Избор на столче за кола

  • 417 941
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 3 450
  • Мнения: 2 430
От Прима папа е закупено.
Не знам защо така се получава. Когато е на базата на количката детето е полу-легнало, но когато го прехвърлим в колата е в неправилна позиция. Вчера, след като заспа в колата главата му клюмна напред, което категорично не трябва да се получава.

Да, не трябва да е така. Има нещо не както трябва. Защо не им се обадите, те на мен много ми помогнаха с моята количка, че и със столчето. Упътванията на Пег Перего са много объркващи, аз гледах клипчета в ю-туб да се ориентирам.
Ако обаче проблемът е в късия колан, ще ви трябва изофикс база. Ние търсихме навремето варианти, от сорта на да си поръчаме нови колани, но не можахме нищо да направим и се принудихме да си купим изофикс база. Още повече, че колкото повече расте бебето, толкова по-дълъг колан ви трябва. Та тепърва ще окъсява.

# 3 451
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
А защо ще ни е нужен по-дълъг колан с времето? Столчето нали се монтира по един и същ начин и коланът преминава зад облегалката и през определените места на дръжката?

# 3 452
  • Варна
  • Мнения: 1 475
От Прима папа е закупено.
Не знам защо така се получава. Когато е на базата на количката детето е полу-легнало, но когато го прехвърлим в колата е в неправилна позиция. Вчера, след като заспа в колата главата му клюмна напред, което категорично не трябва да се получава.

Решението е изофикс база ако колана е къс колан и разполага с такава система.
Наклона зависи от наклона на автомобилната седалка.
Ако седалката е с голям наклон има вероятност детето да е по - изправено отколкото е нужно.
Задължително е детето да е под 45 градуса наклон спрямо автомобила.
Главата клюма, защото е най - тежата част от тялото, като заспи детето и се отпуснат мускулите на врата е нормално да клюма.
Вашата глава като заспите също би клюмала Simple Smile

# 3 453
  • Мнения: 2 430
А защо ще ни е нужен по-дълъг колан с времето? Столчето нали се монтира по един и същ начин и коланът преминава зад облегалката и през определените места на дръжката?
Ама детето расте и коланът преминава и отпред,през коремчето май по спомен, та като порасне, ще му трябва и по-дълъг колан, да не го притиска. помня, че ние тогава пробвахме и ако е по-голямо детето хич не става.
нашата седалка на колата й се регулира наклонът мисля, при вас има ли такава опция?

# 3 454
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Ако става дума за облегалката на столчето - не.
Ето това е комплектът ни:
http://kasida.bg/product/43274/bebeshka-kolichka-3v1-peg-perego- … -mod-bluette.html
Обмислям да закупим базата за колани и след някой друг месец направо ново столче с база изофикс. Търсих изофикс в сайтовете с обяви на по-добра цена, но не откривам, а 220лв за изофикс, който ще използваме още 6м ми се виждат много.

# 3 455
  • София
  • Мнения: 1 641
По отношение на наклона аз ви разбирам, със съвсем друга кошница сме и за да легне детето в нея, трябва да вдигна долния край на кошницата и да я подпра на облегалката.
От долу в ъгъла между седалката и облегалката остава дупка.
Не бих казала, че нашата седалка е с голям наклон. Просто не знаех, че и бебетата стоят под 45 градуса наклон, мислех, че пълно легнало, означава детето да е успоредно на земята. Когато е будно си е стояло с този наклон, ако заспи съм променяла позицията на столчето. Предполагам съм компрометирала сигурността, но пък как спи бебе под наклон в движение?  newsm78
Вече по-голям не му пречи, а ни предстой и смяна на стола.

За кошницата, нашата се връзва по аналогичен начин и ни стига колана. Нали само едната част я прокарвате от зад, а другата от пред през краката на детето?

# 3 456
  • Мнения: 1 775
И ние сме с primo viaggio sl, коланът стига точно колкото да го закопчаем, но с напън от моя страна при щракването. Успявам да го закопчая, тъй като частта от механизма, в която влиза колана, е малко по-излязла измежду задната седалка и облегалка. Това зад шофьора. Тази зима ни беше замръзнала вратата зад шофьорската и се опитвахме да закопчаем зад пътническата седалка, успяхме с няколко опита и 300 мъки, направо се препотихме. Колата няма изофикс, така че нямаме избор. Иначе е важно самата кошница да се монтира с основа плътно на седалката, без никакъв луфт. При нас бебето си лежи под наклон около 45 градуса, напълно нормално. Главата е клюмвала само веднъж, когато не бях наместила правилно облегалката за глава и беше на твърде висока позиция. Не бива да ви тревожи наклона, бебето вътре е в ергономична позиция - гръбчето е извито с-образно и крачетата са раздалечени, не се упражнява натиск върху гръбнака и таза, както е при седене.

# 3 457
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Благодаря ви  Hug
В крайна сметка успяхме да закопчеем столчето с коланите след гледане на клипчета в нета - първо през крачетата, а после през облегалката, а не обратно, както са инструкциите на самото столче. Отидохме и до Примапапа - жената беше много мила и внимателна, позволи ни да пробваме как би седяло столчето с базата изофикс и отговори на всичките ни въпроси.
За себе си решихме да подпъхнем една пеленка и детето да е малко по-полегнало.

# 3 458
  • Мнения: 2 430
Сега така като ви чета стигам до извода, че проблемът е в столчето за кола, а не в коланите на нашата кола, както си мислехме. На нас ни предстои смяна на столчето и се притеснявах, че като купим по-голямо няма да ни стигнат коланите да го закрепим, а пък имаме Изофикс, но не видях да имаме Top Tether, а те столчетата са или Изофикс + този тетер или колани, рядко има с крак да подпират пода на колата.
Някой от вас пробвал ли е столче за по-голямо дете в колата? Колко см трябва да са дълги коланите, за да се закрепи?
ПП - Ние едно, че поради начинът на закрепване не можахме да го закрепим като се връщахме от болницата /30 мин. път до града по магистрала е супер изживяване/. Второ, че той стоеше толкова смачкан, главата му килната на една страна в изключително неестествена поза. Докторите ни направиха забележка при контролния преглед. В следствие на което не го возихме в колата докато не стана на 2 месеца и не порасна и не влезе в столчето. А си беше съвсем нормално бебе като дължина.

# 3 459
  • Мнения: 1 775
Ето я дъщеря ми в кошницата на Перего на изписването - не е нито клюмнала, нито сгъната или смачкана - 52 см, 3600: http://prikachi.com/images/631/9058631k.jpg
Аз съм много доволна от кошницата, сега махнахме приставката за малко бебе, тъй като вече е на 8 месеца беба и ще я пробваме тази седмица в самолет.

# 3 460
  • София
  • Мнения: 1 641
Моето в Сайбекс, смачкано не стоеше и сега на годинка не седи и си се хваща, въпреки, че се чудех как би влязло малко повече от новородено в нея, защото е доста обгръщаща.

# 3 461
  • Мнения: 2 430
Ние бяхме 50 см, 3150 мисля на изписването и се кривеше - беше килнат един такъв, не знам как да го опиша, в неестествена поза. След един-два месеца като стана 52-53 см и нагоре вече беше ок.

# 3 462
  • Варна
  • Мнения: 1 475

За себе си решихме да подпъхнем една пеленка и детето да е малко по-полегнало.

Това с подпъхването е изключително лоша идея, опасна при това.
Съветвам Ви да отстраните това което сте подпъхнали.

# 3 463
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Сега така като ви чета стигам до извода, че проблемът е в столчето за кола, а не в коланите на нашата кола, както си мислехме. На нас ни предстои смяна на столчето и се притеснявах, че като купим по-голямо няма да ни стигнат коланите да го закрепим, а пък имаме Изофикс, но не видях да имаме Top Tether, а те столчетата са или Изофикс + този тетер или колани, рядко има с крак да подпират пода на колата.
Някой от вас пробвал ли е столче за по-голямо дете в колата? Колко см трябва да са дълги коланите, за да се закрепи?

Проблемът е и в столчето (по - висок страничен борд има от другите столчета) и в автомобила. Някои автомобили са с по - къси колани.
При по - големите столчета този проблем не съществува тъй като маршрута на колана е друг.

# 3 464
  • Мнения: 2 430
Ами гледах, че при някои коланът обхваща базата долу, и се притесних, дали ще стигне. Сега гледах, че бритакс казват за техните столчета коланът да се изтегля на поне 80 см дължина. Ще мерим

Общи условия

Активация на акаунт