С куки, две или една, творим зимни плетива - 80

  • 145 555
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 13 206
Big Bad Mamma, това не е калоферска дантела, или поне доколкото мога да видя снимкит от близо. На повечето пише, че е кроше. Wink

# 646
  • Мнения: 1 483
Момичета,купих Ализе Ланаголд класик за детско якенце.С кой номер да плета 4 или 6?

# 647
  • София
  • Мнения: 1 654
Момичета,купих Ализе Ланаголд класик за детско якенце.С кой номер да плета 4 или 6?

Аз я плета с 4, не обичам рехави плетки.
Ако имаш различни номера куки, най-добре си заплети
мострички и виж на теб кое ще ти хареса най-много  Peace

# 648
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Суха Мащерка, в първия момент си помислих, че нищо не си обяснила, но докато го напиша и прозрях обяснението ти. Дано да е така-много елементарно и много оригинално
.

# 649
  • Мнения: 1 483
Моля ви(изивнявам се за моите глупави въпроси) ,но може ли да ми обясните защо на някой плетки пише,примерно,-Бримките трябва да се делят на 12 +6 и бримки за край.
За бримките за край ми е ясно.Но не мога ли да мина без тия въпросните 6.В момента съм набрала 74 ,като махна крайните ,другите точно се делят на 12.Нещо направо се нервирах много,понеже не ми излиза една плетка..... Praynig Praynig Praynig

# 650
  • Мнения: 1 180
За пореден път тайничко ви се възхищавам и благородно завиждам за уменията Embarassed.... Изпаднала съм в дълбок размисъл - как, аджеба да сътворя двойно лицева плетка, но от двете страни да е различен цвят Thinking?! С един цвят успявам, но с два....мъчих, мъчих и се пресрамих да питам - знам, че тук ще ми отговорите, както винаги!

# 651
  • Мнения: 1 196
liletka ,предполагам трябва да е (Х пъти по 12бримки) + 6 + 2 крайни  Peace
А както Кармела е казала,най-добре пробвай с кой номер игли ще ти допадне плетката най-много.Аз също не обичам разпуснати плетки и най-често плета на по-малкия номер игли  Wink
Специално за Ланаголд,мисля на 4.5 май плетох един шал Peace

# 652
  • Мнения: 1 483
SunshineMery,мисълта ми е за какво са тези  +6.не може ли без тях?

# 653
  • София
  • Мнения: 1 654
За пореден път тайничко ви се възхищавам и благородно завиждам за уменията Embarassed.... Изпаднала съм в дълбок размисъл - как, аджеба да сътворя двойно лицева плетка, но от двете страни да е различен цвят Thinking?! С един цвят успявам, но с два....мъчих, мъчих и се пресрамих да питам - знам, че тук ще ми отговорите, както винаги!

http://www.youtube.com/watch?v=m8wbRvveTGQ
http://www.youtube.com/watch?v=LckHV6LAGaw&feature=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=20Bi4YR4sow&feature=fvwrel

# 654
  • Португалия
  • Мнения: 4 036
момичета,това нещо знаете ли го как се казва,че да го потърся или да броя заедно с лелята  Whistling 

# 655
  • Мнения: X
SunshineMery,мисълта ми е за какво са тези  +6.не може ли без тях?
неее, сори не може  Laughing 6-те бримки в този случай са половинката от мотива.
Така трудно ще се научиш като питаш за всяко нещо. Трябва да ти мине през ръката и да мислиш и да разбираш сама защо става така. Плетенето все пак е изкуство не е машинопис  Party Направи го по два-три различни начина (поне) с 2-3 различни номера игли, гледай, сравнявай.... на мен лично този момент преди да започна нещо ми е най-интересния, после е машинално.

# 656
  • Мнения: 1 180
Carmela Biscuit, златна си  Hug  bouquet. Започвам!

# 657
  • Мнения: 1 483
Фри,благодаря  за отговора  bouquet
Аз пък точно момента на започването не го харесвам Laughing

# 658
  • Португалия
  • Мнения: 4 036
при нас миналата седмица захладня...моите маймуни се оплакаха,че не съм им оплела шапки ooooh! аз да не изпусна мерака им да се охлади, заплетох набързо...обаче тази седмица пак се затопли и съответно шапките останаха неносени  Tired
сега ги снимах,та да не им станат малки,докато решат пак,че искат шапки  ooooh!

# 659
  • Мнения: 2 199
Суха Мащерка, в първия момент си помислих, че нищо не си обяснила, но докато го напиша и прозрях обяснението ти. Дано да е така-много елементарно и много оригинално
.

Аз съм плела такъв шал от мохер  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт