С куки, две или една, творим зимни плетива - 80

  • 145 590
  • 741
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 20
Момичета, помощ!

Намерих едни модели на невероятни ръчни бижута, но не мога да разгадая техниката! Ето пример:



За конкретния модел мисля, че се използва фина ПВС мрежичка (като тези използвани в строителството) върху която се плете и придава необходимата твърдост, а иначе оплитането е съвсем елементарна верижка или нисък пълнеж.
Лилавите спиралки пък са оплетени върху тел.

# 631
  • Мнения: 2
Менделеев, и от мен похвали за туниката! И аз винаги променям нещо от модела, който използвам. Много кокетно е с джобчетата!  Heart Eyes

Кармела, да ти е честита новата блузка! Отива ти!  bouquet

На сврачето яката е много ефектна. Може ли за помоля за снимка на дрехата, с която е комбинирана? Praynig

Суха мащерка,   bouquetтопла шапка и лесна плетка, но много приложима!

От мен първата от серията възглавнички, които си чакат реда от лятото. Замислила съм ги да са 3 или 4. В духа на разговора преди няколко страници за втория живот на преждите, това беше пуловер, който така и не му се получи подходящо време за носене. Е сега ще си подпирам кръста с него!

Следва продължение...

# 632
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Снежинка,на снимката яката съм я съчетала с черния кожен стол Laughing
Идеята я взех от тук.

Изплетох мрежа и после на принципа на "фъкането" връзвах дълги двойни ресни.Не стана много бързо,но идеята така ми беше влязла в главата,че нищо не ме отказа да си е направя.
Суха Мащерка Hug

# 633
  • Мнения: 1 483
Galla ако разбираш руски аз доста ползвам един сайт,който харесвам само иска регистрация
http://parijanka.net/


 smile3514 Харесах един милион неща,сейвнах ги,но,кажете ми,кога ще успеяяяяя smile3516

Суха Мащерка,шапката е жестока.Много ми харесва!

# 634
  • Smolyan
  • Мнения: 0
Big Bad Mamma мисля, че е иглена дантела (кене - oya) ето нещо за гледане, дано ти свърши работа:
едно две три
линк1 линк2
Аз също ги гледам от известно време и се навивам да пробвам. Rolling Eyes

# 635
  • Мнения: 305
Big Bad Mamma мисля, че е иглена дантела (кене - oya) ето нещо за гледане, дано ти свърши работа:
едно две три
линк1 линк2
Аз също ги гледам от известно време и се навивам да пробвам. Rolling Eyes

Да, точно това е! Аз съответно си написах домашното, изрових един клип на една баба в тюба и от одеве боцкам упорито  Mr. Green
Все пак се иска майсторство, та ще отнеме време Simple Smile

# 636
  • Стара Загора
  • Мнения: 935
Сне*и,благодаря.Страхотно приложение на неизползваните прежди и аз бях планувала моите възглавници доста преди да ги изплета.Дори моите мъже в началото ми се смееха,но сега и те се въргалят на тях Joy
liletka,всички сме така скъпа,особено аз.Толкова модели съм натрупала... Rolling Eyes

# 637
  • Варна
  • Мнения: 3
да покажа 2 завършени плетива от мен...

шал към леопардовата ми шапка



и малка черна зимна рокля с Версаче елемент



така седи облечена

# 638
  • София
  • Мнения: 1 654
Kalinka, страхотна е роклята, много стилна!
(заплювам си да използвам идеята някъде за нещо  Simple Smile)

Снежи, чудна ти е възглавничката. И аз се чудя дали да не вкарам разни остатъци,
че и цели чилета от нежелани вече прежди в подобни приложения, може би в стил пачуърк ...

Суха мащерка, много готина шапка, харесвам го този модел  Hug

# 639
  • Мнения: 2 199
Благодаря ви  Embarassed Днес си я поносих шапката много е мекичка.
С фъкане не знам как се работи, но много ми хареса шала   bouquet
Модела на kalinka-malinka_83 ми хареса. Кога намирате време за плетки не знам  Sad

# 640
  • Варна
  • Мнения: 3
Кога намирате време за плетки не знам  Sad


не работя,не уча и нямам деца...... Joy

# 641
  • Мнения: 601
Не мога да не споделя свас ето тази красота
Ако някой се включи с предложения за изработването ще съм много благодарна.

# 642
  • Мнения: 71
Здравейте!   bouquet

Начинеща съм, но се записвам при вас с нещо лесничко и много ефектно, което правя сега. В модерни време живеем Simple Smile Даже няма нужда от баба плетачка да ми показва. Всичко има в интернет.
Намерих подробно клипче в youtube за тази сладурска рокличка и трикове, полезни за новаци.  Wink

http://verypink.com/2012/01/25/fiona-baby-sundress-updated/

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 13:33 от Venilove

# 643
  • Мнения: 1 483
Ето ме,връщам се от магазина за прежди,олекнах с 59лв smile3506
Купих  и Джинса Crazy

# 644
  • Мнения: 2 199
Не мога да не споделя свас ето тази красота
Ако някой се включи с предложения за изработването ще съм много благодарна.

Плетеницата се прави от хоризонталните лентите които се виждат от страни. Плетката е горе долу такава според мен:

5 броя крайни бримки (опакови), 15-20 изплетени опаково, 5 броя средни бримки, 15-20 изплетени опаково, 5 броя крайни бримки. Така няколко реда. След това 15-20 бримки ги завършваш на следващия ред ги нанизваш и така... След това едната решетка се прави на плетеница (лесно става с прекарване на лентите една през друга)...
Надявам се да съм обяснила разбираемо  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт