СПА в България, впечатления, отзиви, препоръки, разочарования

  • 99 633
  • 760
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 109
Да споделя малко пресни впечатления от спахотел Вита Спрингс, с.Баня
Плюсове: голям и топъл минерален басейн с детска част, топило, сауна, парна баня, голям двор с беседка, люлки и паркинг; силен интернет сигнал в стаите;
Минуси: лоша хигиена- захабен мокет,обсипан с косми; черна мивка и мръсна тоалетна- наложи се да купя белина от Банско и да си я измия; ужасен студ по коридорите; освен,че беше доста бедна откъм асортимент, закуската не ставаше за консумация, защото вкл.  растителни сирене и кашкавал,салам Камчия и шпеков.

Последна редакция: сб, 04 яну 2014, 21:59 от mama zabravana

# 736
  • Sofia
  • Мнения: 53
Огняново, Профилакториума, Therma Vitae. Бяхме за две нощувки 2 и 3 януари Simple Smile
+ качеството на храната(вкл.достъпните цени), водата, местоположенито, детската площадка, любезния персонал
- няма сешоари(дори в СПА центъра), на места липсват рампи и придвижването с количка е много трудно, вътрешният детски кът е неотопляем(направо студен), кърпите не изсъхваха(нямаше отопляеми лири в баните).

Дадохме своите препоръки и се надяваме следващия път + да са много повече.
Имахме доста добър престой и през януари, но трябва да поработят над проблемите, за да не си захабят хотела преждевременно Wink

# 737
  • София
  • Мнения: 813
Огняново, Профилакториума, Therma Vitae. Бяхме за две нощувки 2 и 3 януари Simple Smile
+ качеството на храната(вкл.достъпните цени), водата, местоположенито, детската площадка, любезния персонал
- няма сешоари(дори в СПА центъра), на места липсват рампи и придвижването с количка е много трудно, вътрешният детски кът е неотопляем(направо студен), кърпите не изсъхваха(нямаше отопляеми лири в баните).

Дадохме своите препоръки и се надяваме следващия път + да са много повече.
Имахме доста добър престой и през януари, но трябва да поработят над проблемите, за да не си захабят хотела преждевременно Wink

Моля, сподели какви са цените, аз писах на мейла който са дали няколко пъти, но отговор така и не получих. Което някакси не ми направи много добро впечатление.
Басейна пълни ли се много уикенда, с какво работно време е? Разбрах, че пускали и външни, и това също не ми е по вкуса много.

# 738
  • Мнения: 383
Здравейте,

Имате ли впечатления от хотелите "Здравец", "Роял Спа" и "Св. Спас" във Велинград? Кой има най-добро спа (вкл. плувен басейн) и добра храна? Ще питам и в темата за Велинград  Wink

# 739
  • Мнения: 2 208
На мене ми отговориха за цените , те са от 68 лв делник за двойна стая до 170 за апартамент. Уикенд от 82 до 194лв , малко е скъпичко Peace Говоря за Терма Вита.

# 740
  • София
  • Мнения: 813
На мене ми отговориха за цените , те са от 68 лв делник за двойна стая до 170 за апартамент. Уикенд от 82 до 194лв , малко е скъпичко Peace Говоря за Терма Вита.
Благодаря   bouquet.Ако водата е наистина минерална, както се твърди, басейна е хубав и е чисто, цената е съвсем приемлива /според мен/.
Дано се включи с мнение и най-скоро пребивавалия им клиент  Simple Smile.

# 741
  • София
  • Мнения: 14 759
Минерална е, там друго не тече Mr. GreenПреди години масово имаха проблеми със зъбите, поради липса на неминерализирана вода за пиене. Mr. Green

Сега сериозно-ние бяхме външни плуващи през коледните празници, имаше десетина човека в басейна. Цена от 8 лв. на час за външни действа доста възпиращо. Laughing

# 742
  • Мнения: 21
Като говорим са СПА, на мен много ми харесва хотел Аура във Велинград и хотел Аугуста в Хисаря.

# 743
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравейте ,влизам в темата с въпрос за пресни впечатления от хотел Петралийски в Огняново?
Относно Терма Вита ,как е въпроса с изхранването там?Търсих в нета снимки от детската им площадка и околноста около хотела ,някой ако има ,ще съм много благодарна да ги сподели  Hug !

# 744
  • Мнения: 84
Здравейте! И аз много живо се интересувам от хотел "Роял Спа" Велинград. Оферира се с най-големия СПА център - 2000 кв.м.  и много басейни- вътрешни и външни:   25 метров вътрешен басейн с минерална вода,   Втори вътрешен басейн с минерална вода, Римски басейн с минерална вода, Вътрешен детски басейн с минерална вода, Външен и вътрешен термо  басейн с минерална вода, Външен плувен басейн  с минерална вода,   Вътрешен и външен шоков басейн. Освен това  има и голямо разнообразие на сауни и парни бани.
        Ако някой е ходил или го е видял нека да сподели това всичко работи ли през зимата. Въпросът ми е дали има поне един открит басейн с гореща минерална вода или само е идея.

# 745
  • Мнения: 3 280
Здравейте! И аз много живо се интересувам от хотел "Роял Спа" Велинград. Оферира се с най-големия СПА център - 2000 кв.м.  и много басейни- вътрешни и външни:   25 метров вътрешен басейн с минерална вода,   Втори вътрешен басейн с минерална вода, Римски басейн с минерална вода, Вътрешен детски басейн с минерална вода, Външен и вътрешен термо  басейн с минерална вода, Външен плувен басейн  с минерална вода,   Вътрешен и външен шоков басейн. Освен това  има и голямо разнообразие на сауни и парни бани.
        Ако някой е ходил или го е видял нека да сподели това всичко работи ли през зимата. Въпросът ми е дали има поне един открит басейн с гореща минерална вода или само е идея.
Хотела още не работи.

# 746
  • Мнения: 84
В момента има ваучери в сайтовете за групово пазаруване.
Това ми изглежда доста странно. А на сайта на хотела има и цени за Коледа и НГ. Дали не работи само временно?
Много съм го харесала сега за междусрочната ваканция на децата. Дали няма да бъде измама?

# 747
  • София
  • Мнения: 869
Здравейте,

Имате ли впечатления от хотелите "Здравец", "Роял Спа" и "Св. Спас" във Велинград? Кой има най-добро спа (вкл. плувен басейн) и добра храна? Ще питам и в темата за Велинград  Wink
Здравец- намира се в самият център. Не го препоръчвам, защото за да стигнеш до басейна и спа-то вървиш по едни коридори и стълби.Директен асансьор няма. А по коридорите е студено. Иначе в самият басейн е много топло и приятно.Ние бяхме с ваучери преди време. Бяха ни настанили в доста голяма стая с балкон, май студио ли се водеше...Имахме закуска- нищо особено и вечеря- по тяхно меню, без избор; само един вид беше; но в крайна сметка се договорихме поне вечерите да са с различни меса- иначе те бяха предвидили само свинско и примерно кюфтенца, а така добавиха и риба /но тя не ставаше/ и пиле.
Св.Спас бяхме точно между Коледа и Нова година. Много ми хареса.Намира се близо до езерото Клептуза. Тук почти нямам забележки. Дори си направих масаж в моето състояние и останах супер доволна. Мил и отзивчив персонал и беше много, че даже прекалено топло навсякъде.
Роял Спа- за първи път чувам за него. Къде се намира?

# 748
  • Мнения: 383
Роял Спа- за първи път чувам за него. Къде се намира?
Много благодаря за отговора. Роял Спа е новопостроен, но все още явно не работи http://royalspa.bg/ Намира се в кв. Лъджене. Моите опасения за там са, че помещенията на Спа-центъра са огромни (поне от визуализациите така изглежда) и когато все още няма много хора може да не са добре отоплени, както и относно храната - едва ли ще правят блок маси със свежа храна за няколо стаи...
Св. Спас има ли голям вътрешен басейн, в който може да се плува? Били сме там на сватба малко след като откриха хотелската част и доста от съоръженията не работеха. Видях само че има нещо като детски басейн.

# 749
  • София
  • Мнения: 171
Този Роял Спа изглежда много добре. Според мен са го пуснали за празниците и след това са затворили за да го до оправят. В ценоразписът им пише, че цените са от 15 януари. , т.е. за зимната ваканция ще е ок.

И аз търся нещо за тогава. 

В Св. Спас съм ходила когато го отвориха, беше ок. Но последно тук четох, че нещо откъм хигиена са го закъсали.

Bunnie какво ще кажеш по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт