Избор на столче за кола

  • 418 370
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 2 955
  • Мнения: 1 576
Намерих размерите на повечето столчета 15-36 и определено има разлика в ширината. Тези с по-високата странична защита имат по нещо допълнително на страниците. Така и при Recaro Monza Nova 2.
Има дори разлика в ширината при Cybex Solution X fix и Cybex Solution X 2 fix, като X2 е с по-добра странична защита и съответно има нещо като допълнителни възглавници от страни.
Благодаря, на всички включели се. Аз за съжаление трябва да се откажа от Recaro Monza Nova 2 и ще се насоча към Cybex Solution X fix вероятно.
elleni, мисля, че не сте сбъркали със столчето, освен високите показатели за сигурност, изчетох доста мнения за това столче и са много добри

# 2 956
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 421
Dari_77, благодаря и на теб за мнението!
Избрахме го заради комфорта, който усети детето при сядането, а и знам, че Рекаро по принцип са с добри резултати по отношение на безопасността!
Безаварийно пътуване на всички, дано не се налага да тестваме лично колко сполучлив е бил изборът ни!  Simple Smile

# 2 957
  • Мнения: 1 754
Може ли някой да ми каже какви са разликите между SPS и XP на Макси Кози Приори?   

# 2 958
  • Мнения: 12
XP има обтегач за колана.

# 2 959
# 2 960
  • Варна
  • Мнения: 2 270
Да попитам и аз нещо.Забелязах, че на по-дълъг път, сега като сме с по-леки дрехи и коланът на колата леко прежулва рамото на дъщеря ми.Столчето е Сайбекс Q fix 15-36.Детето е на почти 7г., но е дребничка около 116 висока.Чудех се дали може да се вземе  нещо, което да облича тази част от колана, която минава на рамото ѝ.Не знам как се наричат, столчетата в по-малките групи имат такива.Изобщо продава ли се нещо подобно?
И друго, мисля да купя възглавничка от тези за пътуване, предполагам може да се ползва със столче?Ако да, каква може да ми препоръчате като подходяща.

# 2 961
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Да попитам и аз нещо.Забелязах, че на по-дълъг път, сега като сме с по-леки дрехи и коланът на колата леко прежулва рамото на дъщеря ми.Столчето е Сайбекс Q fix 15-36.Детето е на почти 7г., но е дребничка около 116 висока.Чудех се дали може да се вземе  нещо, което да облича тази част от колана, която минава на рамото ѝ.Не знам как се наричат, столчетата в по-малките групи имат такива.Изобщо продава ли се нещо подобно?
И друго, мисля да купя възглавничка от тези за пътуване, предполагам може да се ползва със столче?Ако да, каква може да ми препоръчате като подходяща.

Ако търсите нещо такова:


Има, това специално е на Trunki

# 2 962
  • Варна
  • Мнения: 2 270
Да, точно нещо подобно, което да облича колана, в зоната на рамото.
Много благодаря!
Предполагам го има по детските магазини или да търся онлайн?

# 2 963
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Да, точно нещо подобно, което да облича колана, в зоната на рамото.
Много благодаря!
Предполагам го има по детските магазини или да търся онлайн?

Мисля, че и двата подхода биха били успешни  Wink

# 2 964
  • Мнения: 2 241
Да попитам и аз нещо.Забелязах, че на по-дълъг път, сега като сме с по-леки дрехи и коланът на колата леко прежулва рамото на дъщеря ми.Столчето е Сайбекс Q fix 15-36.Детето е на почти 7г., но е дребничка около 116 висока.Чудех се дали може да се вземе  нещо, което да облича тази част от колана, която минава на рамото ѝ.Не знам как се наричат, столчетата в по-малките групи имат такива.Изобщо продава ли се нещо подобно?
И друго, мисля да купя възглавничка от тези за пътуване, предполагам може да се ползва със столче?Ако да, каква може да ми препоръчате като подходяща.

Минене имат много хубави протектори за колан: http://minene.bg/search?controller=search&orderby=position&a … mp;submit_search=

А за възглавницата за пътуване - ето тези са много хубави http://karakids.com/index.php?route=product/search&tag=%D0%B … D0%B8%D1%86%D0%B0

# 2 965
  • София
  • Мнения: 44 259
Възглавничката трябва да е съобразена с възрастта и стола. Бебешките може да са много тънки за  по-големи деца.
Хубаво е да се пробва и със стола. Аз луната на конкорд много я харесвам, но например в бритакса не стоеше много добре, просто си беше мислена и правена за столовете на конкорд. Иначе беше много хубава, че зад врата е съвсем тъничко, а отпред доста обемна и наистина хубаво поемаше главата.

# 2 966
  • Варна
  • Мнения: 2 270
Благодаря за идеите.
И аз за възглавницата повече клоня към нещо да е тънко отзад, гледам и да не спарва уж доколкото може.Наскоро пак пътувахме и тя дремна малко и после се оплака, че я заболял врата, което ме накара да се реша за такава възглавничка.

# 2 967
  • Мнения: 3
Много се извинявам, ако вече е коментирано, но ми е трудно да прегледам близо двеста страници, та коментирано ли е нещо за   bertoni-lorelli Titan+sps isofix    9-36? Каката ни е около 13 кг и височина 96 см. Старото й столче ще преотстъпи на сестра си бебе. Старото столче е с обръщане обратно на движението, фиксира се с колан, накланя се и струваше към 250 лв. (в момента не си спомням мартата, а столчето е в колата). Видях в последните постове, че цените за хубави столчета са около 500 лв. Не знам дали не се плаща и за марката? Някой ползва ли въпросното столче и може ли да коментира или да знае него за него? Благодаря предварително!

# 2 968
  • Мнения: 4 481
Без да съм експерт реших да ви отговоря. Моя приятелка има това столче и преди дни слагах нейното дете в него. Коланите са тесни (не знам има ли значение, но просто ми направи впечатление), там където трябва да минат над крачетата на детето, те минават през корема, също така закопчалката изглежда меко казано некачествена...изглеждаше чиста пластмаса, която сигурно и с ръка мога да счупя. Подглавника беше над главата на детето, т.е. не върши никаква работа. Сравнявах столчето с това на моето дете Be Safe izi Combi X3 и определено не мисля че съм платила за марката, качеството си личи в сравнение с лорелито.

# 2 969
  • София
  • Мнения: 7 645
На тази марка - бертони/лорели са толкова некачествени нещата, че просто не може да става и дума да се плаща за марката.
Ако отидете в един магазин, където има столчета на Рьомер, Би сейф, Сайбекс, Рекаро и т.н.т. и Лорели и ги докоснете, вдигнете поогледате, просто ще ви избоде очите разликата.

Тези дни ще има намаление -20% на всички продукти в Рая тойс, там има голям избор от столчета, може да погледнете там.

И тъй като за първи път се включвам в темата, да кажа за нашия опит:

- столчето от 0 до 13кг ни беше на Be Safe izi Go - определено като го сравнявам с други кошници, нашето беше с най-полегнало положение за бебето и с най-хубава материя.

- следващото в категориите беше Britax Romer Duo Plus
Бях решила и следващото да ни e na Be Safe, но попаднах на изключително изгодна оферта от Амазон за Britax Duo Plus с изофикс за има няма 80 паунда (излезе 200лв), при положение, че цената му в България беше 650лв. От бритакса също съм доволна много - не запарваше колкото други столчета на приятелки, стоеше супер стабилно в колата, полегналата му позиция е една идея по-лека от на Макси Кози примерно, но столчето е доста компактно, лесно се почиства и нямам забележки. Може би на Be Safe щеше да е по-комфортно, макар че детето ми не се е оплакало от нещо, спеше си в него без проблем, не стана тясно и до сега.

- последното което купихме сега в следващата категория 18-36 е на Peg Perego Viaggio 2-3 Surefix - столчето е с добра оценка в Adac, материята е много хубава, компактно е в колата. Седалката се накланя заедно със седалката на автомобила и това, което ми прави впечатление спрямо други столчета в категорията е, че става за една идея малко по-ниски деца. Нашето е 95-96см и колана му идва точно според указанието.
В действителност и Бритакса й става и все още го ползваме, просто ни трябваше второ столче за другата кола.

Всички столчета, които сме купили, сме ги купили много изгодно. Последното пак беше на промоция и излезе 220лв, но лично аз гледам главно тестовете. Какво като едно столче е намалено, ако не е тествано или има лоша оценка. Столчетата ни са идеалното равновесие между цена, качество и безопасност, която съм успяла да намеря и проуча сама. Естествено ако ме питате и ако имам много финанси, щеше да избера други марки и модели, просто защото примерно на Сайбекс в категорията 18-36, последния модел столче ми се струва по-добре обезопасено за странични удари от нашето, макар в оценките да са се справили еднакво (мисля имаше много малка разлика).

Следователно - може да се намерят добри столчета, тествани с добра оценка и на по-ниски цени. Но трябва много да се разглежда, проучва и в чужди сайтове, просто е нужно малко по-голям ресърч и знания какво точно да се гледа.

Общи условия

Активация на акаунт