Сурогатното майчинство-за или против?

  • 3 393
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 199
benson10, аз като родила и изгледала 3 деца, твърдя от собствен опит, че майка се става не с раждането, а след него, с отглеждането на детето (според маен жените осиновителки в никакъв случай не са по-малко майки от "родилките"), но далеч не всеки споделя моето мнение...а обществото в България е силно консервативно, що се отнася до семейни отношения (което няма нищо общо с разюздания секс, последното е позволено). Всичко това негативно отношение към гестационното износване, донорските яйцеклетки, дори ин-витрото е направо куриозно на фона на пълно беззаконие и ненаказаност, които царят в България в момента...

# 16
  • Мнения: 277
Да,sharky в такива случаи лъсва ценностната система на българина.Момичета според мен най-оптималния вариант за семейството или двойката с такъв проблем е този,който ще ги накара да бъдат щастливи и удовлетворени,независимо от това какво ще каже обществото и как ще реагира в случая.Знам, че това трудно се постига, няма как да се изолираш от обкръжението в което си, но някакси трябва да превъзмогнем тези неща.

# 17
  • Мнения: 336
На 100% съм за сурогатното майчинство. За някои хора това е единствения начин да имат свое дете. За съжаление цялата тема с безплодието е тема табу в БГ и хората считат, че щом не можеш да имаш дете си един вид "прокажен". Никой не се поставя в положението на тези хора и да им окаже подкрепа в така тежката борба. Аз лично бих станала сурогатна майка и то без да ми се плаща, но само след като имам свои дечица. Считам, че това е едно от най-благородните дела. Всяко семейство заслужава да има детенце. За момента се боря с безплодието и борбата ми никак не е лека. Надявам се скоро да се увенчае с успех.

# 18
  • Мнения: 106
Гласувах "за", въпреки, че себе си не мога да видя в ролята на сурогатна майка. До скоро бях много за осиновяването, но напоследък съм по-скоро против. Лично аз не бих искала да осиновя циганче, не защото съм расист, а защото се доказа силното влияние на гена при изграждане на характера. От друга страна, до българче е невъзможно да се добереш, защото тези деца веднага отиват при някой с много пари. А ако си имам свои деца, с удоволстиве бих станала приемен родител, без значение на циганче или българче.

# 19
  • Мнения: 359
Гласувах "За".  Независимо че обществото и църквата се опитват по всякакъв начин да заклеймят това дело . Но обществото трябва да разбере че всеки ще преследва своето щастие независимо кой какво мисли а църквата трябва да спре да си мисли че обществото ще се подчинява на нейните закони .Последния път когато това нещо се е случило е било преди десетки векове. От тогава мисленето и съзнанието на хората се е променило и няма връщане назад.
Стана сложно ,но знам че ме разбрахте.

# 20
  • Мнения: 556
Гласувах "за"- макар да смятам, че нашето общество не е дорасло за сурогатното майчинство. Иначе съм съгласна, че майка се става не с износване на бебето, а с неговото отглеждане. И ако това е единственият начина да имам биологично мие дете, сигурно ще го направя. Ама то отстрани лесно се дава мнение. Иначе аз от гледна точка на майка, не бих станала сурогатна майка. Не си представям да износя дете/макар и не биологично мое/ и да го дам на някого. Абе сложна работа...

# 21
  • Мнения: 277
Благодаря ви момичета че изказвате мнения по тази така наболяла тема.Наистина много противоположни чувства има в нас,но все пак идеята и каузата са за едно-да осъществим мечтата си да се сдобием с рожба.Уважавам мнението ви и дано повече жени се включат и коментират този проблем,независимо от това дали са засегнати или не.Благодаря ви.

# 22
  • София
  • Мнения: 16 199
В "Клюкарника" в тема със същото заглавие се изписаха над 200 страници, и далеч не се стигна до консенсус...Там жени, които са нямали и вероятно никога няма да имат проблеми със стерилитета, но имат мнение, са ни заклеймили на макс...отправната точка беше, че ембрионът е човек и има душа и не може да взимаме решения вместо него (какво пълно съвпадение със становището на БПЦ - Българската Православна Църква); да го откъсваме от гестационния носител, дори последния да е съгласен с това...ето линка, ако ти се четат 200 страници, моля: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=619163.0

 

# 23
  • Мнения: 14 478
Аз съм за сурогатното майчинство-това трябва да се приема съвсем естествено. Нали целта е човешкия живот. А напъните на БПЦ са малко повече от смешни-те не могат да си оправят доносническите бакии, седнали на майките проблемите да решават, още повече от мъже чакай акъл, при това мъже с килимявки.
Според мен е грубо и обидно да се казва-осинови, щом не можеш да имаш дете. Това ми звучи като-по добре се ожени за първия срещнат, отколкото да останеш сам. Всеки иска да вижда себе си в детето си-това е повече от естествено. За някои осиновяването е нормално, което си е подвиг според мен. Други не искат-не може да се задължава никой да прави това, което не му е по сърце. А и не могат някакси да ме впечатлят с това колко изоставени деца има-не мога да се чуствам виновна за безотговорното поведение на малцинствата.
А хората, които заклеймяват науката като начин да се помогне на едно дете да се роди бих казала само едно-не е ли едно и също дали ще убиеш някой или ще му попречиш да се роди?

# 24
  • Мнения: 187
Ооо, тази тема по-добре да я изтриете! Ей сега ще се почне пак с обясненията как може някой да умре, пък коя е майка и какво ще стане ако, или пък ако....и т.н. Пак ще има някой, който да се изживее на обществена съвест!  ooooh! (я да си сложа емотикона аз Wink
Сериозно!
Аз съм "за"! Най-вече в случаите, когато семейство няма възможност да си родят дете! "За" съм в случай, че жената е родена без матка! "Да" съм и за всички останали случаи стига да са медицински обосновани!

Общи условия

Активация на акаунт