След "1001 нощ" - с новите проекти на нашите любимци - 200

  • 31 782
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 13 620


Православната църква почита днес паметта на Преподобния Антоний Велики, празникът е наричан от народа Антоновден.
Антоний Велики е роден около 251 година след Христа в Египет, в семейството на заможни и благочестиви родители. Според житиеписеца му Атанасий Александрийски светецът прекарва 20 години при пълно усамотение в една изоставена постройка в пустинята. При него идват болни и страдащи хора,с които беседва с часове. На 104 години Антоний излиза в открит диспут с привържениците на арианското учение и ги побеждава. Успехът му е наречен тържество на християнството. На следващата година светецът умира, погребан е на тайно място. По-късно мощите му са открити и тържествено пренесени във Виена. В народния календар Антоновден се празнува за предпазване от болести. На този ден жените не предат, не плетат, не варят боб и леща, за да не разсърдят чумата, шарката и "синята пъпка". Специално омесени за празника содени питки, намазани с петмез, се раздават на близки и съседи за здраве. Старите българи си представяли, че живеят двама братя близнаци, ковачите Антон и Атанас, които първи изобретяват ковашките клещи. Затова Антоновден и Атанасовден /на 18 януари/ са един след друг и се честват като празници на ковачи, железари, ножари, налбанти.
Имен ден празнуват Антон, Антония, Андон, Тони, Тончо, Донка.

ЧЕСТИТО НА ИМЕНИЦИТЕ!
 

Последна редакция: вт, 17 яну 2012, 22:07 от jupetrov7

# 676
  • София
  • Мнения: 1 017
Heart Eyes Heart Eyes

Една приятелка ми го изпрати лично и го пускам тук.

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/19703726.asp

# 677
  • Мнения: 10 828
Heart Eyes Heart Eyes

Една приятелка ми го изпрати лично и го пускам тук.

Красоткеееееее Hug Heart Eyes...къде се губиш,скъпа ? newsm78

Последна редакция: вт, 17 яну 2012, 13:14 от Svet_sz

# 678
  • Мнения: 10 828
       Hug Heart Eyes Hug Hug Heart Eyes Hug

Честит имен ден на всички именници и празнуващи !!!

# 679
  • г. Пловдив
  • Мнения: 91
Красиии......каква радост за очите и душата......даже вече и здрасти прави с репортерите сладкия ми той. Hug...     love001 newsm51 txtloves

Честито на всички именяци които празнуват днес....здраве и късмет в живота.

Последна редакция: вт, 17 яну 2012, 13:54 от gardenia85

# 680
  • Мнения: 11 116
Привет! Hug

Чудесно начало на днешния ден, Варна! Какво да кажа!
Мога да ги гледам дълго! Носят ми хубави мисли! И ги обичам! Hug

Краси, толкова е хубав Али! Слънчицето в нашата тема!
Благодаря ти за радостта! Hug Hug Hug С мама са в тон! Heart Eyes Grinning

Светле, какво да правим! Говорим си за Халит! Heart Eyes Grinning Hug
Къде за брадата, къде за очите, къде за ръцете...Синеочко винаги е бил повод за различни вълнения! А за другото си права - най-важното е здравето! После всичко останало!
Понякога сме доста ненаситни фенки, искаме филми, искаме интервюта, снимки, новини...А и те са хора, имат предел на силите си, на търпението, на желанието да бъдат в центъра на вниманието! Трудна професия, голямо отдаване, дори в днешните условия изхабяване! Да им пожелаем здраве, щастие, късмет да попадат на хубави екипи! А на Еркан - бързо възстановяване! Hug

И от мен - нека са честити всички именици! Hug Hug Hug




# 681
  • Мнения: 2 411
Краси-    bouquet
Сладурчо вече си е звезда.И той като мама и тати е много
дружелюбен към фоторепортерите.

# 682
  • Мнения: 11 116




Скрит текст:
Muhteşem Yüzyıl" dizisinde ‘Valide Sultan’ karakterini canlandıran Nebahat Çehre, organizasyon bozukluğuna sinirlenip yönetmen yardımcısına, “Kendinize gelin yoksa bir daha buraya gelmem” diye bağırdığı iddialarını yalanladı. Çehre, çıkan haberlere çok güldüğünü belirtirken, “Benim seti terk ettiğim yazılmış. 45 senelik hayatımda hiçbir zaman işimi bırakmadım. Seti karıştırmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

KAPRİS YAPMAYA HAKKIMIZ YOK

Sanatçı, hastayken bile işlerini bitirmeye çalıştıklarını vurgularken, “Kapris yapmaya hiçbir oyuncunun hakkı yok. Ne karakter veriliyorsa onu oynuyoruz. Herkes 6 günde bölüm yetiştirmeye çalışıyor. Yaptığımız işin bilincindeyiz” dedi.

MERYEM'İN CANI ÇIKIYOR

Başarılı sanatçı Nebahat Çehre, Meryem Uzerli’nin, hakkında çıkan ‘Saç rengini değiştirmek isteyince yönetmen Yağmur Taylan ile tartıştı’ haberlerine çok üzüldüğünü belirtti. Çehre, “Meryem çok iyi bir oyuncu. Canı çıkıyor, gıkı çıkmıyor kızın. Zaten proje devam ediyorken, saçta renk değişimi olmaz” dedi.

Okan Işık

# 683
  • Мнения: 11 116
Следобедна загадка.  Laughing Жената в червено е...?

# 684
  • Мнения: 13 620


Рядко съм виждала толкова слънчево дете!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Peace

Благословено семейство! Да са живи и здрави! Praynig Praynig Peace

# 685
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Здравейте дами Hug Hug Hug Hug

Честит празник на всички именници.

# 686
  • г. Пловдив
  • Мнения: 91
 

# 687
  • Мнения: 485
Здравейте! Честит имен ден на всички именници!
Прекрасни снимки на мама Берг и малкия сладък Али!
Благодаря на всички, които допринасят за тази красота в темата.

# 688
  • Мнения: 23 410

Малко по-големички!

love:




# 689
  • Мнения: 23 410
En önemli Projesi “Ali”   

 
Onun Sultanı da Ali   

 Muhteşem Yuzyıldaki Sultan Süleyman karakteri ile oyunculuğunuda muhteşem bir cıkış yapan Halit Ergenç’in oyuncu eşi Bergüzar Korel’i oğlu Ali ile City’s Nişantaşı’nda alışveriş yaparken görüntüledik. Bergüzar Korel tüm zamanını oğlu Ali’ye ayırdığını şu ana için yeni bir projede yer almayı düşünmediğini belirtti. Bergüzar Korel ” Benim şu an en önemli projem oğlum Ali’nin iyi bir şekilde yetişmesidir” dedi.



Текстът към снимките

Най-важният ми проект е Али

Берг и Али са били заедно на обиколка по магазините в City’s. Берг е казала, че посвещава цялото си време на Али и засега не мисли за нов проект.

Берг: "В момента най-важният за мен проект е синът ми да бъде отглеждан по най-добрия възможен начин."

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт