Хламидия - тема 2!

  • 88 634
  • 779
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6
Може ли някой да ми разясни тези резултати какво точно означават и буквите какво точно значат?Първото е правено в Цибалаб за Chlamydia trach. IgG и резултата е 15 АЕ, което означава положителен. Второто е правено в Бодимед и излиза Хламидия трахоматис IgG Ab - 1:16 отрицателен. И третото в Токуда като ми взеха вагинален секрет и резултата е Хламидия трахоматис Ag - /-/ отрицателна проба за Chlamydia trachomatis Ag. Забелязах че и трите са с различни букви и немога да си обясня коя точно какво означава. А второто, което е правено в Бодимед също е с взимане на кръв като първото в Цибалаб, но резултата е отрицателен. По точно каква всъщност е разликата между Chlamydia IgG и Chlamydia IgG Ab? Има ли такава или са едно и също?

# 691
  • Мнения: 1
Може ли някой да разчете резултатите:

Chlamydia trach. IgM   0.30   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
Chlamydia trach. IgG   0.89   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

# 692
  • София
  • Мнения: 36 169
Може ли някой да ми разясни тези резултати какво точно означават и буквите какво точно значат?Първото е правено в Цибалаб за Chlamydia trach. IgG и резултата е 15 АЕ, което означава положителен. Второто е правено в Бодимед и излиза Хламидия трахоматис IgG Ab - 1:16 отрицателен. И третото в Токуда като ми взеха вагинален секрет и резултата е Хламидия трахоматис Ag - /-/ отрицателна проба за Chlamydia trachomatis Ag. Забелязах че и трите са с различни букви и немога да си обясня коя точно какво означава. А второто, което е правено в Бодимед също е с взимане на кръв като първото в Цибалаб, но резултата е отрицателен. По точно каква всъщност е разликата между Chlamydia IgG и Chlamydia IgG Ab? Има ли такава или са едно и също?

Едно и също е
ПП. Някъде отговорих на това Simple Smile

След 10- на дни пусни Иг.А и Иг.Г в трета лаборатория

# 693
  • София
  • Мнения: 36 169
Може ли някой да разчете резултатите:

Chlamydia trach. IgM   0.30   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
Chlamydia trach. IgG   0.89   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Резултатът е граничен - за стара инфекция
Трябва АБ лечение и за двамата и без секс докато трае лечението - консултирай се със специалист по репродуктивна медицина, защото ако е обикн-н АГ може да ти каже, че няма нужда от лечение Simple Smile

# 694
  • Мнения: 494
здравейте момичета,
влизам да се отчета -
през април ми излязоха тези резултати:
Chlam trach Ig A 9.4    (-)отр.:под 9;гран.ст-т: 9-11Cry+)пол.:над 11
Chlam trach Ig M 9.5 (-) отр:под9;гран.ст-т:9-11Cry+) пол:над11
Chlam trach Ig G 18.1   (-) отр:под9;гран.ст-т:9-11Cry+) пол:над11
пих вибрамицин 10 дена и зачаках.

направих си ДНК тази седмица (пълен пакет, че веднъж бях лекувала и уреаплазма)
резултати:
Материал за изследване:    Цервикален секрет
Метод на изследване:    Качествен ДНК анализ - PCR/real-time PCR
Микоплазми/Уреаплазми/Хламидия (разширен пакет)
Ureaplasma parvum    Отрицателен
Chlamydia trachomatis    Отрицателен
Mycoplasma genitalium    Отрицателен
Mycoplasma hominis    Отрицателен
Ureaplasma urealyticum    Отрицателен
 newsm44

утре - кръвен Имг А, М и Г

 Praynig Praynig Praynig

(доколкото разбрах Имг Г след лечение се увеличава - изледвах го през Октомври 2012 - беше 15; и след това може мнооооого дълго време да му отнеме да спадне ... но ще го тормозя до последно!  Crossing Arms)

# 695
  • София
  • Мнения: 36 169
здравейте момичета,
влизам да се отчета -
през април ми излязоха тези резултати:
Chlam trach Ig A 9.4    (-)отр.:под 9;гран.ст-т: 9-11Cry+)пол.:над 11
Chlam trach Ig M 9.5 (-) отр:под9;гран.ст-т:9-11Cry+) пол:над11
Chlam trach Ig G 18.1   (-) отр:под9;гран.ст-т:9-11Cry+) пол:над11
пих вибрамицин 10 дена и зачаках.

направих си ДНК тази седмица (пълен пакет, че веднъж бях лекувала и уреаплазма)
резултати:
Материал за изследване:    Цервикален секрет
Метод на изследване:    Качествен ДНК анализ - PCR/real-time PCR
Микоплазми/Уреаплазми/Хламидия (разширен пакет)
Ureaplasma parvum    Отрицателен
Chlamydia trachomatis    Отрицателен
Mycoplasma genitalium    Отрицателен
Mycoplasma hominis    Отрицателен
Ureaplasma urealyticum    Отрицателен
 newsm44

утре - кръвен Имг А, М и Г

 Praynig Praynig Praynig

(доколкото разбрах Имг Г след лечение се увеличава - изледвах го през Октомври 2012 - беше 15; и след това може мнооооого дълго време да му отнеме да спадне ... но ще го тормозя до последно!  Crossing Arms)

Браво Simple Smile

 Иг.Г пада бавно и ако при теб е започнал да се понижава всичко е Ок.
 

# 696
  • Мнения: 494
благодаря denis_d   Hug

следващия петък съм на вторичен за резултати : )
 Praynig Praynig

# 697
  • Мнения: 4 251
Здравейте. По ред причини съм се замислила за провеждането на изследване за хламидии и прочетох част от темата. Прави ми впечатление, че се изследват Chlam trach Ig A, Chlam trach Ig M, Chlam trach Ig G. Това са изследвания за хламидии, предавани по полов път или?
       
Цитат
От всички познати ни разновидности, най- опасна за човека се явява хламидия трахоматис – микроорганизъм, който по структура прилича на бактерия, но се държи като вирус. В науката са известни 15 вида хламидии. Някой от тях поразяват лимфните възли, други причиняват очни заболявания – трахома, хламидиен конюктивит, а трети – заболявания на пикочополовата система. Прониквайки в клетките на организма, хламидията живее и се размножава.

Начини на заразяване с хламидии:

Начинът да се зарази човек с хламидии е доста прост. Заразяването с хламидии при човека се получава много лесно. В болшинството от случаите хламидиозата се предава по полов път (при генитален, орален или анален секс) и носи наименованието – урогенитална хламидиоза. Въпреки това, хламидийната инфекция може да се свърже и с бита и ежедневието на човека. Например, чрез ръкостискане; при ползването на общи прибори и предмети от бита; консумативи за лична и обществена хигиена; във водни басейни. Новороденото дете също може да бъде заразено и то още при преминаването през родовите канали на майката.
             

# 698
  • Мнения: 22
Здравейте:)
 имам следните резултати
кръвният ми тест за Хламидия трахоматис е отрицателен (ИНг), а  теста от вагинален секрет  за Хламидия трахоматис Ag - /+/
кръвният тест на мъжа ми също е отрицателен

изписаха ми авелокс, а от прочетеното тук не видях друг да се е лекувал с авелокс?
трябва ли да си направя друг тест-ДНК? или да се консултирам с друг лекар?


# 699
  • Мнения: 494
Прави ми впечатление, че се изследват Chlam trach Ig A, Chlam trach Ig M, Chlam trach Ig G. Това са изследвания за хламидии, предавани по полов път или?             
хей тетка,

с уговорката че далеч не съм специалист,
бих ти отговорила това което знам.

хламидия трахоматис се предава предимно по полов път. (хипотетично има около 1% да е и по друг начин ... божа работа).

имуноглобулините са отговор на иминната система към определ "бацил" .т.е реакция на тялото да се защити.

моят съвет - ако правиш тестове - сух тест - ДНК (т.е. гинеколог взема цервикален секрет и пробата се предава в ГЕника - например) и кръвен - за трите имуноглобулина - те се завишават с някакво закъснение - примерно седмица, месец, година - т.е. показват вече малко, средно или силно напреднала инфекция

моето обяснение е доста лаишко, надявам се да ти е помогнало. и все пак - не се колебай - дори да си ги платиш (без направление) и да са всичките отрицателни - си заслужава. спокойствието че всичко е наред е по важно!

успех : )

# 700
  • Мнения: 494
изписаха ми авелокс, а от прочетеното тук не видях друг да се е лекувал с авелокс?
здравей mqna,

виж в листовката каква е активната съставка, много често имената са в зависимост от производителя, а в същност съдържат едно и също. аз лично 3 различни АБ пих в рамките на 12 месеца, но те така или иначе имат същата съставка

лекувай се, и задължително контрола след месец : )

успех

# 701
  • Мнения: 4 251
Благодаря за отговора, delusion22.
        Въпросът ми беше най-вече дали с тези изследвания се покриват 15-те вида хламидии. Най-вече заради "обикновеното общуване в бита" с хора, които се лекуват от хламидийна инфекция. Далеч съм от параноята да не смея да се ръкувам с някого...

# 702
  • Мнения: 22
Благодаря много за отговора, delusion22

ще сравня съставките с друг АБ /колкото разбирам/
но на мен чуденката ми е и в това къде съм ги лепнала тия гадове.....като с мъжо сме от 5 години заедно, контак с друг мъж нямам, двамата сме с отрицателни къвни тестове ИНг.Аз си правя такъв тест всяка година и не съм имала положителен и сега на един контролен преглед излиза, че си ги имам Sad

# 703
  • Мнения: 766
Благодаря много за отговора, delusion22

ще сравня съставките с друг АБ /колкото разбирам/
но на мен чуденката ми е и в това къде съм ги лепнала тия гадове.....като с мъжо сме от 5 години заедно, контак с друг мъж нямам, двамата сме с отрицателни къвни тестове ИНг.Аз си правя такъв тест всяка година и не съм имала положителен и сега на един контролен преглед излиза, че си ги имам Sad

Аз бих повторила теста на друго място.  Peace

# 704
  • Мнения: 22
Здравей, Allaya Simple Smile

и аз така реших ....да си направя нови тестове в друга лаборатория за по-сигурно и надявам се нещата да са ОК, ако не.....почвам лечението.

Общи условия

Активация на акаунт