Кой има право да тормози децата ни?

  • 14 193
  • 264
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 15
Нес,подкрепям напълно поста ти. И аз се чудих как така  не са му се скарали на детета,че си е тръгнало само,а най-важното е било да почне разправа с учителката и т.н. Също смятам,че мамамена не е коректна и не казва всичко.

# 226
  • Мнения: 442
Не става въпрос на него да му се карат, а да му се обясни, че щом не му е казано, че може сам да си ходи, значи трябва да почака. Това в случая не е пропуск на детето. Както и да е. Надявам се мамамена да внесе малко яснота какво е станало с другите деца...  Simple Smile

# 227
  • Мнения: 741
Напротив - всичко е толкова ненормално и безумно за един педагог, че не мога да приема така поднесената истина...... Rolling Eyes точно това се мъча да обясня
Това значи ли, че твърдите, че със сигурност учителката се е обадила на майката, за да я предупреди, че детето е тръгнало само?

И аз се чудих как така  не са му се скарали на детета,че си е тръгнало само,а най-важното е било да почне разправа с учителката и т.н. Също смятам,че мамамена не е коректна и не казва всичко.

Аз пък съм сигурна, че е провела доста сериозен разговор с детето си, в който изрично да го предупреди, че никога, при никакви обстоятелства да не си тръгва само от училище. Защото така би постъпила всяка отговорна майка, а мамамена ме убеди, че е такава!

# 228
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 350
Анджали, толкова ли е важното да лепнем етикетите "отговорен" - "безотговорен"?

Учителката със същата сила може да е отговорна майка, да не иска да оставя детето си в риск. Напълно нормално е да си тръгне след изтичане на работното й време, за да се погрижи и за своето дете.

Притеснява ме това с прочита на 15-те минути минус /според мамамена/ и плюс /като най-вероятна гледна точка от страна на учителката/ и пълния мрак по въпроса с другите деца.  

# 229
  • Мнения: 2 898
Aдимар, напълно съм съгласна с теб, защото съм колежка и знам на какво са способни децата. Колкото са сладки и на вид беззащитни, толкова са умни и изобретателни.
колкото умни и изобретателни да са децата учителят не би трябвало да се подава.

Не си ме разбрала. Учителите не се поддават. Много родители вярват на всякакви безумия, които децата им кажат. Разбирам, техни дечица са, но все пак са възрастни хора и трябва да не реагират само емоционално.

# 230
  • Мнения: 41 448
Искам да споделя малко бизнес опит. Установила съм, че когато продадеш някоя стока на клиент и стоката дефектира, защото не е добра, то клиентът общо взето проявява разбиране и сравнително лесно се договаря компенсация. Обаче ако стоката е дефектирала, защото лично клиентът е направил нещо не както трябва и си е виновен сам, тогава атакува, ругае и напада като разярен лъв. И много трудно се говори разумно с него.
Та ако приложа този мой опит към хиперактивността на нашата колежка, то бих казала, че има нещо съмнително. Склонна съм да допусна, че тя е гузна за нещо и се опитва да убеди всички, в това число и себе си, че самата тя и детето и нямат никаква вина, а виновни са само училището и учителката.

Разбира се, това е само хипотеза, защото така и не знаем фактите.

Лично аз, ако детето ми направи такова нещо, първо ще потърся вината у себе си и у него, ще взема мерки това да не се повтаря и едва след това ще търся сметка на учителката. И то поради простата логика, че основата на безопасността на детето е то да бъде научено да спазва забраните и ограниченията. Защото ми е ясно, че ако едно дете поиска да се измъкне от опеката на учителите ще успее. Ролята на учителите е да минимизират опасността детето да направи глупост, но всеки запознат с теорията на риска знае, че понятие нулев риск няма. Нулев риск има само, ако нищо не се прави.

# 231
  • Мнения: 15
Да,Нес,права си-нямах пред вид да му се скарат,а да муобяснят опасностите.Не се изразих правилно

# 232
  • Мнения: 741
Анджали, толкова ли е важното да лепнем етикетите "отговорен" - "безотговорен"?
Какъв е смисълът да питаш точно мен, след като доста участнички в темата се опитват да убеждават, че мамамена е виновна за случилото се и е безотговорна майка, щом не е предотвратила нещо, за което няма как да е знаела, че ще се случи?
А аз се опитвам да отговоря на тях, чрез своето впечатление от нейните постове.

# 233
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 350
Кой точно каза, че е безотговорна. Мисля, че като такава беше спрягана учителката Rolling Eyes

# 234
  • Мнения: 442

     Може би имаш предвид мен, Анджали? Ако е така- не съм имала предвид безотговорност по никакъв начин. Липсата на отговорност у един човек показва много допуснати грешки и липсата на интерес. Не бих направила такава оценка на никого- нито ми влиза в работа, нито познавам ситуацията, нито човека.

# 235
  • Мнения: 15
Никой не казва,че мамамена е безотговорна,а че просто не казва цялата истина.

# 236
  • Мнения: 10 547
Защо така в черно-бяло рисувате картината? В тази история няма участник без вина- от учителката до майката, пред самото дете и брат му.
И въпреки това има неща, които що се отнасят до учителката, са тревожни.

# 237
  • Мнения: 8 567
Тревожни, меко казано.
Тук се започва да се смучат от пръстите оправдания - тя и госпожата може да има дете да я чака, видяла баткото (ами ако той учи в същото училище сигурно го вижда по няколко пъти на ден), дошъл и цикълът, оставила го на охраната, ама охраната не знае и какво ли още не!
Моята хипотеза пък е, че тя изобщо не е очаквала детето да си тръгне и за това така смело си е тръгнала самата тя.
Очаквала е да седи тихо и кротко без надзор нейде във фоайето, какъв възпитател трябва да си, че да си сигурен на 100 процента във винаги правилната реакция на някое дете?

Нали поради това родителите подписват въпросните декларации, защото си познават децата, майката познава детето си, преценила е, че не може все още да му има доверие и затова възпитателката трябва да й предава детето лично.
Какви родителски вини, какви пет лева?
Ако на пазара майката загуби детето си, разбирам, но в училище пак тя да го е загубила, е това просто ...нямам думи.

Последна редакция: нд, 12 фев 2012, 20:03 от нова

# 238
  • София
  • Мнения: 62 595
Че учителкатае оставила детето е грешно,  това е ясно. И понеже като се работи с хора, не може да се оставят нещата само в техните ръце, е нужно да се вземат и някои меркии в семейтвото. Една от тях е да се инструктира детето при нникакви обсттоятелства да не си тръгва самичко, а да стои и да чака майка си или който трябва да го вземе. Другото е, когато възрастният закъснява, детето да му се обади, за да разбере какво става. Тетото е, самият възрастен, когато закъснява, да звънне на детето и да го провери и инструктира какво да прави. На мен лично не ми харесва горямото дете да прибира малкото, освен ако не е вече в гимназията, тогава се предполага, че има по-високо ниво на отговорност. Но все пак, и то е дете, за мен е редно възрастни да поемат ангажимента, а не децата. Вярно, ако тръгне да става беля, то няма как да се предотврати, но поне могат да се вземат някакви преватнивни мерки в семейството, дда има създадена организация с прости и твърди инструкции. Не виждам смисъл да се разчита изцяло на учителя, още повече, че родителят не си спазваа ангажимента. Аз самата съм виждала редовно едни и същи деца вечер да чакат при охраната на училището, защото загубените им родители не могат да се организират. И тъй като е възможно някой сега да ми скочи обиден, да, наричам такива родители дори хронично загубени, защото го допускат повече от веднъж, дане кажа обичайно поведение. Веднъж всеки се случва да закъснее, но повече от веднъж вече е рецидив.

# 239
  • Мнения: 10 547
Така е, за инструкциите съм съгласна, макар че, аз съм "мелила" сигурно хиляди пъти едно и също, и въпреки това детето ми се изгуби, и въпреки това се прибра с мъж, и въпреки това беше взело храна от него. Та, на дете доверие нямам.

Общи условия

Активация на акаунт