С куки, две или една, творим зимни плетива - 80

  • 145 622
  • 741
  •   2
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 483
И аз довърших вчера моят пуловер,яката стана доста добра,но не точно както на снимката Whistling

Вижте това





Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 09:58 от liletka

# 616
  • Мнения: 20
Carmela Biscuit, разкошен е - да си го носиш със здраве и настроение. Всичките ти неща радват и са много пипнати, а пък за мен си е равнозначно на геройство да плетеш на 3 мм. в кръг цял пуловер.   bouquet

# 617
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Карамелена бисквитке, пуловерът е повече от прекрасен! Имаш страхотен усет и към моделите, и към снимането им след това - и както винаги тистои прекрасно! Аз искам да попитам как така направи райетата на ръкавите да са по-тесни отколкото на торса? В момента плета нещо подобно, но от Ярн арт маджик (много съм доволна от преждата, една такава мекичка, а е 100% вълна) и почти завършвам основната част и ще почвам ръкавите, но ми се струва понеже обиколката им е по-тясна от торса райетата ще станат по-дебели, а не по-тънки? Мислех си да късам преждата на места, но не ми се ще да я захабявам. Ако има друг начин, моля да го споделите.

Искам да попитам и Боби, понеже вече се оглеждам за пролетни одежди, мислех си за Етамин, понеже ми трябва прежда с дебелина 2.5 мм, та бих искала да попитам за отзиви за нея - дали е подходяща за ето този модел: http://images4.ravelrycache.com/uploads/chiaochun/83991457/img_2401_medium.jpg
Мислех си и за мерсенизиран памук, но с него ми се струва, че дрехата няма да е разтеглива. Приемам предложения за прежди.

# 618
  • Мнения: 9 908
Кармела, чудесен пуловер както всеки път!

# 619
  • София
  • Мнения: 1 655
Весела Ахрима, Манжелка, Тити благодаря   Heart Eyes bouquet
Манжелка, ивиците на ръкавите са 3 пъти по-широки от тези на торса, но се получава обратната илюзия заради сливането на близките цветове на райетата на торса. Иначе един цвят от торса е приблизително 1 ред, а от ръкавите - 3 реда.
Плела съм и жилетка от Ализе Ланаголд Батик, където нагласях ширината на ръкавите да е точно като тази на торса, но голямо рязане и снаждане падна  Laughing

# 620
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Карамелке, благодаря за бързия отговор. Ще видя как ще го завърша и моя пуловер и ще показвам другата седмица, въпреки, че отсега си мисля, че моите ръкави няма да са толкова сполучливо цветово като твоите.

# 621
  • Мнения: 382
Тити - много благодаря за бързия отговор Hug Започнах го още снощи - след няколко пъти разплитане, че ту ми се виждаше много голямо, ту много малко, мисля че най-накрая постигнах добрия размер:) - получава се много хубавичко Peace Ти с какво го плете? Аз май взех много тънка прежда - Дива... трябваше може би нещо памучно Thinking но както и да е - започнала съм го - с това ще да е.
Кармела - перфекто изпълнение както винаги Peace
Всичко което разгледах е страхотно... извинявам се че няма да цитирам поименно... но ще изпусна някой Blush

# 622
  • Стара Загора
  • Мнения: 936
carmela  smile3501
точно този цвят е страхотен и на мен много ми хареса,а и изпълнението...... smile3521

# 623
  • Мнения: 33
Здравейте
Бихте ли ми помогнали с бебешки моделчета за момченце

# 624
  • Мнения: 2 199
Carmela много хубава блузка и снимките са разкошни   bouquet
тити много ми харесаха всичките одеала  Embarassed аз в момента плета две за бебенца  Embarassed Но са скучни плетки  Embarassed Твоите са много интересни   Hug
сврачето шал-яката е много ефективна. Преждата ли е такава или ти си се занимавала с направата й?  Rolling Eyes

Една шапка от мен на пеперуди  Crazy
Шапката е от вълнена прежда 85% агнешка и 15 % камилска прежда.




Страхотна мека и пухкава и не ме боцка  Crazy Crazy Crazy

Успешно плетене   bouquet Ясно е, че докато температурите са ниски ще пълним шкафове с топли плетки  Laughing

# 625
  • Мнения: 5
Carmelke,сърдечно Благодаря  bouquet.Тоз централния ,го използваш вместо шев,без значение от къде плетеш ръкава

# 626
  • Стара Загора
  • Мнения: 936
Galla ако разбираш руски аз доста ползвам един сайт,който харесвам само иска регистрация
http://parijanka.net/

# 627
  • Мнения: 9 908
inik, да, памук ползвах, но не мога да помогна с марка, защото тук продават само един вид Simple Smile

Dry Thyme, благодаря. Аз пък все по чуждото се заглеждам и ми се струва по-хубаво. Шапката ти е с много хубава плетка, не става ли за одеялце също?

# 628
  • Мнения: 33
Mendeleev80,Благодаря ще го разгледам

# 629
  • Мнения: 305
Момичета, помощ!

Намерих едни модели на невероятни ръчни бижута, но не мога да разгадая техниката! Ето пример:

Авторката пише, че са направени "със стотици игли", подозирам, че е нещо като калоферска дантела, но аз не я владея... Confused
Ето още чудеса, ако вече са пускани, или това е вече дискутирано, моля да ме извините:

http://www.etsy.com/shop/berratosun?page=1

Общи условия

Активация на акаунт