, че не подкрепям и не оправдавам агресията принципно.
  

# 41
  • Мнения: 836
...  Ако по-голямата част от учителите не са достойни за тази професия
   и злоупотребяват с властта си, защо да не проявяваме
   заслуженото от тях самите, наше недоволство, негативно отношение или критика
   към зле или грешно свършената им работа?...
  

И да ги понабием, викаш?

# 42
  • Мнения: 170
JC,  Peace!

Aми, Горица, щом едните могат, значи и другите могат....айде всички да спазваме закона, а....

# 43
  • Мнения: 27
   Не четеш бе душо горице, чети, не бързай.

# 44
  • Мнения: 4 892
  Важно е все пак какво е провокирало учениците.
   Дотогава наистина няма как да се направи справедлив и адекватен коментар.
  

Освен ако не е самозащита от внезапно нападнал ги човек не знам защо да няма адекватен коментар. Дори и да ги е обидил има начин да се справят по-различно. И ако не ги респектира това, че е учител, поне възрастта.

"Нашето отношение и критик" JC e едно, ама децата ни да си шляпат учителите некси не ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт