Парфюмни размисли и страсти - 148

  • 39 122
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 423

 thumbsup Той  Simple Smile
Изстрелях жокерите от раз  Laughing

# 46
  • Мнения: 348
Синеочке, всички хлапета са всъщност неизчерпаем извор на лафове, бисери и смарагди, да са ни живи и здрави!

Атти, аз на това му викам практичност и отстояване на личната свобода-откъде на къде само едно нещо, винаги повече! Laughing

Какво нещо са възприятията обаче-Мимс вижда Кашмира като ``тъмен, опасен, стегнат, студен`` а за мен е просто уютен, приласкаващ, нежен и много любящ. Денси пък му викала Смъртта, а за мен е Любовта (споделяла съм, че ухае 1:1 с моето момче)

И да споделя поредната смешка в нашето гнездо. За втори пореден ден съм с Екстремната Отмъстителка, движа се из града на пета скорост, чувствам се на 7-мото небе, изобщо-владея положението. Срещам се с момчето и поднасям китка с превъзходство и леко дяволит поглед, за да получа отговорът ``А, ухае на козуначета``. Аз съм шокирана, объркана и бързо го скастрям да не се лигави, а да ми каже дали му харесва. ``Сериозен съм, мирише ми на козуначе`` и остана на това мнение до края на деня Shocked Е, аз обаче съм Екстремна Отмъстителка-познавам си човека и знам, че дадеш ли му загадка-няма да си легне докато не я реши. И сега се мъчи с моите рими за Синия час. Че даже вече и жокер поиска Laughing

# 47
  • Козлодуй
  • Мнения: 751
Ех,един път да се сетя и аз,още докато чета гатанката,и съм изпуснала възможността да дам верен отговор Grinning
Хрумна ми една нова,надявам се да ви усмихне за "добро утро" Hug
Кехлибар и разтопени дървеса в камината.
Прегръдка на кашмирен шал.
Черно пиперче.

Почти на хайку го докарах Mr. Green

# 48
  • при морето
  • Мнения: 911
Comme des Garcons 8 88....може би?Има кехлибар,ухае на дървеса,само за черния пипер не съм много сигурна.
 
Сънчо,хайкуто ти е просто върха! Laughing

# 49
  • Мнения: 868
Ести Лаудър Сеншуъс?

Като имам повече време да ги обмисля, ще пиша за анкетата.

# 50
  • Мнения: 2 435
Сънчо,21?Душнах само от капачката.

Ей,Мимс,жестоки рими за Черния кашмир,ама ти наистина твърде много жокери си ни дала Laughing

# 51
  • Мнения: 35 961
Черна черупка, черна душа.
Тъмен, опасен, стегнат, студен.
Денси нарича го просто "смъртта",
други веднага падат във плен.
Бубс го обича, Годесче също.
Аз напоследък пък му се мръщя.


Мимс,  Hug
мнооого ми хареса за черната душа  Blush

моята загадка е: познайте с какво ще съм днес  Joy

# 52
  • Мнения: 31 178
Лю - много ми помогна със съвета за Артемизия - така или иначе я бях купила вече, но поне да не се ядосвам, че в БГ е доста по-евтина, ако наистина 100 мл Penhaligon's са в порядъка, който каза Денси  Confused
И ми остава да се измъчвам с изкушения от рода на 75 мл Беж и сет от 4х15мл ексклузиви на Ерме Thinking Thinking Thinking - ако сега не ме накарат да чекирам и дамската си чанта дори, не виждам кога друг път Mr. Green
Аси, аз мисля че 50 мл. са около 150 лв. не 100 мл. Честит да ти е! Hug  bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 5 656
Страхотни загадки пишете всички  Hug Както се видя, с нишовите не съм много на ти, с другите съм по-наясно.
Най-много ми харесва не толкова самият акт на гадаене, ровене и отгатване, а да прочета кой как възприема определен парфюм, асоциации и препратки  Peace

Бубс, ужаааасно трудна загадка   Mr. Green

# 54
  • Мнения: X
Моята загадка е: познайте с какво ще съм днес  Joy


Ъъъъ, с Будоар? Hug  bouquet

Мимс, страхотно стихче за ЧК.

Аз, таковата.....срам не срам, ама..... запис. Embarassed

Атти, чудесна тема, ще се включа по нея при първа възможност. Hug  bouquet

# 55
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Здравейте!

 Мен където не ме сеят, там никна.
 Включвам се при вас, за да не ви изпусна.
 Много ми харесват загадките, които пускате, но съм "боса" в разпознаването и само чета и  се уча. Laughing Дори ме е страх да пусна предполагаемия си отговор.  ooooh!

 По въпросите кой какъв парфюм носи : слагам това, което ми хареса. Не мога да определям кой парфюм за кой сезон е подходящ, затова и често задавам този въпрос тук.
 
 Може да се добави и "Парфюм за изпит"Mr. Green
 През ноември бях на шофьорски изпит и тъкмо преди дни бях получила пробичка от Кристал Ноар. Реших да се пръсна с Кристала. Е, скъсаха ме. Обаче любовта ми към този парфюм не намаля въпреки неприятната емоция покрай изпита.
 Дори дни след това си поръчах парфюма и сега даже ще си сложа от него.

 Преди два дни получих пробички от една мила дама от темата.  Hug
 Пробвах Черната орхидея и я намирам за прекрасна. Heart Eyes Получих и комплименти. Пък такива оценки ми харесват.

 Постът ми е почти спам. ШЪ моля за прошка!

# 56
  • Козлодуй
  • Мнения: 751
Добро утро,излюпих се Grinning
И имаме победител   /драматична пауза,барабани бият в далечината/
Pixie   bouquet

Нели,вътре си и с двата крака в манията ни,честито Hug
При мен беше бърчене на нос,не помня първата ми асоциация,но помня,че се чудех какво толкова му харесват всички на Black Orchid.Но се пристрастих с тестването.Когато го поднесох на снаха ми да го душне(вече бях влюбена),задави се направо.Сироп за кашлица бил,както твърдят доста хора,които не го харесват.Щом ти от първия път си харесала Орхидеята...впечатлена съм Hug

# 57
  • Мнения: 2 435
Сънчо,ти кога успя да се влюбиш в любимия ми Сеншуъс Grinning

# 58
  • Мнения: 348
Сънчо,ти кога успя да се влюбиш в любимия ми Сеншуъс Grinning

ОК, това е, вече съм твърдо убедена, че каквото харесва Годесчето-това ще го харесам и аз. И по тоя повод-днес със Сеншуъс, да му се нарадвам в студа! Сънчо, наистина си стана хайку! Grinning

# 59
  • Козлодуй
  • Мнения: 751
Сънчо,ти кога успя да се влюбиш в любимия ми Сеншуъс Grinning
Кога,кога,когато ти ме зариби,не помниш ли Grinning
Харесвам го много,но все още имам Ню ЕДП и засега не съм почувствала остра нужда да го придобивам.
Открих мнението,за което мислех от няколко дни.Обичам да препрочитам първите теми от архива понякога,и това е едно добро обяснение/или оправдание/ за нашето хоби,страст,мания или както там го наричате Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=209215.msg4940836#msg4940836
Цитат на: xenia
Парфюманки, знаете ли колко интересно предаване гледам. Оказва се, че енергетичната аура на човек и тази създавана от аромати взаимодействат помежду си. На практика се оказва че с аромати човек може изцяло да променя себе си, здравето си и живота си.

Ставаше въпрос за т.нар. "венец на безплодие и безбрачие". Това е сиво облаче което се появява над главата в аурата, резултат от карма или магия (проклятие). На практика това е "дупка" в енергетическата обвивка. Та с две думи, на пациента се прави снимка на аурата, дават му да избере между различни цветни шишенца с аромати (твърди се че ароматите си имат цветово съобтветствие). Инстинктивно човек избира тези цветове, които са малко или липсват в аурата. Та с две думи, с тези ухания човек "закърпва" лошите места в енергетичната си обвивка.

Какво мислите по въпроса? Аз към парфюмите си винаги съм имала отношение като към един вид "лекарства" за съответни емоционални състояния, но връзката между енергетична и ароматна аура някак не бях правила.

Всичко това за мен значи едно...грабва ли те един парфюм неустоимо, трябва да се взима на всяка цена!  Нещо не достига в аурата и си го търсим.

Общи условия

Активация на акаунт