Кърмените бебета по-ревливи?

  • 10 686
  • 188
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 273
За състоянието на майката донякъде съм съгласна, но пак не е 100% определящо - случва се аз да съм бясна, а бебето да ми се хили широко.  Twisted Evil Съдейки по мен самата, характерът си го има от раждането.

Аз нямах предвид моментни състояния  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 510
На кърма, изключително спокойно бебе. Будеше се с усмивка Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 736
За състоянието на майката донякъде съм съгласна, но пак не е 100% определящо - случва се аз да съм бясна, а бебето да ми се хили широко.  Twisted Evil Съдейки по мен самата, характерът си го има от раждането.

Аз нямах предвид моментни състояния  Simple Smile


 Grinning Понякога се предава настроението, обаче. Но и като се замисля за близки майки... познавам ги като спокойни хора, а децата са нерваци, та де да знам.

# 33
  • Мнения: 1 897
Синът ми е кърмен 1м.,по-ревливо,но и по-усмихнато бебе от него не познавам,познавам пък и доста кърмени,все са различни,така,че кърменето да е някакъв критерий не вярвам.

# 34
  • Мнения: 9 381
Категорично гласувах кърма, спокойно. Отнася се и за двете ми деца. Освен че бяха много спокойни бебета, и много се усмихваха.

# 35
  • Мнения: 9 144
Статията изобщо не споменава смесено хранене, но в анкетата го има, нали? Wink

Всъщност се споменава  Wink
Цитат
Overall, 137 of the infants were exclusively breastfed, 88 were exclusively bottle-fed, and 91 were fed with a mixture of formula and breast milk.

Цялата статия на мен ми напомня на скрита реклама на АМ.
Щеше да е по-интересно да се прочете самото изследване, а не подбрани извадки.

Моя случай кърмене до 1г. 7м., спокойно бебе, никакви колики, никакъв плач,
но след 6-ия месец и досега често заспива трудно.

# 36
  • София
  • Мнения: 28 690
Синът ми не е кърмен нито веднъж, засега е спокойно бебе, като се изкл. периодите на колики и никнене на зъби.

# 37
  • Мнения: 343
Привет! Аз си имам в момента неспокойно и на моменти ревливо бебе. Ама го приписвам на зъбите. Преди това имахме силно колики. Между 2 и 4 месец имаше затишие, в което коликите отшумяха, а зъбите още не ни бяха подпукали и бебето ми беше изключително спокойно, заспиваше само, спеше стабилно по цяла нощ, преспиваше си и през деня 3 пъти за по половин час. Изключително кърмено е.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 079
За мен също няма връзка между кърмене и ревливи бебе. Дъщеря ми - кърмена 2,5 мес., после на АМ -изключително спокойно бебе. Голямото ми момче на АМ от 5 месец - много ревлив като бебе /колики, зъби, всичко беше проблем/ и сега е много крив и ревлив. Малкия - кърмен до година и месец - спокоен и усмихнат, бебе мечта.
Всяко дете си има заложени темперамент и характер, които се проявяват под различни форми и не зависят от храната им.

# 39
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 874
Статията изобщо не споменава смесено хранене, но в анкетата го има, нали? Wink

Всъщност се споменава  Wink
Цитат
Overall, 137 of the infants were exclusively breastfed, 88 were exclusively bottle-fed, and 91 were fed with a mixture of formula and breast milk.

Моя грешка, съжалявам.

# 40
  • Мнения: 9 144
Ама моля ти се, ние ти благодарим за статията...  Peace
Ще поровя по-късно да видим изследването в оригинал  Grinning

# 41
  • Мнения: 54 545
Дъщеря ми не е кърмена изобщо , беше само на АМ .
Не плачеше само като спи ! Mr. Green

# 42
  • Мнения: 9 381
Ама моля ти се, ние ти благодарим за статията...  Peace
Ще поровя по-късно да видим изследването в оригинал  Grinning
Дори да видиш цялото изследване и аз като тебе съм убедена, че статията е скрита реклама на АМ. Но освен това имам чувството, че и изследването е поръчано от компания, произвеждаща АМ. Защото на кой му е притрябвало да знае дали кърмените бебета са по-ревливи освен на някоя компания, произвеждаща АМ, която в своята реклама да каже: Кърмата е най-добрата храна за вашето бебе. Обаче писнало ли Вие да стоите при него по цял ден и да нямате време за себе си? Да кърмите без прекъсване, за да не плаче, а то дори не Ви се усмихва? Затова използвайте нашето АМ. Еди-кои си учени доказаха, че бебета, хранени с АМ са по-спокойни, не плачат толкова и се усмихват.Така че, ако искате да имате време за себе си, хранете бебето с АМ. hahaha
Не виждам друга причина за това изследване, иначе кой как си храни бебето за мен е все едно. Виждала съм спокойни и ревливи бебета, такива с колики и без, които са били и кърмени и не.

# 43
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 874
А ти всъщност прочете ли статията? Grinning
Защото в нея едно от първите изречения е: "Здравното министерство препоръчва на майките изцяло да кърмят първите шест месеца след раждането."

И още: "Ако родителите имат по-реалистични очаквания, повече от тях биха избрали кърменето, надяват се от Съвета за Медицински Изследвания."

Ако това е пропаганда за АМ, здраве му кажи! Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 6 694
На мен въобще не ми изглежда, че статията е пропаганда на АМ - напротив, най-общо казват, че ревливостта е нормалния начин на бебетата да комуникират - съответно да изискват кърма, докато бебетата на АМ са прехранвани и затова не мрънкат, но съответно качват тегло прекалено бързо.
Къде е тук пропагандата? И според мен е по-добре бъдещите родители да имат реалистични очаквания за бебето, да не си мислят, че то само ще яде и спи, за да не се разочароват и бързо да посегнат към АМ с идеята, че не им достига кърмата. Хората са написали - понякога бебетата не реват от глад, а от умора например.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт