Избор на столче за кола

  • 418 652
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 3 390
  • София
  • Мнения: 90
Здравейте,
Искам да споделя възхищението си от обслужването, компетентната информация и чудесното отношение в магазин Рошко, Варна. Не сме си купили столчета още, защото въпреки, че нямаме ограничение в бюджета - май няма столче, което напълно да ни пасне на изискванията... но каквито и столчета да решим да купим, не бих погледнала друг магазин дори да ги има по-евтино някъде. Обиколихме куп магазини в София, всеки казва - ами е там са столчетата, огледайте, изберете си..това е единственият магазин, в който има консултант и си личи, че човекът си върши работата с удоволствие, а не да се тюфка, че пак някакъв клиент ще му губи времето. Надявам се и други семесйтва да изберат да си купят от там столче, за да подкрепим   тези, които заслужават, а не тези, които ни казват - ами поръчайте и си платете столчетата и тогава ще ги видите на живо.. кххх.
Иначе ако ви хрумне случайно столче, без значение от бюджета, което
   - да може да се връзва и с колани, и с изофикс,
   - да може и в двете посоки на движение,
   - да има прилично място за крачетата(каквото бисейф предлага),
   - от 0 до 18 или повече кг., т.е. да има добра позиция за сън, тъй като пътуваме често на дълги разстояния.
Иииии дотук отговаря чудесно на бисейф комби х4, но .. не се побира в зад шофьорската седалка .. трябва ни по компактно, като модулар на бисейф, ноооо той пък не може да се захваща с колани ... Grinning вероятно няма такова столче, което да отговаря на изискванията ни,но все пак ако на някой му хрумне, ще съм много благодарна да сподели, ще ни спести покупка на автомобил, какъвто разход никак не ни се иска да правим точно сега Grinning

# 3 391
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз също съм с чудесни впечатления от Рошко он лайн. Дано все повече така да се прави бизнес в България.
Защо държите столчето да може да е в двете посоки?
За ставането лошо на мен ми става всеки път лошо когато се возя на задната седалка хем се опитвам да гледам напред и т.н.

# 3 392
  • София
  • Мнения: 90
Ще се постараем да бъде използвано само и единствено в обратна посока на движение, но ми се иска да имаме избор и за в посока на движение,защото нямам идея дали ще можем до 4 годинки да ги возим на обратно. Нямам опит с това, не знам дали децата мрънкат по този въпрос, дали не им става лошо в даден момент, нямам идея изобщо. 4 годишна възраст ми се вижда мнооооого далеч и ми е някак непредвидимо. Но ако няма столче, което да отговаря на нашите изисквания, ще трябва да направим компромис с някои от изискванията и вероятно това ще отпадне първо.

# 3 393
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Момичета, благодаря ви за милите думи!
Причината за старанието ми е, че намирам смисъл в това което правя.
Вярно е, че сигурността което предлагаме не е безплатна, но някак си за мен съм решил, че ако успея да помогна за спасяването на поне един човешки живот, ще успея да допълня смисъла на живота ми.
Преди повече от 8-9 години, когато започнах да пиша за столовете с монтаж обратно на движението повечето ме смятаха за луд  Simple Smile сега обаче виждам, че е имало смисъл.
Благодаря!

Между другото, не съм сигурен каква е връзката, но бихте могли да проверите нивата на витамин D при децата които повръщат.
Доколкото четох, липсата на този витамин се отразява на вестибуларния апарат, който вероятно е причината за виенето на свят и повръщането.



# 3 394
  • Мнения: 2 241
Heliophenika, Stitch, вижте Joie Stages. Обратно на движението до 18 кг.,монтаж с коланите на автомобила, добри резултати от тестовете, добра цена (скоро беше на промоция в амазон)

Благодаря за съвета! Макар и до 25кг, изглежда добре. Ще го разгледам в някой софийски магазин, че в Пловдив няма къде.
Колкото до това, че на някои деца им става лошо... ако свикнат от съвсем малки, не се ли избягва това или просто зависи от детето?
Мисля че го има само в магазините на Mothercare.

# 3 395
  • Мнения: 102
Благодаря на всички отзовали се със съвет към мен. Благодаря и аз на Рошко, винаги на линия с точния отговор. По отношение на чудещите се за обратно возене, мога да кажа, че моя "пожар" няма никакъв проблем с посоката и с возенето ( изключвам споделеното по- горе, говоря за поведение). Минали сме повече от 5000км цяло лято и не е имало капризи, даже сама си застава до вратата и после ми подава коланите да я закопчая. Единствено сега имам чуденка за прилошаването, но съвпадна със смяна на колата с едно пусто комби.
Благодаря още веднъж за съветите  bouquet

# 3 396
  • На остров
  • Мнения: 13 498
В този сайт го има на много добра цена, но не знам дали е читав сайт.
http://www.uberkids.co.uk/Product.do?method=view&n=4895& … m_campaign=161810

Комбито няма връзка. За вит. Д не вярвам също защото в Швеция да кажем, всички деца приемат по 5 капки дневни до 2 г минимум, а на някои им става лошо на други не.

# 3 397
  • Мнения: 4 829
За гаденето в кола - на моя син започна да му се гади в колата на около 3 години. Може и по-рано да е било, но до тогава не можеше да говори, така че не знам. Повръщал е само веднъж, но определено му става зле, става бял като платно, понякога започва да му избива студена пот. Една от препоръките, които съм чела, е детето да бъде научено да гледа навън, да пее песнички, да му се говори, за да се разсейва. При нас обаче нищо не помага. Спасението е да заспи.

Не знам дали е до ген, но на мен също ми ставаше много зле в кола като дете (ходенето дори до училището - 15 мин. беше кошмар). Сега в по-малка степен, но все пак достатъчно често. Возенето наобратно винаги е било изключено за мен.

Съответно никога дори не съм си помисляла да сложа детето си в посока, обратна на движението. Не бих искала да му причинявам допълнителен дискомфорт. И без това вече е наясно, че в колата му става зле и поради тази причина никак не й е фен, а му се налага да се вози непрекъснато. Рошко, не скачай, моля те! Уважавам те, защото съветите ти са обосновани и ясни, но понякога се налага да се намери някаква среда - в моя случай е качествен стол + качествена кола, но посоката е тази на движението.

Няма връзка с витамин Д - синът ми пие по 12 капки дневно вит. Д, така че няма никаква липса.

# 3 398
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Не че нещо , но на мен от дете ми става лошо , еми и до сега не съм се оправила .пътуванията цял живот са ми кошмар . като малка и много повръщах , но го отдавам на това , че майка ми изобщо не знаеше какво да ме прави .. сега при две резки спирания и тръгвания в града , пак ми става лошо , за завои да не говорим .. , при каране на зад също , като шофирам аз няма проблем , за себе си открих спасение - отворен прозорец и силна струя студен въздух , спряно парно зимата , силно ментова дъвка или бонбон   , за съжаление нищо не е опция при децата . Друго което си купих са едни ластици  за китките , с едно топче вътре , което като се сложи на правилното място от вътре на китката и притиска някаква си точка и воала !! Няма лошо  , при мен подейства , може и да е внушение  Peace

# 3 399
  • Мнения: 4 829
Не че нещо , но на мен от дете ми става лошо , еми и до сега не съм се оправила .пътуванията цял живот са ми кошмар . като малка и много повръщах , но го отдавам на това , че майка ми изобщо не знаеше какво да ме прави .. сега при две резки спирания и тръгвания в града , пак ми става лошо , за завои да не говорим .. , при каране на зад също , като шофирам аз няма проблем , за себе си открих спасение - отворен прозорец и силна струя студен въздух , спряно парно зимата , силно ментова дъвка или бонбон   , за съжаление нищо не е опция при децата . Друго което си купих са едни ластици  за китките , с едно топче вътре , което като се сложи на правилното място от вътре на китката и притиска някаква си точка и воала !! Няма лошо  , при мен подейства , може и да е внушение  Peace

Мерси за идеите, Алекс. Ще пробвам с ментови бонбони при детето - има едни гумени. Поне от време на време да му давам. В момента, като ме види, че натискам копчето за гаража, и започва да се оплаква колко му става зле в колата. А и го разбирам, де. Знам, че не се лигави, нито преструва - не е мрънкало.

Според мен това е особеност на вестибуларния апарат, т.е. оправяне няма или поне не напълно. А как си с въртележки и влакчета? Аз, ако се кача на такова нещо, не мога да сляза после, дори на тези, които се въртят много бавно. Детето ми е същото.

# 3 400
  • Мнения: 2 719
А защо мислите, че при возене назад, му става лошо заради посоката, в която е обърнат столът? Обяснението е физиологично и е свързано с невъзможността мозъка да обработи достатъчно бързо информацията от сменящата се картина. Това създава объркване на вестибуларния апарат. Същото е и при четене в кола, гледане на филм и т.н. Има хора, които са по-чувствителни на тази тема и хора, които са по-малко чувствителни.
Има хора, на които им става лошо винаги когато се возят, но никога когато шофират. Обяснението е ,че мозъкът насочва цялото внимание и концентрация върху пътя, а не върху пейзажа.


# 3 401
  • Варна
  • Мнения: 1 479
В този сайт го има на много добра цена, но не знам дали е читав сайт.
http://www.uberkids.co.uk/Product.do?method=view&n=4895& … m_campaign=161810

Комбито няма връзка. За вит. Д не вярвам също защото в Швеция да кажем, всички деца приемат по 5 капки дневни до 2 г минимум, а на някои им става лошо на други не.

За витамин Д беше само предположение Simple Smile

За комбито обаче може да е с връзка.
Комбитата имат удължени задни стъкла, а по принцип на децата и на някои от възрастните им става лошо от бързо движещите се предмети от околната среда

# 3 402
  • Варна
  • Мнения: 2 290
Аз съм от тези, на които им се повдига в кола, автобус.До толкова, че понякога имам проблеми и като вървя при рязко движение на главата и ми се вие свят.Пътувам само с определено лекарство, за да съм добре.Или трябва аз да шофирам.Обратно на движението ми става още по-зле, а покриване на прозорци съвсем влошава положението.Причината е, че очите/ мозъка трябва да отчитат движението, т.е. мозъка да разбира че се движим, въпреки че стоим на едно място.Движението обратно не е естествен начин за движение на човешкото тяло, мозъкът се обърква и оттам идва проблемът с вестибуларния апарат.При завои и пътища с по-голяма денивелация важи същото, затова е много важно човек да следи пътя напред, а не през задното стъкло.Да е хладно в колата помага много, също и свежият въздух.
Баща ми е бил така като мен.Дъщеря ми също е като мен, още от 2г. го забелязах.Тя вече е на 7 и половина.Никога не бих купила за нея като беше малка седалка обратно на движението, защото не мога да ѝ причиня дискомфорт през цялото пътуване.Съответно и на мен, защото трябва да ѝ асистирам с торбички и да чистя повръщано.
Наясно съм колко по-безопасно е да се движат децата обратно на движението, обаче за мен е далеч по-опасно да повръща постоянно и не дай боже при по-резки спирачки да вземе да се задави докато повръща детето.Пак казвам, че това важи за моето дете.Иначе тя приема хомеопатии разни за пътуване, но не всеки път има желаният ефект.Помага и че колата ни е голяма и стабилна, както съм доволна и от столчето, защото ѝ е удобно с него, на високо е и вижда добре пътя.

# 3 403
  • Варна
  • Мнения: 4 966
Като сте хванали посоките споделете и в коя част на задната седлака возите детето. Навсякъде дават най-безопасното място да е зад шофьора, после в средата и на края мястото зад пасажера, а над 90% от столчетата в колите, които виждам ежедневно са точно на това място.

# 3 404
  • Варна
  • Мнения: 2 290
Нашето е зад шофьорската седалка.Возим едно дете.Ако са две, обаче бих ги сложила зад шофьора и зад другата предна седалка.По средата никога.То и изофикса на колата е само в двата края на задната седалка по средата няма такъв.

Общи условия

Активация на акаунт