Искаме ли гражданско общество и има ли то почва у нас?

  • 5 291
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 916
Някой вече копира ли "Не сме народ, а мърша"?

# 31
  • Мнения: 4 841
С тази тема нагледно Ви  показах какво е "гражданското общество у нас" ... Веднага след първия пост за нещо реално и всички изведнъж спраха да пишат...
На печелившите- ЧЕСТИТО!

Това са абсолютно повърхностни разсъждения, с които пак се изкарваш целия в бяло, а останалите, които не ти пригласят, са обявени за "овце"... Типичен и силно отблъскващ подход на повечето, апелиращи за площадна демокрация...

А защо не си представиш поне за миг, че има хора, които не искат да скачат по митинги и да викат "Ууууууу!" пред институциите, а предпочитат други методи?
Безобразията не са средство да си вдигаме адреналина по площадите. Те имат конкретно лице, извършил ги е някой с три имена, който има началник, който също има началник, и т.н.
И когато чиновничката Пенка не си е свършила работата и е накърнила нечии права, прекия и началник Драган трябва да я накаже или отстрани от работа. А фактът, че аз ще крещя на площада, че искам оставката на Бойко, няма да накара нито Пенка, нито Драган да си свършат работата. Така го разбирам аз гражданското общество, с конкретни малки действия и незабавни резултати.
И смея да твърдя, че съм сторила доста повече за въпросното гражданско общество като ефект, постъпвайки по моя начин, та да си позволяват някакви кресливи хора да ми обясняват кой и колко е печеливш Stop

# 32
  • Мнения: 36
С тази тема нагледно Ви  показах какво е "гражданското общество у нас" ... Веднага след първия пост за нещо реално и всички изведнъж спраха да пишат...
На печелившите- ЧЕСТИТО!

Това са абсолютно повърхностни разсъждения, с които пак се изкарваш целия в бяло, а останалите, които не ти пригласят, са обявени за "овце"... Типичен и силно отблъскващ подход на повечето, апелиращи за площадна демокрация...

А защо не си представиш поне за миг, че има хора, които не искат да скачат по митинги и да викат "Ууууууу!" пред институциите, а предпочитат други методи?
Безобразията не са средство да си вдигаме адреналина по площадите. Те имат конкретно лице, извършил ги е някой с три имена, който има началник, който също има началник, и т.н.
И когато чиновничката Пенка не си е свършила работата и е накърнила нечии права, прекия и началник Драган трябва да я накаже или отстрани от работа. А фактът, че аз ще крещя на площада, че искам оставката на Бойко, няма да накара нито Пенка, нито Драган да си свършат работата. Така го разбирам аз гражданското общество, с конкретни малки действия и незабавни резултати.
И смея да твърдя, че съм сторила доста повече за въпросното гражданско общество като ефект, постъпвайки по моя начин, та да си позволяват някакви кресливи хора да ми обясняват кой и колко е печеливш Stop

Ето че и ти пишеш общи работи. Кажи ми как за конкретния случай във Варна ще подходиш по твоя начин! Хайде давай! Помогни ни! Покажи ни пътя! Може пък на нас да не ни стига акъла, че да го направим по твоя начин.
А на теб специално мога да ти предложа и друг начин, стига да имаш желанието да се включиш и да искаш да намалеят инцидентите по пътищата. Дори и ще ти отнема съвсем минимално лично време. Ако имаш желание пиши ми на лични! Нито ще си вдигаш адреналина по площадите, нито ще се налага да ходиш по институции...

Последна редакция: сб, 14 яну 2012, 10:26 от mipopov

# 33
  • Мнения: 36
Анкета ли правиш, или внушения? Защото отговорите в анкетата ти са доста манипулативни, а и не покриват всички възможности.

Бях ти написал на лични да си дадеш и твоите отговори, но ти не го направи, защо?

# 34
  • Мнения: 0
С тази тема нагледно Ви  показах какво е "гражданското общество у нас" ... Веднага след първия пост за нещо реално и всички изведнъж спраха да пишат...
На печелившите- ЧЕСТИТО!

Това са абсолютно повърхностни разсъждения, с които пак се изкарваш целия в бяло, а останалите, които не ти пригласят, са обявени за "овце"... Типичен и силно отблъскващ подход на повечето, апелиращи за площадна демокрация...

А защо не си представиш поне за миг, че има хора, които не искат да скачат по митинги и да викат "Ууууууу!" пред институциите, а предпочитат други методи?
Безобразията не са средство да си вдигаме адреналина по площадите. Те имат конкретно лице, извършил ги е някой с три имена, който има началник, който също има началник, и т.н.
И когато чиновничката Пенка не си е свършила работата и е накърнила нечии права, прекия и началник Драган трябва да я накаже или отстрани от работа. А фактът, че аз ще крещя на площада, че искам оставката на Бойко, няма да накара нито Пенка, нито Драган да си свършат работата. Така го разбирам аз гражданското общество, с конкретни малки действия и незабавни резултати.
И смея да твърдя, че съм сторила доста повече за въпросното гражданско общество като ефект, постъпвайки по моя начин, та да си позволяват някакви кресливи хора да ми обясняват кой и колко е печеливш Stop
Здравейте и от мен Simple Smile
BirdsFlu, правилно! Не са овце, по-зле са... И ще ти кажа ли защо мисля така: не зная дали ти е познато какво е да загубиш свой близък по много нелеп начин-при катастрофа, но ти пожелавам НИКОГА да не ти се случва! Ще ти дам пример за безчувствието на хората - правихме петиция за промяна на НК.. Беше ужасно да се събират подписи-ту се притесняваха за златните си ЕГН-та, ту от тях нищо не зависело, някои ме гледаха с толкова празен поглед, сякаш не разбираха за какво става дума.. Наистина всеки гледа себе си-няма грам състрадателност в хората което е адски жалко!!!
А за протеста- мисля си, че никой няма да кряска или да вдига бунт... Каква е вашата гледна точка, споделете с нас Simple Smile

# 35
  • Мнения: 36
Ето че щом достигна до ушите на Главния прокурор и вече има насрочена дата за кръгла маса, значи протеста във Варна е успешен.
А колкото до BirdsFlu, още не ми е отговорил/а на предложението, но вече и да ми отговори, не ме интересува, защото на нас са ни нужни сериозни хора, а не само плюещи по форумите...
 Когато човек няма желание, намира причини! Когато има, намира начин...

# 36
  • Мнения: 4 841
А колкото до BirdsFlu, още не ми е отговорил/а на предложението, но вече и да ми отговори, не ме интересува, защото на нас са ни нужни сериозни хора, а не само плюещи по форумите...
 Когато човек няма желание, намира причини! Когато има, намира начин...

 Laughing Човек трябва внимателно да подбира съмишлениците си. Ако от всичките ми мнения не е станало ясно, че не смятам да взаимодействам с вас, не знам как другояче да го кажа  Laughing

Опитвам се да ви покажа една гледна точка, която вие пропускате - че с настъпателното си поведение и обиди към всеки, който не мисли като вас отблъсквате хората и повече вредите на каузата си, отколкото да и помагате.

Желая ви успех в начинанията, но малко широта на възгледите не вреди  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 2 437
От мизерия. От мизерия и глад не излизат хората. А останалите- просто не им е нужна промяна.
Преди време организирахме протести. Ефект имаше, но хора- почти не.

За хората е по-важно да не загубят работата си, да си купят храната, да не рискуват, изтощени са и нямат сили. В малкото си свободно време трябва да успеят да свършат куп неща+да си починат от робовладелския труд, защото въртележката ги подема отначало.

Така, че внушения от типа "чакаме друг да ни свърши работата" хич не ги харесвам! Убедена съм, че българите не сме такива. Просто хората са на предела на физическото и психическо здраве. Не познавате ли смазани и пречупени хора? Аз познавам. Тези хора са толкова наритани, че нямат вяра, а пък ние желание търсим. Болшинството хора са това.

Има и една немалка част, която гледам нараства лавинообразно (бързи, смели, сръчни) "кой превари- той завари". Важи за работното място, за шофьорите, в магазина, на улицата. Тази немалка част ще използва времето, в което някой протестира, за да го изпревари на работното място или да снесе преиначена информация пред когото трябва. Същият този ще се шмугне пред вас в лекарския кабинет, на опашката в магазина, в задръстването...и несъзнателно ви увлича в едно състезание. Състезание, което разрушава гражданското общество.

А пък младите...те вече са отгледани по начин, по който трябва и е изгоден.

# 38
  • Мнения: 2 161
Защо хора с явни проблеми в комуникацията се учудват когато останат неразбрани?

И кой тръгнал да го критикува с насмешка-Шанел! Нямам какво повече да добавя. Напълно излишно е да се изпращат ЛС на персони като нея. Но, явно човекът не я познава, както и многобройните и изяви. Само като прочетем "Аз обичам Слави Трифонов" положението става ясно. Няма нужда да се чудим какво е и как е...
Бля- бля, много шум за нищо! Толкова си отегчителна, като започнеш да се правиш на Райна Княгиня. Поне се снимай в някой цветен филм.

# 39
  • Мнения: 36
А колкото до BirdsFlu, още не ми е отговорил/а на предложението, но вече и да ми отговори, не ме интересува, защото на нас са ни нужни сериозни хора, а не само плюещи по форумите...
 Когато човек няма желание, намира причини! Когато има, намира начин...

 Laughing Човек трябва внимателно да подбира съмишлениците си. Ако от всичките ми мнения не е станало ясно, че не смятам да взаимодействам с вас, не знам как другояче да го кажа  Laughing

Опитвам се да ви покажа една гледна точка, която вие пропускате - че с настъпателното си поведение и обиди към всеки, който не мисли като вас отблъсквате хората и повече вредите на каузата си, отколкото да и помагате.

Желая ви успех в начинанията, но малко широта на възгледите не вреди  Peace


 От предните Ви мнения останах с впечатление, не че не желаете да взаимодействате с нас, а че не Ви харесва начина... Затова Ви зададох въпроси, предложих и варианти.  Колко повече широта от това? Правите забележки, а не давате решения... Съответно не получих никакви отговори, дори и отрицателни. Дори и единия въпрос Ви го пратих на лични... Но защо да ми се отговаря? Да не би да съм питал нещо? Неее, на мен просто ми е кеф да нареждам хората.
 Същото и аз мога да го кажа за Вас:
-Опитвам се да ви покажа една гледна точка, която вие пропускате - че с настъпателното си поведение и обиди към всеки, опитващ се да промени нещо или който не мисли като вас отблъсквате хората и повече вредите на каузата ни, отколкото да и помагате.
Желая ви успех в начинанията, но малко широта на възгледите не вреди  Peace

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 18:18 от mipopov

# 40
  • Мнения: 2 480
Защо хора с явни проблеми в комуникацията се учудват когато останат неразбрани?

И кой тръгнал да го критикува с насмешка-Шанел! Нямам какво повече да добавя. Напълно излишно е да се изпращат ЛС на персони като нея. Но, явно човекът не я познава, както и многобройните и изяви. Само като прочетем "Аз обичам Слави Трифонов" положението става ясно. Няма нужда да се чудим какво е и как е...
Бля- бля, много шум за нищо! Толкова си отегчителна, като започнеш да се правиш на Райна Княгиня. Поне се снимай в някой цветен филм.

......................


"Щом за нежни думи късно е,значи идва ред на мръсните"

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 41
  • Мнения: 755
Няма в България гражданско общество. Синдикатите не могат да го изчерпят като платени прояви.

# 42
  • Мнения: 36
Какво общо имат синдикатите с това, какво мислиш и правиш ти?

# 43
  • Мнения: 36
Обичате ли приказки? Ето Ви една свързана с темата:
http://chitanka.info/text/20391-ohljuvyt_i_rozovijat_hrast

А за критикарите, тази:
http://chitanka.info/text/20402-neshto

# 44
  • Мнения: 36
Родителите на загинали деца по улиците показаха как трябва да работи едно гражданско общество. Дори без протести и без достатъчна подкрепа от майките, за които те всъщност ги искат тези промени...

http://dnes.dir.bg/news/detza-ostavka-valeri-parvanov-zhertvi-tz … eli-10676204?nt=4

Общи условия

Активация на акаунт